Eesmärkide saavutamine »

Miks elus eesmärke ümber hinnata?
[28. aprill 2010 | Kirjutas: Kaido | 11125 korda loetud | kokku kommentaare: 6]

Kui ma 2006 aastal teadliku enesearengu, meditatsiooni ning positiivse ellusuhtumisega tegelema hakkasin, oli minu suurim eesmärk jätkuvalt palju raha teenida. Just oli esimene minu ettevõte pankroti läinud, kuid ma uskusin ja lootsin siiralt, et olin oma õppetunni saanud, ja nüüd olen valmis tähelennuks.

Ma eksisin. Ka 2010 aastal on minu kaubandusettevõte väike ning katab minu jaoks vaid olulised kulud - auto, telefoni, kütuse jms. Vastasel juhul oleksin ma selle juba ammu kinni pannud, sest kirest selle firmaga seotud tegevuste juures rääkida ei saa.

Eksperiment elu enesega Minu peamine rõhk on läinud alates 2008 aasta sügisest elu korraldamisele viisil, et ma saaksin seda nautida igal hetkel. Ma otsustasin 2008 aasta oktoobris, et osalen suures isiklikus eksperimendis. Ma olin selleks ajaks tänu oma ebaõnnestunud äriprojektidele kaotanud enam kui miljon krooni, ja ma mõtlesin, et mida enam mul kaotada on. Raha oli nii palju kulunud, et juhul, kui ma veel seda kaotan, ei oma see enam minu jaoks märkimisväärset tähendust. Seega otsustasin ma hakata oma elu elama minu poolt seatud tingimustel.

Eksperimendi sisu oli kogeda isiklikult, kas elu muutmine läbi kõikide nende "õpetuste" on võimalik. Küsimus minule endale oli: "Kui ma usun ja usaldan neid seadusi, mida räägitakse - me oleme ise oma elu loojad - , kas ma siis suudan oma elu kujundada selliseks, mida ma saan nautida?"

Kuni selle ajani - umbes 2 eelnevat aastat siis - olin ma oma eesmärkidena näinud ainult asjadega seotud ning finantsilisi eesmärke. Kuid sel hetkel - 2008 aasta oktoobris - hindasin ma esimest korda oma eesmärgid ümber. Kuna ma olin just kuu aega tagasi üle 4 aasta vabakutseliselt "palgatööle" läinud, ei andnud mulle rahu minu olukord. Ma olin kokku 4 aastat ettevõtja olnud, millest esimene firma lõpetas pankrotiga, ning ka teine ei käivitunud ootuspäraselt. Ma võtsin otsuse vastu, et ma ei viitsi selle tagaajamisega enam tegelda - ma hindasin eesmärgid ümber ning seadsin uued sihid:

1. Ma ei soovi teha suurt äri, vaid soovin olla vaba (ka finantsiliselt) Kui minu senine nägemus edust oli olnud suur firma ja palju töötajaid ning muidugi tohutult palju raha, siis nüüd seadsin ma eesmärgiks vabaduse. Ma ei soovinud oma pead vaevata, kuidas firmat teha, vaid ma soovisin olla oma tegemistes vaba, millega kaasneks piisavalt raha, et ma ei peaks mõtlema selle peale, kuidas igakuiselt arveid maksta.

2. Ma soovin tegelda valdkonnaga, mis mind innustab Ma otsustasin, et ma ei soovi tegelda kaubandusega, kuna ma alustasin seda ainult selleks, et raha teenida, mitte, et see oleks mind väga huvitanud. Ma soovisin tegelda valdkonnaga, mida ma teeksin ka tasuta ning vabal ajal - isiklik areng (selleks ajaks olin ma enesearenguga tegelenud täiesti vabatahtlikult 2 aastat).

Tänaseks olen ma eksperimendis osalenud 1,5 aastat ning sageli ei usu ma ka ise, mis on toimunud. Kas seda uskuda või mitte, aga minu elu on läinud just selles suunas, kuhu ma ta suunasin. Ma ei saa kuidagi öelda, et ma seadsin sellele täpsed tingimused ja "tõmbasin" kõik need juhtumid enda ellu - ei, on olnud tõususid ja mõõnasid, aga peale teadlikku otsust ning "jahi" lõpetamist rikkusele ja edule, juhtusid minu elus asjad, millest ma 3 aastat tagasi ei osanud isegi unistada. Ma olen oma tegemistes vabam kui kunagi varem, mul ei ole ühtegi töötajat, mul ei ole suurt firmat, mul on palju vaba aega - ning boonusena, mul on ka raha. Kuidas see kõik võimalik on? Kahjuks sellele ei oska ma ka ise sageli vastata. Kui keegi küsiks minult, kuidas ma seda tegin, siis oskaksin ma nimetada ainult kaks märksõna - usk ning vaprus. Kõik. Kõik ülejäänud on Elu minu eest ise ära teinud.

Kuid isegi, kui minu elus on toimunud viimase 1,5 aasta jooksul põnevad arengud, hindasin ma mõned nädalad tagasi taas kõik oma eesmärgid ümber. Kuna see toimus alles hiljuti, siis tulemusi ma hinnata veel ei oska, kuid ma usun parimat.

Anna endast kõik, et teisi aidata Minu 2008 aastal püstitatud sihid olid siiski paljuski sissepoole suunatud - ma tahtsin olla vaba, teenida piisavalt sissetulekut ning tegelda valdkonnaga, mis mind innustab. Ning ma sain selle. Aitäh selle eest sellele, kes selle eest vastutav on. Kuid nüüd tunnen ma, et ma soovin edasi liikuda. Ma ei usu, et mulle meeldib kirjutada ning ma naudin koolitustel esinemist vaid seepärast, et sellest naudingut saada. Jah, kahtlemata saan ma sellest naudingut, kuna see on minu jaoks lihtne ja see kukub mul okeilt välja, aga see ei saa olla minu suur eesmärk selles elus. Ma soovin oma eesmärgid ümber seada.

Ma soovin suunata oma tähelepanu inimeste aitamisele. Ning seda mitte kitsas tähenduses - läbi oma artiklite või seminaride - , vaid kõige laiemas tähenduses, mida mõelda saab. Meie kõikide tegelik eesmärk on küsida igal hommikul endalt: "Kuidas ma saan täna kedagi aidata? Mida ma saan täna ära teha, et teised inimesed oleksid õnnelikud ja nende unistused täituksid? Kuidas ma saan täna anda endast maksimumi, et vähemalt üks inimene naeratama panna?"

Ja kui mul on tõesti lisaks veel midagi, mida inimesed soovivad lugeda või kuulda, saan ma endast parima teha, et seda nendega jagada. Ma ei tohi endale seada ühtegi takistust - hirmu, himu või ideed - , mis segaks mul anda endast maksimumi. Ma pean ära unustama mõtted sellest, kas ma ikka teen õigesti, mida ütlevad minu kohta skeptikud või kas ma saan sellega hakkama - ei, mul on minu eesmärk, mul on minu praegune hetk ning mul on võimalus seda kasutada. Ja ma teen seda.

Vaata ka sina enda praegu püstitatud eesmärke ning küsi endalt, miks ma ei ole neid saavutanud? Võib-olla oled sa samuti "jahtimise" faasis, mille paratamatu tagajärg on kättesaamatus. Me ei saa kätte seda, mida me taga ajame. Me peame lubama asjadel ise meie juurde tulla. See vist on hoopis suurim saladus.

___________________________________________________________________

Soovid ka midagi oma elus muuta? Vaata siia www.sisekosmos.ee/kompass

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
30. aprill 02:49 Merike kirjutas:
On vist isegi selline raamat "Võid saad kõik, millest loobud"...
Vahepeal hakkasin mõtlema, miks sa soovid tihtilugu - Vaprust! Julgust! Nüüd vist taipan - need on need omadused, mida oled ise elus kõige enam vajanud.

Minult poolt Edu ja Energiat Sulle uute sihtide poole pürgimiseks!
02. mai 12:31 Elen kirjutas:
Minu jaoks on vastuolus see et "ole vapper, välju oma mugavustsoonist, tegutse ja ära lihtsalt toanurgas unista"
Ja teieset küljest :"luba asjadel juhutuda ja luba neil lihtsalt enda juurde tulla. Ära jahi midagi"
Mõlemad on head soovitused, aga mul on neid raske kokku panna, sest minu jaoks on nad vastuolus.
02. mai 16:07 InnerMe kirjutas:
to Elen - ole vapper loobuma asjadest, mida Sul tegelikult vaja ei ole
03. mai 11:04 Jaan kirjutas:
Elenilt väga hea küsimus - just need asjad tulebki enda jaoks väga hästi selgeks teha.
Nagu siin varem on kirjutatud - kõige pealt peab tuvastama, mis enda jaoks on õige, huvitav jne. Seejärel tuleb sellega tegelema hakata (mitte istuda ja oodata või unistada). Keskenduma peab aga igale käesolevale tegevusele ning teha seda võimalikult hästi, et pärast saaksid endale peeglist otsa vaadata ja tunnistada, et tegid seda nii hästi kui võimalik.
Jähtimise koha pealt ei tohi seada endale eesmärki, et tahad saada selles valitud tegevuses maailma parimaks, sest sellisel juhul vaatab sulle peeglist otsa läbikukkunud luuser. Kui sa annad endast iga kord parima oma tegevuses, siis sa oled tubli ja arened ning ühel päeval avastad (lase minna oma arengut pidi), et oledki selles asjas maailma parem.
Selline on minu arusaam.
Edu enda jaoks õige asja tuvastamisel!
03. mai 11:19 Jaan kirjutas:
väike luuletus seonduval teemal:

Terve elu olen otsinud “midagi”
Kõige rohkem oma suurest õhulossist
Aga kas üldse olemas ongi see “midagi”
Või ongi see osa minust enesest

Nagu kirja ootaks iga päev
Pidevalt kontrollin postkasti
Ohates siis jälle tühjust näen
Kuskil mujal on kõik hästi

Aga võtaks kätte ja teeks nii
Et see kiri, see “midagi”, olekski mul käes!
Kas siis maailma valgeks teeks üks päikesekiir?
Ja füüsiline vorm kohe nagu nekrutil sõjaväes

Iga mu tegevus ongi üks kiri
Mis hästi lugeda tuleb läbi
Siis nagisevas kiiktoolis rõõmsasti
Kiikuda võin õhtud läbi
03. mai 13:53 Kaido kirjutas:
Jaan, see on väga ilus. Aitäh sulle!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):