Eneseareng »

Kui kõik nagu seiskuks
[20. detsember 2009 | Kirjutas: Kaido | 9974 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Mõnikord on hea kõik seisma panna. Nagu näiteks täna.

Täna on imeline talvepäev. Suur külm on taandunud, lund sajab ning maailma katab juba mõnusalt lähenev jõulumeeleolu. Jõulude ajal toimub midagi meis kõikides - me tuletame endale meelde, et lisaks sellele kiirustavale igapäevaelule, muredele ning probleemidele, eksisteerib kuskil sügav rahu. See sügav rahu eksisteerib meie enda sees. Me lihtsalt üldjuhul ei "julge" selle rahuga ühendust võtta ning sellele end usaldada. Me arvame, et me peame pidevalt muretsema ja tegutsema, sest vastasel juhul laguneb meie maailm koost. Jah, kui me üldse midagi ei tee, võime ühel hetkel kindlasti sattuda seisu, kus meie elus ei leidu neid asju, mida me sooviksime seal kogeda, sest me ju saame oma ellu uusi kogemusi tuua läbi tegutsemise ning füüsilise sekkumise. Aga ma usun, et erinevus seisneb selles, kuidas me jaotame oma peas usalduse ning tegutsemise. Ega see rahu ei kao ju kuhugi ka peale jõulude lõppemist. Maailm on ikkagi täpselt samasugune nagu jõulude ajal, nihe toimub pelgalt meie peas.

Jälgi ennast huvi pärast terve jõulude perioodi. Kas sa märkad aeg-ajalt hetki, kui miskit tüüpi muremõtted hakkavad sinu pähe kerkima ning nendel hetkedel ütled sa endale: "Ahh, ma tegelen nende muremõtetega peale jõule .... hetkel keskendun ma rahule ja sellele ilusale ajale, mida mul on õigus üks kord aastas kogeda ..."

Loe eelmist lauset uuesti ning sa mõistad, kui eksitav see on. Me ei pea nende muremõtetega tegelema mitte kunagi. Kui me üldse peame tegelema millegagi, siis peame me tegelema teadlikult mõnede muredega, et need lahendada. Aga mitte kunagi muremõtete mõtlemisega. Mõtlemine ei lahenda ühtegi probleemi sinu elus.

Meil on õigus olla rõõmsad ja õnnelikud absoluutselt igal hetkel oma elus. Mitte keegi ei saa seda meile keelata ja meile seda pahaks panna. Ning ega tegelikult keegi ei teegi seda, pigem sinu kaaslane ja tuttavad imestavad ja tunnustavad sind, kuidas sa suudad kogu aeg positiivne olla. Üldjuhul me heidame endale hoopis ise ette, et kuidas ma saan olla hetkel positiivne, kui mind ümbritsevad mured? Jällegi, milline totrus! Loomulikult võime me olla õnnelikud ja rõõmsad täiesti sõltumatult kõigest, mis meie elus aset leiab. Need on kaks täiesti erinevat maailma - sinu peas toimuv maailm ja sinu tegelik maailm. Uuri neid hästi teadlikult ja objektiivselt ja sa avastad selle koheselt. Sinu tegelik maailm mahub ära 3 sekundisse ... sest teadlased on läbi ajuuuringute leidnud, et meie jaoks kehtib olevik 3 sekundit. Kõik ülejäänud on juba minevik ning tulevik ja see leiab aset meie peas. Seega, kui sa tahad tegelikult aru saada, missugune on sinu elu, siis tee korraks silmad lahti ning vaata, mis on sinu ümber. Lase lahti kõik mõttekonstruktsioonid, mis on loodud selle 3 sekundi kohta sinu peas, kuna tegelikult ei ole seda olemas. Keskendu kogu aeg sellele 3 sekundile ja sa mõistad, missugune rahu sinu maailmas tegelikult on. Kõik on tüünelt rahulik ja salliv.

Minu praegused 3 sekundit on nii: ma vaatan aknast välja ning näen, kuidas lumi rahulikult langeb. Maailm on nii rahulik. Minu kõrval põrandal on minu 5a poeg ja paneb kokku konstruktorit. Minu tuba, minu poeg ja mina olen nii rahulik. Minu teine poeg magab rahulikult kõrvaltoas lõunaund ja tema magavast näost õhkub rahu ning rõõmu. Ka tema maailm on rahulik. Järelikult kõik minu maailmas on hetkel rahulik. Kõik muu toimub pelgalt minu peas ja see ei ole oluline.

Nüüd vaata enda ümber ja sa avastad, et täpselt sama rahulik on ka sinu maailm ...

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):