Eneseareng »

Elada elu eesmärgiga
[09. juuli 2009 | Kirjutas: Kaido | 10782 korda loetud | kokku kommentaare: 1]

Viimasel ajal mulle kohe meeldib tegelda selliste lihtsate küsimustega nagu Mis on elu mõte? Kuidas maailm loodi? Kes maailma lõi? Ning mida kuramust ma siin Maa peal üldse teen?

Hoiatan ette, et minu alljärgnev jutt võib paljusid närvi ajada. Aga kuna mu eesmärk ei ole kellelegi öelda, kuidas asjad käivad, vaid pelgalt kutsuda inimesi arutlema, siis võtan selle riski.

Kõige enam on mulle tekitanud viimase 3 aasta jooksul ja tekitab siiani küsimusi, kas ja mis on iga üksiku indiviidi roll selles suures süsteemis? Jah, paljud usuvad reinkarnatsiooni ja karmasse ning paljudesse muudesse headesse ja üllastesse asjadesse, aga need kõik on siiski meie pelgad oletused. Me usume, et meie roll on olla hea inimene ja kasvada ning areneda ja teha kõike seda head, kuna me oleme just selleks siia Maa peale tulnud. Aga kas me ikka teame seda? Lugedes paljusid erinevaid raamatud ning jälgides oma sisekaemusi tekib meil ühel hetkel tunne (vähemalt mul tekkis), et ma hakkan aru saama, mis pull see kõik siin käib. Aga asja kurvem pool on see, et ka see möödub. Mida enam uurid ja jälgid, seda enam tundub, et tegelikult me ei tea ikka üldse mitte midagi. Kõik, mida gurud räägivad raamatutes, on väga ilus ja paitab meid seestpoolt, aga siiski kellegi arvamus. Kellegi täpselt samasuguse lihtsa inimese nagu mina või sina, kes on võib-olla natukene kauem otsingutega tegelenud ja omandanud natukene kõrgema teadlikkuse.

Et heade otsijate kolleegide arvamusi teada saada, küsisin ka mõned nädalad tagasi üsna otsekoheselt, kas keegi teab, mis on elu mõte? Mina isiklikult ei tea seda siiani.

Mis minu jaoks asja lihtsamaks muutis, oli Elu Suure Eesmärgi määramine endale. Kuigi ma ei tea, mis on elu mõte ja miks ma seda kõike siin teen ja toimetan, on mul võimalus ise endale eesmärk valida ning selle nimel tegutsema hakata. Kui me määrame endale eesmärgi, muutuvad paljud asjad lihtsamaks. Sest meil on olemas suund.

Mulle meeldib elu eesmärgi püstitamise mudel, mille kohaselt me määrame oma elule Suure Üldise Eesmärgi ehk vastame küsimusele "MIDA?" ning seejärel täidame selle nelja spetsiifilise eesmärgiga ehk vastame küsimusele "KUIDAS?"

Elu Suur Eesmärk - MIDA MA TAHAN TEHA ELUS?
Sellega me määrame ära üldise eesmärgi iseendale ehk miks üldse igal hommikul üles tõusta ja tegutsema hakata? Miks ma elan?

Mina isiklikult ei näe ühtegi muud eesmärki elus kui kasvada sisemiselt. Ma olen selle teema üle pead vaevanud päris palju ning alati jõuan ma ühte kohta tagasi: "Tee kõik, et sa saaksid sisemiselt kasavada ning seeläbi oma välismaailma realiseerida.". Ma usun, et kõik saab alguse meie peast - kui me saame peas asjad paika, siis muudab see ka meie välismaailma.

Arvestades, et meie eksistents Maal on lühike - isiklikult on mul jäänud hinnanguliselt 50 aastat, siis mida muud kui sisemiselt kasvada ma saaksin järgneva 50 aastaga ära teha, mis oleks tõesti püsiv ja hea? Absoluutselt kõik muu, mille ma seaksin esiplaanile, oleks ajutine. Ainuke, mis on püsiv kuni selle hetkeni, mil ma viimase hingetõmbe teen, on sisemine rahu ning rõõm. Kõik muu võib haihtuda hetkega. Ning ma usun, et see hea valik.

Spetsiifilised eesmärgid - KUIDAS MA TÄIDAN SUURT EESMÄRKI?
Spetsiifilised eesmärgid näitavad meile, kuidas me saame elu suurt eesmärki täita. Kui me oleme tasakaalus ning rahul kõigi nelja valdkonnaga, siis võime öelda, et me oleme oma isiklikud eesmärgid saavutanud ning meil on hea olla. Nii lihtne see ongi. Me saame olla rõõmsad ning teha seda, mis teeb meid õnnelikuks.

Spetsiifilised eesmärgid saab jagada nelja gruppi: 1)Sinu füüsilised vajadused 2)Sinu intellektuaalsed oskused 3)Sinu kirg ja inspiratsioon 4)Sinu panus maailma

Füüsilised vajadused
Meie tegevus peab katma ära meie normaalsed füüsilised vajadused. Eelkõige puudutab see finantse, et meil oleks riided seljas, toit laual, kodu, auto ning kõik muu, mida me soovime, et me tunneksime ennast turvaliselt. Kui me alustame oma eesmärgi poole liikumist, siis me peame läbi mõtlema ka selle poole, kas tegevus sellisel kujul pakub meile elatist nii palju, nagu me seda soovime (see tase võib muidugi olla väga erinev). Kui me selle peale ei mõtle ja me peame pidevalt muretsema raha pärast, ei saa me olla rõõmsad ja vabad.

Mina isiklikult püüan oma sisemise kasvu siduda ettevõtlusega. Ma olen saanud ettevõtlusest väga palju "peksa" aga see on olnud minu suurimaks Õpetajaks. Kogu minu sisemine realisatsioon on seotud ettevõtlusega, sellega seotud väljakutsetega ja tagasilöökidega. Ma soovin õppida tundma protsessi, kuidas kasutada ja programmeerida oma alateadvust viisil, et see meie hüvanguks tööle panna. Ning ma õpin seda. Mõnikord ma näen kiireid tulemusi, mõnikord aeglasemaid. Aga ma näen tulemusi kogu aeg. Ma liigun õiges suunas. Ning ma olen elus. Samal ajal omandades iga päev uusi kogemusi meie sisemistest ressurssidest, alateadvuse tööst, ärist ja paljust muust. Ei saa öelda, et ma iga päev naudiks ja nautleks, sest äri on juba kord selline, aga ma ei oleks see inimene, kui ma poleks seda teed läbi käinud.

Intellektuaalsed oskused
Intellektuaalsed oskused näitavad, milleks me oleme suutelised? Mis tööd ma oskan ning suudan teha üldse? Millised on mu teadmised sellest alast, milles ma soovin tegutseda. Kui need ei ole piisavad, siis pean ma neid juurde omandama. Me ei saa valida endale eesmärgiks valdkonda, milles me iial ei suuda olla edukad. See oleks enese petmine ning ei viiks meid sihile.

Kuna mul on TÜ majandusharidus ja ettevõtlus meeldib mulle, siis on mulle see loomulik valik. Ma soovin ennast realiseerida ettevõtluses ning mul on selleks olemas baasteadmised. Ma ei saaks praegu otsustada, et ma hakkan homme südamekirurgiks. Jah, see oleks pikemaajaliselt võimalik, aga mitte kohe.

Ning mulle meeldib kirjutada. Seepärast sai loodud ka www.suurimsaladus.ee. Ma lihtsalt arvasin, et võib-olla saab keegi kasu, kui ma katsetan kõike enda peal ning jagan siis oma kogemusi sellest kirjutades. Ma ei kirjuta teooriat raamatutest, ma kirjutan oma rõõmudest ja valudest. See on vahetu ning mõnikord on see kasulikum kui lugeda raamatust, kuidas mingeid asju teha. Mõnikord on parem, kui kõrvaltoas on võtta üks inimene, kes proovib kõike enda peal ning jagab siis sõpradega, kuidas tasub teha ning kuidas ei tasu. Mis viib edasi ja mis ei vii. Kui ma saan kellelegi sellega kasulik olla, tunnen, et ma olen ka maailmale midagi head teinud.

Kirg ja inspiratsioon
Siin me peame endalt küsima, mis tõmbab meid tõeliselt käima? Kas see valdkond, milles me tegutseme, on tõesti see, millega ma tegeleksin ka siis, kui ma ei peaks seda tegema raha pärast? Kas ma tegeleksin sellega hobikorras? Kas see on midagi, millega ma tunnen tõelist kontakti otse südamest?

Mulle meeldib kõik, mis on seotud sisemise kasvuga. Mulle meeldib zen, mulle meeldib budism, mulle meeldib info, mis käsitleb kvantfüüsikat ja alateadvust jpms. Mind tõmbab käima kõik, mis annab mulle kinnitust, et me ise oleme oma maailma loojad. See inspireerib mind, sest selle kaudu saan ma maailmaga astuda interaktiivsesse suhtlusse. Ma ei pea enam kodus TV-d vaatama ning kõike lihtsalt vaatama, mis seal juhtub. Teadvustades, et ma ise olen oma elu looja, saan ma ju teha oma "TV show". Ma saan valida oma ellu osalised, asjad ning sündmused. See on ju super. Ning kõik, mis annab mulle lisainfot, kuidas seda kõike teha ja katsetada, on minu mootoriks. Ma olen kõike proovinud, mis kirjutatakse raamatutes ja näidatakse filmides. Ma proovin kõik järgi. Siis ma tean, kas see toimib või ei toimi.

Ning mulle meeldib ettevõtlus. Mulle meeldib ettevõtete hingeelu. Mulle meeldib lugeda, kuidas ettevõtteid luuakse, mis on ärimudelid ning kuidas need pankrotti lähevad. Ma olen ise ettevõtteid asutanud, teinud äri ning pankroti läbi elanud. See lihtsalt meeldib mulle (eee ... pankroti osa oli tegelt üsna karm ...). Ning seepärast ma olengi oma sisemise kasvu sidunud ettevõtlusega.

Panus maailma
Selle valdkonnaga saan ma vastata küsimusele, kas ka maailmal ja teistel inimestel on kasu sellest, mida ma teen?

Kui ma tegelen oma sisemise kasvuga ning jagan seda teiste inimestega, siis võib-olla on keegi, kes sellest kasu saab. Ma ei kirjuta kunagi eesmärgiga öelda, et vot elu käib nii või naa. Ma ei tea seda iialgi. Aga ma tean, mida ma olen tundnud ja kogenud. Minu katsetused iseendaga inspireerivad mind ning võib-olla on keegi, kes saab sellest veel inspiratsiooni ja ta leiab sellest ideid. Äkki leiab ta võimalused ise edasi liikuda kiiremini jättes vahele need etapid, mida mina rumalusest proovisin. Nagu näiteks 2 aastat tagasi arvates, et miljoni manifesteerimine on lihtne. Ei, see ei ole lihtne. Selleks on vaja tunda tervet süsteemi. See on võimalik, aga see ei ole lihtne. Ning paljud võivad vahele jätta ning säästa ennast pettumustest, mis kaasneb, kui kuu aega järjest kordavad, et teenin miljoni, aga tegelikult ei teeni. Sest saladus ei toimi nii. See toimib teistmoodi. Eelkõige seestpoolt väljapoole, mitte väljastpoolt sissepoole. Minu jaoks on see suurim saladus.

Ning ettevõtluse kaudu saan ma samuti anda panuse maailmale. Ma loon töökohti, ma maksan makse, ma pakun tooteid ja teenuseid, mis muudavad inimesed rõõmsamaks ja aitavad neid. Ma ei läheks iial näiteks kasiinoärisse, kuna ma tean, et raha tuleb seal teiste õnnetusest. Ma pigem eelistan ärisid, mis pakuvad inimestele midagi. Mis aitavad neid edasi ning teevad neid rõõmsaks.

Sest ma usun, et rõõm on kõige alus. Kui ma midagi saaksin valida, siis valiksin iga päev olla lihtsalt rõõmus ja õnnelik. Sest paremat seisundit ei ole olemas. Miks raisata oma aega ja energiat päevast päeva sellele, et teha tööd, mida me ei armasta, suhelda inimestega, kes meist ei hooli ning elades läbi sündmusi, mis meid lõhuvad. Sellel ei ole lihtsalt mõtet, sest mul on ju vaid 50 aastat.

Et seda muuta, tuleb alustada protsessi. See ei ole kiire, see on aeglane, aga see viib sihile ning protsess ise juba on nauditav. Me ei pea ootama, kuni me kohale jõuame, sest seda ei juhtu iial. Aga me saame oma elu jagada päevades, tundideks, minutiteks ja sekunditeks ja valida alati siin ja praegu, mida mõelda, mida tunda ning mida teha. Jõud on selles hetkes. Selles samas hetkes, mil sa loed seda blogi. Sa saad tegutseda praegu. Kui sa oled mingit tegevust pikalt edasi lükanud, kuna sind on takistanud hirm või kahtlused, siis ära tee seda enam. Isegi, kui see ei õnnestu, saad sa siis teada, et niimoodi see ei käi. Sul ei ole kaotada mitte midagi. Võita on aga terve elu.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
18. aprill 00:20 Inx kirjutas:
Seda postitust oli enneolematult meeldiv lugeda, sest mitte üheski teises inimese sisemist olekut selgitavas artiklis ega raamatus pole selgitused nii lihtsad ja arusaadavad.
Väites: "Kui sa oled mingit tegevust pikalt edasi lükanud, kuna sind on takistanud hirm või kahtlused, siis ära tee seda enam. " , siis millest tuleb see hirm, miks seda on nii paljudel. Miks paljud meist kardavad, endiselt olla, teha, kõike mida nad ihkavad. Ma tunnistan, ka mina teen seda endiselt,kartes midagi, mida ma ei mõista. Ja kuigi ma teen tööd selle nimel, et hirmudest vabaneda, ei suuda ma jõuda tulemuseni. Tunnen, et miski tõkestab mind siiski, isegi kui tean, et mu elu sõltub minust enesest ja olen võimeline tegema kõike mida vaid ihkan.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):