Meelerahu »

Ära loe seda artiklit, kui sul kiire on
[19. detsember 2013 | Kirjutas: Kaido | 12224 korda loetud | kokku kommentaare: 2]

Ja taaskord on see juhtunud - aasta hakkab lõppema. Ma juba tean, kuidas see tundub - selles ei ole ju mitte midagi uut. Täiesti nõus.

Küll on aga uus meile iga päev, mil oma silmad avame. Me arvame teadvat, kuidas see päev läheb, aga sageli ei lähegi see üldse nii - mõnikord läheb see hoopis paremini, mõnikord kahjuks aga ka halvemini.

Elu õpetab meid. Minu jaoks on olnud see hea aasta - palju on juhtunud nii tööalaselt kui ka isiklikus elus. Siiski ei ole juhtunud ainult head asjad, vaid ka ühtteist negatiivset. Me õpime ju selle kaudu.

Kas oled märganud, et eksisteerib ainult üks kindel asi meie maailmas - see oled sina ise. Ei, mitte sina kui persoon, sest ka see muutub ajas. Ka mitte sinu mõtted, arvamused ja seisukohad. Need kõik muutuvad. Küll aga jääb alatiseks muutumatuks miski, mille kohalolek on vajalik selleks, et teada kõike, mis toimub sinu sees ja sinu ümber.

Vaikus. Vaikuses toimub taipamine, et me oleme elus. Vaikuses toimub kogemine, kuidas me eksisteerime sõltumata, mis toimub meie sees või meie ümber. On miski, mis meie sees ei murdu. Mida sagedamini sellega ühendust loome, seda rahulikumaks elu muutub.

Iga aasta lõpp saab tähendada ainult ühte - see on uue aasta algus. Kõik toimub tsüklites, isegi elu ise. Küsimus on vaid, mida me sellest kõigest õpime? Või kas üldse õpime? Mitte miski muu ei ole ju oluline, sest kõik muu on illusoorne. Kõlab hirmutavalt? Kui jah, siis ainult seetõttu, et vaatad seda sellisest vaatenurgast. Muutes vaatenurka võib tekkida hoopis rahu.

Rahu. See on miski, mida me kõik soovime. Õnne ja rahu. Me ei leia rahu, kui meil on kogu aeg kiire. Seepärast oli ka selle kirja pealkiri just selline. Kiirus ja kiirustamine tekib ainult meie peas. Mõistus loob tunde, kuidas meil on kogu aega kiire, sest nii palju on vaja ära teha. Ära peta ennast - isegi aega ei eksisteeri, mis kiirusest siin veel rääkida?

Jõulurahu. Üks päev aastas, kui on põhjust päriselt aeg maha võta. Ei, ma ei usu sellesse. Me võtame iga päev aja maha, kui õhtul voodisse heidame. Seda aga ebateadlikult, sest keha lihtsalt nõuab seda. Miks mitte teha seda aga teadlikult mitu korda päevas? Visata lihtsalt peast välja kõik, mis seal on. Jah, päris kõik! Lüüa kõigele käega, lasta kõigel minna. Maailm variseb kokku? Ei, maailm ei saa kokku variseda. Kokku võib variseda vaid pilt, mille sa oled oma pähe loonud. Aga ka see on illusoorne.

Jaanuar tuleb mul põnev, sest sõidan Bali saarele. Seekord mitte suvitama, vaid soovin oma e-raamatut "Elad küll, aga mis elu see on ..." ümber kirjutada. Nii palju on viimase 3 aastaga muutunud - meie sees ja meie ümber. Nii ka minu sees ja minu ümber. Ehk jõuab see raamat järgmisel aastal ka paberile. E-raamatuna on see jõudnud enam kui 500 lugejani. Aitäh sulle, kui sa oled üks nendest.

Ma soovin sulle meelerahu. Sest see on ainuke, mis meil on. Kõik muu on muutumises. Häid jõule!

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
20. detsember 10:17 Sinu nimi: kirjutas:
Jumal tänatud, et ma seda raamatut ei lugenud. Sisetunne ütles, et see pole see ja ehk autor jõuab alles küpsusesse, mil sünnivad tema parimad teosed. "Iga asja jaoks on oma aeg". See pole see peas eksisteeriv ega kella aeg, see on tarkus, mida märkame endas aina enam kohalolevana.

Sul on õigus Kaido, miski meie sees ei murdu. See pole usk jumalasse. See on midagi, mis päriselt ei kao. Midagi on ja jääb, isegi kui kõik meie ümber ja sees muutub.

Hiljuti lõppes minus üks suhe. Kummaline, sest ma ei olnud isegi teadlik, et mul niisugune suhe oli. Peale seda suhet tekkis rahu. Mõistsin, et ma ei saanud midagi teha selle rahu tekkimiseks varem. Rahu ja vaikus leiavad ise kõige parema tee ja viisi enese märkamiseks ja teadvustamiseks.
02. jaanuar 21:00 M. kirjutas:
Jagan oma teadlikku valikut ja ei külasta sisekosmos.ee veebilehte alanud aastal enam kordagi. Palju meelerahu kõigile!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):