Eesmärkide saavutamine »

9 lihtsat sammu, et muuta oma elu
[14. aprill 2010 | Kirjutas: Kaido | 12740 korda loetud | kokku kommentaare: 2]

Inimesed on harjunud oma elus saama kõike nüüd ja korraga. Kui me oleme alles lapsed, juba siis ei mana me oodata järgmist nädalavahetust või järgmist sünnipäeva, et saada midagi, mida me soovime.

Kannatlikkus on kahtlemata üks olulisemaid vooruseid, mida inimesed endas arendada saavad. Kannatlikkus ei pea olema seotud ainult asjade saamisega või elu drastilise muutmisega, vaid kannatlikkus on äärmiselt oluline omadus ka suhetes oma kaaslasega või sõpradega. Ning miks mitte ka täiesti võõraste inimestega tänavalt või poe järjekorras seistes. Oled sa mõelnud mõnikord poes järjekorras seistes, et kuidas sinu ees seisvad inimesed küll suudavad niimoodi uimerdada - kuidas nad ei liiguta ennast, kuidas nad ei leia õiget rahatähte, ning miks nad üldse siin minu ees seisavad ja mind niimoodi segavad?

Need on head hetked endaga tööd teha. Me ei pea endaga töötama ainult õhtuti kodus, kui me raamatuid loeme, vaid veelgi olulisem sellest on kõikide nende teadmiste rakendamine igapäevaellu. Just siis muutub kõikide nende teadmiste meenutamine väga keeruliseks - sest me satume vastakuti oma egoga.  Nendel hetkedel on kõige lihtsam viis korraks aeg maha võtta ning keskenduda oma hingamisele. Vaata hetk iseennast oma sisemise pilguga, kuulata helisid enda ümber ning rahune. Ja siis mõtle alles järgmine mõte. Astu järgmine samm. Ning ütle järgmine lause.

Siin on üheksa lihtsalt sammu, kuidas muuta oma elu:

Sa ei saa korraga muuta kogu oma elu. Sa saad muuta ainult oma järgmist tegevust. 

Sa ei saa korraga muuta kogu oma suhet armastatuga. Sa saad muuta ainult järgmist hetke, kuidas sa temaga suhtled.

Sa ei saa korraga muuta kogu oma tööd. Sa saad muuta ainult viisi, kuidas sa lahendad järgmise ülesande tööl.

Sa ei saa korraga muuta oma keha. Sa saad muuta ainult oma järgmist toidukorda.

Sa ei saa korraga muuta oma seniseid treeningtulemusi. Sa saad kohe praegu trenni minna.

Sa ei saa korraga vabaneda kõikidest koormavatest asjadest oma elus. Sa saad loobuda ainult järgmisest ebavajalikust asjast, mille sa osta kavatsesid.

Sa ei saa korraga vabaneda kogu laenust. Sa saad maksta korraga ühe makse, või osta üks asi vähem järgmisel kuul.

Sa ei saa muuta oma minevikku, või kontrollida tulevikku. Sa saad muuta ainult seda, mida sa teed just praegu.

Sa ei saa muuta kõike oma elus. Sa saad muuta korraga ainult üht asja. Aga see on ka kõik, mis on vajalik.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
14. aprill 23:51 Jaan kirjutas:
need read väärivad arvuti desktopile või seinale riputamist
15. aprill 14:39 Meryka kirjutas:
Huvitav, et see artikkel oli esimene asi, mida ma leidsin täna arvutisse tulles, sest just eile õhtul oli mul diskusioon kannatlikuse üle. Arutlesin just, miks on mu elus need olukorrad, kus on kannatlikust tarvis, mida on mul neist õppida.
Sõna KANNATLIKUS, vähemalt eesti keeles, näib tulenevat sõnast kannatama. Enda elu loojana ei soovi ma ühtegi üleliigset kannatust oma meistritöösse, oma seiklusesse. Kannatus on puuduse tunnetus, mõistmine, et sul pole midagi, mida sa hetkel tahad või hirm millestki ilma jääda. Vastand sellele oleks rahu mõistmisest, et universum on külluslik, ja see on mu enda otsus, kas luban seda küllust oma ellu, ja kas teen seda ka siis, kui kõik ei tundu nii ladusalt minevat. "Saladuse" filmist meeldis mulle visuaalselt see koht, kui inimene saatis iga oma korduva mõtte ja tundega vibratsiooni välja, meelitades seda sama situatsiooni rohkem oma ellu. See filmilõik tuleb mulle tihti silme ette kui tunnen, et hakkan ärrituma mingi välise mõju tagajärjel, mis takistab mu tegevust. Püüan siis mõistatada, miks universum on mind sellesse olukorda asetanud, ja kuidas ma võin sellest kasu saada. Sabas seistes, äkki ma krahmasin korvi midagi, mille järgi tegelikult polnud vajadust, või vastupidi unustasin midagi võtta; või mu ees seisev inimene meenutab mulle midagi olulist, või näen kedagi tuttavat mööduvat; või pääsen avariist, kuna veetsin pool minutit kauem rahulikult järjekorras, mitte ei kiirustanud närvilisena, tundes et kõik on mu vastu...

Mulle meeldivad ka Su üheksa lihtsat sammu - hetkes elamises on tohutu jõud ;)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):