Eesmärkide saavutamine »

Lõpeta vabanduste otsimine ja tegutse
[15. juuli 2009 | Kirjutas: Kaido | 9472 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Meil on igal hetkel vähemalt kaks valikut. Me loome igal hetkel oma reaalsuse ja samal hetkel loome potentsiaalsed uued reaalsused selle kõrvale. Seega on kõik valikud meie enda kätes.

Ma alustan uuesti. Stopp. Peatu korraks ja mõtle, missugused on sinu võimalused praegu? Ükskõik, mida sa teed, tõenäoliselt loed hetkel seda artiklit, sul on hetkel terve hulk erinevaid valikuid, mis muudavad sinu edasist elu. Näiteks: 1) Sa otsustad, et sa loed edasi artiklit; 2) Sa otsustad, et sa lähed trenni; 3) Sa otsustad, et sa lähed teed endale köögis burgeri; 4) Sa otsustad, et lähed sõbra juurde ning räägite natuke aega, kui raske elu on; 5) Sa otsustad, et paned korraks kõik seisma ning mediteerid viis minutit.

Niimoodi võiks jätkata terve lehekülje. Need on mikrovalikud ja mikrotaotlused. Kas sa kujutad ette, kui palju on meil erinevaid võimalusi ning mikrovalikuid igal sekundil oma elu kujundamiseks? Tohutu. Piiramatu. Igavene potentsiaal.

Miks külgetõmbeseadus tundub keeruline ja hoomamatu? Eelkõige seepärast, et me elame tulevikus. Me tahame kohe saada suuri asju ning väga kiiresti. Me loeme näiteks "Saladuse" raamatu läbi, teeme unistuste nimekirja, paneme nendele tähtajad ja hakkame unistama. Me unustame ära, et praeguse millisekundi jooksul kujundame me oma elu, mitte 6 kuu pärast, kui me loodame omada uut tööd, autot või kaaslast.

Sa küsid hoopis, mis on Saladus ja külgetõmbeseadus? See on ei midagi muud, kui sinu teadmine, et sul on võimalus olla teadlik, mida sa mõtled ja tunned ning sa tead selgelt, kuhu suunas sa oma eluga liigud. Lähemalt aga uuri kindlasti siit www.SuurimSaladus.ee

Stopp veelkord!

Millal sa unistad? Praegu. Millal sa saad midagi teha oma unistuse täitumiseks? Praegu. Millal sa saad otsustada, mida teha? Praegu. Kõik vastused on "Praegu".

Mõni aeg tagasi sain ma ühele oma artiklile kriitikat, et tegelen plagiaadiga refereerides Eckhart Tollet. Jah, Eckhart Tolle on geenius. Ning õnneks sattus mulle kolm aastat tagasi tema raamat pihku ning ma hakkasin sealseid tehnikaid ka praktikasse rakendama. Ja pika harjutamise tulemusena on mulle üha enam selgeks saamas, kui oluline on tegelikult PRAEGU ning et just see on Võti edasi liikumiseks. Kõik toimub praegu. Kõik võimalused on praegu. Ning kõik kaotused toimuvad praegu. Kahjuks paljud inimesed ei hakka seda raamatut praktikasse rakendama ning peale raamatu lugemist jäävadki arvamusele, et Eckhart Tolle ei ole need raamatud kirjutanud mitte seepärast, et me seda kõike praktikasse rakendaksime ja ise avastaksime "Kohaleoleku jõu", vaid hoopis seepärast, et oma parima sõbra sünnipäeval mõnede lõikudega sealt raamatust särada saaksime. Aga isegi see on ok, sest me oleme endale andnud vähemalt võimaluse.

Praegu saad sa otsustada, mida sa teed. Isegi, kui sul on suured eesmärgid, mis realiseeruvad alles kunagi tulevikus, siis nende eesmärkide suunas saad sa liikuda siiski ainult praegu. Tegutse. Tegutse. Tegutse. Tee väikeseid asju. Tuleta endale igal sekundil meelde, et sul on Jõud, mis muudab sinu elu. Sul ei ole seda jõudu "eile" ning sul ei ole seda jõudu "homme". Sul on see jõud olemas ainult sel hetkel. Sel hetkel saad sa teha valikuid, mis muudavad sinu elu drastiliselt. Sel hetkel on sul võimalus luua miljon erinevat reaalsust, mis kõik võivad olla õiged. Aga sina oled see, kes otsustab, mis on õige sinu jaoks. Sõltuvalt sellest, kuhu suunas sa soovid liikuda.

Kui sa soovid leida endale eluarmastust, siis kohe praegu pane kõik muud asjas seisma ja mõtle läbi, mida sa pead tegema selleks, et leida see inimene. Ja alusta selles suunas ka reaalseid tegevusi.

Kui sa soovid teenida rohkem raha, siis võta kohe ette mingid tegevused, mis peaksid sulle raha tootma. Ära pööra tähelepanu nendele hirmudele, mis võivad kaasneda, vaid lihtsalt tegutse. Sul ei ole midagi kaotada peale oma ego, kui sa pead tegelema asjadega, mis sulle võib-olla ei meeldi.

Kui sa soovid kaotada kaalu, siis mine kohe trenni ning järgmisel toidukorral söö tervislikku toitu. Ära mõtle, et ma hakkan dieeti pidama homsest või lähen trenni järgmisel kuul. Tee seda kohe praegu. Sest seda järgmist kuud ei tule mitte iialgi.

Aga esimene samm eesmärkide suunas on enda peas vabanduste otsimise lõpetamine. Meile meeldib olla ohver ja laagerduda selles positsioonis, kus me oleme harjunud olema. Igal inimesel on elus midagi, mida ta soovib muuta, aga selle muutuse läbiviimiseks ei piisa ainult raamatute lugemisest ja unistamisest. Meie unistused peavad olema kooskõlas meie tegevustega, meie mõtetega ning meie emotsioonidega. Me peame tegema tööd. Me peame olema vaprad. Ning me peame olema julged.

Universum soosib vapraid ja tegutsevaid inimesi. Kui palju sa oskad tuua näiteid edukatest inimestest, kes ei ole selle nimel tööd teinud? Mina isiklikult ei tea selliseid inimesi. Aga ma olen teada saamas seda tunnet, kui kogu meie energia ühel hetkel hakkab joonduma eesmärgipäraselt. Meil on teada, mida me soovime oma elult. Me oleme pannud paika konkreetse tegevusplaani, kuidas eesmärk saavutada. Ning me oleme õppinud haldama oma pead - me suudame teadlikult valida oma mõtteid ja emotsioone, mis toidavad meie eesmärki. See on ühtne tervik, mis moodustab väikese mikrokosmose suure mikrokosmose sees. See on elav organism, mis elab ühes rütmis sinuga ning sinu eesmärgiga.

Jah, mõnikord tuleb ikkagi tunne, et tahaks vinguda. Sest me oleme ju inimesed. Me oleme heitlikud ning me vajame mõnikord tuge, et saada jõudu edasi liikumiseks. Aga nendel hetkedel aitab meid teadlikkus, mida me oleme eelnevate aastatega arendanud. Teadlikkus märgata ja eristada, miks mul tekib soov vinguda ning mida teha, et see soov asendada uuesti taotlusega, mis toidab minu eesmärki? Sa koondad oma tähelepanu ja viid oma teadlikkuse sellesse hetkesse. Jälle Praegusse, kus kõik aset leiab. Ja sa küsid endalt: "Kaido, Mati või Kati - mida sa saad teha Praegu, et  edasi liikuda?" ning annad endale kaks valikut: 1)Edasi vinguda 2)Teadlikult muuta oma peas fookust ja tegutseda eesmärgi suunas

Mina valin alati variandi nr 1. Ning panen hoogsalt puid alla ahjule, mis kütab minu eesmärke, soove ja unistusi. Ning jälle kord olen edasi astunud sammust number üks: "Lõpeta vabanduste otsimine ja tegutse"

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):