Eesmärkide saavutamine »

Kuidas vabaneda kõikidest probleemidest
[01. aprill 2010 | Kirjutas: Kaido | 12067 korda loetud | kokku kommentaare: 10]

Töö kaotus, ebapiisav hulk raha, ebaõnnestunud suhe armsamaga, hukka läinud lapsed, alatud sõbrad, hukule määratud keskkond, ebaausad poliitikud, haigestunud lapsed, surevad vanemad ...

Tekib küsimus, kas elu ongi kannatus? Me võime lugeda ilusaid eneseabi raamatuid ning kuulata hästi rääkivaid koolitajaid, me võime osta endale vabaduse kaheks nädalaks Niiluse kruiisile või külastada lõbumaja oma seksuaalsete ihade rahuldamiseks, me võime naeratada ja öelda, et kõik on elus ilus ning me võime isegi hakata uskume, et elus on kõik hästi. Aga kuidas paistab välja tegelikkus, kui sa vaatad enda ümber oma elus või jälgid kõrvalt kellegi teise elu? Kõikide elus on probleemid ning kannatused, millega nad jändavad. Ei ole olemas inimest, kelle elus ei ole mitte ühtegi probleemi. Me võime teenida miljon krooni kuus või kohata oma unelmate printsi, kuid lootus, et need asjad lõpetavad kõik meie probleemid, kannatused ning vaeva, on naiivne.

Ja kuidas seda ravida? Mitte maailma ravida, vaid kuidas ravida iseennast, et lõpetada vaevad meie elus?

Elu on vaevaline

See on fakt. Ja see on esimene samm, millega tuleb leppida - meie elus on probleemid, kas me seda soovime või mitte. Ning ainuke, mida me saame teha, on muuta oma suhtumist. Ja isegi, kui üldjuhul öeldakse, et me saame oma probleeme lahendada läbi suhtumise muutmise konkreetsesse probleemi, julgen ma väita, et me saame oma probleeme lahendada, kui me suudame muuta oma suhtumist tervesse elukäsitlusse, mitte pelgalt konkreetsesse probleemi. Sellisel juhul ei hakka me lahendama mitte ainult konkreetset probleemi, vaid me suudame anda probleemile adekvaatse hinnangu. Äkki ei olegi see enam probleem, kui me vaatame seda uues valguses.

Buddha ütles peale Bodhipuu all virgumist 2500 aastat tagasi, et elu on vaevaline. Selle mõistmiseks pidi ta läbi käima pika tee alates rikkast printsist kuni askeetliku pühakuni. Kuid kogu selle tee vältel ei saanud ta vastust küsimusele: "Miks inimesed kannatavad?".

Ning ta andis alla. Ta ütles, et on mõistnud, et enda piinamine ei anna vastuseid küsimustele ning seda ei tee ka pühakirjade lugemine. Ta otsustas, et ta hakkab mediteerima ning ta ei tõuse enne, kui on vastuse sellele küsimusele leidnud. Ja oma mediteerimise seitsmendal päeval ta vastuse leidiski. Ta virgus. Ning sõnastas 4 tõde:

1. Elu on vaevaline 2. Vaeva põhjuseks on kiindumus asjadesse 3. Vaeva on võimalik lõpetada 4. Vaeva lõpetamiseks tuleb järgida eetilisi käitumismaneere alates õigest mõtlemisest kuni õige suhtumiseni ellu (ametlikult on see 8 osaline tee).

Tekib küsimus, kas sellise lihtsa mõistmiseni jõudmiseks oli mõtet aastaid kannatada ning järjest nädala istuda ühe koha peal? Jah, ma isiklikult usun, et see oli seda väärt. Ja kuidas veel.

See, et elu on vaevaline, on meile igati mõistetav. Isegi kõige õnnelikumad ja rõõmsamad inimesed ei saa väita, et elus ei ole kannatust. Nad on õnnelikud ja rõõmsad vaid seetõttu, et nad on muutnud oma suhtumist oma ellu ja selles olevatesse probleemidesse. Nad on lõpetanud kiindumuse. Ja seda saad teha ka sina.

Mis on kiindumine asjadesse?

Igasugune negatiivsuse ja kannatuse ning vaeva sinu elus tekitab ainult see, et sa ei ole nõus, sa ei lepi, oma eluga sellisel viisil, nagu see hetkel on. Sa arvad, et sa oled ohver oma problemaatilises elus, mitte ei usu, et tegelikult oled sa selle elu autor.

Kui sul ei ole piisavalt raha ja oled seepärast õnnetu, siis sa kannatad seetõttu, et sinu nägemus elust on, et sul on piisavalt raha.

Kui sa oled üksik, siis sa oled õnnetu seetõttu, et sa näed oma peas, et sa peaksid olema õnnelikus suhtes.

Ning kui su laps haigestub ajal, kui sa pidid minema reisile, ja seetõttu jääb su reis ära, oled sa õnnetu, kuna sa usud, et tegelikult peaksid sa praegu olema sellel Niiluse kruiisil, aga tegelikult oled sa oma gripis lapsega kodus.

Kuidas lõpetada vaev ning kannatamine?

Buddha ütles, et kannatamine lõppeb kohe, kui me lõpetame kiindumuse asjadesse. "Eesti keeles" öelduna tähendab see, et meie vaevad lõppevad kohe, kui me lubame oma elul olla just selline, nagu see on. Kui sa kõnnid seda teed, mida sa oled oma mineviku mõtete ning tegude kaudu sillutanud, saad sa kogu aeg olla positiivselt meelestatud. Sest sa lubad elul olla nii nagu see ON. Sa oled lõpetanud kiindumusse asjadesse (igal tasandil), mida sul ei ole (aga sa näed oma peas, et tegelikult need asjad peaksid sul olema ja siis oleksid sa tõeliselt õnnelik).

Vaata näiteks seda joonist siin artiklis, mis illustreerib hästi, millest tekib kannatus meie elus: http://www.sisekosmos.ee/zentee/kuidas-vabaneda-hetkega-koikidest-probleemidest/

Naerunägu oled sina. Vasakpoolne joon näitab sinu elu praegu - see läheb teatud suunas. Aga sina tahaksid, et see läheks teises suunas - seda indikeerib parempoolne joon. Nüüd suvalisel ajahetkel on sinu praeguse olukorra - punase tähekese - ja soovitud olukorra - kollase tähekese - vahel tühimik. Just see tühimik indikeerib sinu kannatuse suurust. Mida enam sinu nägemus peas oma elust läheb kaugemale tegelikust, seda rohkem sa kannatad. Või kui kasutada Buddha õpetust - mida enam sa kiindud asjadesse, mida sul ei ole (sest sa arvad, et need asjad teevad su õnnelikuks), seda enam sa kannatad.

Ja kuidas lõpetada kannatamine? Nagu sa jooniselt näed, on kannatuse ulatus "null" ainult juhul, kui sa kõnnid mööda vasakpoolset joont - sa lepid igal hetkel sellega, mis ON.

Nüüd küsid sa, kuidas siis oma elu muuta (näiteks kasutada külgetõmbeseadust)? See on väga lihtne. Punase tähekese juures on vaja muuta oma sisemist sagedust - isiklikku vibratsiooni - , kuna see muudab sinu tegeliku elu trajektoori ilma, et sa selle joone pealt ära läheksid. Läbi kvantfüüsiliste protsesside ning alateadvuse kasutamise juhid sa sel viisil oma elu, mitte ei püüa kontrollida väliseid asju, lootes, et nende juurde saamine teeb su õnnelikuks. Kohe, kui sa hakkad neid asju otsima, kukud sa selle "joone" pealt maha, sest sa oled puudusteadvuses - sul ei ole seda, aga sa sooviksid seda omada. Sa oled kohe parempoolse joone peale ning kannatuse väärtus ei ole enam 0. Järelikult sa kannatad.

Nagu sa näed, ei ole küsimus välistes asjades. Välised asjad ei saa sind õnnelikuks teha. Sa saad ainult iseenda muutmise kaudu muuta oma elu ning selle kaudu jõuavad kõik soovitud asjad sinu ellu, sest need on sellisel juhul sinu elu loomulikud osad. Aga nii kaua, kuni sa püüad neid asju enda ellu kuskilt tõmmata lihtsalt, kannatad sa. Ja see kehtib igas valdkonnas sinu elus. Me peame saavutama eduteadvuse, ning selles ka elama. Siis juhtuvad kõik asjad loomulikul viisil ning boonusena lõppevad sinu kannatused ja valu, mis on sind seni võib-olla kimbutanud.

Aga ikkagi: "Mida ma teen juhul, kui mu on praegu valus?"

"Jah, kujuta ette kohe seda joonist ning iseennast parempoolse joone peal. Sinu peas on miski, mis ei klapi sinu tegeliku eluga - sa ei lepi sellega, mis ON. Et lõpetada valu kohe, hüppa vasakpoolse joone peale ning luba elul olla selline nagu see hetkel on. Ja selle asemel, et püüda muuta oma elu, hakka muutma iseennast. Sest sellisel juhul muudad sa oma elu niikuii. Saavutades eduteadvuse saavutad sa kõik oma eesmärgid valutult ja rõõmsana"

___________________________________________________________________

Seminar “Kuidas luua EduTeadvust” 10.04.2010a Tallinnas Vaata EduTeadvus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
01. aprill 19:42 Sirje kirjutas:
Loen huviga iga päev, mida uut on jälle kirjutatud. Minu mõte on see, et ma ei saa enam millestki aru, kuigi loen mitu korda ja püüan. Ma ei ole ammu kiindunud asjadesse, ainult eluks hädavajalikesse asjadesse. Ma ei leia lahendust.Minu mureks on tööalane läbisaamine inimesega, kellele ma pean tagasisidet andma tema lapse toimetuleku kohta. Valetab endale ja ka kõigile, teistele.Olen aru saanud, et ta on oma eluraskuste tõttu sügavas depressioonis ja kibestunud ja ei saa lapsele kodus tuge pakkuda.See on avaldanud ka lapsele sügavat mõju. Samas on ta kindlalt veendunud, et kõik lapsed käituvad kollektiivis täpselt samuti nagu vanemate valvsa pilgu all kodus. See ei ole kaugeltki nii, vahel käituvad lausa 100% vastpidiselt. Need nõudmised ja pretensioonid on vanemal lausa vastukäivad. See pere vajab tõsist nõustamist juba lapse tuleviku pärast, kuigi vanemad ei taha seda tunnistada. Olen seisukohal, et selle 2 kuud lasen sel suhtel minna isevoolu teed oma psüühika päästmiseks ja ei regeeri sellele ei nii ega naa, kuigi see teeb haiget.Kuidas läbi saada sellise inimesega, keda ka südamest tulev abi ärritab?
01. aprill 20:07 Riina kirjutas:
Saada talle mõttes armastust ja valgust. Mida rohkem me püüame teisi päästa, seda suurem on vastuseis.
01. aprill 20:16 Sirje kirjutas:
Tänan Sind Riina. Olen väga tänulik. Ma haaraksin ka õlekõrrest kinni ja kindlasti proovin ma seda mõtet ellu viia. Olen e-kursusega liitudes palju edasi arenenud, kuid käia on veel tohutu pikk tee. Seni, kuni ma ei pidanud temaga sel teemal suhtlema, suutsin hoida oma mõtted rõõmsad.
01. aprill 20:57 Liina kirjutas:
Ma saan sellest jutust küll aru, aga mõni asi läheb nii vastuollu. Näiteks Saladuste raamat. Seal räägitakse, et pead unistama ja ette kujutama, siis sa ka saad selle. Tundma, et see on sul juba olemas. Aga siis tekib tahest tahtmata vastulöök, kui sa ei saa seda ja kõik tundub asjatu. Ning siin räägitakse, et peab rahul olema eluga ja ei ole mõtet unistada sellest mida sul ei ole. Ma ei saa enam aru :(
01. aprill 21:56 Marve kirjutas:
Mina olen juba ammu segaduses, aga ei ole julgenud sellest rääkida. Loen ka koguaeg neid õpetussõnu, aga nagu õhuloss tundub see kõik millel pole reaalsusega mingit seost:(
01. aprill 22:16 Kaido kirjutas:
Liina ja Marve!

Jah, see võib tunduda vastuolulisena, aga tegelikult see ei ole. Ning seesama vastuolu on tegelikult just põhjus, miks 99% inimestest ei saa "saladust" enda jaoks tööle. Selles kommentaaris ning ka ühes postituses ei ole võimalik seda lahti kirjutada, sest selleks kulub seminaril terve päev. Aga lihtsalt paari sõnaga:

1. Kõik saab alguse vibratsioonist. Liina, kui sa mõtled ja unistad, teed sa seda mentaalselt. Kuni sa teed seda mentaalselt, ei ole võimalik, et midagi su elus juhtub. Sa pead läbi mentaalsete tehnikate viima info alateadvusesse ja sealt edasi vibratsiooni. Vibratsioon muudab, sest sinu vibratsioon resoneerub välisega. Ehk läbi oma isikliku vibratsiooni lood sa enda välise maailma.

2. Kui sa loed üleval postitust, on rõhutatud seda, et sa pead olema punase tärni juures õiges vibratsioonis. Kui sa oled kollases punktis ja mõtled oma unistustest, siis sa esiteks kannatad (sest sa pole rahul oma eluga) ning teiseks sa ei saa seda ka muuta, sest sinu vibratsioon on vale (sest sa ainult mõtled, mitte ei muuda oma vibratsiooni)

3. Marve, see on väga praktiline jutt ning sellel pole õhulossidega vähimatki seost. Ma luban sulle seda. Kui sa usud seda, et see on udu, siis seda sa koged. Kui sa leiad aega ning teed endale selle (eelkõige vibratsioonilise resonantsi) selgeks, muudad sa oma elu. See on minu garantii.

Aga nagu mainisin, ei saa seda edasi anda ühe kommentaari või postitusega. E-kursus sisaldab 180 lk materjali ning seminar 6h materjali. Aga kui sa ühe nendest valid, siis ma luban sulle, et sul on pilt ees. Ning see ei ole õhuloss, vaid eelnevate osalejate tagasiside. See kõik on oma olemuselt äärmiselt lihtne.

Sirje, nii kaua kuni sa tunned, et sa pead seda inimest muutma ja teda aitama, oled sa kollases punktis. Kui sa lubad tal olla selline nagu ta on, hüppad sa punasesse punkti. Sind ei lase seda teha mingi sinu alateadlik uskumus tõenäoliselt, mis ütleb, et sa pead kontrollima seda olukorda. Aga me ei pea tegelikult. Lase lahti

Kaido
02. aprill 11:25 Jaanika kirjutas:
Sirje! Inimesed keda sa ei saa kiita oleks kõige õigem oma elust välja lubada. Me saame maailma muuta ennast muutes mitte aga teisi kontrollides. Luba see inimene oma elust välja ja saada talle oma südames armastust. Elades armastuses hakkad sa varsti nägema enda ümber sinuga sarnaseid inimesi, just sellise maailmavaatega nagu Sa ise. Sarnased tõmbuvad.
02. aprill 15:34 Riina kirjutas:
Tänan Kaidot selle tubli töö eest, mida ta on teinud. Minu jaoks pani kvantfüüsika osa asja kenasti paika n.ö. puzlle kokku. Samas tuli tohutu vastutustunne. Tunnetades seda jõudu, tuleb eriti tähelepanelik olla oma mõtetega. Armastus, kaastunne, tänulikkus on loovad tunded ja neist tulebki lähtuda. Kui võtta inimesi sellisena nagu nad on siis läheb elu väga lihsaks ja mõnusaks.
02. aprill 23:47 K kirjutas:
Lugesin seda postitust juba eile õhtul ja see tundus arusaadav, igati mõistetav ja loogiline. Rohkem teemale ei mõelnud, polnud lihtsalt vaja ja ei tulnud ka meelde.
Terve tänase päeva olin suhteliselt nullseisus. Kõik oli valesti...
Ja hilisõhtul klikkasin muuseas jälle selle jutu peale. Uskumatu, kui palju annavad sõnad, kui neid õiges konditsioonis lugeda.
Kui sõnad ei puuduta südant sügavuti, siis järelikult polnud neil sõnadel meile sel hetkel nii sügavat tähendust. Kui lugeda sõnu, mis lähevad sügavale meeltesse ja südamesse ning lohutavad või aitavad korrastada mõtteid, siis olidki just needsamad sõnad meie olemusest puudu...
03. aprill 10:12 Riin kirjutas:
Arvasin, et ei jöua joosta. Just tulin ub 5-6 km joosuringilt. Tuleb lihtsalt öige tempo valida ja tahata:)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):