Eneseareng »

Kuidas jõulukilodest vabaneda?
[13. jaanuar 2011 | Kirjutas: Kaido | 14030 korda loetud | kokku kommentaare: 7]

Jõulud ja aastavahetus on aeg, mil paljud kaotavad sõbralikkuse enda vastu ning alluvad täielikult oma maitsenaudingutele. Nad ei mõtle sel perioodil, mis on nende kehale kasulik, vaid mis on hea nende keelele.

Liigse söömise tagajärg on kasvav kehakaal. Kuid seda mitte karistuseks meie aplusele, vaid tunnustuseks meie elu küllusele - kuna keha saab energiat nii palju, talletab see üleliigse suurenevaks vööümbermõõduks.

Selleks korraks on jõulud läbi ning on aeg mõelda taas selle peale, kuidas oma kehaga jälle sõbraks saada. Alljärgnevalt pakun välja 3 soovitust, mis aitavad jõulukilodest vabaks saada.

1) Teadvusta, et iga päev ei ole jõulud
Kuigi päris jõulud on meil kord aastas, käituvad paljud inimesed igapäevaselt ka nii, nagu oleks jõulud. Eestis on kombeks jõulude ajal palju süüa. See on okei. Aga kui jõulud läbi, siis võime iga kord laua taha istudes endale teadvustada, et iga päev ei ole jõulud, mistõttu ma söön nüüd viisil, nagu mu keha seda vajab, mitte aga nii, nagu mu maitsemeeled seda ihaldaksid.

2) Kas ma soovin lühiajalist või pikaajalist naudingut?
Teine viis teadlikkus söögilauda kaasa tuua, on küsida endalt: "Kumb on minu jaoks tähtsam, kas lühiajaline nauding järgneva 5 minuti jooksul saadavast aplast söömisest või pikaajaline nauding heast tervisest ning kehakaalust? Vastus annab sulle kohe ka mõõdiku, kui palju ning mida taldrikule tõsta.

3) Kasuta ühe kausi printsiipi
Me mäletame koolis anatoomia tunnist, kui suur on täiskasvanud inimese magu - jah, see on umbes ühe rusika suurune. Seega maksimum, mis me normaalses seisundis makku suudame "laadida", on üks väikese kausi (taldriku) täis toitu. Põhjus, miks meile tundub sellest esialgu vähe olevat, seisneb ajju minevas hilinenud signaalist, mis jõuab sinna umbes 15 minutit peale söömist. Kuna tavapärane toidukord aga kestabki umbes nii kaua, siis juhul, kui me ei teadvusta, et tegelikult on ühest kausist küllalt, söömegi üle.

Kaalu langetamiseks on olemas ainult üks võimalus - tarbida vähem kaloreid kui kulutada. Tarbimise - kulutamise vahekorda saame aga reguleerida ainult toitumise ning füüsilise aktiivsuse reguleerimise
kaudu. Kuna keha on meie tempel ja toit on selle ehitusmaterjal, siis esimese sammuna soovitan alati korda teha toitumisharjumused ning alles seejärel edasi liikuda füüsiliste aktiivsuse juurde.

PS. Olles praegu tagasi Guangzhous, siis on muidugi lisakilodest vabanemisest hea rääkida, naudeldes igapäevaselt parimaid hiina roogasid (see piirkond on just kuulus oma toitude pärast ja nõustun sellega täiesti ... )

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
13. jaanuar 13:21 Taimi kirjutas:
Teadvustada tuleks seda, et kui tunneme nälga, tuleb süüa. Kui tunneme külma, paneme soojalt riidesse. Kui on väsimus, tuleb puhata. Oma tõelisi tundeid peaksime rohkem kuulama, enamus aja me ISUTAME. A La tahaks midagi, tahaks midagi head, tahaks asju, mis tekitaks häid emotsioone jne
13. jaanuar 14:55 Katyce kirjutas:
Kallis Kaido ma ootan veel kahte soovitust :) sa ütled et sul on neid viis aga mina näen kolme või tundub mulle nii...?
Kaunist päeva kõigile...
13. jaanuar 15:56 Kaido Pajumaa kirjutas:
@Katyce

Oligi kahjuks ainult 3, sattusin lihtsalt liiga hoogu alguses :)))
13. jaanuar 21:56 Jeanette kirjutas:
Annaksin oma.Äkki sobib teistelegi!Söön 3x päevas.Vahel ka neli.Enne söömist joon alati vähemalt 250ml vett või naturaalset ürditeed.Esimesel nädalal ei kasuta isegi piimatooteid,kõik on ainult aed-ja köögiviljad ja toorelt.Hommikul tükeldan 10cm kurki,pool avogaadot,salatit,paprikat ja kastmeks kookospiima,muidugi ka soola,vahel tilli ja sellerivarsi.See täidab vähemalt 4 tunniks.Siis söön köögivilja suppi,samadest ainetest,mida hommikusöögiks kasutasin, lisan lõpuks soojale supile,kus vaheldumisi kasutanporgandit,peeti,artisokka,kapsast,sibulat,kõrvitsat. Õhtusöögiks 1,5dl Quino seemnetest jahvatatud jahu keedan 3dl soolavees,lisan lõpuks 2spl soijakoorepulbrit ja 2-3 spl.kookospiima,ei söö toite väga tulisena.Kui sellest ei piisa teen vähesel määral esimestest hommikutoidu ainetest sose,millele lisan 2-5 dl vett ja joon seda kui vajan.Ja ma kinnitan,et see oli kolmandal päeval juba vägagi maitsev,nädalas kaotasin 3 kg.Teisel nädalal kõik on sama,aga lõunasöögiks need ained teen õlis wokiks,võib lisada pähkleid,kõrvitsaseemneid...Õhtusöögi pudru võib valmistada tatra-hirsi või speltjahust ja lisada idusid.Muidugi hommiku ja õhtusöögi võib vahetada.Peale kella 18 ei söö,aga vajadusel joon köögivilja segu.Vahepalaks joon vahel jaanikaunapulbrist valmistatud kakaomaitselist jooki,kuhu lisan soijakoorebulbrit.Unustasin,et kasutan ka soijatooteid. Kinnitan,et kilod kaovad,ehkki kaloreid on palju-kookos,soijakoor,avokaado,õli-nendes kaloreid,proovige ja te ei pettu!
14. jaanuar 22:40 murueit kirjutas:
Ja kuigi see ei haaku teemaga,haakub see "sisekosmosegs"...
http://heli.er.ee/helid/oy/OY2001_Gunnar_Aarma_Motlemisest.mp3
20. jaanuar 19:42 Marx kirjutas:
Jeanette!rnrnSee kõik on väga ilus ja kena, aga paljudel, nagu mina, jääb sellinne toitumine kasinate maksevahendite pärast ainult unistuseks.
27. aprill 11:49 Jaanika kirjutas:
Ka mina ei ole päris selliste toiduainete kasutaja. Juba Vigala Sass ütles, et inimene peaks eelistama toitu, mis on temale kõige lähemal. Saan ju aru ,et meie kiiresti avatuks muutuvas keskkonnas võib asja ka veidi "vabamalt võtta", kuid eelistan siiski kodumaist. Meie juur-puuviljad aitavad ka väga hästi kaalu kontrolli all hoida.Küsimus on kogustes, ajas ja liikumisaktiivsuses. Muidugi ei tohi ignoreerida individuaalsust. Peale kella 18 mittesöömine- poolt. Vajalik hommikusöök- poolt. Jah, soja abil saan ka mina oma himusid kontrolli all hoida. Kas joon sojapiima v. tarvitan tofut, kuid kapsasupi vastu see ikkagi ei saa;))Ja kas oluline on olla terve ning rõõmus.
Ilusat saledat kevadet meile!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):