Meelerahu »

Uuendatud! Mis juhtus Bali annetustega?
[18. jaanuar 2014 | Kirjutas: Kaido | 13286 korda loetud | kokku kommentaare: 6]

Uuendatud 10.02.2014!

Olen õnnelikult Bali saarelt Eestis tagasi, aga meie ühine projekt ei ole veel lõppenud. Kuna olin kohapeal ainult 3 nädalat, ja käivitasime seal päris palju projekte, siis hetkeseisuga ei ole veel need kõik lõpetatud. Siiski saan anda hetkeülevaate, mis on toimunud / toimumas. Kui kõik projektid saavad lõpetatud, annan ka lõpliku ülevaate.

 

 

Kuhu raha kulus?

1) Hetkel lõpetatakse koolimaja lisahoones klassiruumi väljaehitamist. Selle maksumus oli 30 000 000 Rp

2) Tellisime küla kultuurikeskuse tarbeks puurkaevu ja elektri. Seni oli külakeskus vette ja elektrit "laenanud" kõrvalolevast majast. Puurkaevu ja elektri maksumus 26 000 000 Rp

3) Ülejäänud raha eest ostsime erinevaid koolitarbeid (kaardid, gloobused, kriidid jne) ja spordivarustust. Maksumus ca 20 000 000 Rp.

Aitäh kõikidele abistajatele!
Kaido

***

Sisekosmose üleskutsele aidata Bali lapsi vastas 377 toredat Eesti inimest ja annetas kokku 4585 eurot, mis on kohalikus rahas 75 000 000 ruupiat ehk 57 balilase kuupalka. Selles videos näitan, mida esimese nädalaga jõudsime antud projekti raames ära teha.

 Mis juhtus Bali annetustega?

 

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
18. jaanuar 19:17 Stella kirjutas:
Oh, õnneks ei juhtunud annetustega ju midagi hullu :). Pealkiri vaid ehmatav :).
19. jaanuar 11:17 Kaja K. kirjutas:
Tore on näha kuhu raha läheb. Ja kuna Sa oled Bali laste heaolu oma südameasjaks teinud ja vajad ka edaspidi rahalist toetust, siis mina olen küll valmis ka edaspidi toetama. Jõudu ja jaksu Sulle.
20. jaanuar 11:47 Natalie Neigla kirjutas:
Mõnus!
Jõudu!
Päikest! Valgust! Armastust!
Natalie
25. jaanuar 11:45 piret kirjutas:
Ole siis tähelepanelik, et nad "kotti pähe ei tõmbaks"
29. jaanuar 13:11 Riina kirjutas:
Jõudu ja jaksu!
Riina.
18. märts 21:20 Kusti kirjutas:
Tere! Olles Balil käinud ja ka mujal Aasias ringi rännanud, siis lugedes seda "bali laste päästmisprojekti", olen hämmingus. Kust otsast need Bali lapsed nüüd seda suurt päästmist vajavad?! Loomulikult ei ela nad meie mõistes luksuslikult aga võrreldes näiteks India lastega on nad ikka kordades "hoitumad". Bali on väike saar. Nii väike, et varsti tõenäoliselt elab seal rohkem "lääne" inimesi(põhifarangid on muidugi aussid)kui balilasi endid. Turism on enda alla haaranud ikka peaaegu kogu saare. Turismitöötajaid rändab balile iga päevaga kõrvaltsaartelt aina juurde. Selliseid "metsikuid" külasid, kus nälg, haigused ja harimatus - no selliseid seal ikka ei ole. Nii, et inimesele, kes ikka vähegi selles palavuses tööd teha viitsib, jätkub seal leiba küll, et ennast ja peret toita ja katta.
Olles Aasias ringi rännanud olen hakanud aru saama, et meie(ma pean silmas lääne kultuuri) EI OLE maailmas kõige targemad. Me arvame, et kui Aasia inimesed magavad roigastest onnides, kanad ja sead onni all, lapsed lippavad nabade välkudes paljajalu ringi, pered söövad põrandal jne.....on nad kohe vaesed ja õnnetud ja vajavad kohe päästmist. Ei ole nii.
Ja ma tõesti suhtun sellistesse "vabatahtlikesse" päästjatesse suure skepsisega. Minu jaoks on sellistes ettevõtmistes ikka suur annus enese upitamist ja silmakirjalikkust.
Tänapäeval on moes nuusutada väheke kas joogatarkust või tantratarkust ja siis üürida endale Ubudis väike stuudio, ning luua enese ümber "guruaura".....jne:)
Päikest:)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):