Eesmärkide saavutamine »

Kuidas avastada oma tõelist talenti?
[09. aprill 2013 | Kirjutas: Kaido | 15805 korda loetud | kokku kommentaare: 4]

Mis oleks, kui saaksime iga päev tegeleda oma lemmikhobiga? Kuidas end siis tunneksime?

Mitmed psühholoogid on kinnitanud, et inimesi ei tee tegelikult õnnelikuks millegi saamine või niisama jõude istumine (sageli usutakse, et kui tööd tegema ei peaks, siis istuks niisama teleka ees või jutustaks sõpradega), vaid millegi väljakutsuva kallal töötamine. Olgu selleks siis hobi või töö - kui me suudame sellesse rakendada oma oskused ja kogemused, tunneme sellest suurt naudingut.

Milles sa hea oled?
Kas sina näiteks tead, milles sa hea oled? Kas sa tunned oma talenti või tead konkreetseid oskusi, milles sa oled keskmisest parem? Kui jah, siis on sul vedanud, sest enam kui pooltel inimestest ei ole oma tugevustest õrna aimugi.

Põhjusi selleks on kindlasti mitu, kuid üheks olulisemaks on lapsepõlves talendi avastamata jätmine. Tihtilugu juhtub ju nii, et ema-isa soovivad lapse peal oma realiseerimata unistusi teoks teha. Ja nii juhtubki, et isegi, kui laps on suurepärane matemaatik, soovib isa temast ikkagi jalgpallurit teha. Või kui laps on loov joonistaja, näeb ema teda pigem arstina.

Ema-isa jutt on lapsele puhas kuld. Isegi, kui ta teismeliseeas ise rohkem oma tuleviku peale mõtlema hakkab (mis on muidugi haruldane, sest tavaliselt mõtleb 14 aastane sõprade ja värskete armumiste peale), on just lapsevanemad need, kes tema valikuid eelkõige suunavad. Valikuid soovitatakse teha sealjuures aga praktilisusest lähtuvalt - parim valik on see, mis tulevikus kõige enam raha tõotab tuua. Raha küll, aga kuhu jääb inimese loomuomaste võimete realiseerimine?

Ka minul endal on vastav kogemus olemas. Tänaseks tean täpselt, milles ma hea olen - see on kirjutamine ja avalik esinemine. Need on kaks tegevust, mis mul lihtsalt hästi välja kukuvad ja mis ei nõua mult erilist pingutust. Näiteks kaheleheküljelise artikli kirjutamine võtab mul aega umbes 20 minutit. Samuti ei põhjusta mulle lavahirmu rääkimine 300 inimese ees. Kas ma olen seepärast parem kui teised? Ei, kahtlemata mitte. Minu eelis on vaid see, et ma lõpuks oma tugevused avastasin. Kuni 30 eluaastani olin ma veendunud, et olen suurepärane finantsist (olen lõpetanud kõrgkooli rahvusvahelise finantsjuhtimise cum laude diplomiga). Nüüd aga olen veendunud, et arvudemaailm ei eruta mind üldse.

Kuidas avastada, milles sa hea oled?
Oma talendi avastamiseks on välja pakutud mitmeid tehnikaid alates oma tuttavatega rääkimisest kuni põhjalike psühholoogiliste testideni. Eriti meeldib mulle aga üks lihtne meetod, mis annab kindlad tulemused suhteliselt lühikese ajaga. Selleks on oma tegevuste kaardistamine ja nende hindamine.

Me ei saa millegi tegemisest rõõmu tunda, kui see meil hästi välja ei kuku. Kui sa ei oska süüa valmistada, võib koogi küpsetamine sinu jaoks tõeline piin olla. Samal ajal võib suurepärase koka jaoks kõige suurem väljakutse olla kellegagi läbirääkimiste pidamine.

Saamaks teada, mis sinu jaoks see õige asi on, olekski hea hakata oma igapäevaseid tegevusi kaardistama ja neid hindama. Näiteks võid umbes nädala jooksul kõik oma tegevused võimalikult täpselt üles kirjutada ja siis hinnata, kuidas sa end mingi tegevuse käigus tunned. Mida kõrgemalt sa mingit tegevust hindad, seda talendikam sa selles oled

Igasugune töö kätkeb eneses ju erinevaid ülesandeid. Müüja (klienditeenindaja) töö ei ole ainult "müümine", vaid see sisaldab inimestega rääkimist, toodete tundmaõppimist, probleemsete olukordade lahendamist jne. Missugused nendest ülesannetest sinu jaoks meeldivamad ja missugused ebameeldivamad on? Sa ei saa seda teada, kui sa neid konkreetselt üles ei kirjuta ja ei hinda, kuidas sa selle sooritamise käigus end tunned. Kas sa tunned end paremini kliendile midagi selgitades või tooteid poes paigutades? Esimesel juhul võid sa enda tugevusena märgata suhtlemist, teisel juhul aga on sul silma tootepaigutuseks.

Selline iseenda auditeerimine kasvatab meie teadlikkust iseendast. Ideaalne oleks muidugi see, kui saaksime teha iga päev ainult selliseid asju, mis meid hästi tundma panevad, aga praktikas ei ole see ehk päris võimalik. Kuid kindel on see, et mida enam iseennast tundma õpime, seda enam saame vastutust võtta ka isikliku heaolu eest - oma elu rohkem juhtida. Ja lisaks heale enesetundele kaasneb millegi eduka sooritamisega ka teiste tunnustamine, ja ehk isegi suurem sissetulek, sest ükski firma ei taha talentidest ilma jääda. Seega, kolm kärbest ühe hoobiga.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
09. aprill 11:11 Madis kirjutas:
Lisaks veel selle, et ainult siis võib öelda "see ei ole minule", kui antud tegevus ei ole hirmutav ega ebamugav inimese jaoks. Sest tihti on nii, et inimene on loodud tegema hoopis seda, mida ta kõige rohkem kardab :)
Nii, et alistame hirmud, hüppame kastist välja ning siis teeme selle kõige õigema valiku :)
14. aprill 17:52 synaps kirjutas:
Internetis on palju vaimupuudega kasutajaid. Nende elu on liiga kontrollitud teiste poolt. Kuigi tavaliselt suudavad nad väga hästi, pärast suunatud eneseanalüüsi, langetada otsuse, mis neile tõeliselt meeldib elus teha.

Nad elavad oma alandatuse seisundit välja kõikjal, kus saab kommenteerida. Otsides tüli või niisama pilades. Neile soovitaksin mitte lootust kaotada. On küll ebaõiglane, et teile pannakse peale käsud ning teid ei peeta võrdseks pereliikmeks või sugulaseks. Kuid te suudate leida endale tegevusi, mis tõeliselt meeldivad.

Igal vaimupuudel on oma kasvuala. Tihti suudetakse milleski olla teistega võrdne. Kuid vaneamate ja sotsiaaltöötajate tõttu, ei laste kunagi neil avastada oma siiramaid soove.

Elus on tähtis mõista, mis on siiralt meie kohta käiv. Mõni tüli näiteks kestab aastaid. Põhjuseks aga on, et teil on õigus, kuigi te ise ei usu seda. Või jäärapäiselt ajate tülitsedes ühte joont. Põhjus on selles,et te siiralt usute, et teil on õigus. Tegelikult peaksid teised teid kuulama.

Raske on ainult neid siiralt puhtaid ja häid soove teoks teha. Neid tuleb osata avastada. Ja kui saame neid teoks teha, siis oleme õnnelikud.

Või mida teised arvavad? Mu argipsühholoogia tuleb enda elust. Ehk on tõesti inimene pigem egoist?
26. oktoober 22:35 vanaema kirjutas:
Kui on olemas motivtsioon Motivatsioon paneb inimese mõtted ja ka keha liikuma Tore on ju head tulmust nautida Kui oleme tugitoolis ja lihtsalt oleskleme jääbki pole ka midagi nautida Teler ja arvuti on tehnika ja teaduse saavutused ka neile kulutatav AEG peab olema kontrolli all Sest vastasel juhul oleme sõltlased Sõltuvused nii head kui halvad ei saa inimese üle valitseda Mõtlema ja valikud peab tegema igaüks ise Õnn naeratab
14. juuli 13:40 Claudia Klein kirjutas:
Tere ja Tere tulemast Spotlight Global Loan Services-sse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

Kas teil on vaja rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha oma tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringud / küsimused? - Saada e-kiri aadressile | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

Teie rahaline vabadus on teie kätes!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):