Eesmärkide saavutamine »

Mida ma saan teha praegu
[04. juuli 2009 | Kirjutas: Kaido | 9807 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Kui tihti me seame endale eesmärke, tähtaegasid eesmärkide saavutamiseks ning täpseid päevi, mil me eesmärgi nimel tööle hakkame?

Ma alustan dieediga esmaspäeval (sest siis ma saan lugeda täisnädalaid), ma alustan trenniga uuest aastast (sest siis ma teen uue alguse oma elule), ma hakkan uut tööd otsima 1.septembril (sest praegu ma puhkan ning keegi niikuinii suvel tööd ei paku), ma hakkan, ma hakkan, ma hakkan ... aga enamik asjadest jääbki tegemata, sest me oleme tegelikult kaotanud juba sel hetkel, kui me ütleme endale, et ma hakkan mingi tegevusega pihta millalgi tulevikus. Siis see jääbki vaid "Ma hakkan ..." paradigmaks.

Meil on Jõud tegutseda siin ja praegu. Mitte eile, mitte täna õhtul ning mitte homme. Me saame tegutseda ainult Siin ja Praegu. Just sel hetkel, mil sa loed seda artiklit.

Ma alustan tervisliku toidukaardiga homsest Ei, sa ei alusta homsest. Sest sa oled Praegu " just sel hetkel" juba alla andnud ning edastanud oma alateadvusele info, et sa ei ole valmis oma toidukaarti jälgima. Vastasel juhul vaataksid sa praegu - just sel hetkel või esimesel lähimal toidukorral -, mida sa suhu pistad ja millest sa loobud. Kui sa ütled endale praegu, et ma hakkan homme dieeti pidama, petad sa ennast sügavalt, sest homset ei saabu mitte kunagi. Ka homme on praegu (sest homsel päeval sel hetkel, mil sa plaanid alustada, tajud sa käesolevat hetke samuti praeguna) ning kui sa ei ole Praegu (täna) valmis otsustama, et ma ei võta saiakest või pitsat, siis ei langeta sa oma kaalu iialgi.

Kui sa soovid hakata tervislikumat eluviisi elama, tee seda kohe praegu. Sest just sel hetkel, kui sa otsustad, toimub sinu teadvuses nihe ning sa oled orienteeritud eesmärgile. Mitte sellele, et ma hakkan kunagi midagi tegema.

Ma hakkan alates järgmisest kuust trenni tegema Vaevalt. Sa hakkad trenni tegema ainult siis, kui sa praegu võtad kapist tennised, tõmbad jalga retuusid ja lähed jooksma või rattaga sõitma. Kõik ülejäänud ideed ja plaanid sinu peas on illusioonid ja tekitavad sulle ainult stressi. Jah, esimesel sekundil, kui sa ütled endale, et ma hakkan järgmisest kuust trenni tegema, valdab sind rõõmu tunne, sest sinu keha saab vastavad impulsid ja sa korraks samastad end selle inimesega, kes sa võiksid olla millalgi, kui sa oled juba näiteks 5 kg alla võtnud. Aga see rõõmutunne asendub väga kiiresti stressiga, sest su teadlik teadvus hakkab mõistma, et selleks on vaja tööd teha. Ning sel hetkel, kui on vaja reaalselt tööle hakata, hakkab meie aju ratsionaliseerima ja otsima vabandusi, miks me ikka ei saa järgmise kuu esimesel päeval trenni minna: täna olen ma väsinud, täna ma sõin liiga palju ja ei tunne ennast hästi, täna tulevad mu sõbrad külla. Me leiame endale alati kümme põhjust, miks mitte trenni minna. Ning seda teeme me Praegu. Ja me saame seda ka muuta Praegu. Otsusta Praegu, et ma mitte ei alusta trenniga järgmisest kuust, vaid ma tõmban vanad tennised jalga kohe ning jooksen esimese kilomeetri. Siis lõpetad sa enda petmise ja sinusse hakkab sisenema rahu ja rõõm. Ning seekord pikaajaline.

Ma ütlen kunagi talle kindlasti, et ma hoolin temast Seda erilist päeva ei saabu miljoni aasta jooksul ka.

Me elame oma elu ning meid ümbritsevad inimesed, kes meist hoolivad ja kellest meie hoolime. Me peame seda loomulikuks ning me ei tähtsusta seda üle. Me eeldame, et inimesed teavad, et me neist hoolime ja alati, kui me tõdeme vaikuses, kui tähtis see inimene meile on, jätame me selle siiski enda teada lohutades ennast, et küll ma jõuan talle seda öelda.

Aga tihti juhtub nii, et ei jõua. Tee seda kohe praegu. Sul on Jõud just praegu midagi oma elus muuta ning jagada kõike seda ilu enda sees endale kallite inimestega. Sõltumata, kas sa elad inimesega koos juba 10 aastat või kohtad teda esimest korda elus, sa saad talle praegu teha rõõmu ja öelda, mida sa tunned. "Sa oled ilus! Su silmad meeldivad mulle! Mulle meeldib, kuidas sa räägid, kuidas sa kõnnid, kuidas sa vaikuses päikeseloojangut vaatad ...", tundeid ja võimalusi on ju nii palju. Meie keel on rikas ning meie tunnetespekter on piiritu.

Me kipume oma tundeid enda sees hoidma kartes, et me muudame ennast haavatavaks, kui me oleme liiga lahked oma sõnadega. Aga see on hirm. Ka üks paljudest emotsioonidest. Ma arvan, et me ei peaks seda hirmu enda sisse laskma. Kui mu kõrval on inimene või ma kohtan inimest, kes tekitab minus häid tundeid, miks ma ei peaks talle seda ütlema? Ma usun, et kõik inimesed tulevad meie ellu sõnumiga ning tal on õigus teada, et ta on oma sõnumi kohale toimetanud. Kui me ootame pikisilmi mingit pakki ning lõpuks tulebki postiljon pakiga, siis me ütleme talle ju rõõmsalt ja siiralt: "Aitäh, et sa selle imelise paki mulle tõid, mida ma juba ammu olen oodanud." Sa näitad talle välja rõõmu, mida see pakk sinus tekitab ja julged talle seda ka öelda.

Miks mitte sama teha ka inimestega. Kui sinu ellu tuleb järgmine kord inimene, kes tekitab sinus emotsioone, mis on head, siis ära löö pilku maha ja ära jäta talle seda ütlemata. Ära mõtle selle peale, mida ta sellest arvata võib ja kas ma ennast narriks ei tee? Ei, sa ei saa ennast narriks teha, sa saad ainult teda õnnelikumaks teha.

Parem vaata talle silma ning ütle talle siiralt: "Aitäh, et sa tulid! Ma olen selliseid tundeid juba ammu oodanud. Sa tekitad minus emotsioone, mida ma varem ei ole kogenud. Ma arvan, et sa oled ilus. Ma arvan, et sa oled tark. Ma arvan, et sa oled üks imelisemaid inimesi, keda ma olen kohanud. Sa annad mulle jõudu, sa paned mu naerma ning aitad mul mõista iseennast paremini".

Aga tee seda kohe praegu. Ära mõtle pikalt ja ära tee plaani, millal sa kavatsed seda teha. Sul on Jõud tegutseda Praegu. Mitte homme ja mitte järgmisel kuul. Nüüd kohe. Juba järgmine kord, kui sa teda näed.

Ja siis sa tunned seda. Sa tunned, kui hea on anda inimestele väike osake sinust endast. Sa näed, kuidas inimese silmad muutuvad ja tema näole ilmub kaval naeratus. Sest sa üllatad teda. Heal viisil. Ning see teeb teda õnnelikumaks. Ja ka sind. Aga ikka siin ja praegu

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):