Eesmärkide saavutamine »

Kuidas elada just sellist elu nagu sa tahad?
[09. juuli 2010 | Kirjutas: Kaido | 13031 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

See on külalisartikkel internetiturunduse eksperdilt Peep Lajalt www.internetmarketing.ee

Oled kindlasti kunagi heitnud pilgu peale Äripäeva rikaste edetabelile ja vaadanud, et mis summadest jutt. 4st miljardist kuni 60ne miljonini. Paljude jaoks juba utoopiliselt suured summad. Summadest hoolimata võib intervjuudest lugeda, et üldsegi mitte ei istu nad palmi all oma luksuslossis, vaid teevad tööd nagu teisedki. Ainult reisivad ehk rohkem, kaugemale, paremini. Nad ei vali restoranides või kaupluses hinna järgi. Nad teevad ise otsuseid oma elu üle. Sellise elu elamiseks sul ei pea olema 60 miljonit. Kaugel sellest.

Sinu unistuste elustiil maksab vähem kui sa arvad
Raha pole ju eesmärk omaette. Mida sa tahad, ei ole mitte raha, vaid midagi, mida sa selle eest saad. Kui sa tahad puhtalt raha, siis sa pole läbimõelnud, et miks.

Pane kirja oma unistuste elustiil. Kirjuta üles mida sa teeksid, milline on su argipäev, kus sa käiksid, mis sa teeksid ja kõik sinna juurde kuuluv. Nüüd hakka seda lahkama ja vaata, mis detailid seal on. Pane kirja kõik selle elustiili elamiseks minevad kulud (kuu kohta) kas Exceli tabelisse või kasuta mingit kulude kalkulaatorit nagu näiteks see. Nüüd sa saad mingi arvu: kui palju maksaks sinu unistuste elustiil kuus. Võid jagada selle ka 30ga, et näha kui palju sa peaks päevas teenima, et seda endale võimaldada.

Pane kirja kõik kulutused: üür/eluasemelaen, autoliising, restoranid ja toit, riided, telefon, internet, reisikulud, jõusaal, ajalehed ja mis kõik veel. Minu unistuste elustiili elamine maksab ca 110 000 eeku kuus, mis on alla 3700 krooni päevas. See on hoopis teistsugune suurusjärk kui 60 miljonit või 4 miljardit. 3700 krooni päevas on oluliselt lihtsam kui sa arvad.

Minu elustiili juurde kuuluvad kohustuslikult veel mõned komponendid: ma olen iseenda boss (teen ise kõik otsused oma elu suhtes mitte mu tööandja) ja minu sissetuleku pole seotud minu geograafilise asukohaga. Ma võin sama edukalt oma äri arendada Kesk-Ameerikast, Eestist või Lähis-Idast, mul absoluutselt vahet pole. Ma naudin seda, et ma võin iga hetk koti selga võtta ja minna – ja ma kasutan seda võimalust ohtralt. Internetielustiil ei ole legend. Üha rohkem inimesi kujundavad oma elu selliseks, ja sama saad teha sina.

Eesmärgi saavutamine
Ma ei tea kui palju maksab sinu unistuste elustiil, aga oletame, et see on 100 000 krooni kuus – hea ümmargune arv.

Nüüd vaata oma elu peale. Kust tuleb sinu praegune sissetulek? Kui sa vaatad tulevikku, siis kas see mida sa hetkel teed (sissetuleku teenimiseks) omab potentsiaali finantseerida sinu unistuste elustiili?

Kui oled nagu valdav osa inimestest, siis tõenäoliselt mitte. Sa unistad korteriremondist, aga jälle pead seda edasi lükkama. Sa tahaks oma autot välja vahetada, aga pead veel koguma. Sa tahaks minna pikalt reisima, aga ei ole võimalik saada 2 kuud puhkust. Sa ei saa ametit maha ka panna, sest sul on vaja tööl käia sissetuleku teenimiseks.

Oma unistuste elustiili elamiseks (ilma end tööga tapmata) on vaja kahte asja. Esimene on oma sissetulekute mitmekesistamine. Seni kuni sa sõltud ühest ja ainsast sissetulekust (=palgast mida su tööandja sulle maksab), ripub su elu alati niidikarva otsas, et mis siis kui see ära kaob. See varjatud hirm hoiab sind tagasi ning takistab võtmast riski ja lõppkokkuvõttes elamast elu mida sa sisimas tahaks.

Kui kutsusin sõpru kaasa oma retkele läbi Kesk-Ameerika, sain vaid äraütlemisi just nendel põhjustel (“mul on korterilaen”, “ma just käisin Egiptuses ja rohkem pole puhkusepäevi” jne). Inimesed sõltuvad ühest sissetulekuallikast (tööandjast), kes paneb nende eludele piirded ette.

Oletame, et sul oleks üks hea summa raha, mida soovid investeerida. Kas sa paneksid kogu oma elu säästud vaid ühe ja ainsa firma aktsiatesse? Ma arvan, et ei. Miks sa siis teed seda oma eluga?

Sissetulekute mitmekesistamine oli pikka aega vaid rikaste ja priviligeeritute pärusmaa. Nüüd maailma globaliseerumise ja massilise interneti levikuga on see saadaval kõikidele. Mitte kunagi varem pole olnud lihtsam ühenduda ja suhelda oma klientide, tarnijate, fännide ja meediaga. Teretulemast internetimaailma.

Kui sa ei sõltu enam ühest ainsast sissetulekuallikast, siis ühtäkki sul on võimalus valida. Ühtäkki sul on hoopis rohkem vabadust ja tegutsemisruumi. Sul on rohkem kontrolli oma elu üle.

Teine oluline komponent oma elustiili elamiseks: lõpeta oma aja vahetamine rahaks. Meil kõigil on vaid 24h ööpäevas. Sellel kui palju sa jõuad päevas teha tuleb ühel hetkel piir ette. Sa ei saa aega juurde teha. See tähendab, et müües oma aega (käies tööl raha teenimiseks, pakkudes teenust jne) tuleb ühel hetkel barjäär ette – sa saad teha asju vaid piiratud ajalises koguses. Teine probleem aja vahetamisega rahaks on see, et kui sa lõpetad töötamise, teenuse pakkumise, siis kaob ära ka sissetulek. Kui tahad võtta 4 kuud pausi, et reisida mööda Ida-Aasiat, siis see teeb kohe suure ja tuntava augu sinu rahakotti.

Hoopis efektiivsem on teha tööd ühe korra ja saada selle eest makstud palju kordi.

Ma müüsin oma aega palju aastaid kuni jõudsin järelduseni, et teenuse pakkumisega ei jõua kaugele. See mudel ei võimalda mul elada sellist elu nagu ma tahan. Selle asemel, et pakkuda teenust, paku hoopis toodet. Kui viid läbi müügikoolitusi, siis kasvõi filmi üks oma koolitus üles ja müü seda DVD peal. Kui annad nõu aiapidajatele, siis parem pane oma nõuanded kirja e-raamatusse või pakenda muusse digitaalsesse vormi ja müü seda. Organiseerides oma teadmised koolitustootesse teed sa tööd ühe korra, aga müüa saad seda lõpmatus koguses ehk saad makstud selle töö eest palju kordi. Samuti võid luua e-teenuseid, kus automatiseerid vähemalt mingi osa ma teenusest.

Kuidas ma saan hakata internetielustiili elama?
Internetis raha teenimiseks on sul vaja luua oma internetiettevõte.

Paraku ei ole olemas sellist müütilist nuppu või skripti, mida kasutades hakkab kohe raha su arvele voolama. Misiganes lugusid sa oled kuulnud kuidas ilma vaevata saab internetis kiiresti raha teenida, see on kõik jama. Seda ei eksisteeri. Kes sulle seda raha siis mitte millegi eest annaks? Universaalne raha seadus on see: sa saad raha siis, kui lood teistele väärtust.

Oma internetiärist mõtlemisel alusta vastamist nendele küsimustele:
- Mida ma saan luua, mis looks palju väärtust?
- Mida ma tean või oskan või suudan pakkuda, mis teeks inimeste või ettevõtete elu lihtsamaks, paremaks, mugavamaks, aitaks neil saavutada eesmärke või oleks muul moel kasulik?
- Kuidas ehitada see äri üles sellisena, et see ei vajaks minult igapäevast sekkumist?

Kui sa arvad, et sul veel pole midagi pakkuda, siis alusta iseendasse investeerimisega. Pühenda 1 tund päevas millelegi ja 3a pärast oled ekspert. Loe mingil teemal läbi 10 raamatut ja tead sellest enam kui 90% elanikkonnast. Intellektuaalne kapital on põhiline, mida sul vaja on.

Paljud inimesed teavad millegi kohta väga palju, aga arvavavad, et neil pole “õigust” neid teadmisi pakkuda ja end eksperdiks pidada. Ära oota haldjat, kes ühel hetkel koputab õlale ja ütleb sulle, et nüüd sa oled ekspert ja võid oma teadmisi hakata müüma. Ole ise aktiivne ja julge. Ettevõtja olemine tähendabki ettevõtlikust.

Teadmised pihta hakkamiseks
Sa ei pea alustama nullist ja tegema vigu, mida enamik ettevõtjaid alguses teeb. Säästa endale paar aastat katsetamist ja alusta kohe kõrgemalt tasemelt.

Näiteks 2. augustil 2010 toimub Tallinnas just sel teemal koolitus nimega "10 tundi". 10 tundi väga sisukat materjali ühe päeva jooksul. Koolitus on mõeldud nii inimestele, kel soov oma internetiäriga alustada kui ka neile, kes soovivad oma olemasolevale ettevõttele interneti kaudu enam kliente saada.

Koolitusel saad 10 tunni jooksul saad teada parimad tehnikad ja strateegiad oma eduka internetiäri loomiseks ja kasvatamiseks. Koolitusel saad vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele:
- kust leida tulus äriidee, mida turg soovib?
- kuidas luua oma internetiäri ilma tehniliste teadmisteta?
- kuidas tuua oma veebilehele palju külastajaid?
- kuidas mõjutada ja veenda inimesi?
- kuidas teha suurt müüki internetis?

See koolitus on ka erandkorras väga tasukohase hinnaga - tavaliselt maksavad sellised koolitused tuhandeid kroone.

Täielik info ja registreerimine siit: http://internetmarketing.ee/10/

Edu!
Peep

www.internetmarketing.ee

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):