Eesmärkide saavutamine »

Kuidas sinu maailm muutub?
[17. juuni 2010 | Kirjutas: Kaido | 12088 korda loetud | kokku kommentaare: 2]

Vau! Varsti on juba kuus kuud sellest aastast möödas. Ja alles oli ju aastavahetus, ning muidugi sellega kaasnevate 2010 aasta eesmärkide seadmine. Kust üldse on tekkinud selline idee, et aasta lõpus peaksime me endale eesmärgid seadma?

Eduka mentaliteet: "Veel rohkem asju!"
Ma tunnistan täiesti ausalt, et enne 2008 aastat ma ei tegelenud üldse oma eesmärkidega. Ma lihtsalt elasin oma elu nagu täiesti tavaliselt inimesed elavad, ja ma väga ei murdnud oma pead selle üle, kuhu poole ma liigun. Ma tahtsin lihtsalt, et asjad läheksid hästi. Ma soovisin, et mul oleks piisavalt raha, et minu suhted oleksid inimestega korras, ja muidugi, et tervis oleks hea.

Ning siis jõudis minuni suur SALADUS. Tegelikult nägin ma Saladuse filmi juba aasta varem, kuid nagu paljude teiste vaatajatega, inspireeris see kõik mind küll väga palju, ma kirjutasin üles muidugi ka kõik ASJAD, mida ma oma ellu sooviksin, aga sel korral ei jõudnud ma veel arusaamiseni, mida see eesmärkide püstitamine üldse tähendab. Jah, ma räägin nii, nagu nüüd teaksin ma seda täpselt. Muidugi ei tea.

Aga ma hakkasin katsetama. Kui kuni 2008 aasta oktoobrini olin ma elanud ainult "asjade" maailmas, siis peale seda tekkis minu elu uus mõõde - "asjade-eesmärkide" maailm. Ma otsustasin välja selgitada, kas Saladuse film on täielik jama, või on selles külgetõmbeseaduse idees väikenegi osa tõtt. Muutus toimus eelkõige selles, et ma muutsin fookuse oma elus asjadelt iseendale. Ehk teisiti öelduna hakkasin ma mõtlema, milleks ma üldse ise võimeline olen, mida ma teha armastan ja tahan, ja kuidas neid oskusi ja soove kombineerida viisil, et ma saaksin kõik need asjad enda ellu.

Jah, ma olin jätkuvalt veel asjade maailmas, lootes, et ongi olemas mingi imeline külgetõmbeseadus, mida on võimalik tehniliselt ja täpselt kasutada. Ma lugesin läbi sel ajal raamatulettidel olnud kõik raamatud külgetõmbeseadusest, ja olin üsna veendunud, et ma tean täpselt, kuidas asjad käivad, et kõik asjad endale saada. Mis asjadest ma ikka täpsemalt räägin? No, siin on väike ülevaade sellest: kaks maja, millest üks on Hispaanias; 3 autot, millest kaks on Eestis; kaatrid ning jahid ja jetid; eksootilised reisid; palk 300 000 krooni kuus jpms. Kui sa seda listi nüüd vaatad, siis sa saad aru, kui loll peab üks inimene olema, et loota, et lihtsalt õige mõtlemise kaudu kuskilt need asjad tulevad. Ei tea kust kohast? Aga see on kõikide nende raamatute vili, mis peaks inimesi aitama, aga tegelikult viivad need meid hoopis sügavasse stressi, sest me loodame siiralt, et me oleme leidnud õnne valemi, kuid juba üsna pea lööb meile reaalsus taas otsaette, ning me hakkame endalt küsima, kas see kõik on ikka võimalik.

Selline seisund kestis umbes 6 kuud kuni 2009 aasta märtsini, kui ma tundsin enda sisemaailma ja välismaailma vahele tekkinud lõhet, ning ma otsustasin, et ma keskendun pigem iseendale, mitte asjadele.

Eduteadvus: "Ma olen edukas; ma armastan; ma olen terve"
Kõige suurem erinevus "asjade-saamise" maailma ning eduteadvuses elamise vahel seisneb asjaolus, et esimesel juhul on meie tähelepanu suunatud meist väljapoole - asjadele. Kuid teisel juhul on tähelepanu suunatud sissepoole - iseendale. Ja täiesti õigustatult tekib nüüd küsimus, kuidas iseendale keskendumine võiks tuua minu ellu uue töökoha või kaaslase?

Kui sa oled kasvõi põgusalt kokku puutunud kvantfüüsikaga, siis mõistad sa suurepäraselt allpool oleva pildi tähendust: "Sinu maailm muutub seda värvi, mis värvi oled sa ise". On täiesti lootusetu oodata, et juhul, kui sa võtad tassi kuuma vett, ning paned sinna rohelise tee pakikese, et vesi muutuks punaseks ja sa saaksid juua puuviljateed. Ei, kui sa paned vette rohelise tee pakikese, muutub vesi sinu tassis roheliseks. Ja sa jood rohelist teed.


Ja see on kõige suurem saladus. Sinu maailm muutub seda värvi, mis värvi sa ise oled. On täiesti lootusetu oodata, et juhul, kui sa tunned ennast üksikuna ja vaesena, aga sa keskendud mõttes kogu aeg kaaslasele (täpsemalt selle puudumisele) või rahale (täpsemalt selle puudumisele), et sinu ellu ilmuski kaaslane või raha. Ei, sinu maailm muutub üha tumedamaks seda värvi, mida sa välja kiirgad - üksindust ja vaesust.

Kuidas see võimalik on ikka? Kvantfüüsika on imeline teadusharu meie maailmast kõige pisemal tasandil. Ja teadlased on kvantfüüsikalisi katseid teinud juba 100 aastat, ja ammugi ära tõestanud läbi praktiliste eksperimentide, et:
1. Inimese / looma teadvusel on otsene mõju teistele inimestele, loomadele, masinatele jm
2. Läbi nullpunktivälja ja resonantsi kogeme me oma elus just seda, "kes" me ise oleme. Füüsikaliselt ei ole see teistmoodi võimalik.

Eesmärkide saavutamine vs Õnnelik elu
See kõik on oma olemuselt tohutult lihtne. Just täpselt sama lihtne nagu kuuma vette teepakikese asetamine, mille tagajärjel muutub vesi pruuniks, roheliseks või punaseks.

Just seepärast on oluline asetada fookus mitte asjadele, vaid iseendale. Ning just seepärast on eesmärkide saavutamine väga paradoksaalne, kuna eesmärgid on justkui mingid välised objektiivsed nähtused, mida me saavutame. Kuid nüüd tuleb välja, et me ei tohigi nendele keskenduda.

Küsi endalt lihtne küsimus: "Miks sa tahad rohkem raha?". Kas seepärast, et sind teeb õnnelikuks, kui sinu kontol on 100 000 krooni, või see, et sa saad 100 000 krooniga osta asju, mis teevad sulle rõõmu? Ehk kas sinu jaoks on oluline raha, või ostujõud?"

Teine samasugune küsimus: "Kas sa tahad enda kõrvale armastavat kaaslast seetõttu, et sa tahad seda inimest (seda füüsilist keha), või seetõttu, et see inimene teeb sind rõõmsaks ja õnnelikuks".

Tõenäoliselt on mõlemal juhul vastuseks variant B. Me ei otsi oma ellu asju. Me otsime nende asjade kaudu kogetavaid emotsioone. Aga kõik emotsioonid on ju meie sees. Need ei ole väljaspool meid kogetavad objektiivsed nähtused. Need on meie sees.

Seetõttu on ka lootusetu neid otsida väljastpoolt, vaid oluline on suunata oma tähelepanu enda sisse, ja luua enda sisse juba see tunne, mida peaks tekitama see väline objekt. Sest selliselt juhul ei ole muud võimalust, kui läbi kvantfüüsilise resonantsi tekivad sinu ellu just need "objektid". Mäletad, sinu maailm muutub seda värvi, mis värvi oled sa ise. Kuum vesi tassis ei saa enne muutuda roheliseks kui roheline teepakk on selless pandud. Samuti ei saa sinu maailm muutuda enne rõõmsaks, kui sa oled ise muutunud rõõmsaks.

Kas pole vastuoluline? Kogu aeg räägitakse eesmärkide saavutamisest, mis peaks meid õnnelikuks tegema, aga nüüd tuleb välja, et tegelikult toimub kõik vastupidi - me peame enne olema juba rõõmsad ning õnnelikud, ja alles siis saame kogeda eesmärkide saavutamist.

Eesmärkide saavutamine vs Õnnelik elu, jah?

Jah, me kõik otsime ikka õnnelikku elu. Keda kurat huvitavad mingid eesmärgid, kui me oleme juba õnnelikud? Aga et olla ning julgeda olla õnnelik enne eesmärkide saavutamist, on hea olla kindel, et see tõepoolest niipidi ikka toimub. Minu jaoks isiklikult toimus peale kvantfüüsika avastamist tohutu nihe teadvuses: "Aahhhhh ....???", ei suutnud ma seda uskuda, "kas tõesti ma võin olla õnnelik ja rõõmus enne eesmärkide saavutamist, ja selle tulemusena saavutan oma eesmärgid?". Ma lihtsalt ei suutnud seda uskuda, sest see tundus liiga vastuoluline. Kuid nüüd, 1.5 aastat hiljem võin ma kinnitada iseendale ja sulle, et tundub, et see tõepoolest niimoodi just on. Sinu maailm muutub seda värvi, mis värvi oled sa ise.

Kui sind huvitab, kuidas see kõik ikka kvantfüüsikaliselt võimalik on, võid kaaluda liitumist EduTeadvuse internetikursusega. Muuda oma II poolaasta edukamaks, ja tee eesmärgid reaalsuseks. EduTeadvuse internetikursus on veel 4 päeva saadaval 50% soodsama hinnaga 495 krooni (hetkeseisuga on kursusega liitunud juba 218 inimest)

Vaata lähemalt siin: www.sisekosmos.ee/ekursus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
17. juuni 16:53 Anneli kirjutas:
Aitäh, Kaido, selle tee näite eest, see oli tõeliselt ilmestav. Sama asja kogen järjest ka ise, et olulised ei ole enam eesmärgid (kusjuures, enne su kirja lugemist sattusin juhuslikult?! lugema oma 2010 a eesmärke), vaid TEE nendeni, protsessi läbimisel iseenda kogemused, kogemised. Ja need on nauditavamad kui kunagi varem, aitäh Universum Sulle selle eest :)
17. juuni 21:10 Eleen kirjutas:
Väga hea selgitav lugu! Olen ise ka viimasel ajal päris tihti nende asjade üle mõtisklenud. Vahepeal kaldun ikka ära sinna, et mida ma oma ellu soovin ja siis teen mingeid tegevusi selle nimel, et kunagi see saada ja siis õnnelik olla. Aga siis toimub hetketi justkui mingi ümberlülitus või nihe ja ma saan aru, et millegi poole püüeldes see lõhe soovitu ja tegelikkuse vahel hoopis suureneb. Palju kergem on olla lihtsalt õnnelik just praegu, tekitada see tunne, et kõik soovitu on olemas ja olla selle eest lihtsalt tänulik.
/"kas tõesti ma võin olla õnnelik ja rõõmus enne eesmärkide saavutamist, ja selle tulemusena saavutan oma eesmärgid?"./ Jah, see on väga hästi sõnastatud. Ja äkki nüüd meenub mullegi tihedamini:)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):