Eesmärkide saavutamine »

Kas unes on võimalik lototulemust ette näha?
[15. aprill 2010 | Kirjutas: Kaido | 15564 korda loetud | kokku kommentaare: 6]

Aeg-ajalt ilmub meedias artikleid sellest, kuidas kuskil maailma erinurkades on inimesed unes näinud lotonumbreid ning siis neid kasutades teeninud terve varanduse. Näiteks uuris ning profileeris Time Magazine'i ajakirjanik 2005. aastal Pakistani immigranti Ihsanullah Khani, kes töötas tol ajal Washingtonis taksojuhina. Khan oli näinud unes numbreid 2, 4, 6, 17, 25 ja 31, ning neid kasutades võitis ta 55 miljoni USD suuruse lotovõidu. Kas pole imeline?

Aga sellel lool on ka oma varjukülg. Nimelt nägi Ihsanullah neid numbreid küll unes, aga ta kasutas seda ühte ja sama numbrikombinatsiooni järgneva 15 aasta jooksul, kuni lotovõit alles nende numbrite kaudu temani jõudis. See lugu kirjeldab ilmekalt ühe inimese usku ning püsivust, mis võib olla vajalik, et oma unistused (unenäod) tõeks teha.

Kas see oli juhus?
Paratamatult tekib küsimus, kas Pakistani mehe võit oli juhus või saatus. Igatahes hakkas käesoleva artikli autor mõned aastad tagasi tegema ülemaailmset uurimistööd, et leida veel inimesi, kes on sarnasel viisil - unes nähtud numbreid kasutades - raha loteriis võitnud.

Ta jõudis välja Janine Cox-ini, Ameerikast Floridast pärit noore ning kena juristini, kes oli alates 1998-ndast aastast oma tuttavaid hämmastanud, kuna kasutas regulaarselt unes nähtud kombinatsioone ning ka võitis nende abil. Ning kui Ihsahullah Khani ühekordse võidu võib tõesti kirjutada juhuse alla, siis Janine regulaarsed võidud erinevatel lotomängudel enam sinna ära ei mahu.

Nägi unes oma surnud isa
Ettekuulutavad unenäod said naisterahva jaoks alguse, kui ta nägi ükskord unes oma surnud isa. Isa ning tema seisid pimedas toas, kui isa mainis, et on püüdnud juba ammu tütrele sõnumeid saata, aga see on esimene kord, kui tal on õnnestunud "läbi tungida". Isa soovitas tüdrukul kasutada numbrikombinatsiooni 7912, kuna see toob talle võidu. Tüdruk ärkas ootamatust unest jahmunult üles, kuid kirjutas siiski numbri üles ja kasutas seda järgmisel päeval Play 4 loteriis, ning võitis selle kaudu 5000 USD.

Sellest ajast alates on Janine loteriid mänginud regulaarselt, ning ka võitnud regulaarselt. Ja imekspandav on asjaolu, et ta kasutab mängimisel ainult numbreid, mida ta on näinud unes. See kõik tundub uskumatuna, aga mitmed intervjuud töötajatega tema õigusbüroost kinnitavad tüdruku väiteid. Esialgu oli kogu büroo tema suhtes skeptiline, aga kuna ta tõestas oma ettekuulutusvõimet täiesti avalikult, võites järgneva kuu jooksul regulaarselt raha, siis haihtusid kõikide sõprade kahtlused ning palusid isegi Janine'l nendele õnnenumbreid nimetada. Ja see kõik töötas. Ning eriti hämmastav oli see, et tema "nägemised" ei kehtinud ainult loteriis, vaid ka kõikides teistes hasartmängudes nagu võiduajamised jt. Läbi oma kogemuse hakkasid kõik uskuma, et Janine'l on tõesti mingi kummaline võime võidunumbreid ette näha.

Kus läheb piir?
Kuna Janine on võitnud siiski ainult väikeseid võite kuni mõne tuhande dollarini, siis tekib loomulikult küsimus, miks ta ei lähe püüdma näiteks kohe kuuekohalist riigiloterii jackpoti, mille väärtus ulatub miljonitesse dollaritesse?

Janine'l ei olegi sellele ühest vastust, kuid ta tunnistab, et tõenäoliselt on tema ajus olev neuronstruktuur selline, mis võimaldab tal korraga meelde unest jätta ainult kuni 4 numbrit. Kui kombinatsioon läheb pikemaks, lähevad kõik numbrid tema ees uduseks ning ta ei ole enam kindel.

Siiski, ega kindel ei saa ta päris kunagi olla. Kuna numbrid ei "istutata" unes tema pähe, siis peab ta oleme ise unenägudes "tähelepanelik". Näiteks ilmuvad numbrid talle kas unes autoga sõites auto odomeetril, või unes oleva mõne olulise PIN-koodina. Ta peab tõlgendama ise osavalt oma unenägusid, et mõista, mida antud juhul öelda püütakse ning kus on õige kombinatsioon peidus. Ja muidugi ei ole tulemused alati täpsed - on olnud juhtumeid, kui 6 on olnud tegelikult hoopis 9, või näiteks 0 on tähendanud, et lihtsalt ei "suudeta" õiget numbrit hetkel anda.

Aga sõltumata, kuidas Janine need numbrid kätte saab, kindel on see, et päris loogilist seletust sellele nähtusele ei suuda anda ka neuro-teadlased. Ja kas peakski?

 

Allikas: Sceptical Examiner

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
15. aprill 20:40 Sigrid kirjutas:
Seda oleks mul ka vaja:)
19. aprill 13:10 Annika kirjutas:
Seda et ta oli näinud ja kindel kunagi võidab.Minagi olen näinud unes ette kuid teistmoodi aga on läinud täide.
12. mai 21:15 Laura kirjutas:
Ma nägin hiljuti ka lotonumbreid unes, aga ainult üks number jäi meelde. See oli küll õige, kuid kõik teised olid valed. Ei teagi, kas tegu oli kokkusattumusega või mitte.. :)
13. aprill 23:18 hansa kirjutas:
tõesti, peab ikka mälu olema, et neid numbreid hommikul mäletada...
24. september 23:19 Annely kirjutas:
6 aastat tagasi nägin unes, et vaatasin televiisorist Viiking Lottot... Kui kõik numbrid olid teatavaks tehtud, hüppasin huilates püsti - need olid minu numbrid ja jooksin käekoti juurde... käekotti avades meenus, et olin jätnud sel korral pileti ostmata... ja sel hetkel ärkasin üles. Olin rõõmus, et see juhtus unes... Hilisema aja jooksul olen mänginud nende numbritega, kuid kahjuks ei ole nende numbritega veel võitnud
07. november 14:27 Lea kirjutas:
Kunagi oli saade Hallo tv.
Olin voodis pikali ja kuulasin mängu, kuni võitis keegi minu nimeline. Jägmiseks hetkeks olin telefon peos numbrit valimas, sest mõte ütles, et ka mina suudan.
Sain liinile ning võitsin.
Nädal hiljem nägin unes kuidas ridadest tuleb ruute avada. Olin tööl ja peremees tuli tuppa, pani lihtsalt teleka mängima. Sama saade ning helistamise koht. Mulle helistati tagasi. Kahjuks ei mäletanud ma selleks hetkeks esimest rida. see oli ka unes kuidagi segane.... Kaotasin 40000, Kuid võitsin ikka.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):