Eneseareng »

Armastuse sfäär
[09. juuni 2011 | Kirjutas: Kaido | 13075 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

See on külalilsartikkel Mirjam Männikult
www.suhtesahver.ee

Täna panen sahvri menüüsse üles väga numpsiku asja. See viib sind leheküljele, mis lõpuks sai teoks.

Armastuse sfäär on koht, kus igaüks saab hakata looma ja jälgima oma isiklikku armastuse ja harmoonia sfääri. Keegi ei küsi raha, midagi ei pea sheerima. Läbi sahvri saad nüüd endale isikliku treeneri ja päeviku samamoodi. Väga praktiline, lihtne. Äge.

Naljaga pooleks võiks öelda, et see on mõeldud eelkõige skeptikutele.

Ise olen mõnda aega tegelenud energia- ja harmooniaharjutustega. Alguses vaid hommikuti, nüüd ka õhtuti. Kriitiline, nagu ma olen, suhtusin esmalt üritusse ikka ettevaatlikkusega. Aga meeldis mõte, et sain neid kodus teha (eriti mõnus on mere ääres, õhtuti). Ilma, et oleksin pidanud kuskile nimega kursusele registreerima, kalendris eraldi aega planeerima.

Nüüdseks olen harjutuste jaoks ruumi oma päevakavas teinud siiski – igal hommikul ja õhtul. Keskmiselt viisteist minutit.Umbes nädala jagu olen iga vaba lõuna päikese kätte lipsanud, niikuinii.

Miks ma sellest kirjutan?

Arvan, et minusuguseid inimesi on täna rohkem kui üks. Neid, kes on valmis astuma esimesi samme enese leidmise rajale. Aga ei tea veel täpselt, kuidas ja kust alustada. On avatud meelega, nõus proovima, sellegipoolest.

Neid, kes on taibanud, et elu pole ainult mõistus, ratsionaalsus ja planeerimine. Et see on järjest rohkem armastusele põhinev südametarkus.

Need harjutused töötavad.

Kui keegi oleks püüdnud mulle rääkinud Armastuse sfääri taolisest asjast pool aastat tagasi, oleksin pidanud teda esimese hooga hea huumorisoonega inimeseks. Kel on palju aega. Olen terve elu uskunud vaid neid asju, mida saan ise katsuda, järele proovida. Selgi korral otsustasin lihtsalt tegema hakata.

Nüüd tean, et armastuse ja harmoonia loomine endas on kõike muud kui teooria. Pole midagi müstilist. On vaid harjutused, mida teha. Kõigis asjades ei olegi esmapilgul loogikat, usutavust ja omavahelist seost. Olemas on need igal juhul.

Harjutused hoiavad keha virgemana. Meditatsioonis näen täna võluvõtit sisemiste ressurside juurde. Millest varem aimugi polnud. Taha vaadates meenuvad õppetunnid. Ette vaadates näen võimalusi. Nii on.

Ma ei paku välja tuliuut pesumasinat sellele, kes kakskümmend üks päeva harjutusi järjest teha suudab. Ma ei pea mingeid loosungeid välja hüüdma. Igaüks tehku või ärgu tehku. Tegijatele soovituseks vaid üks: järjepidevus ja distsipliin on kõige alus. Muud midagi.

Ise suudan tänu harjutustele rohkem luua ja hoida iseendas rõõmuhetki. Hing on rahulikum, sisemise tõrksa taltsutamine võimalik. Süda rõõmsam, olemine üha stabiilsemalt mõnus. Järjest rohkem meeldib kehale tervislik, puhas toit. Ilma mingi meeldetuletuse või sunnita. Arenguruumi on muidugi tohutult. Ikkagi. Seal, kus lõppeb asfalt, seal ei lõppe tee. Ma tõepoolest tervitan iga hommikut. Märkan rohkem. Olen rohkem.

Armastan.

Suvi on käes. Eestimaa naeratab, hõiskab ja õitseb. Kui ilus on siin elada! Mul on südamest hea meel, et saan täna üles panna viite teeotsale, mida mööda olen ise käimist alustanud. See pole minult midagi võtnud. Aga tohutult juurde andnud küll. Ma jagan seda sinuga suurima rõõmuga.

Armastuse sfäär, tere tulemast! Vajuta siia

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):