Eneseareng »

Brian Melvin - tõeline eluartist minu elus
[11. märts 2010 | Kirjutas: Kaido | 12164 korda loetud | kokku kommentaare: 8]

Kui mul on mõnikord tuju halb või tunnen, et soovin kellegagi rääkida viisil, et mind ka mõistetaks, lähen alati külla oma heale ameeriklasest sõbrale Brian Melvinile. Brian on tõeline elukunstnik selle kõige otsesemas mõttes - alati rahulik, mõtestatud ning allub Elule endale. Ta on kõige enam zen-elufilosoofias elav inimene, keda ma üldse tean. Ta võtab elu just sellisena nagu see on, usub õiglusse ning karmasse ja julgeb selle järgi ka elada, mitte ainult sellest rääkida.

Ma tunnen Brianit peaeagu aasta ning oleme temaga saanud väga lähedasteks sõpradeks. Esmakordselt kohtusin ma temaga täiesti juhuslikult 2009 aasta märtsis, kui läksin kuulutuse peale trummiseminarile ühes Tallinna Vanalinna muusikapoes. Ja võib öelda, et see kohtumine on alates sellest päevast minu elu mõjutanud märkimisväärselt. Vaata kohtumise lugu Brianiga siin: "Ma olin muusik"

Miks ma Briani juures käin?

Esialgu hakkasin ma Briani juures käima ainult seetõttu, et mulle meeldisid trummid ning ma soovisin nendest rohkem teada saada ja neid mängima õppida. Kuid juba peale tema korterisse esmakordsel sisenemisel sain ma aru, et me oleme väga sarnased - tema korter on alati täis viirukilõhna, tuba on India-päraselt kujundatud ning selle nurgas seisavad erinevad trummid. Ja selle kõige juures on elukunstnik ise - alati rahulik ning alluv Elule endale.

Just see viimane - allumine elule ning elu võtmine sellisena, nagu see on - muudab minu jaoks Brianiga suhtlemise kõige atraktiivsemaks. Kuigi on ta minust 20 aastat vanem, on meil palju ühist. Erinevus on selles, et tal on minust palju rohkem kogemust. Kuid sõnum on meil üksteisele alati sama: Elame elu, mis on elamist väärt - enda reeglite järgi!

Ma mõtlen selle all eelkõige julgust elada elu oma tingimustel. See kõlab ehk uskumatuna, aga minu elu on tõepoolest viimase 1,5 aastaga märkimisväärse muutuse läbi teinud. Ma ei oska tõesti lõplikku hinnangut anda, kas see on külgetõmbeseaduse või mis iganes muu õpetuse tagajärg, aga fakt on see, et minu elu on muutunud. Veel mõned kuud tagasi kiirustasin ma kuhugi, aga ühel hetkel meditatsiooni käigus taipasin, et ma ei pea enam kiirustama. Miks? Sest ma olin saavutanud sellise elu, mida ma olin alati soovinud - mul oli vabadus, mul oli äri ning mul oli raha. Mida enam ma oskaksin soovida?

Kui ma Brianiga aasta tagasi tutvusin, olin ma hämmingus tema elu lihtsusest. Ma olin siis veel väga rakkes oma kaubandusäriga ning ma pidin alati kuhugi kiirustama. Aga Brianil oli alati aega küllalt - ta ütles alati "Milleks kiirustada?". Ja siis ma mõtlesin, et vot sellist elu sooviksin minagi - milleks ma rabelen ja ajan taga kulda, kui kõige suurem kuld meie elus on võimalus igal hetkel teha seda, mida ma soovin. Olla vaba, tegelda asjadega, mida armastad ning tunda elust rõõmu. See tõeliselt innustas mind. Ühel hetkel ma isegi solvasin Brianit tahtmatult, kuna küsisin: "Brian, kuna sa tegeled ainult trummide mängimise ja tai chi'ga, kas sa siis ei tunne sisemiselt, et peaksid ka midagi kasulikku tegema?". Ma ei mõelnud seda üldse halvasti, aga see kukkus väga ebaviisakalt välja. Ning ta ei jätnud seda ka mainimata. Kuid minu tegelik sõnum oli, et juhul, kui mina ei olnud igapäevaselt tegelemas oma e-poega ning mänguasjade edasimüüjatega, tundsin ma alati süümepiinasid, et ma ei tegele oluliste asjadega. Isegi, kui ma korraldasin temaga mõnda workshopi ja ka see oli minu jaoks töö ning teenistus, tundsin ma alati, et ma pean tegelema iga päev ka millegi päris tööga - müüma mänguasju, vedama kaupa või otsima uusi edasimüüjaid.

Brian on mulle aasta jooksul õpetanud täiesti uut elamise viisi, mis sisaldab rahu, kulgemist ning otsusekindlust teha seda, mis on sinu jaoks oluline ja millega sa soovid tegelda.

Vapruse testid

See tee, mida mina käin, on Eduteadvuse tee. See on tee, milles ma ise elan ning see on tee, mida ma ka püüan oma seminaril teistele edasi anda. Sest ma ei oska midagi muud - ma olen seda teed käies muutnud oma elu 180 kraadi ning minu elu on hetkel kõige mõnusam, mida ma eales kogenud olen. Mõnikord tundub see nii uskumatu, et ma tajun isegi hirmusid, et kas see on ikka võimalik, et asjad saavadki niimoodi jätkuda. Sellistel hetkedel teen ma kahte asja: ma tänan Universumit südamest, et ta on selle kõik võimaldanud, ning varuplaanina ütlen ma endale alati: "Kaido, naudi seda elu nii, kaua kuni see on selline. Isegi, kui see peaks kunagi lõppema,  naudi seda praegu - kui see lõppebki otsa, siis tegele sellega siis".

Ja nii ma viskangi alati selle hirmu oma peast minema ja naudin oma elu edasi. Ja kas tead, mis? Eduteadvuse kõige olulisem tehnika ongi Teesklus, sest teeskluse kaudu hoiame me oma vibratsiooni õige, mis toob meile ellu kõik head asjad. Ning nüüd ma kogen seda ise. Ja nüüd ma ei teeskle enam nagu varem, sest ma olen hetkel saavutanud väga mõnusa ja chilli elu, kuid mehhanism on sama - kui ma ei allu hirmule ning naudin igal hetkel seda mõnusat elu, siis vastavalt eduteadvusele (kvantfüüsikale, ajuteadusele ning vibratsioonilisele resonantsile) ei ole võimalik, et see hea elu võiks lõppeda. Juhul, kui ma hakkaksin aga kartma ning ma hakkaksin mõtlema kogu aeg selle peale, mis saab siis, kui see kõik lõppeb ja kui ma mõtleks kogu aeg selle peale, mida siis teha - sellisel juhul ma ju liigukski selles suunas. Usu või mitte, aga see on nii lihtne mehhanism oma olemuselt, et uskumatu. Tuleb olla vapper ning olla õnnelik. Sest sellisel juhul ei ole võimalik, et sinu ellu satub ebaõnn.

Kui sinu elus on praegu ebaõnn - ükskõik mis tasandil, kas suhted, tervis või raha - , siis on see võimalik ainult tänu sellele, et sa oled viimased 6 -12 kuud elanud puudusteadvuses. See tähendab, et sa oled sisemiselt olnud hirmuseisundis, mis on loonud sinu ellu just sellise elu, nagu sa praegu läbi elad. Ma olen selles 100% kindel, et sest füüsikaliselt ei ole lihtsalt teistmoodi võimalik. Kui sa soovid muuta oma elu, pead sa liikuma puudusteadvusest eduteadvusesse. See on esimene samm. Ja tegelikult väga lihtne samm. Siin ei ole vaja teada väga palju teooriat - sa vajad ainult julgust ja vaprust muutus ette võtta.

Kas ma olen kõik oma eesmärgid saavutanud?

Keegi võib nüüd küsida, et Kaido, kas soovid öelda, et sa oled kõik oma eesmärgid siis saavutanud?

Muidugi ei ole! Aga küsimus on selles, mida me oma eesmärkideks seame? See on ka osa meie sisemisest transformatsioonist.

Kui ma 4 aastat tagasi nägin oma eesmärkidena ainult materiaalseid asju nagu autod, majad ja skuutrid, siis nüüd on need muutunud. Mis kasu on mulle kallist autost, mis muudab mind liisingu orjaks? Või veel hullem, mis kasu on mul 5 miljonilisest majast mere kaldal, kui ma pean igal hommikul ärkama eesmärgiga selle eest hoolitseda ning selle laenu maksta? Ma eelistan pigem ärgata igal hommikul, vaadata aknast välja ning tunda elust rõõmu.

Ma ei ütle, et raha ei ole vaja. Muidugi on vaja - küsimus on lihtsalt, kui palju. Kui palju siis? Ma arvan, et inimene Eestis tunneb ennast täiesti turvaliselt, kui ta teenib igal kuul 50 000 + EEK. Suur summa? Ei ole, see on täiesti saavutatav. Ning seda saavutaksid ka sina. Ma luban sulle. Selleks ei pea olema miljonär, et teenida igal kuul 50 000 krooni. Aga enamik meist ju soovib olla päris miljonär. Seda ei ole vaja. On palju vähem vaja, et elada head elu. Ja isegi, kui 50 000 krooni on liiga suur, siis alusta 30 000 kroonist. Kui sa seni oled teeninud 10 000 krooni, siis juba 30 000 krooni tagab sulle väga mõnusa tunde.

Seega, kui sa sead omale eesmärke, siis ära mine kohe "hulluks". Mõtle rahulikult, missugust elu sa soovid - mitte ainult, missugust autot ja maja sa soovid. Need ei lahenda sinu probleeme. Sinu probleemid lahendab ainult üks viis: teada täpselt, missugust elu sa soovid ning siis julgus selle saavutamiseks astuda esimene samm.

Aga isegi enne oma eesmärkide kirjutamist ning esimese sammu astumist on vaja mõista eduteadvust. Ma ei räägi seda seepärast, et mul on samanimeline seminar - ära siis nimeta seda eduteadvuseks. Ma soovin sulle lihtsalt öelda, et on vaja muuta oma sisemist vibratsiooni. Ära lähene kõigele sellele külgetõmbeseadusele nii mehhaaniliselt ja tehniliselt - see ei ole vajalik. On vaja ainult uskuda iseendasse ning saada õnnelikuks. Kui õnn on liiga ebamäärane, siis püüa aru saada, mis teeb sind igal päeval õnnetuks. Ja kui sa need asjad tuvastad, siis küsi endalt, kas sa suudaksid olla õnnelik ka siis, kui midagi sinu elus ei muutuks. Mitte, kas sa suudaksid emotsionaalselt, vaid täiesti tehniliselt. Vastus on muidugi, et suudad - see on ju võimalik, me lihtsalt ise valime tavaliselt olla nukker ja õnnetu (sest välised asjad ei meeldi meile). Ja siis teegi seda. Ole õnnelik! Löö käega kõikidele oma probleemidele ja hakka elama. Lahenda oma probleemid positiivses meeleolus ja usu, et kõik sinu probleemid on tingitud ainult sellest, et sa oled ise need oma ellu läbi oma madala vibratsiooni ja vale meeleseisundi loonud. Mitte keegi teine ei ole sinu muredes süüdi, sest sinu mured on ainult tagajärg - põhjus asub sinu kahe kõrva vahel. Ma loodan, et sa usud mind. Kui sa ei usu, siis oled sa ikka väga suures jamas, sest ma ei tea ka viisi, kuidas sind uskuma saada. Aga seni, kuni sa ei usu, ei saa sa mitte midagi ka muuta. Ei ole kasu sellest mõttest, et ma proovin seda värki, mida Kaido räägib - kui sa midagi lihtsalt proovima hakkad, põrud sa niikuinii. Lihtsalt võta kätte ja hakka oma elu elama. Lõpuks ometi. Sa suudad oma elu muuta.

Minu plaanid

Kuigi ma olen viimase 6 kuu jooksul mõned seminarid läbi viinud ja ma ka jätkan seda tulevikus, ei soovi ma, et enesearengu koolitused jääksid minu ainukeseks tegevusalaks.

Jah, ma tunnen ennast hästi laval ning mulle meeldib kirjutada, aga ma soovin tegelda veel ka teiste asjadega. Ma ei soovi, et ma tunneksin, et minu äri ning edu kasvab ainult tänu sellele, et ma "kuulutan usku" inimestele. Ma tõesti soovin, et inimesed ise näeksid ja kogeksid oma elus, et see "usk" töötab nende elus ka. Kui inimesed tulevad mu seminarile, on see muidugi väga hea, aga ma soovin tegelda ka teiste valdkondadega, et mõista, et eduteadvus töötab igas valdkonnas ja raha teenimiseks ei pea ainult teistelt raha küsima, et nendele rääkida, kuidas saada rikkaks ja õnnelikuks.

Seetõttu arendan ma ka teisi projekte oma elus. Mul on toimiv kaubandusäri www.imeasjad.ee, mul on Brianiga mitmed projektid www.spiritdrums.eu, mis on väga perspektiivikad, mul on ühe sõbraga finantseerimisfirma ning ma käivitan hetkel vaikselt ka projekti www.FinantsVabadus.eu. Kõikide projektide eeltingimus peab olema see, et ma pean olema vaba. Seetõttu olen ma väga avatud igasugustele projektidele, millega ei kaasne liigne seotus. Ma soovin, et ma saaksin oma elu elada nii Tallinnas kui ka Sri Lankal (kuhu ma lähen muide 22. aprillil).

Ning just seda soovitan ma ka sinule. Ainuke kindel viis jääda just sinna kinni, kus sa oled praegu, on see, kui sa ei muuda midagi. Täiesti lootusetu on oodata teistsuguseid tulemusi, ilma et sa oma tegevusi muudaksid. See lihtsalt ei ole võimalik. Kui sinu elu on praegu hunnikus, siis ei ole seda elu võimalik muuta ilma põhjalike muudatuste sinu elus. Sa pead olema julge ning mõistma, kuidas on võimalik rohkem raha teenida, parem suhe leida või oma tervist paremaks muuta. Kõik need võimalused on sinu kätes. Sa pead astuma esimese sammu.

Aga ära mitte kunagi unusta kõige tähtsamat - esimene samm on saavutada EDUTEADVUS

Kõik muu järgneb ja allub sellele ...

Vaata artiklit Brianist Buduaaris: Brian Melvin "Võta endale aega ja naudi elu"

Kuula Briani muusikat: Land of Drum

___________________________________________________________________

Seminar “Kuidas luua EduTeadvust” 13.03.2010a Pärnus Vaata EduTeadvus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
11. märts 13:34 Marju K. kirjutas:
Tere Kaido!

Väga hea jutt jälle, kiikan iga päev su blogisse ja ootan huviga,millest sa täna kirjutad-sinu jutud teeva päeva ka kohe ilusamaks ja tuju paremaks.
Aitäh sulle!
11. märts 20:14 Marko kirjutas:
kui mõni teenib 10 tuhat ja mõni 20 tuhat ja mõni 30 tuhat, siis kui palju sina, Kaido teenid?
11. märts 22:43 Triin kirjutas:
Ma ei saa aru inimestest, kes peavad alati küsima "palju SINA teenid?". Eriti nõme on seda küsida inimestelt nagu Kaido. Igaüks peaks saama väärilist tasu töö eest, millega ta Universumi (kes oleme ka meie) aidata suudab ja soovib.
Selle asemel, et küüniliselt mõelda nagu kõik koolitajad Eestis püüaks meid ainult lüpsta, tegele parem ise sellega, mis on kooskõlas Sinu südamesoovidega ning väga vahva kui selle eest raha ei pea võtma :) Aga kui siiski peab, siis kas Sa tunned süümepiinu sellepärast? Kui iseendasse ja oma väärtustesse usud, siis suurem osa inimesi annab hea meelega Sulle raha, sest sa mõjud usutavalt ;) Nii et vähemalt mind absoluutselt ei huvita palju Kaido teenib. Peaasi et teenib.

PS: see postitus oli kõikidele, kes tunnevad, et see neid puudutas :)
12. märts 08:46 Airi kirjutas:
Ma tänan Sind Kaido, ma tänan, ma tänan..
12. märts 13:07 Kaire kirjutas:
Rahu nüüd, ainult rahu. Enne, kui halvustavaid kommentaare kirjutama hakata, võiks natuke oma pead kasutada ja mõelda, mis võis küsimuse mõte olla. Kui jutt käis rahast ning arvamusest, et täielik turvatunne algab 50000 kroonist, siis ma leian, et küsimus oli mõistlik, aru saamaks, kui turvaline on blogipidaja elu:)
12. märts 16:32 Jaan kirjutas:
Lugesin siin seda lugu ja tekkis küsimus - kas ma tõesti otsin võimalusi kulutada üha rohkem oma aega raha teenimiseks, et siis osta endale vaba aega?
Lisaks tekkis veel rida küsimusi, aga see oli kõige olulisem.
17. märts 02:26 külli kirjutas:
Mul oli tohutu õnn käia eelmisel kevadel, või oli see suve algul, ka ühel workshopil Sinu ja Brianiga ning peale seda hakkasin käima Briani juures tundides ka. Lihtsalt vapustav inimene. Inspireerib mind siiamaani iga päev, kuigi ma väga kaua ei saanud tema juures käia tundides. Kui tagasi Eestisse jõuan siis on temale helistamine üks mu esimesi tegusid.à
Aitäh ,Kaido, sest tänu Sinule ma ju temaga kohtusingi. Ja ma pean ütlema, et viimaste kuude jooksul oled just Sina see olnud, kes mind tohutult aidanud ja inspireerinud on. Sa oled uskumatult hea inimene.

Kogu mu armastus teile, tänu kellele ma saan olla see, kes ma olen täna.
13. aprill 02:43 Jeanette kirjutas:
Mina vördlen hingelise-sisekosmose teadmiste avardumist vette minemisega.Vöin lugeda köik kirjad “ujumisest”,aga kui vette ei lähe,ujuma ei öpi!Siis algabki järgmine etapp-tuleb harjutada “ujumiskoolis” “Ujumist”TÖEKS.Iga möte mis paljastab rahutust,meeleharmi,tuleb julgesti nähtavale tuua.Algul vajame iia “abilist”kes kingib uusi erilisi vöimalusi,aga ainult mina ISE vöin neid Töeks Elada!Siis kui olen hakanud aru saama,et mina ISE pean tegutsema ja veel olen nörguke,”kaldaääres ujuja” ma vajan siia vaikuse jöudu.Kosun ja kasvan iga paljastava harjutuse abil.Vastaskallas hakkaks juba nagu lähenema!!aga..siis ta kaugenebki ja saan aru et mungakloostrit ja yksiolemist vajan veel seetöttu,et muidu veel ei oska ja pögenen siia peitu,ymrusest mis mind häiritseb.Kas ma siis polegi veel midagi öppinud?!Olen alles poolel teel!!Mis siis minult puudub?Ja siis ma ärkangi siia teadmisse-et-MINULT ei puutu midagi!!Minu egolt aga kyll!!MINUS ON KÖIK OLEMAS,aga ma olen asendanud selle ise egoga.Tunnen hetkeks OMA SUURUST ja PYHYST…Ja äkki ma len TEADLIK KÖIGEST.Vaikus,rööm,andeksandmine KÖIKKETEADMINE ON minus.Mul pole tarvis kuhugi pögeneda..Ööunes olleski näen -avastan-oma maalised egomötted ja toon SUURUSE siia,sest ilma seda oleksin nagu tolmu pörandariide alla peitu pyhkinud.Harjutan ja tean nyyd et mina ei vöi enam eksida,siis kui LEIAN SUURUSE .Sellel hetkel OLEN nii PYHA!!!et maailm hävib köikkide öpetustega.Tahan sellesse OLEMISSE “uppuda”
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):