Eneseareng »

Miks ma enam eriti palju ei kirjuta?
[09. juuni 2014 | Kirjutas: Kaido | 18962 korda loetud | kokku kommentaare: 27]

Sisekosmoses kumiseb tühjus. Viimane artikkel minu sulest ilmus seal 17. aprillil. Kaks kuud vaikust. Lisaks sellele, et ise selle üle imestan, on selle kohta uurinud ka mitmed lugejad küsides, mis on juhtunud?

Vaimne populism
Sisekosmos sai alguse minu isiklikest otsingutest 2006 aastal, kui mu firma pankroti äärele jõudis ning aasta hiljem pankrotistuski. 2006 oli väga raske aasta, sest olin nii emotsionaalselt kui majanduslikult põhja jõudnud. Ja lisaks kõigele oli mu ego väga palju haiget saanud - olin ju tahtnud olla see ilus, rikas ja edukas poiss, aga lõpetasin tegelikult halelda läbikukkumisega.

Ja siis see juhtus. Ma komistasin Õpetaja otsa. Kahjuks ei ole ma Ralfiga juba aastaid suhelnud, mis aga ei tähenda, et tema õpetused minus tänaseni vastu ei kajaks. Just Ralf oli see, kes mind mediteerima ja endasse vaatama pani.

Aga sellest ei piisanud. Muutused meie sees ei toimu lihtsalt nii kiiresti, mistõttu hakkasin üha enam rääkima ning kirjutama sellest, kuidas ma ideaalis oleksin soovinud elada, mõelda ja olla. Tegelikkus ei olnud aga see, millest ma kirjutasin. Loomulikult ei saanud ma sel hetkel sellest aru, sest meie mõistusel on kalduvus luua meist kui persoonist igasugu "lugusid", misjärel me nendesse kinni jääme. Kuna inimestele Sisekosmose kirjutised meeldisid, juhtuski, et hakkasin ühel hetkel uskuma, et olengi selline, nagu artiklites kirjutasin. Kahjuks ei olnud see aga tõsi. Ma soovisin see olla, ja ma pingutasin, et selleks saada, aga ei saanud tänaseni. Ka täna olen jätkuvalt oma negatiivsete mõtetega sageli hädas ja ka emotsioonid ei ole veel kõik kontrolli all. Ehk siis võib öelda, et ma ei ole selle 8 aastaga eriti palju edasi liikunud.

Kui Sisekosmos 2008 alustas, oli see põnev ja uudne lugemine paljudele. Isegi, kui see tootis lihtsalt päevast päeva vaimset populismi, oli see tuhandetele inimestele innustuseks ja andis lootust, et elu muutmine paremuse suunas on võimalik. Ongi. Täna on aga Eesti vaimset populismi äärest ääreni täis. Raamatud, kursused, filmid, blogid jms toodavad päevast päeva üha uuesti ühte ning sama sõnumit - ole õnnelik juba täna. Miks see sõnum tänaseni nii hästi "müüb"? Sest kellelgi ei õnnestu see lõplikult vist. See on nagu "Saladuse" raamatuga, mis on tänaseks müünud 1 000 000 000 + koopiat - see lubab kõikidele seda, mida ta oma elult soovib. Kahjuks ei ole ka see lubadus lõpuni pidanud.

Eriti kurioosseks muudab asja veel lihtne fakt, et üldjuhul on vaimse populismi tootjad ise kõige õnnetumad. Just nii nagu olin ise Sisekosmost tootes kõige suuremas segaduses, tean täna isiklikult mitut autorit, kes ilusaid sõnumeid toodavad, aga tegelikkuses suures tühjuses elavad. Mis on see vibratsioon, mida nad tegelikult välja saadavad?

Kui ma ei oleks Sisekosmoses veel 2 aastat tagasi näinud 700+ lugejat päevas, arvaksin, et ainult negatiivset, aga täna tean, et kõik need kirjutajad teevad tänuväärset tööd. Isegi, kui nad ise ei suuda elada nende väärtuste ja tõdede järgi, millest kirjutavad, annavad nad iseendale ja lugejatele lootust. Ja lootust on meil kõikidel vaja. Olen saanud viimase 6 aasta jooksul kümneid kirju inimestelt, kes on mind nende elu muutmise eest tänanud. Tegelikult pole ma ju kellegi elu teadlikult muutnud - ma kirjutasin lihtsalt sellest, mille poole püüdlesin. Kui keegi selle baasil päriselt oma elu korda sai, on see vaid rõõm.

Tõde on liiga lihtne 
Tegelikult piisab kõikide probleemide lahendamiseks ühest tõest - Elule täielikult alistumisest, sest asjad ei ole niikuinii meie kontrolli all. Kahjuks ei suuda me seda aga teha. Peale 2011 aastal toimunud teadvuse laienemise isiklikku kogemust tean Tõde, aga ei suuda selles püsida. Tean omast kogemusest, et see kõik on illusioon ja see kõik toimub meie "peas", aga see ei tähenda, et mentaalsus ning emotsionaalsus taas kontrolli ei võtaks. Tõde on liiga lihtne, et selles püsida.

Usun, et just see on peamine põhjus, miks enam nii palju ei kirjuta. Ühelt poolt ei taha toota enam vaimset populismi, mis tegelikult kedagi ei aita (või äkki siiski aitab), ja teiselt poolt ei ole veel lõplikult ka ise vabanenud, et seda teistega jagada. Millest siin siis kirjutada?

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
10. juuni 16:46 Anna kirjutas:
Parim artikkel siin lehel.
10. juuni 18:07 ingrid kirjutas:
Sinu kirjutised on pannud võrdlema lugejat oma eluga ja kaasa mõtlema, uusi järeldusi tegema, avastama... Tasub loobuda suurest pingutamisest millegi poole püüdlemisel . Parem lasta see soov vabaks ja pigem loobuda. Mingi hetk võib äkki avastada, et soov on täitunud . Sa oled ka vist praegu loobumise faasis :-)'
11. juuni 07:34 Tara kirjutas:
Arvan ka et parim. Usun, Kaido, nüüd oled valmis pärisasjadega tegelema, soovin et jõuaksid õpetuse juurde sulle sobival kujul. See mis oled kirjutanud, ehk on see tõesti kellegi jaoks vaimne populism, aga mina näen selles lihtsalt duaalset ajas muutuvat inimese tõekspidamist, mis on ka teistele lugeda antud.
11. juuni 07:55 Kalle kirjutas:
Kui päike tõuseb, mida ta teeb nagunii, ei oota ta kunagi, et teda kiidusõnadega ja ülistades vastu võetakse. Samuti nagu jumalal on täiesti ükskõik, kuidas teda nimetatakse. Nagu keegi surelikest pole suutnud veel kunagi ära seletada mis on armastus. Või miks OSHO ise mitte kunagi midagi üles ei kirjutanud ? Kaido, sa hakkad kuskile kohale jõudma. Kunagi keegi on ilusti öelnud: "Ei ole olemas teed õnneni. Õnnelik olemine ongi tee." Head teed sulle.
11. juuni 12:48 Aare kirjutas:
Kaido,sinu kirjutised mind on inspireerinud ja julgustanud mõtlema asjade üle, mis materiaalses maailmas ei ole teema.
Tänu sinule olen lugenud palju seda "populismi" ja olen kogunud sealt erinevaid infokilde, millest analüüsimise tulemusena on võimalik tõele lähemale jõuda.
Sa lootsid parandada maailama, mida ei olegi vaja parandada.
Siit tuleneb ka elu paradoks. Kõik toimub meie peades ja sellel ei ole pistmist tegeliku eluga. Ükski teooria elu kohta ei kehti täielikult ja sellepärast ei saa teooria olla kunagi lõplik TÕDE vaid jääb ikkagi ainult teooriaks. Tänan Sind!
11. juuni 12:58 Maie kirjutas:
Kõik on kinni inimese mõtlemises. Kui mõtted on negatiivsed, siis on elu ka negatiivne ja halb. Kui mõtted on positiivsed, siis hing on rahul ja õnnelik! Tuleb lahti lasta mittevajalikust ja astuda püstipäi edasi!
Aitäh, sulle Kaido, positiivse oleku ja mõtete eest!
11. juuni 14:03 Marika. kirjutas:
Aitäh, Kaido.et olemas oled.
Kindlasti on tänu sinu lugudele inimesed hakanud rohkem mõtlema asjade üle, arutama elu väärtuste üle, nagu minagi.
Suured tänud veel kord.
Marika.
11. juuni 14:11 Janek kirjutas:
Vaikus on kuldne. Aitäh Kaido!
11. juuni 19:24 Juta. kirjutas:
Tere Kaido.Sinu artikleid oli alati meeldiv lugeda,midagi positivset mõtlemisse.
Kuskilt jäi kõrvu ütlemine-Elu on sündmuste ahel mis ei allu meie tahtele.Küllap selles peitub ka tõde.
Ilusat suve Sullegi.
11. juuni 20:12 Reet kirjutas:
Tere.
Vaikus ongi kuldne, sest siis sünnivad imed...
Õpetajaga kohtumine pani Sind nägema teistsugust reaalsust. Vahva, et suutsid ja julgesid luua Sisekosmose ja sinna oma mõtted kirja panna, nagu Sa näed, on sul tänulik publik, nii mõnegi jaoks oli tähtis, justkui temale tähendatud inspiratsioonikilluke, oli seal Sinu poolt kirja pandud ja mosaiik valmis saigi... Iial ei tea...
Kui suudad, siis kirjuta ikka, kui mitte, siis usun, siinolijad mõistavad ja teistel pole vajagi...
Ise olen selline frukt, kes nüüdseks usub end ainult praktikas toimunu põhjal(s.o. loeb praktika, teoorias olen ma pidevalt tugev). Peale korduvaid märke, mida olen samuti korduvalt eiranud, kõliseb mats, millest ei ole võimalik mööda vaadata, sest ma olen ju käpuli. No, julgen öelda, et nii mõnigi kord on tekkinud teadmisevälgatus, nagu Newtonil, kui õunapuu all õunaga pihta sai... , aga korduseksam tuleb ka... Ah, nii lihtsalt on siin mu elus. Viimasel ajal tuleb julgusest puudu ja juba tükk aega on see nii.
Rahu, ainult rahu- ütles Karlsson. Päikest!
12. juuni 10:16 Kaili kirjutas:
Negatiivsete mõteteta ja emotsioonideta oleksid ilmselt kas pühak või surnud. Oled aga inimene ja kõik see kuulub inimeseks olemise juurde. On normaalne. Sõltub ka, kellega end võrrelda. Mõtlen võrdlemist vaimsel teel käijatega. Kas kõik on ideaalsed? Ei:) Mina ei ole ca 20 aastaga kuskile jõudnud kuna kasutan teadmisi harva...emotsioonide taltsutamisest rääkimata.
Keegi ei saa kohustada kirjutama. Paljud vastused saabuvad vaikuses. Paljud siis, kui vastusteks õige aeg või kui teatud teemadele üldse ei mõelda. Jõudu ja rõõmsat suve!
12. juuni 11:27 Kristi kirjutas:
Mul on sinu pärast hea meel :)
12. juuni 19:09 Aivo kirjutas:
tubli oled :)
14. juuni 12:03 Neemo kirjutas:
Kaido. Ma olen täpselt samas seisus kui sina.
Tegelen pidevalt oma vaimse arenguga ja seda pidevalt juba 10 aastat aga vahepeal on tunne nagu poleks kuhugi jõudnud ja ei tea kas jõuabki.Kui hakkad tundma, et oled nagu kuskile jõudmas siis tuleb alati mingi periood mis tõmbab kogu tehtule kriipsu peale ja pead jälle otsast alustama. Erinevaid tehnikaid ja tseremooniaid õppides/läbides olen kogenud erinevaid teadvuse seisundeid ja mõned on nendest olnud nii sügavad ,et sellel hetkel olen tundnud, et kas ongi nii. Et kas ongi nii lihtne see kõik. Kuid pärast jääb sellest ainult udune teadmine ilma mõistmisetta.
Ühes olen kindel ja ka proovinud ja katsetanud ,et suur osa sellest mida me teeme ja mida me tahaks teha oleneb sellest palju meil on energiat. Energiat juurde saab erinevate tehnikatega aga konks on selles, et Iga kord kui sa annad järele mingile soovile isule või negatiivsele mõttele võetakse see energia sult ära ja sa oled alguses tagasi. Siin on ka konks miks enamus inimesi ei suuda muutuda kuigi nad tahaks. Kõik me tahame muutuda:).Selleks et neid tagasilangusi ei tekiks tuleb oma energiaga ümber käia väga targalt ja see ei ole lihtne sest nõuab põhimõtteliselt koguaeg siin ja praegu olemist. Aga ma olen teel ja katsetan ja kogen kuni leian:)
Soovin sulle Kaido ja ka kõigile teistele teel olijatele jõudu ,väge ja tugevat tahet minna edasi isegi siis kui see tundub mõttetu sest ainult nii on võimalik astuda järgmisele trepiastmele.

Päikest teile kõigile!
16. juuni 00:22 Anu kirjutas:
See artikkel puudutas mind oma aususe ja siirusega. Vaikus ongi tõde. Aitäh Sulle , et oled olemas.
17. juuni 09:43 Tiina kirjutas:
Kaido, kuula ainult ennast! Sul on oma laul, mida laulda - ole vaikselt iseendaga ja kuula... õpetajad tulevad.. ja lähevad, kui on aeg. Parimate soovidega, Tiina.
20. juuni 14:12 kaljo kirjutas:
Kaido!
Mida arvad veidike rumalavõitu küsimusest:
Kas Sinu arvates ka Osho,Krishnamurti,Maharsi,Tolle jne,olid ja on sellised määratlemata "populismist" teadlikud?
Võib-olla on nad lihtsalt nutikamad ja filigraansemad?
Kirjutasid,et tead Tõde....
Usun,et seda ei tea keegi,rääkimata meele-mõistusetasandist.
20. juuni 17:58 Kaido Pajumaa kirjutas:
Kaljo,

ma usun, et nende meeste ajal ei olnud vaimset populismi veel nii palju (ja ei usu, et ükski nendest ise populist oleks). Praegu on esoteerikast, vaimsusest ja "ärkamisest" saanud paljude jaoks elustiiliäri ja sissetulekuallikas, mistõttu on vaja kogu aeg läbi kirjutamise end pildil hoida.

Kaido
21. juuni 15:38 kaljo kirjutas:
Jah!Kahjuks selline "äri" toimib ja tundub,et päris "edukalt".
Hea pool on selliste nähtuste avalikuks tulemine.Siis saab neid vaadelda ja mõista.Ja mida on täielikult mõistetud,seda on ka võimalik lahustuda.
Isiklikult usun,et Sinus seda "populismi" pole.
Ei ole mingi"patt" tunda rõõmu ja headmeelt enda teadmiste üle,samal ajal teadvustades,et nii keha kui meel,on ainelised ilmingud,mis vajavad muutumisteks faktiaega.
Nii et ootame,Tead küll mida!
22. juuni 22:08 che kirjutas:
Kõik on kinni meie arengus ühiskonnas !
http://kalevholland.planet.ee/wordpress/?page_id=201
24. juuni 17:57 It does not matter kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=TsPuNJEfDJw
http://www.youtube.com/watch?v=eNwAVOYVMac&list=PL_wpNzMrtFSF_1OQJ76TkQBtn4I1Ipfd1
http://www.youtube.com/watch?v=dibSZ1JNTGs&list=PL_wpNzMrtFSGy0Zsf6rTlOdZT2v1MWUqk
24. juuni 18:22 Eljo kirjutas:
Sinu artikleid oli alati meeldiv lugeda,need olid südantliigutavad,need panid kaasa mõtlema,neist kumas läbi ka Sinu ausus ja siirus.

Aitäh,Kaido,et oled olemas!

Päikest Sulle ja ilusat suve!
26. juuni 21:36 Evelin Tael kirjutas:
Usun, et kui kirjutada oma isiklikest kogemustest ja teekonnast - nii vaimsest kui maisest - koos kõige sinna juurde kuuluvaga, siis sel on alati lugeja jaoks oma väärtus - olgu see siis inspireeriv või hoiatav või mõtlemapanev. Vaimse populismi kategooriasse kuuluvad pigem tekstid, kus on küll ilukõnet, aga vahetut kogemust ei pruugi olla.Või siis meelitatakse inimesi meeldivate seisundite - õnne, rahu, kõikehõlmava armastuse - "porganditega".

Kui Sa ikka meditatsiooni pidevalt edasi praktiseerid, siis selle käigus kerkib paratamatult ikka uusi ja sügavamaid kihte teadvusesse, aga kui vankumatult distsipliini järgid, nende külge ei klammerdu, siis mõne aja pärast sa ikkagi enam ei samastu nendega.Mida edasi, seda raskemini määratletavad need seisundid on. Olin aastaid joogaga tegelenud, kui sain aru (teadvusse jõudis), et suurimaks motivaatoriks oli surmahirm, muudest ma ei räägigi :-)
Meditatsiooniga tegeledes tuleb meil vältimatult läbida erinevaid seisundeid ja staadiume, millest mõned on kaugel meeldivast. Erinevates traditsioonides on kirjeldatud, kuidas teel ülima õndsuse poole tuli läbida teatud ebamugavusi, nagu näiteks raevuhood või apaatia või lausa põrgutules põlemise erinevad variandid :-)
Oma mõtete ja emotsioonide kontrollimiseks on aga hoopis teistsugused protsessid, millel on ilmselt ka oma koht ühiskonnas toimetades.
Ken Wilberi teostest leiab hea kaardi, mille abil on lihtsam määratleda ja mõista, kus me parasjagu oma vaimse arengu teel asume. Temalt on ka pärit vaimse arengu seisundite(states) ja staadiumite (stages) eristamine.See ei ole lihtsalt teoretiseerimine, vaid on ka vägagi praktiliselt kasutatav. Sealt saab ka vastuse sedalaadi küsimustele nagu "miks ei ole minu elus peale sellist vapustavat vaimset kogemust ikkagi midagi oluliselt muutunud" Kui ei ole lugenud, julgen küll soovitada.
Aga vabandan nüüd, kui liiga "juhendama! kukkusin :-)
Aitäh ausa "aruande" eest ja nagu mulle kunagi soovitas üks kogenud süstamatkaja enne väikese kose läbimist: "Ole sa vee all või vee peal, käed peavad edasi käima!"
29. juuni 14:09 Magdalena kirjutas:
Armas Kaido! Tere Sulle ja ka kõigile lugejatele! Oli aegu, kus ma lugesin Sinu kirjutatud artikleid iga päev, see andis jõudu elus edasi kahlata. Sinu kirjutatus oli alati LOOTUS sees ja see andis endalegi lootust, et ühel päeval suudan ka oma elus tasakaalu ja harmoonia luua. Olen tegelenud selle ja tolle ja kolmandaga, otsinud ennast taga ja pean tõdema, et kui olen ühe asja suutnud selgemaks saada elus ja midagi mõista, siis tuleb varsti uus ja suurem lahendamist vajav olukord, justkui testides, et kuidas ma siit nüüd läbi lähen. Kui astusin teadvuse tõstmise kooli ehk avatarkooli "Ilmapuulaste kasvatus", kaks aastat tagasi, mida juhendab Ingliterapeut Marija ehk Marija&Angels, algas kiirem evolutsioonitrepil edasi liikumine. Mida see tähendab? Aga seda, et maises sageduses me ei suuda inimestena vanu mõttemustreid muuta. Kuid Marija&Angelsiga koos, (kes esindavad Inglite sagedust ehk siis maavälist sagedust)õppides on võimalik kõikide elus ettetulevate probleemide lahendamine ja samal ajal rahusse jäämine. Tegemist on kõrgteadvusega, kes on maalastele appi tulnud, mis loomulikult meie peade järgi ei ole võimalik. Kuid ka Krayon räägib oma kirjutistes ülestõusnud meistrite tagasitulekust ja sellest, et nihe tuleb raske. Meistrid naasevad meis enestes, kui oleme treeninud ennast taaskord kõrgema hingetaseme vääriliseks. Arvan, et oled saanud kogemuse, et inimkehastunul jääb puudu teabest, kuidas kõiki vaimseid teadmisis ellu rakendada ja selleks on Inglid valmis meid igapäevaselt juhendama, et me tõuseksime kõrgemale sellest madalast teadvusest ja saaksime kokku oma Kõrgema Minaga ehk avatariga ehk iidse hingeväega. Ja nii see on. Kummardus Sulle Sinu tegevuse eest ja aitäh! Armastusega, Magdalena
30. juuni 15:32 It does not matter kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=YolLejk_tVc
02. juuli 17:16 Mai kirjutas:
Mõtelda on mõnus...ka Sinuga kaasa mõelda...
Tänan jagamise eest ja edu Sulle, Kaido!
10. august 18:19 Ints kirjutas:
olen tihti ka uusi möttevälgatusi Kaido kirjutistest saanud, nii et , ootame huviga uusi avadstusi ja arutelusi
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):