Eneseareng »

Kelle pilli järgi me tantsime?
[31. märts 2012 | Kirjutas: Kaido | 12532 korda loetud | kokku kommentaare: 16]

Mõnikord tunneme, et meie elus on probleemid. Mida aga probleemid tegelikult endast kujutavad - kas probleemseid olukordi, või olukordi, mille me probleemseteks muudame?

Probleemid sellest, et midagi on juhtunud.
Kui midagi on juhtunud, siis on see juba juhtunud. Me ei saa tajuda midagi, mis ei ole veel juhtunud. Kui kristallvaas on kildudena põrandal, siis ei ole mõtet pead vaevata selle üle, miks see sinna sai või kas me oleksime saanud midagi muuta. See on juhtunud. See on fakt, mida ei saa enam muuta.

Meie mõistus aga ei anna meile sellistel hetkedel asu. Ta püüab "tagasi kerida" ja analüüsida, mida oleks saanud ikka teisiti teha, ja kes juhtunus süüdi on, ja mida nüüd ette võtta, et kristallvaas kokku tagasi kleepida?

See on lootusetu olukord, millega me põrkume teatud viisil igapäevaselt. Me soovime muuta midagi, mida meile öeldi. Me soovime muuta kedagi, kes mingil viisil välja näeb või ei näe. Me ei suuda liigagi tihti aktsepteerida elu sellisena, nagu see on, vaid püüame tervet maailma enda pilli järgi tantsima panna. Kas see on siiski võimalik?

Kas džinn on päriselt ka olemas?
Maakeral on 7 miljardit inimest, kellest igal on oma soovid ja unistused. Kui kõik peaksid maailma oma pilli järgi tantsima panema, oleks maailm kaoses. Jah, tegelikult ongi maailm kaoses, aga siis oleks see ikka midagi päris jubedat. Jah, see ongi tegelikult praegu juba päris jube, aga õnneks ei saa me maailma oma pilli järgi tantsima panna. Maailm paneb hoopis meid oma pilli järgi tantsima.

Paljude inimeste soov maailma enda pilli järgi tantsima panna lähtub ühest imelisest kunstiteosest, mida nimetatakse "Saladuse"-raamatuks. See raamat lubab igale inimesele, et kui sa oled piisavalt tubli, ja ostad selle raamatu ning mõtled paar õhtut positiivseid mõtteid, tuleb mererannas pudelist välja džinn ja teeb kõik sinu unistused teoks (ehk siis paneb maailma meie pilli järgi tantsima).

Kas keegi on aga seda džinni iialgi kohanud? Kas keegi on saanud talle oma soovid edasi anda? Ja kas kellegi soovid on täpselt tema poolt määratud viisil ja ajal täide viidud?

Me peame õppima tantsima elu pilli järgi.
Kuni me püüame elu oma pilli järgi tantsima panna, oleme hädas - meie elus on probleemid, mis meid rahule ei jäta. Kuid niipea, kui otsustame hakata tantsima elu pilli järgi, kaovad probleemid ära. Kas see pole mitte paradoksaalne?

Kujuta ette, et sa soovid süüa porgandit, aga kaevad selleks kartulipõllul (aga sa ei tea, et sa oled kartulipõllul). Kuna sa oled suur porgandisõber, võib olukord sind ikka üsna närvi ajada - muudkui kaevad ja kaevad, et porgandeid saada, aga kõik, mis sa saad, on ühed närused kartulid.

Kas see on sulle tuttav olukord? Kogu elu kaevad ja kaevad, et õnnelikuks saada, aga vastu vaatavad ikka need "kartulid". Sellisel viisil tundub sulle, et su elus on tõsised probleemid, millega sa tegelema pead.

Kui sa aga otsustad hakata tantsima elu pilli järgi, muutub pilt sootuks. Sa ei lähe põllule ootusega kaevata porgandeid, vaid hoopis ootusega süüa saada. Lööd labida maasse, ja ennäe imet - maitsev kartul vaatab vastu. Sa saad süüa ning oled õnnelik. Kuhu kadusid kõik probleemid?

***

Raamat teadlikkuse arendamiseks 

 

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
31. märts 11:14 Helger kirjutas:
Saladuse raamatuga ongi nii, et kes selle "võlust" hurmatud saab, mõtleb maksimum nädala neid mõtteid ja pettub veelgi enam. Siinkohal soovitaks ja teeks natuke reklaami Kaido e-kursusele, mis kõik kenasti lahti seletab ja ka reaalselt mingit kasu toodab!

Parimat!
31. märts 11:20 Tiina Ilves kirjutas:
Väga hea jutt! Mulle tuli millegipärast silme ette pilt suurest osast eestlastest, kel on "kartulikoorekarva" juuksed ja viimasel ajal kasvavast hulgast naistest, kel on porgandpunased juuksed. Ju nad on oma porgandipõllu leidnud!
31. märts 11:39 Vambola kirjutas:
Paradoks on selles, meile on kogu aeg sisendatud - et inimestena (looduse kroonina) ei allu me looduse muusikale (seadustele) vaid oleme suutelised neid enda tahtele allutama.
See seisukoht ongi kogu inimkonna suurim eksiarvamus. Kui suudame sellest arvamusest vabaneda ja kuulata looduse muusikat, ning hakata selle järgi tantsima (tegutsema) - siis on kõik hästi . Eks selle paradigma muutusega ka Kaidogi tegutseb, nii et edu sulle - oled õigel teel !
31. märts 11:41 saladus kirjutas:
Secret is that there is no secret :)
31. märts 11:50 Vambola kirjutas:
Paradoks on selles, meile on kogu aeg sisendatud - et inimestena (looduse kroonina) ei allu me looduse muusikale (seadustele) vaid oleme suutelised neid enda tahtele allutama.
See seisukoht ongi kogu inimkonna suurim eksiarvamus. Kui suudame sellest arvamusest vabaneda ja kuulata looduse muusikat, ning hakata selle järgi tantsima (tegutsema) - siis on kõik hästi . Eks selle paradigma muutusega ka Kaidogi tegutseb, nii et edu sulle - oled õigel teel !
31. märts 12:10 J.K. kirjutas:
Väga huvitavad ja tabavad võrdlused. Samuti Vambulalt.
Tänud.
31. märts 18:38 Tara kirjutas:
Saladuse raamat on lihtne tõde mis on tehtud kaubanduslikult atratiivseks. Aga heameel on selle üle, et mõnedel väljavalitutel on õnne selle raamatu juurest edasi, sügavamale minna. Üks nendest oled ju Sina, Kaido.
31. märts 22:17 K.T. kirjutas:
Kusjuures ka mul oli "Saladuste" suhtes samasugune eelarvamus, kuid see üllatas mind positiivselt ja ei lubatud seal midagi niisama mõne positiivse kinnitusega. Seal oli isegi see koht, kus öeldi, et kõik, kes selle tööle on saanud, tegelevad järjekindlalt meditatsiooniga. Pole see midagi nii lihtne ja kõike kergelt lubav raamat.
Elu pilli järgi tantsimine? Või õppida elu kulgu usaldama kui parimat iseenda jaoks ning võtta vastu elu poolt pakutavad võimalused?
01. aprill 18:58 Maret kirjutas:
Heaga "tantsulöömine", kaasatriivimine on tore asi. Aga kuidas tantsida halvaga? Õnnes ja õnnetuses triivimine on tegelikkus, sest nad on käsikäes.
"...elu on võitlus, sõltumata sellest, kas väliselt oli kõik hästi või halvasti"(S.Jeffers)
Küsimus on selles, kuidas teha oma elutee tasasemaks? Kuidas näha halva taga head, rindejoone taga meelerahu,harmooniat? Abi võib olla ka dr.Hev Leni õpetusest, mis seisneb tööst iseendaga oma pahna ja mälestustega.
Tegelikult rahu ja harmoonia algab minust endast. Kui soovid midagi oma elus parandada -on ainult üks koht kuhu selle sooviga pöörduda. enese sisse armastusega ja andestamisega(dr.Hev Len).
01. aprill 21:37 Hingamise fänn kirjutas:
Jaa, selles on kohalolu ;)
03. aprill 15:44 Lugeja kirjutas:
"Me peame õppima tantsima elu pilli järgi." -
No aga miks probleemid tekivad?
Ise otsida probleeme, mida tegelikult pole?
Kas objektiivsed probleemid on olemas?
04. aprill 10:59 Kelly kirjutas:
võib ka öelda, et usaldan elu loomulikku kulgu...
04. aprill 12:41 Juta kirjutas:
Vambolal on õigus.Edu Sulle Kaido.
15. aprill 22:29 Õhtupäike kirjutas:
Minu jaoks on Saladuse raamat ka väga märgiline teos, see lihtsalt äratas minus tunded elu sügavuse vastu ja mõistsin lihtsalt, et kõik mis minuga juhtub lähtub minu enda "sisekosmosest" mitte väljaspoolt :) Nii et olen väg atänulik, et see raamat minuni jõudis ja siis ka juba Kaido sinu koduleht ja nii see tee algab ...
Päikest :)
23. aprill 02:50 andrauniverse kirjutas:
Kallis Kaido mul on nii hea meel et sa mind SALAJASELE kohtingule kutsud! Olen seda juba ammu oodanud. Mina ütlen oma abikaasale et lähen turule sibulaid ostma, mida ta pärast nuttes koorima peab aga see selleks. Mida sina oma naisele ütleksid. Mina soovitan sul kasutada klassikalist prügiämbriviimise taktikat- see toimib alati. Aga saame siis kolmapäeval kell kolm Konsumi kaupluse taga kokku, käin poes võtan meile paar Rocki õltsi,siis lõbusam rokkida.Sina võta kodunt mingi vana tekikott kaasa!Armastan ja igatsen sind
11. mai 15:35 :) kirjutas:
Kristallvaasi metafoor oli väga hea!!!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):