Eneseareng »

Kas sa tahad ka olla õnnelik?
[05. jaanuar 2011 | Kirjutas: Kaido | 16786 korda loetud | kokku kommentaare: 18]

Mõnikord tundub mulle, et ma olen maailma õnnelikuim inimene. Jah, mõnikord tundub mulle ka, et ma olen maailma õnnetuim inimene, aga seda üha harvem ning harvem. Ma nimetan seda inertseks positiivsuseks.

Inertne positiivsus ja negatiivsus
Kõikide inimeste elu sisaldab nii head kui halba. Küsimus on lihtsalt, kumba seal on rohkem? Vaata enda elu ning hinda seda viisil, kui suure osa ajast sa oled positiivne ning kui suure osa negatiivne? Näiteks võivad sul hommikud olla lõbusad ning pärastlõunad kipuvad minema negatiivseks. Teisel jällegi võivad hommikud olla "sinised", kuid õhtud seevastu rõõmsad. Vastavalt sellele, kui suur osa sinu elust on rõõmus või vihane, tekib inerts, mis genereerib vastavaid sündmusi juurde.

Mõnikord olen inimestega rääkides kuulnud väiteid nagu "ma püüan olla positiivne, aga see ei aita ja ma ei suuda olla kogu aeg positiivne". Mis sa arvad, kas sellist mõtet mõtleva inimese valdav seisund on positiivne või negatiivne? Jah, tõenäoliselt negatiivne, sest ta püüab olla positiivne, olles ise negatiivne. Sellisel juhul on tema inertne seisund negatiivne ning see loob sarnaseid sündmuseid tema ellu kogu aeg ka juurde.

Kuidas luua inertset positiivsust?
Inertse positiivsuse mõttele tulin ma täna hommikul, kui ma avastasin, et olen siiralt tänulik selle üle, mis minu elus toimub. Ma meenutasin, kas see on alati nii olnud ning märkasin, et ei ole. Pikka aega oli minu elu täis ebaõnnestumisi ning tagasilööke, mis surus mind kogu aeg põhja. Kuid ma ei andnud alla. Ma püüdsin, püüdsin, püüdsin ... kuni ühel hetkel toimus inertne nihe ning minu valdav meeleseisund muutus positiivseks. Sellest ajast alates on asjad läinud ainult positiivses suunas.

Kui sa tunned, et sinu elus on asjad hetkel allamäge minemas, siis ainuke viis seda muuta, on nihutada positiivse / negatiivse meeleseisundi osakaalu. Jah, tegelikult ei ole küsimus ainult meeleseisundis, vaid selles, mis inimene me tegelikult oleme - kas me oleme head ning lahked, või kurjad ning õelad? See on peamine faktor, mis muudab inertse positiivsuse kasutamise üldse võimalikuks.

Inertset positiivsust saab luua pisikeste sammudega igal hetkel. Siin ei ole suuri hüppeid, vaid töö käib enda sees imepisikeste asjade kaudu. Enda kogemuse baasil soovitan käituda nii:

1) Teadvuse puhastamine
Teadvusta, et sinu praegune olukord on tingitud sinu mineviku tegudest ja mõtetest. Ükskõik kui hull olukord ka hetkel ei ole, oled sa ise selle eest vastutav. Ainuke viis muuta tulevikku paremaks, on muuta enda tegusid ja mõtteid preagu. Teist võimalust ei ole olemas. Puhasta oma teadvus vihast, õelusest ja kadedusest, ning asenda see heasoovlikkuse, sallivuse ning lahkusega.

2) Oma edu ning õnne õigustamine
Pikka aega arvasin, et ma ei ole edu ning head elu ära teeninud. See on väga vale otsus enda suhtes. Kõik inimesed on edu ning hea elu ära teeninud. Me ei tohiks end süüdistada mitte milleski ning peaksime leppima sügaval enda sees, et ma väärin edu, armastust ning küllust. See on väga, väga oluline punkt, sest see loob sinu sisse positiivsuse seemne.

3) Julgus tegutseda
Kas sa tead ühtegi õnnelikku ning edukat, kes ei oleks igapäevaselt väga aktiivne? Mina ei tea, sest elades materiaalses maailmas peame oma õnne nimel tegutsema. Mitte pimesi rabelema ja teiste arvelt võitma, vaid oma võimete ja oskuste piires andma endast maksimaalse. "Ärategijaid" ning "kurtjaid" eristab üks oluline omadus - esimesed julgevad astuda sammu tundmatusse ning on valmis tegutsema väljaspool mugavustsooni, teised aga vaatavad pealt, kuidas esimesed seda teevad.

Kas sa tahad olla õnnelik?
Need kolm printsiipi on aidanud mul leida tasakaalu ja rõõmu oma elus. Ma istun igal hommikul ja õhtul 30-45 minutit ning töötan oma teadvusega, et seda puhastada. Selle tagajärjel olen õppinud juhtima oma mõtlemist ning emotsioone ja olen pisikeste sammudega loonud oma pähe "headuse ja lahkuse" pesa. See annab endast tunda igal hetkel ning igas olukorras, tagades mulle valdava positiivse seisundi igaks päevaks.

Ma usun, et ma väärin õnne ning edu. Ma olen minevikus väga omakasupüüdlikult käitunud, mille eest ma viimase 5 aasta jooksul olen ka maksnud. Aga ma ei andnud alla ning uskusin alati, et ühel hetkel saab see "makstud". Ma õppisin uskuma, et ma väärin õnne ning edu. Täna ma usun seda ja ma tunnen, et minu maailm peegeldab mulle seda vastu.

Ma tegutsen, tegutsen, tegutsen. Näiteks homme lendan ma kuuks ajaks Hiina täielikku tundmatusse. Mul on pea täis ideid, mida võiks ära teha ning ma lihtsalt lähen ja hakkan neid otsast realiseerima. Tõenäoliselt ei realiseeru nendest kõik, aga see ei olegi tähtis. Ma lihtsalt lähen ning tegutsen, mida toetab minu elus aset leidev sünkroonsus.

Ükskõik, kas keegi usub seda või mitte, aga mida aeg edasi, seda enam ma kogen oma elus, kuidas elu rullub lahti vastavalt meie sisemisele taotlusele, mida toetab meie igapäevane panus headusesse ning lahkusesse. Ükskõik, kui palju me ka ei soovi ning igatse elult, kui me ise oleme igapäevaselt "põrsad", ei saa me elult ka midagi head vastu oodata. Seetõttu algab alati oma oma õnne loomine esimesest punktist, mitte viimasest - puhasta oma teadvus negatiivsusest ja asenda see positiivsusega, ning sa näed, kuidas kõik sinu ümber muutub.

Kas sa tahad olla õnnelik? Kui jah, siis ole lihtsalt hea inimene ...

 

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
05. jaanuar 12:18 Maire kirjutas:
Mina hakkasin lugema sellisest asjast kuskil poolteist aastat tagasi-no olen aus,mõtlesin ka, et mis ulme.....aga üha rohkem lugedes sinu kirjutisi,hakkasin leidma samastusi-et mul oli ka nii ja nüüd proovin järele,kas toimib....ja toimiski!!!!Uskumatu-aga tõsi!!!Täna seda lugedes tuli kohe ette minu hommikune mõte-ma küll ei tea kust see lipsas minu pähe-et olin tänulik sellele,mis mul on ja mõtlesin sellele,mis oli varem....pole nagu märganudki, et vahe on nii suur,olen palju,palju liikunud edasi ja märkamatult saavutanud väga palju...tänud,et oled võtnud vaevaks jagada oma tundeid ja teadmisi teistega-usun-väga paljud on oma mõtlemist muutnud!!!Edu!!!!
05. jaanuar 12:22 Kristi kirjutas:
Muidugi tahan. Ma teen selle nimel tööd, mõtlen õigeid mõtteid jne. Ja see õnnestub! Kahjuks ainult kuni hetkeni, mil keegi teine suudab jälle oma vahelesegamisega mind tasakaalust välja lüüa. Kuidas küll tõrjuda teise soppa ja õelust? Kuidas saada endast välja lausa füüsiline valu?
05. jaanuar 13:40 ... kirjutas:
Ja nii ongi :)
05. jaanuar 13:57 Kaido Pajumaa kirjutas:
@Kristi

Teise vahelesegamine saab sinu jaoks juhtuda ainult juhul, kui sa "lubad" sel juhtuda. See on meie, inimeste, kõige suurem häda, et me lubame end ümbritsevalt ja oma mõtetel enda seisundit mõjutada. See on ju meie vaba valik ning seda on võimalik märkama hakata. Kui see ükskord juhtub, muutub meie maailmas juba kõik.

Kui sa veel ei ole, siis soovitan liituda www.sisekosmos.ee esilehel oleva tasuta meditatsioonikursusega. Meditatsioon on töö enda teadvusega. Ning teadvus on see, mille juhtimise kaudu juhime elu.
05. jaanuar 13:58 S kirjutas:
Tänan väga mõtlemapaneva artikli eest. Nii lihtne see tegelikult kõik ju ongi.
05. jaanuar 14:54 Kristi kirjutas:
Aitäh, Kaido.
05. jaanuar 15:37 Kuremari kirjutas:
Vastab tõele, mõlemad variandid läbiproovitud:)
Head reisi, Kaido! et sa leiaksid, mida otsid! :)
05. jaanuar 17:47 Margarita kirjutas:
Aitäh ,Kaido! Proovin kogu aeg hea olla ja see mul ka õnnestub.
05. jaanuar 21:13 Egle kirjutas:
Tänan järjekordse hea artikli eest! Olen seda tehnikat järk-järgut uurinud ja sammukese haaval hakanud selle järgi elama ja see on hämmastav, kui palju head tuleb mulle tagasi ...olen sulle ääretult tänulik su õpetuste eest.Imelist reisi ja tean,et leiad sealt palju enda edasiseks arenguks!
05. jaanuar 21:35 Ille kirjutas:
Proovin järjest rohkem hea olla.Hiljuti organiseerisin invaliidist naabrimehele abilised katuselt lund lükkama.Kui töö teoksil oli,siis oli küll hea õnnetunne. Aga sulle, Kaido head reisi ja huvitavaid seikulusi.Aitäh!
06. jaanuar 01:17 Urmas kirjutas:
Kindlasti on distsipliin siin võlusõna, et mitte kalduda laiskuse või mõnda muud argumenti esile tuues teelt kõrvale ! Kuid pean tunnistama mida enam tegeleda nö enesearenguga seda lihtsamaks ja nauditavamaks muutub elu ja on võimalus tunda õnne olulisemalt väiksematest asjadest ja veel üks tähelepanek on vähenenud materiaalsete asjade tähtsustamise osakaal, olen kindlasti sulle väga tänulik sinu sõnumi ja mõtete eest, oled kindlasti paljudele eeskujuks oma sihikindluse ja distsiliiniga.
Seega tead ise kindlasti kõige paremini mis sulle õige on aga kindlasti vinget ja meeldejäävat reisi !
Jäädes ootama huvitavaid ja uusi mõttevälgatusi !
06. jaanuar 11:35 E. kirjutas:
Huvitav, kas see õnnestub tõepoolest kõigil? Olen mina tõesti ainus, kellel ei õnnestu see väga?! Olen ma valel teel või teen ma midagi valesti... või ootan ma liiga palju.... Jah, tahaks olla küll õnnelik muidu :)) Proovin siis alustada otsast.
07. jaanuar 10:43 Lea kirjutas:
Väga tuttav tunne E-ga.Arvasin,et olen ainus kes ei suuda seda uskuda ja ka teostada, kuid tundub et on teisigi selliseid.Olen läbinud ka psühholoogia kursuse ,mis oli tõesti ränk aga ikka olen samas punktis.
08. jaanuar 10:34 Erkki kirjutas:
Mulle meeldib samuti reisidel või vahest, kui on rahvarohked kohad, inimesi jälgida. Kui vaatled inimesi, kuidas paarid suhtlevad omavahel, kuidas lastega suheldakse, kuidas noored, vanad, erinevad rahvused, paksud ja saledad jne
Vaatled neutraalselt, sest kõik me oleme teel, igal on mingi põhjus, miks ta just selline on või miks niimoodi käitub. Me õpime koguaeg midagi juurde, olen saanud ka aru, et iga uue mõttetasandi juures pole mõtet kohe eufooriasse sattuda, sest tasandeid kuhu jõuda on veel palju. Pole mingit seina, et nüüd olen päral ja nüüd olen nii tark, et suudan arusaada kõigest. Ennast ei tohiks ka sundida, et tänasest pean olema hea inimene, teadmata õigupoolest, mida see tõeliselt tähedab.
Mida rahulikumalt ja tasakaalukalt sa kulged oma mõtetes, realiseerid neid ka tegudes, ongi kõik hästi. Nagunii on maailm meie endi sisemine peegeldus, juurdled endas, loobud lõpuks teistes juurdlemise, kõik muutub ilusamaks ja kergemaks. Lõpuks loobud ka endas juurdlemise, ainult koged, sest sa tead, mida tõeliselt tahad kogeda.
Sisemisi avastusi!
09. jaanuar 02:47 Silver kirjutas:
Kui natuke rohkem kui aasta tagasi olin ma seisus, kus ma ei tegelenud mitte millegiga, ei olnud tööd, koolis ei käinud ja ühegi hobiga ei tegelenud. Selline seis andis aega mõelda, et peab midagi muutma. Otsustasin kooli tagasi minna, et viimaks keskharidus omandada. Hakkasin tegelema enda arendamisega - raamatuid lugema ja ka selle lehekülje avastasin ka kuidagi internetist erinevaid artikleid lugedes. Alates sellest ajast on kõik liikunud ainult paremuse poole, ma käin koolis, tööl, trennis + üritan oma äriga alustada. Olen väga rahul oma valikutega ja hoian end alati avatud kõigele uuele.

Olen terve elu küllaltki positiivne inimene olnud ja praegusel ajal olen ma enamus ajast positiivselt meelestatud, kui midagi negatiivset üritab mu seisundit muuta siis olen õppinud küllaltki hästi blokeerima neid sõnumeid.
17. jaanuar 15:50 Eljo kirjutas:
rn Olen väga tänulik Sulle,Kaido,sinu mõtete ja õpetuste eest.Sinu heasoovlikkus kumab läbi iga sinu saadetud sõnumist.Oled meile tõeliselt suureks eeskujuks.rn Olen ise ka positiivne inimene ja oma positiivsusega suutnud panna kliendid naeratama ja ise vastu saanud palju soojust ja armastust.rn Soovin Sulle edukat ja huvitavat reisi!rn Päikest Sulle!rnrn
20. jaanuar 09:08 Harry kirjutas:
Artikli autorile järelemõtlemiseks:)rnPositiivsus ja negatiivsus, hea ja halb on ja jäävad alati ühe ja selle sama mündi kaheks erinevaks küljeks (nagu kull ja kiri, või Jin ja Yang). Üks pole võimalik ilma teiseta. Valides mündi kahest poolest ühe, kaasneb sellega alati automaatselt terve münt, ehk siis ka teine pool. Ja kui me peame neist ühte heaks ja teadlikult eelistame seda ja valime tema, siis keelame endale ja surume endas teise poole, kas siis teadlikult või alateadlikult alla. Varem või hiljem kerkib aga allasurutud osa üles ja võtab oma... rnKui viskad viis korda järjest kulli, siis iga järgneva viskega kasvab tõenäosus, et järgmisena tuleb kiri ja pinge sinu sees kasvab iga uue viskega veelgi.rnProbleem on aga selles, et selline mõtlemine ja lähenemine on sügav lõks ja see raha ise on valeraha. Võta see münt ja viska see minema – ta on väärtusetu.rnrnAlles siis, kui lõpetada lahterdamine, vahet tegemine, vastandite keeles mõtlemine ja oled see kes sa parasjagu oled ja see mida sa tunned (keelamata endale oma tegelike tundeid ja neid headeks või halbadeks lahterdamata), vabaned sa valerahast nimega duaalsus ja mõisted positiivne ja negatiivne (selline lähenemine on vaid sinu enda mõttete vili), kaovad tasapisi su elust. rnJa kui sa enam ei vali, vaid võtad selle mis on ja lihtsalt oled, siis tuleb taspisi ka see mis on kõige väärtuslikum – tühjus, rahu ja kohalolek.rnrn
22. jaanuar 09:06 Anu kirjutas:
Üks vana mõistulugu:
Elas kord talumees, tal oli poeg ja lihtne majapidamine hobusega.
Hobune jooksis metsa, külarahvas tundis mehele kaasa, oi kui halb ikka.
Talumees kehitas õlgu, hea või halb...
Hobune tuli koju tagasi, tõi kaasa mitu metsikut hobust, külarahvas, oi, küll sinul ikka on õnne.
Talumees kehitas õlgu, õnn või õnnetus...
Poeg ratsutas metsikul hobusel ja kukkudes murdis jala. Külarahvas: oi küll on õnnetus, talumees kehitas jälle õlgu...
Algas nekrutite sõtta värbamine, mehed ja noormehed viidi külast sõtta, talumehe poeg ainukesena jäeti koju, sest vigastatud jala pärast sõtta ei saadetud.
Külarahvas jällegi talumehele...
Nii ongi, kõigel on kaks poolt, kui lõpuks mõistad, jääb igasugune juurdlemine ja hindamine. See lihtsalt pole vajalik, elu on elu.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):