Eneseareng »

Seiklen Hiinas kuni 25.oktoobrini
[05. oktoober 2010 | Kirjutas: Kaido | 13105 korda loetud | kokku kommentaare: 8]

Mõned kuud on möödas ülipõnevast Sri Lanka reisist (loe siit) ning aeg on ette võtta uus avastusretk Aasiasse ... seekord siis Hiina.

Jah, eks kõikidele inimestele meeldib reisida. Mulle meeldib eriti aga reisida Aasiasse - see on kohe midagi nii head ja positiivset. Ning kuigi see saab olema paljuski kiire kultuurireis (vaata Hiina), on mul hea meel, et saan mõned päevad olla ka täiesti üksi. Nimelt läheb minu lennuk täna öösel, kuid grupiga kohtume alles laupäeval.

Ma usun, et kõik inimesed vajavad aega olla iseendaga. Ma ei tea, kas see on hea või halb, aga viimaste aastetaga olen ma ise muutunud paljuski a-sotsiaalseks inimeseks. Mida enam endaga aega veeta, seda enam tahad endaga aega veeta - avastada veel ja veel ning veel .... Tegelikult olen ma natukene eraklik olnud kogu elu, kuid viimasel ajal ma kohe eriti vajan üksinda olemise hetki. Ning kust seda veel paremini leida, kui reisida üksinda teise maailma otsa.

Mul on varuks kaks head raamatut ("Sissejuhatus Neurolingvistilisse Programmeerimisse" ja "Living in Peace") ning samuti iPhone peale laetud umbes 15 õppefilmi ja ca 30 tunni jagu loenguid. Seega igav mul ei hakka, tööd on palju teha ning see kõik annab mulle palju mõtteainet ja inspiratsiooni. Minu arust on kõige parem keskkond oma elu ning uute plaanide üle mõtisklemiseks just välisriigis rongi, bussi või lennukiga kõrvaklapid peas sõites, kus keegi sind ei sega. Stjuuardess üldjuhul ei tülita, kui oled seal "omas maailmas" ning juhul, kui reisid kaaslastega, saavad ka nemad aru, et hetkel ei ole õige aeg lobimisemiseks.

Ma usun, et iga inimene vajab vaikust. Mul oli hiljuti kogemus ühe sõbraga, kes tuli mulle külla ning ütles, et mul on siin liiga vaikne ja rahulik. "Pane telekas või midagi käima", ütles ta närviliselt. Kui ka sina ei suuda olla üksinda vaikuses, võid mõelda selle peale, et sa oled end liialt sõltuvusse pannud välismaailmast tuleva info töötlemisega. Ning kui me ei saa välismaailmast piisavalt intensiivset materjali, mis kogu meie tähelepanu haaraks, lähme me mõtetega lihtsalt omaette olles hulluks. Jah, see on siis kindel märk, et me oleme tegelikult ka hulluks minemas.

Selle reisi puhul on minu jaoks põnev see, et tegelikult ma üldse ei tea, mis seal Hiinas juhtuma hakkab. Ma olen selles osas suht nõrk planeerija - praegu on kell 19.04, mu lennuk läheb täna öösel, kuid ma pole veel pakkima hakanud ning pole ka veel eriti uurinud, mis ja kuhu minna. Püüan kaasa võtta võimalikult vähe asju, ning lihtsalt minna vooluga kaasa. Tean hetkel vaid hotelli nime, kuhu peaksin Pekingis kohale jõudma ning tean ka seda, et laupäeval saan loodetavasti grupiga kokku. Kuhu aga sealt edasi - kes teab? Ma lähen lõppkokkuvõttes end avastama, mitte niivõrd seda, mida hiinlased viimase 3000 aastaga teinud ning saavutanud on. Ka nemad on lihtsalt inimesed, nagu sina ja mina. Ning kõik läheb ilusti, kui me üksteisega arvestame ja heasoovlikud oleme.

Kurb on aga see, et tõenäoliselt ei saa ma väga aktiivselt arvuti taha ning seetõttu ei saa ka regulaarselt siia kirjutada. Siiski püüan seda vähemalt mõned korrad teha. Kuna mul on aga telefonist ligipääs Facebooki, siis hoian selle kaudu aga oma seiklustega huvilisi kursis. Seega, kui sa hetkel ei ole Facebookis Sisekosmosega liitunud, siis saad seda teha siin www.facebook.com/sisekosmos (vajuta seal üleval nupule Meeldib või Like).

Ja see ongi praeguseks kõik. Ahjaa, mille üle mul on eriti hea meel ning mis annab mulle tunde, et olen puhkuse ära teeninud, on see, et sain oma raamatu käsikirja planeeritult valmis ning ka kirjastusse ära saata. Ilmuma peaks see detsembri alguses. Selle pealkiri on "Elad küll, aga mis elu see on ..." ning see on praktiline ning rakenduslik raamat teemal, millest tekib meie ellu rahulolematus ning kuidas sellest enda arendamise kaudu vabaneda. Kuna ma ise olen nendest avastustest ning tehnikatest nii palju kasu saanud ja minu elukvaliteet on mitu korda tõusnud, siis loodan, et see raamat aitab ka lugejatel oma elu ning nende sisemisi protsesse paremini mõista ja soovi korral ka enda elus reaalseid muutusi läbi viia, et sellest tõesti igapäevaselt rõõmu tunda. PS. Ei, see ei ole järjekordne kiiresti-rikkaks käsiraamat :)) Juhul, kui sa otsid kiiret õnne ning rikkust, siis see raamat ei ole sulle. See raamat on päris elust.

Naerata ;)
Kaido

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
06. oktoober 06:51 marge kirjutas:
Mõnusat reisi! :)
06. oktoober 14:21 Juta kirjutas:
Ilusat reisi.Mina jään seda raamatut ootama.Arvan et see sobib mulle.
06. oktoober 17:10 inga kirjutas:
See ei ole kiiresti rikkaks raamat aga kindlasti ei ole see ka ainult ennastkinnitav "ma tahtsin pool elu bmw-d aga nüüd enam ei taha" raamat, eksju :)))
06. oktoober 22:41 Martha-Maria kirjutas:
Ilusat, Mõnusat, Meeldejäävat Reisi Sulle Kaido!:)
10. oktoober 16:19 Murueit kirjutas:
Head reisi muidugi! Aga meie vahepeal võiks teadust tudeerida...
'''
http://teadvus.wordpress.com/2010/10/04/tohusad-vibratsioonid/
12. oktoober 10:41 Alice kirjutas:
Väga hea artikkel. Aitäh. Ja raamatut ootan ka põnevusega.
Ilusaid kogemusi reisil!
01. november 19:46 nii on kirjutas:
Ma lähen lõppkokkuvõttes end avastama, mitte niivõrd seda, mida hiinlased viimase 3000 aastaga teinud ning saavutanud on.
Kahjuks see lause oli nii suur avaldus, et ülejäänud artikli üllas eesmärk uppus ära.
Oleks võinud ka mitte kommenteerida aga ...........
11. november 14:52 ERIC kirjutas:
PÕNEV
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):