Eneseareng »

Mis juhtus minu elus 2009
[31. detsember 2009 | Kirjutas: Kaido | 16502 korda loetud | kokku kommentaare: 1]

Ja see ongi käes. 2009 aastat on jäänud veel vähem kui 6 tundi. Kas pole imeline mõelda, täpselt 365 päeva tagasi istusin ma siinsamas ja kirjutasin täpselt samamoodi nagu praegu. Justkui mitte midagi ei ole muutunud. Aga samas nii palju on muutunud. Palju on muutunud minu sees ning väga palju on muutunud minu elus.

2009 aasta on olnud kahtlemata minu kõige parem aasta terves minu elus. Juhtus väga palju ning ma kasvasin väga palju. Ei saa kaugeltki öelda, et ma saavutasin kõik oma eesmärgid, mille ma 365 päeva tagasi endale seadsin, aga siiski tunnen ma, et juhtus täpselt see, mida ma ootasin ja kuhu suunas ma teadlikult oma elu suunasin. Näiteks üheks eesmärgiks seadsin ma eelmisel aasta soeatada endale iPhone ning kuna ma olin seda terve aasta edasi lükanud, sain ma täna hommikul kell 7.00 impulsi, et ära lükka seda järgmisse aastasse ning tee ruumi uutele eesmärkidele. Nii ma siis sõitsingi EMT esindusse ja ostsin selle iPhone ära. See on hetkel veel minu kõrval karbis, aga ma juba tean, kui hästi see mõjub mulle, kuna sel on väga palju selliseid omadusi, mis muudab minu elu blogimises ja kiires online suhtluses kiiremaks (see on küll natukene vastuolus ühe minu teise eesmärgiga, milleks oli oma elu lihtsamaks muuta, kuid olles kasutanud 2 kuud peale Nokia Communicatorist loobumist väga lihtsat telefoni, mõistsin ma, et lihtsam telefon ei muuda mind vabamaks. Seega otsustasin siiski nutifoni juurde tagasi minna). See, mis jäi toimumata, jäi toimumata põhjustel, mida ma ei tea, kuid ma usaldan Elu ning püüan siis need asjad saavutada 2010 aasta. Juba 2010 aasta kirjapilt on nii ilus, et ma olen täiesti kindel, et juhtub veelgi rohkem.

Ma ju alles alustasin aasta tagasi. Kogu see aasta on olnud suur õppimise ja kogemuste saamise aasta. Terve see aasta on olnud eksperiment, milles ma olen ise teadlikult ja vabatahtlikult osalenud, et välja selgitada, kuidas meie maailm töötab ning missugused on meie võimalused sellesse sekkuda. Ja minu tulemused on olnud minu jaoks superhead. Ma ei oleks uskunud 365 päeva tagasi, mida ma tunnen 365 päeva pärast. Isegi, kui ma vaatan neid eesmärke, mida ma kirjutasin 30.12.2008, on need valdavalt materiaalsete asjadega seotud ning ma ei mõistnud sel hetkel, et asjad ei paku mulle seda, mida ma otsin - vabadust ning meelerahu. Hoopis elu muutus tervikuna selles suunas, mida ma ise otsustan, muudab mind vabaks ja annab mulle võimalused, mida ma olen otsinud.

Mis siis juhtus minu elus 2009 aastal?

1. Ma muutsin oma elu 180 kraadi

2008 aasta sügisel olin ma väikeettevõtja, kes oli eelnevad 3 aastat mediteerinud ning uurinud, mida see vaimsus ja sisemine kasv endast õige kujutab. Sel hetkel ma mõistsin, et kuna kogu see isikliku arengu teema huvitab mind nii palju, siis miks ma ei võiks selle osakaalu oma elus suurendada ning sellega tegelda igapäevaselt rohkem. Ma hakkasin uurima võimalusi selle teostamiseks ning hakkasin otsima inimesi üle maailma, kes on sellega hakkama saanud. Ma leidsin kümneid ja sadu blogisid, kus inimesed kirjutavad oma kogemustest oma elu teadlikust muutmisest ning see innustas mind väga. Ma mõistsin, et see on suur illusioon, kui me arvame, et me peame alluma nendele reeglitele, mis meil elus on, vaid tegelikult oleme meie ise need, kes otsustavad, mida nad elult soovivad ja kõik ülejäänud elus kohaneb vastavalt sellele.

Ma otsustasin proovida. Ma tegin endale selgeks, millist elu ma elada soovin ja leidsin endas vaprust hakata seda elu elama. Samal ajal uurisin ma väga aktiivselt, kuidas on see kõik võimalik ikka teaduslikult ja leidsin hämmastavaid avastusi, mis üha enam toetasid minu uut visiooni ja andsid jõudu edasi liikuda.

Tulemus: Tänaseks on minu elu muutunud 180 kraadi. Minu igapäevategevustest moodustab umbes 60% isikliku arenguga (Sisekosmos, Saladuseblogi) seotud tegevused ning nende hulk ja aktiivsus kasvab iga nädalaga. Ma liigun oma visiooni suunas olla oma tegemistes vaba ja spontaanne. Ma saan täna teha igapäevaselt seda, mida ma armastan ja luban kõigel ümbritseval kohaneda vastavalt sellele.

2. Ma osalesin koolitustel

Kui ma 2008 aasta lõpus otsustasin, et ma soovin oma elu siduda isikliku arenguga, panin ma eesmärgiks, et 2009 aastal esinen ma vähemalt ühel seminaril. Just samal hetkel ütles hääleke minu peas: "Kuule, tule Maa peale. Kes ja miks peaks sind kutsuma kuhugi esinema ja mida sa nendele inimestele seal räägid?". Ning usu mind, sel hetkel olid need väga põhjendatud küsimused, sest ma ei teadnud nendele vähimalgi määral vastuseid.

Tulemus: Mind kutsuti esinema koolitusele aprillis 2009 ning kokku andsin ma 2009 aastal 5 loengut

3. Ma hakkasin ise koolitajaks

Peep Vain ning kogu koolitusäri on mind alati huvitanud. Sellest lähtuvalt seadsin ma eesmärgiks, et 2009 aastal asutan ma koolitusfirma ning viin läbi ka esimese individuaalse koolituse. Siiski ei olnud ma veel november 2009 kindel, kas see on õige. Firma SISEKOSMOS OÜ (www.sisekosmos.ee) sai asutatud juba suvel, kuid ma olin pidevalt barjääri ees, mis lükkas esimest koolitust edasi.

Tulemus: Ma läksin oma hirmubarjäärist läbi ja 12.12.2009a toimus minu esimene avalik seminar, kus osales kokku 95 inimest. See oli väga hea ning põnev päev ja ma õppisin sellest palju (vaata tagasisidet siin EduTeadvuse seminar).

4. Ma käivitasin oma e-kursuse

Olles osalenud 2008 aasta Peep Laja kursusel teemal "Kuidas teha äri internetis?" (www.internetmarketing.ee), olin ma sellest äärmiselt inspireeritud ja innustunud. See kõik tundus just see, missugusena ma oma elu just ette kujutasin - geograafiline vabadus teha oma tööd sõltumata, kas Tallinnas või HongKongis. Siiski ei olnud mul taas ühtegi ideed, mida võiks jagada inimestega, mis pakuks inimestele nii palju väärtust, et selle eest oleks keegi valmis ka maksma.

Tulemus: Töötades läbi sadu lehekülgi raamatuid, kuulates kümneid audioprogramme ning tuginedes oma 4 aasta katse - eksitus meetodile oma elus, valmis oktoobris 2009 EduTeadvuse e-kursus, mis pakub hetkel kindlasti Eestis kõige laiahaardelisema käsitluse teemal "Teadus positiivse mõtlemise taga" koos täiendavate lisamoodulitega, mis pakuvad kasutajatele praktilisi võimalusi teadlikult oma eesmärke saavutada. Tänaseks on kursusega liitunud peaaegu 50 inimest

5. Ma veensin ennast, et kõikidel meil on sisemine vägi

Enne 2009 aastat olin ma lugenud mitmeid inspireerivaid raamatuid nagu The Secret ja teised, mis ütlesid, et meie mõtlemisel on mõju meie elule. Aga see kõik oli liiga teoreetiline ning metafüüsiline, et seda uskuda. Seetõttu hakkasin ma otsima natukene praktilisemaid selgitusi sellele kõigele.

Tulemus: Ma jõudsin oma otsingutes kvantfüüsikani ja neuroteaduseni, mille kaudu eesliini teadlased on juba ammu ära tõestanud, et meie mõtlemisel on mõju meie maailmale. Ja tasapisi hakkavad seda kõike omaks võtma ka peavoolu teadlased. Nüüdseks ei kahtle ma selles isiklikult enam hetkegi ja see annab mulle üha enam kütust edasi kihutada oma isiklike tähtede suunas

6. Workshopid koostöös Brian Melviniga

2008 aasta lõpus soovisin ma, et minu elus peaks olema rohkem lõbu ja muusikat. Samuti kuna ma olin eesmärgiks võtnud liikuda kõikide oma äridega ühel hetkel inglise keelsele turule, vajasin ma oma ellu inimest, kellega suheldes saaksin ma pidevalt lihvida oma inglise keelt.

Tulemus: Märtsis 2009 kohtusin ma maailmakuulsa trummari Brian Melviniga. Me saime headeks sõpradeks, käivitasime projekti SpiritDrums (www.SpiritDrums.eu) ning viisime edukalt läbi 2 workshopi

7. HongKong, Hiina ning London

Aasia on mu suur lemmik. Ma küll ei olnud 2008 aastal kindel, kuidas ma selle eesmärgi teoks teen, kuna 2008 aasta firma tulemused ei olnud piisavad, "kukkusid asjad välja" viisil, et lisaks HongKongile ja Hiinale läksin ma ka tasuta Londonisse, mis oli samuti 2009 aasta eesmärkides kirjas. Milline kokkusattumus!!!

8. Hispaani mäed

Olles külastanud 2008 aastal Saksamaal mägesid ning saanud seal superkogemused, oli eesmärgiks sarnane retk ette võtta ka 2009 aastal

Tulemus: veetsin 2009 aasta suvel 10 päeva Hispaanis külastades selle suurimat rahvusparki Sierra Nevada ning vaadates tõtt ühe mäe tipul 5 meetri kauguselt metsiku kaljukitsega.

9. Minu firma saavutas käibe eesmärgi

Ma olin 2 aastat Aurentum OÜ (www.imeasjad.ee) käivitanud ning püüdnud alustada edukat kaubandusäri. See ei olnud lihtne. Isegi, kui ma võtsin 2008 aastal eesmärgiks, et Aurentumi käive on 2009 aasta lõpuks kuus 200 000 krooni, ei osanud ma kuidagi ette näha, kuidas see võimalikuks praegusi tulemusi vaadates teha.

Tulemus: Minu ellu tuli täiesti "juhuslikult" inimene, kelle oli vajalik kogemus ning samuti täiesti "juhuslikult" sain esindusõiguse USA suurimale puidust nukumajade ja mänguasjade tootjale Kidkraft, mille tulemusena oli minu firma käive aasta viimastel kuudel ca 250 000 kr. Hämmastav.

10. Krediitkaartide tagastamine

Aurentumi käivitamiseks olin ma võtnud päris palju laenu, muuhulgas ka mõlemad oma krediitkaardid tühjaks teinud. Üheks suureks eesmärgiks oligi 2009 aasta jooksul kõikidest krediitkaardi võlgadest vabaneda. Kuid arvestades üldist majandusolukorda oli mul meelel ikka mõnikord küsimus, kust leida vabad 50 000 krooni, et see ära klaarida.

Tulemus: Detsembri alguseks 2009 oli siiski tekkinud mulle üleliigsed 50 000 krooni, millele ma ei leidnud ühtegi paremat kasutust kui anda pangale tagasi see, mis talle kuulub

11. Saladuseblog külastab päevas 500 inimest

Kui ma otsustasin 2008 aasta oktoobris, et ma muudan oma elu, leidsin ma, et parim viis seda teha on alustada blogi kirjutamist isikliku arengu teemadel. Sel hetkel ma isegi ei teadnud, kas leidub inimesi, kes sarnaselt minule on huvitatud oma isiklikust arengust ning eesmärkide teadlikust saavutamisest. Eesmärgiks oli käivitada blogi, mille külastatavus on 500 inimest päevas

Tulemus: 2009 aasta viimastel kuudel külastas Saladuseblogi (www.suurimsaladus.ee) igapäevaselt 400 kuni 700 inimest. Jah, ma saavutasin oma eesmärgi ja see tegi tuju heaks.

12. Hakkasin Mac kasutajaks

Olin aastaid vaadelnud Apple Mac arvuteid ja mõelnud, et see on cool :) . Mõtlesin, et kunagi peaksin ka ise PC välja vahetama Mac vastu.

Tulemus: Oktoobris 2009 istun oma toas

sin meditatsioonis ning tekkis küsimus, et miks ma seda vahetust siis ära ei tee? Mis mind tagasi hoiab? Mõeldud - tehtud, valisin MacBook Pro ja ostma. Mõtlesin, et küll ma olemasolevale PC'le ka rakendust leian, ehk mõnele töötajale kunagi vaja. Kuid minu üllatus oli suur, kui Elionis öeldi mulle, et minu olemasoleva PC lepinguga oli tehtud Elioni poolne eksitus ning tegelikult on mul see arvuti välja makstud juba ja viimane makse ongi oktoober 2009. Täiesti "juhuslikult" oli ära kadunud küsimus, kas on mõtet maksta kahe arvuti eest.

Selline see Hea Aasta 2009 oli.

Head Uut Aastat! Kaido

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
02. jaanuar 02:46 Piret kirjutas:
tä'iesti uskumatu... ja nii mõnus on selliseid asju lugeda.
Soovin Sulle kõige paremat alanud aastat!!!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):