Eneseareng »

Jõud
[02. märts 2009 | Kirjutas: Kaido | 10770 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Vaikus. Õrn tuuleiil ja suvine päike. Ma kuulen taamal kohisevat mereranda ja tunnen, kuidas minust möödub üksik metsloom. Seekord oli see ettevaatlikult toitu otsiv hirv. Ma tunnen jõudu, mis näitab mulle alati suunda ülespoole ja aitab mul seista püsti. Ma tunnen jõudu, mis tõmbab ligi mulle toitu ja joob vihmana langevat vett. Minus on jõud, mis parandab kõik minu haavad ning peegeldab minu lummavat ilu. Ma olen olemas. Ma olen Puu.

Kiirus. Hetkena mööduvad pildid ning kirega ahmitav õhk. Mälestus viimasest toidust ja ema poolt jagatud tarkus. Ma tunnen jõudu, mis paneb vere mu soontes voolama ning pingutab lihaseid saavutamaks maksimum. Ma tunnen jõudu, mis õpetab osavust ja teadmisi püsida elus. Minus on jõud, mis kasvatab mind suureks ning püüdleb olla vaid tugevaim. Ma olen olemas. Ma olen Lõvi.

Rahu. Üksikud mõtted ning sõbralik naeratus. Kuskil kaugel jutustab keegi lugu oma elust, arvates, et see on lugu temast endast. Ta ei tea, et see ei ole tema, kellest ta räägib. Ma tunnen jõudu, mis hoiab mind ärkvel ja täidab mu kopsusid igal hingetõmbel. Ma tunnen jõudu, mis paneb mind mõtlema ning langetama õigeid otsuseid. Minus on jõud, mis paneb otsima vastuseid ning armastama ennast ja oma elu. Ma olen olemas. Ma olen Inimene.

Vabadus. Piiritu tarkus ning piiramatud võimalused. Kuus miljardit mõtlejat, kes loodavad, et homme olen ma parem kui täna. Ma tunnen jõudu, mis lubab mul olla. Ma tunnen jõudu, mis lubab mul pakkuda. Minus on jõud, mis annab kõik võimalused. Ma olen olemas. Ma olen Elu.

Kõik. Punkt lõputus Universumis. 2,3 miljonit valgusaastat lähima naabrini. Miljardid elud ning miljardid kaotused. Viis miljardit aastat, nüüd ja praegu. Ma tunnen jõudu, mis paneb mu kasvama. Ma tunnen jõudu, mis loob kõik teised jõud minu sees. Minus on jõud, millest on kõik alguse saanud. Ma olen Linnutee galaktika. Ma olen olemas. Mina olen Sina. Me oleme ÜKS.

Mõtle, mis on see jõud, mis paneb puud kasvama, loomad jahtima, meie südamed lööma ning Universumi paisuma. See on üks ja see sama Jõud - igal pool, igal ajal. Nüüd ja praegu. Ning igavesti. Me ei saa sellele jõule vastu ning meil ei ole seda vajagi. Me saame alluda sellele jõule ning teha temaga koostööd. See on see jõud, mis paneb planeedid liikuma ning taimed kasvama, lapsed sündima ning inimesed mõtlema. Ning ta teeb seda kõike nii kergelt ja harmooniliselt. Planeedid ei pinguta, et liikuda, lill ei pinguta, et kasvada, laps ei pinguta, et sündida ning sina ei pinguta, et mõelda. See lihtsalt juhtub nii. Sest nende kõikide sündmuste taga on üks Jõud. Me saame seda kõike lihtsalt tunnistada, lubades asjadel olla nii nagu need hetkel on. Me ei saa muuta tänast päeva. Leppimatus tänase olukorraga on vastupanu tänasele päevale ja Jõule, mis selle kõik loonud on. Aga me saame muuta oma tulevikku. Sest see sama Jõud on ka meie enda sees. Meie mõtted ja emotsioonid kasutavad täpselt sama jõudu, mis paneb liikuma planeedid ning kasvama taimed. Ole selle jõuga ettevaatlik. Sellel on purustav jõud. Nii sinu muredele kui ka sinu unistustele. Valik on sinu, kumba sa purustada soovid.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):