Eesmärkide saavutamine »

Seitse teed hoida end vaesena
[31. jaanuar 2010 | Kirjutas: Kaido | 15641 korda loetud | kokku kommentaare: 19]

Artikli autor: Wellington Rodrigues www.AlchemyBootCamp.com

Kuna viimasel ajal räägitakse väga palju majanduslangusest, inflatsioonist ja majanduse kokkuvarisemisest, mis veab kaasa ka kõik üksikisikud, siis kõigest sellest negatiivsusest läbiimbunud meediast on võimalik end eemal hoida ainult kahel viisil. Esiteks, kolides ära meie maailmast ning asudes elama näiteks Himaalaja mägedes. Või (ja see on muide lihtsam viis) muuta oma sisemist vibratsiooni.

Aga kuidas üldse jõuda äratundmiseni, et meie sisemine vibratsioon peegeldab pigem vaesust kui küllust? Õnneks olen ma nende aastate jooksul kümnete erinevate inimestega tööd tehes välja jõudnud mõne huvitava järelduseni, mille kaudu saame me määrata enda raha puudutavat mõttelaadi ning meeleseisundit. Alljärgnevalt jagangi teiega seitset põhimõtet, mida tasub jälgida, et muuta oma alateadlikku meeleseisundit puudusteadvusest küllusteadvuse suunas.

Loe need kõik läbi ja mõtle, kas need haakuvad kuidagi viisi ka sinu enda eluga ...

1. Puudusteadvus

See on klassikaline pessimistlik inimene. See iseloomustab just neid inimesi, kes on kogu oma elu harjunud nägema pool tühja klaasi, mitte aga poolenisti täis klaasi. Nende alateadvus on programmeritud kõikidele nendele asjadele, millest nende elus puudus on ning seeläbi blokeeritakse automaatselt ligipääs ka kõikidele nendele võimalustele, mis võiksid tema olukorda muuta.

Selliste inimeste puhul ei ole see mingi ime, et nad on kogu aeg vaesed. Nad otsivad kogu aeg oma elus juurde seda, millest nendel juba on puudus ning üha enam väljendavad nad oma puudusteadvust ka verbaalsel kujul rääkides alailma sellest, kui raske on nende elu ja kui õnnetud nemad selles on.

2. Madal enesehinnang

See on tänapäevane psühholoogiline sündroom, mis puudutab palju rohkemaid inimesi kui me iial oskaksime arvata.

Kogu meie haridussüsteem ning sotsiaalne lähenemine indiviidile on välja töötatud viisil, mis ei toeta inimeste oskusi ja nende tegelikke väärtusi. Selle asemel mõõdetakse meie suutlikkust hoopis meedia ning Hollywoodi poolt produtseeritud toodangu alusel, mistõttu pole mingi ime, et 99% inimestest tunnevad ennast alaväärsena ning sündinud kaotajatena. Nad lihtsalt ei ole kõikide nende staaridega võrreldes piisavalt jõukad, piisavalt ilusad ning piisavalt targad.

Aga tõsiasi on, et me tajume oma maailma läbi oma alateadlike uskumuste ning läbi oma enesehinnagu. Seega, kui me ei hinda ennast piisavalt kõrgelt, ei näe me ka oma maailma kui kohta, kus elada õnnelikku ning külluslikku elu, vaid see peegeldab meile meie sisemisi hirmusid ja puudujääke. Mõtle kindlasti selle peale enne kui sa järgmine kord endale ütled, et ma ei saa sellega hakkama. Tuleta endale meelde, kellega sa ennast võrdled ja miks?

3. Suhtumine rikkusesse ja rikastesse

Oled sa kunagi kuulnud väljendit: "Need kuradi rikkad!"

Nad oleksid meie jaoks justkui teiselt planeedilt pärit olendid, kellele on oma maailm ja oma reeglistik.

Aga millest on selline uskumus tekkinud ja kuidas see mõjutab sinu alateadvust. Pea alati meeles, et see viis, kuidas sa mõtled ja räägid, on talletatud sinu alateadvusse ja peegeldub otseselt sinu tulemustes. Seega, kui sa oled alateadlikult seisundis, mis kinnitab sulle, et rikkus on halb ja rikkad on halvad, kuidas sa saaksid siis ise vaesusest välja pääseda?

Me peame olema kooskõlas oma eesmärkidega igal tasandil. Kui meie sees on konfliktid - vaesus vs rikkus -, ei saa me saavutada mõlemat. Kui me soovime olla rikas, ei saa me alateadlikult rikkust põlata. Ja kui me oleme teeme seda siiski, ei saa me kuidagi oodata, et me pääseksime välja vaesusest

4. Uskumus, et maailmas ei ole lihtsalt kõikidele rikkust

Ma ei tea, kas sinu puhul peab see uskumus paika, aga meie maailmas on suur hulk vaeseid, kes on ohvri rollis ning leppinud, et nad on vaesed, kuna rikkad realiseerivad kõik ideed juba ära ning nende jaoks ei jätku häid mõtteid ja sellega seonduvalt ka küllust.

Hallooo! Kas sa kujutad ette, kui külluslik on meie Universum? Siin on külluses rikkust, ideid, mida materialiseerida ning väärtust, mida luua, piisavalt, et kõikidele jätkuks. Kui sa oled harjunud just niimoodi mõtlema, siis on sinu probleem selles, et sa ei leia endas jõudu ja julgust kuskilt pihta hakata ning lihtsam on viriseda, et see ei ole võimalik. Järgmine kord, kui sinu pähe tuleb mõni sarnane idee, tuleta endale meelde, et nüüd on sinu kord anda maailmale oma panus. Ja kui sa teed seda, suudad sa luua teistele inimestele ka väärtust ja teenida seeläbi ise kasumit. See on tee välja puudusteadvusest.

5. "Raske töö" mentaliteet

See on muide kõige levinud väärarusaam elust. Me oleme ehk harjunud meie vanemate poolt öelduga, et juhul, kui me soovime head elu, peame me tegema rasket tööd: "Raske töö on ainus, mis meid toidab", ütlesid nad, "kui ei tee rasket tööd, ei ole ka raha, raha, raha ..."

Töö tegemine on kahtlemata ainuke viis tulla välja vaesusest, aga see töö ei pea olema raske, vaid see võib olla ka nutikas. Ma küsin sinult siinjuures: "Mida sa arvad inimestest, kes teenivad miljoneid ilma tegelikult tööd tegemata? Nad on ehk asutanud internetifirmad või muud, mis muudab nende elu väga lihtsaks. Aga samas teenivad nad palju raha ..."

Jah, sul on võimalus ise valida, mida sa nende nn "kerge tööga raha teenijate" suhtes tunned, aga oluline on mõista, et juhul, kui sa tunned nende vastu negatiivsust ja kibestumust, on õige aeg see lõpetada. See on vääruskumus, et raha teenimiseks peab väga rasket tööd tegema. Ei, raha teenimiseks peab õiget tööd tegema, et pakkuda ühiskonnale väärtust. Nii kaua, kuni sa oled kerge raha suhtes negatiivne, sa seda ka ei koge. Aga see on ju kindel viis püsida puudusteadvuses

6. Vanemate imiteerimise sündroom

Öeldakse ju, et laps on kodu peegel. Ning selles osas ei eksita. Me mõtleme ja käitume paljuski viisil, nagu mõtlesid ja käitusid meie vanemad. Just seetõttu oleme me omandanud ka väärtused raha suhtes, mis peegeldavad meie vanemate väärtusi.

Kui meie vanemad olid lihtsad töölised ja pidid 10 tundi päevas tööd tegema, et leiba teenida, oleme me harjunud mõtlema, et see on ainuke viis. Aga see ei pruugi olla nii. Meil on õigus ja võimalus endal valida, kuidas me oma elu elame ja seada iseendale oma isiklikud eesmärgid ning nende suunas ka liikuda.

Pea meeles, et isegi, kui sa oled oma vanemate puudusteadvust imiteerinud tänase päevani, võid sa sellele nüüd lõpu teha. See ei ole sinu süü, et sa niimoodi mõtled, sind on lihtsalt niimoodi õpetatud mõtlema

7. Ma olen vaimne (ja raha ei ole vaimne)

See on järjekordne klassika. Eriti põnev on see, et sellist juttu kuuleb ainult nendelt vaimsetelt inimestelt, kes on vaesed. Kõik need vaimsed inimesed, kes elavad külluslikku ja õnnelikku elu, ei väida kaugeltki, et vaimsus tähendab vaesust. Seda ei ole ju kuskil kirjas. Hoopis vastupidi - kõik pühakirjad väidavad, et inimese sünniõigus on rikkus. Ja rahaga saab teha palju häid asju meie maailmas.

Kuigi vaesed vaimsed inimesed ütlevad avalikult, et raha on patt või mingite vaimsete seadustega vastuolus, on nende inimeste puhul aga kummaline see, et nad võtavad suurima heameelega vastu kõiksugu annetusi ning asutavad erinevaid mittetulundusühinguid, mis aga on lõppkokkuvõttes vägagi tulukad. Ja mis on see, mis hoiab kõiki neid inimesi isegi elus ja soojas? Loomulikult raha ise. Kuidas teisiti oleks võimalik siin maailmas hakkama saada?

Seega, kui sa oled jätkuvalt kinni uskumuses, et ainult vaimsed ja vaesed inimesed pääsevad Paradiisi, siis on viimane aeg üles ärgata. Meie Looja on kõige rikkam mees meie Universumis ning ta soovib oma rikkust meiega jagada. Vaata enda ümber loodust ja liikide rohkust. Kas see mitte ei peegelda rikkust meie maailmas? Miks peaks siis sinu ja minuga teine lugu olema - loomulikult on meil õigus olla rikas. Meil on õigus nautida oma elu, sest ainult seeläbi saame me olla need, kelleks me oleme Maale olema tulnud. Maailm on rikas, sina oled rikas ning kogu elu on rikas.

Kui sa lugesid kõik uskumused läbi ja tundsid, et mõni peegeldab teatud tasandil ka sinu omasid, saad sa nüüd selle kallal usinasti tööle hakata. Võid seda nimetada oma maailma inventuuriks - saa teadlikuks, mida sa mõtled rahast ning puudusest. Ja see viib sind otsekohe küllusesse ...

___________________________________________________________________

Seminar "Teadus positiivse mõtlemise taga" 06.02.2010a Tartus Vaata EduTeadvus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
31. jaanuar 16:41 Külgetõmbeseadus - Elu Suurim Saladus! » Blogi arhiiv » Seitse teed hoida end vaesena kirjutas:
[...] Loe edasi … (0) briljantset arvamust [...]
31. jaanuar 16:50 Rene kirjutas:
Ma arvan, et ainuke tee enast mitte vaesea tunda, on teha äri ja seda edukalt :-)
31. jaanuar 21:14 Geiti kirjutas:
Minu arvates on inimesed liiga kinni selles, et nad tahavad kiiresti rikkaks saada tänu oma mõtete ja siseelu muutmisele. Usun, et kui kõik tegeleksid enda mõttemustrite ja harjumuste muutmisega selleks et tõesti areneda ja ennast täiustada, siis tuleks see raha ja rikkus iseenesest :)
31. jaanuar 23:00 Liis kirjutas:
Geiti, olen sinuga ühel meelel.:)
31. jaanuar 23:02 Ülle Adoberg-Mikk kirjutas:
Me oleme holistiline tervik, kus on mustritena kokku kootud nii mõtted, teadmised, kogemused, tunded, märgid, võnked ... Osa nendest mustritest on nähtaval ja kergemini tõlgendatavad, suurem osa aga on alateadvuses, mis lihtsalt reageerivad teatud signaalidele. Tean ja teadvustan võimalusi elada külluseteadvuses. Kuid eestlasena oleme kootud ka semantilisse ämblikuvõrku siplema. Sõnade tähendus kajastab meie rahvusgrupi suhtumist. Kui öeldakse või kirjutatakse "rikkus või rikkur", siis kõlab see ju "rikkuma". Iga kord, kui seda sõna kuulen, tunnetan midagi ebamugavat. See on tunne, mis paneb kergelt võpatama ... Olen kasutama hakanud sõna "küllus", mis tekitab positiivse võnke ja heaolu tunde ning kinnituse, et mul on kõik, mida eluks ja rõõmuks vajan .
Vene keeles väljendatakse rikkust sõnaga "bogatstvo" - milles esikohal on "bog" (jumal), mis tähendab jumalale kohast seisu ja piirituid võimalusi.
Vene keel on huvitav keel ja ütleb töö kohta - "rabota", mis viitab orjale.
Meil kõigil on võimalus orja seisusest eemalduda, looja jumalik infoväli omaks võtta ja selles kaasluua, kõike millest unistada oskame.
Küllusteadvus vajab vabastamist, iga päev, hetk hetke järel!
01. veebruar 00:00 Liis kirjutas:
Minu järeldus on see, et olen vaene siis, kui otsustan olla vaene - kuidas seda ka pikemalt lahti ei seletaks, ma jõuan ikka selleni välja. Olen õnnetu, kui otsustan olla õnnetu... ja samuti õnnelik, kui ka seda sisimas otsustan. Kõik algab minu otsusest, valikust. Ainult et sellest otsusest ei pruugi ise üldse teadlik olla. Seega ärkamine on tore asi, s.t teadlik olemine oma sisemaailmast, mis loob minu isiklikku nägemisulatusse jäävat välismaailma. Seda on huvitav jälgida, mis järgneb ühele või teisele pealtnäha pisikesele otsusele - mõtted, suhtumine, teod, enesetunne...
01. veebruar 12:20 Pico kirjutas:
Palju sõltub usust.
Usk on tegelikult üks dünaamiline seisund.
Usku saab siseneda.
Usus saab OLLA.
Usk tugevneb kogemustes.
Usk tuleb aga inspireerivast SÕNAST.

Mu meelst on SE USUSEISUND loomulikum kui nn. tavaseisund.
Jah ta vajab mõneti distsipliini.
Ja mõneti puhastust.

Ke susub, sellele on KÕIK VÕIMALIK.
Tema usumõõtu mööda muidugi.
01. veebruar 19:04 Tiina kirjutas:
Mulle meeldis väga Ülle kirjutatu! Eriti see vene keele osa. Minu ema on mulle eluaeg sisendanud, et "meie suguvõsas rikkaid ei ole". Masendav, eks. Tänu "Saladustele" ja Kaidole püüan hoolega oma alateadvust muuta. Muideks, Silva koolitusel ütles Kersti Kracht, et afirmatsiooniks ei sobi "mul on piisavalt raha", vaid tuleb öelda "mul on küllaldaselt raha". Mida Sa, Kaido, sellest arvad?
01. veebruar 20:21 Leevi Kirsimae kirjutas:
Minu sisendus enesele: Tahan, et mul on alati raha, niipalju kui mul vaja on.
Minu suda on helesinine, taevassinine ,puhas , selline, kuhu voib alati paista paike, see on meelerahu.
Olen tanulik koige eest, mis mul on ja lahen edasi. Olen onnelik.

Me oleme sundinud siia maaima koik uhel ja ainukesel pohjusel: selleks , et olla siin onnelik. Kes on, kes ei ole, kes opib olema onnelik.

Onn, see on meelerahu.
01. veebruar 20:33 Kaido kirjutas:
Tiina!

Jah, olen Kerstiga päri, et juhul, kui me soovime "piisavalt", võime me mõista seda vääralt. Öeldes endale "külluslikult", ei saa seda kaheti mõista

NB! Siiski on väga oluline mõista, et me võime öelda ükskõik mida endale, kui me ei tunne end valesti. Mõtlemine ja ütlemine on puhtalt mentaalne protsess. Kui me soovime tulemusi, peame muutma alateadlikke protsesse, mis toimub läbi tunnetuse. Seega on kõige tähtsam, mida me tunneme/tegelikult mõtleme selle lause all. Kui me tunneme "piisavalt" öeldes ennst tõeliselt rikka ja vabana, on see täiesti okei. Aga ma olen kindel, et Kersti viitas sellele just seepärast, et "piisavalt" on siiski natukene puudusteadvust iseloomustav ...
01. veebruar 20:48 merike kirjutas:
Lihtsalt oli tore lugeda ja mõtiskleda.aitäh
01. veebruar 20:52 assar kirjutas:
Rikkus või vaesus on inimese enda valik! Me elame valikute maailmas ning seega elame vastavalt enda tehtud valikute tõttu sellises olukorras, nagu me just praegu elame. Kahjuks 90% inimestest maailmas on palgatöölised või sellelaadse mõtlemisega. Neil on ju aastas 12 õnnelikku päeva, palgapäevad. Ja nii saavadki nemad mõtlemise muutmisest aru maksimaalselt kuu ajalise pingutusega. Peale seda peab ju rikkus kindlasti juba hoovis olema!? Mõni neist on mulle isegi vastanud, et ma eile mõtlesin positiivselt, mis sest kasu, tänane päev oli ikka jube ja seda jama mõtlemise muutmisest võid oma vanaemale ajada.
Me ei saa keelelegi midagi õpetada, me saame ainult aidata neil leida see iseendast. Galileo Galilei.
Suur osa inimesi ei tahagi ise mõelda? Tv-st vaataks nad ka parema meelega filme, mida varem juba korduvalt näinud? Olen pakkunud neile erinevaid teaduslikke filme, kutsunud lektooriumisse neid vaatama, aga enamasti asjata. Positiivne selle juures on, et nad mind religioosseks või seotuks mingi sektiga arvavad ning enam rumalustega ei tüüta. Uskuge, elades rumaluse keskel, haakub ka see inimesele külge. Kui soovite elus edukaks saada, otsige endaga sarnaste, edupüüdlevate inimeste keskkonda! Täna on väga palju koolitusi tasuta, internetis blogid jmss materjal. Sealt tulevadki uued edukad tutvused, sõbrad, huvid. Jällegi on valik inimesel endal.
Kui usud, et saad, siis sa saad! Kui usud, et ei saa, siis Sa ei saa! Mõlemal juhul on Sul õigus. H. Ford.
Edu Teile kõigile!
01. veebruar 21:45 Sigre kirjutas:
Olen aina ja aina kogenud, et raha on ALATI olemas kuidagi, kui sa ei muretse kohe ÜLDSE sellepärast. Vaid elad ajusid ragistamatta. Hoiad endas lihtsalt väga kindlalt ja rahulikult, RÕÕMSALT just seda olekut- MUL ON. Tundub tobe,aga see toimib kuidagi alati. Paadunud muretsejatele ei ole see just kõige omasem olek. Heites muretsemise endast eemale tekib vabadusetunne, siis rõõm, rahu ja miski seal kuskil vahel paneb asjad paika.Aitäh Kaido heade mõtete ja soovide eest.
01. veebruar 23:50 solaris600@hot.ee kirjutas:
Ma usun, et mõtlemine võib hoida positiivset enesetunnet jne... Kuid tean kindlasti, et see ei too ühtegi krooni kontole. Mõtle palju tahad. Korruta kasvõi 30 tunnis kõva häälega.

Minumeelest on ikka põhi võlu sõnad - vaata kuhu sa oma raha investeerid. Palju ja millal sealt tagasi saad. Millal ma tegutsema konkreetselt hakkan.

Niisama mõtlejaid - kõrgelt haritud inimesi - kõvasid jutumehi ja muidu positiivseid inimesi on terve maailm täis. Sellest on vähe kasu. Need saavad ainult edukaks kes teevad midagi konkreetselt ära mitte ei mõtle, luba ja unista.
02. veebruar 13:08 alice kirjutas:
Ülle kommentaaridele lisaks, tekitab sõna `töö` automaatselt seosed sõnaga `öö`. Mis see küll peaks tähendama??? Muidugi võib mõelda ka sõna `vöö`peale ja ka `söö` ja `löö`on paljus sarnased. Mis mustreid see meie eestlaste alateadvusesse surunud ka poleks.... arvan ma , et vastavalt oma loovusele ja loomusele on igaüks ise oma mustreid kujundanud ja nende tähendus on vaid tõlgendamise küsimus. Töö ja palk on alati omavahel seotud. Olgu see palk siis rahas või rahulolus. Oi, praegu just märkasin, et `raha`ja ´rahu` on ka sarnased sõnad:)
02. veebruar 18:23 assar kirjutas:
Muide Ülle teoorias on tõetera sees! Olen ka keeleteadlaste mõtteid lugenud ja kuskil koolituselgi oleme puudutanud teemat, teha korrektuure sõnades, mis võivad kuidagi negatiivselt mõjuda. Alice võiks oma mõtted meile luules välja tuua?
07. veebruar 13:00 Vaatleja kirjutas:
Senine ühiskonna toimemehhanism on olulistes muutustes. Siinkohal vähe teistsugune vaade lähituleviku arengutele : http://www.calleman.com/content/articles/Viimased_Maiade_kalendri.pdf
02. märts 18:36 Välk kirjutas:
Mainimata jäi siin 8. soovitus, rahategemine kui hasart, kui mäng, kui sportlik huvi. See eeldab optimistlikku ellusuhtumist ja välistab, et rahategemisega peab alati kaasnema ränk higihais. Tähtad on julgus, risk, kogemus ja TAHE.
26. aprill 03:00 Saage Targaks! kirjutas:
Mitte raha pole patt, vaid patt on olla loll, kui inimesele on mõistust antud, kuid ta seda ei kasuta!!! Positiivne ellusuhtumine on väga hea! Aga pärast seda peab ka midagi tegema! Võib olla mitte arulagedalt kusagil kellegi teise heaks end sandiks ja surnuks rügades, ka enda või pere jaoks rabades võib sedasi juhtuda. Selleks ongi antud inimesele Looming, sõnast Looja! Kuid Looja ei unistanud Universumist, vaid TEGI SELLE VALMIS.Ükskõik kui kaua tal selleks aega kulus. Seitse päeva kindlasti mitte.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):