Suhted »

Meelis Resev: Millist meest naised tahavad?
[28. mai 2014 | Kirjutas: Kaido | 12174 korda loetud | kokku kommentaare: 6]

Millist meest naised tahavad? Tõelist meest, kelle rahulik kohalolu sisendab turvatunnet. Milline on tõeline mees? Tõeline mees on ehe, autentne.

Kuidas saavutada ehedust?
Me sünnime kõik ehedatena, kuid varajasest lapsepõlvest peale hakkab ühiskond meile õpetama teistsuguseid lugusid sellest milline mees olema peab ning meie autentne ehedus hakkab nende lugude alla mattuma.

Paar näidet neist lugudest ja tulemustest..

* „Mees on karm ja tundetu, tunded on naistele - poiss, ära pilli nagu plika..“
Me läbime selle kooli ning mingi osa meist jääb ebaküpseks. Tulemusena astume ellu poisipsühholoogias, seisundis, kus me pole võimelised emotsionaalselt väljakutsuvates situatsioonides hakkama saama. Ala-või ülereageerime pidevalt, põgeneme või võitleme. Millest sünnib kodune vägivald? Aga sellest, et me pole meestena võimeline end sõnadega kehtestama, tunneme, et kaotame kontrolli ning hakkame rusikatega vehkima. Nõrk seos tunnetega ei võimalda meil mõista ei ennast, naist, oma lähedasi. See on pinnas millest võrsub keskeakriis.

* „Õige mees on edukas“
Kuna me pole kontaktis oma tunnetega, mis teadustavad meile meie sisemisi vajadusi, siis allume ühiskondlikule edukusemudelile ning püüdleme täistuuridel edu järele valdkondades, mis pole kooskõlas meie loomupäraste annetega. Tulemuseks on keskpärased tulemused, rikutud tervis; sisemine tühjusetunne, mida pudelisse uputame; läbipõlemine..

See sooroll lähtub aastasadadega tekkinud ühiskondlikel ootustel mehe suhtes ning ta on oma olemuselt iganenud tekitades meeestele hulgaliselt probleeme – kõrgem suremus, sõltuvus alkoholist ja narkootikumidest, keskeakriis, 70-80% abielulahutuste määr läänemaailmas. See on Reaalsus, millega ka käesoleva kirjatüki autor on isiklikult mitmes aspektis kokkupuutunud.

Mida teha kui avastame, et oleme end auku kaevanud?
Pakun välja mõned tehnikad. 
Üks kõige olulisemaid asju mehele on astuda kontakti oma tunnetega, selle tulemusena paraneb kõik: eneseanalüüsivõime, arusaam enesest ja lähedastest, tervis, seksuaalelu kvaliteet, sisemine rahulolu, ümbritsevad suhted, sissetulek.. Tunnetades ennast hakkab mees paremini tunnetama naist.

„Naist ei saa mõista, teda saab vaid armastada (loe: tunnetada)“.

1. „Saa oma tunnetega sõbraks“
Situatsioonis, kus tunned eneses kerkimas ebameeldivat emotsiooni, vaata ringi ning analüüsi, kas keskkond on su sisetundega kooskõlas. Küsi endalt kas on reaalne põhjus tunda seda mida tunned? Samaaegselt hinga läbi ebameeldiva tunde. Mõne aja pärast avastad, et oled omandanud alateadliku käitumisviisi. Edasi praktiseerides märkad, et suudad samaaegselt mõelda ning oma esilekerkivaid tundeid jälgida. Eraldada Ennast oma tunnetest ja mõtetest..

2. Jälgi ennast pidevalt ja oma tundeid, analüüsi neid.
Mõne ajapärast muutub see tegevus automaatseks, hakkad tajuma korduvaid mustreid ning saavutad oskuse eemaldada oma elust ülearuse.

3. Võta aeg maha, vähenda elutempot.
Tavaliselt kui tööl kasvavad asjad ülepea, siis paneme tempot juurde. Samas on just see hetk tempo mahavõtmiseks ning analüüsimiseks, mida võiks teha targemini.

4. Eemalda oma õhtutest televiisor, mine selle asemel jalutama.
Meeleolus milles uinud, sellises ka magad ja ärkad. Õhtune action-film tingib rahutu une ja unise hommiku segaseid mõtteid täis peaga. Õhtune jalutuskäik looduses seevastu aitab päevasündmused enda jaoks lahti mõtestada, tajud kuis mõtetetorm vaibub. Tulemuseks on rahulik uni ja sisemise vaikusega täidetud hommik.

5. Alusta hommikut võimlemise või jalutuskäiguga metsas.
Sellises meeleolus milles päeva alustad, sellises ta ka kulgeb. Vaikusega täidetud hommikule järgneb selge päev.

6. Ja viimaks meistriklassi tööriist..
Vaata üle oma suhted: suhe endaga, naisega, koduga, lastega, vanematega, tööga, sõpradega. Millega oled rahul ja millega mitte? Koosta nimistu tegevustest, millega konkreetset suhet parandada ning Tee Need Ära.

Suhted on need, mis tõstavad meid taevasse või paiskavad põrmu. Kui tahad oma ellu tõelist muutust, siis muuda suhteid ja suhtumist.

Seega siis. Hakates tunnetama ennast ja oma vajadusi, võttes piisavalt aega, et oma maailm lahtimõtestada, tehes korda oma suhted, hakkad taasomandama sisemist ehedust ning sinust saab Ehe Mees.

Üks hea võimalus praktiseerimiseks on alljärgnev kursus minu tantraõpetaja Dhyan Niteniga:
https://www.facebook.com/events/636150216479459/

Head praktiseerimist!
Meelis Resev

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
28. mai 16:20 Nõutu mees kirjutas:
Huvitav teema. Tahaksingi nõu küsida. Kuidas armastada mehena? Mu elus on olnud armumisi, kire hetki, kuid arvasin,et kirg ongi armastus. Ent elu läks edasi ning kirg ei tundunud enam armastusena. Ta tundus ilusa tundena, mis kunstiliselt inspireerib. Ning tegelikult ka põgenemisena reaalsusest. Avastasin,et on hirm. Hirm,sest tegelikult ei oska armastada. Hirm paneb õppima, oskama esitada küsimusi, otsima mõisteid, lootma,et tekib õppimise kogemus, kui keegi riivab õigeid märksõnu. Kuid tegelikult ei oska ma alustada isegi, kust otsida.

Naistele on armastus kuidagi teistsugune kui meestele. Naine tahab kirge. Ja vajab armastust,et olla õnnelik. Kuid see armastus ei ole niiväga kirg, vaid on kiindumus. Mehed kiinduvad ka. Kuigi me ei suuda mõista, miks naised, kui mees neid tahab, kogevad õnne, mida mehed mõista ei suuda. Naisele on vaja seda tunnet,et oled tahetud. Kuid mis võiks olla mehe jaoks armastus? Millest alustada meheliku armastuse õppimist? Kuidas see tunne välja näeb? Kuidas seda ettekujutada,et alustada oma otsingut? Niisama kogemusest ei piisa. Ehk oskab keegi soovitada mõnda romaani või videot internetist. Olen suht noor. Ega pole veel valmis elu teisepoole armastuse filosoofiaks, mida iseloomustab elu võtmine loomupärase kaduvusena või armutundena, mis valdab ja paneb armastama kogu loodut. Esialgu tahaks juhtnööre selleks,et alustada tunde leidmisest.
28. mai 23:02 Meelis Resev kirjutas:
Head ja sügavad küsimused!

Mis on armastus ja mis on armumine?

Armastus on meie sisemine ehe, puhas olemus. See puhas olemus, mille oleme katnud lugudega, esivanematelt päritud soorollidega, lapsepõlves kogetud hingeliste traumade tagajärjel omandatud ennastkahjustavate uskumustega, hirmudega.

Armumine on tunne mis saabub kui kaks inimest kohtuvad ning end teineteisele avavad, enda vajadused tahaplaanile panevad ning teevad kõik teist õnnelikuks teha. Igapäevaselt maskidega kaetuna oleme igatsenud ometigi puhta inimliku läheduse järele ning seda kohates valab möödanikus kogetud alateadlik igatsus omakorda õli tulle. Siis tekibki tunne, et suren kui teine mu elust kaob.

Aeg möödub ning lavale saabuvad meie uskumused, hirmud, maskid ning hakkame end vaikselt kuid järjekindlalt teisele sulgema. Arvame, et armumine läheb üle, kuid me pole lihtsalt võimelised säilitama avatud olekut. Sulgume, alustame omandatud mängudega, saame haiget ja sulgume veelgi. Ja ongi hall argipäev käes...

Tee armastuseni lähebki läbi eneseavamise, vanade käitumismustrite lahtilaskmise. Mehed peavad avama oma õrnema, naiseliku poole. Mida see tähendab? See tähendab seda, et õpime tõlgendama oma tundeid, saame nendega sõbraks nt kasvõi läbi ülaltoodud tehnikate praktiseerimise. Ühel hetkel märkab mees, et suudab jääda enese keskmesse ja rahulikuks olukordades mis varem verest välja viisid. Säilitame rahuliku kohaloleku ka naiselike tundetormide keskel. See ongi mehelik viis armastada, kogeda sisemist vaikust, täielikku kohalolu ning avatust, kogeda kuidas su sügav selgus sinu kauni jumalanna järjest sügavamasse voolamisse viib. See ongi armastus - kohtumine omaenda eheda sisuga ning kohates sama naise poolt. Lihtne, puhas, selge, tingimusteta olemine..

Võimsad tööriistad on oma olemuselt lihtsad, ülaltoodud tehnikad on mind palju aidanud. Proovi neid, samuti otsi enda omi.
29. mai 12:37 Elukogenu, pikas suhtes kirjutas:
Nõutule...
Ehk aitab see, kui esimese sammuna õppida eos endas ära tundma kirgliku füüsilise tõmbe seisundit, mis viib järgmise sammuna armumiseni. Vahel ilmuvad need kaks ka koos. Kui sellele tõmbele pimesi anduda, muutume oma keha ja tunnete tööriistaks, ehkki võiks olla vastupidi. Peatumiseks ja järelemõtlemiseks piisab kui öelda endale: "Nii, see on nüüd see tõmme. See tuleb mu kehast ja meelest." (See peatab implusi ajel käitumise ja annab kontrolli kehalt/instinktilt sulle tagasi)
Edasi: "Nüüd vaatan, kas selle tundega kaasneb ka muid mulle väga olulisi sobivusi selle naisega". Kui neid on, tasub tasapisi suhet looma hakata... Tasapisi seepärast, et tundmaõppimine võtab aega ja parajalt liikudes tuleb ka suhe püsivam.
Kui aga olulisi sobivusi pole, siis oleneb juba olukorrast, teisest isikust ja su otsusest (mida sa sel hetkel tahad) mis sel korral edasi saab...

Kui otsid püsisuhet, siis on selge, et lähtuda tasub pigem esimesest variandist.
Ega ei pea püüdma paljudele naistele meeldida, naisi on igasuguseid ja kõik ei vajagi turvatunnet (ehkki enamus vajab). Oluline on iseennast tunda ja teada, millist suhet sina vajad ja tahad. Siis läheneb sulle rohkem just sinule sobivaid naisi.
Eelnevast lähtuva sisetundega (ja muidugi piisava tahte korral) on suht kerge "Ei" öelda ka väga tugevale füüsilisele tõmbele, kui miski muu ses naises sulle ei sobi.
Olen saanud korduvalt kinnitust, et selline siseseisund võibki anda naisele selle soovitud müstilise "turvatunde".
(Muidugi juhul, kui valitud naine on ise piisavalt küps. Kindlasti on naisi, kelle jaoks võid lõputult pingutada, aga turvatunnet ei saabu, kuna ta otsib seda pigem väljast kui endast). Jaksu!
29. mai 17:09 sorry kirjutas:
Teksti polegi vaja lugeda,piisab pilk heita illustreerivale fotole,et taibata,millega kirjatüki meisterdaja täidetud on.
10. juuni 11:59 pilt kirjutas:
Pilt on jah rõlge. On kohatu panna kirjatükki kokku jutt sisekaemusest ja pilt lodevusest. Ääremärkusena - tunne (emotsioon) ja tunnetamine ei ole samad asjad.
17. veebruar 14:08 naine to nõutu mees kirjutas:
Lugesin sinu küsimust, ja läks väga hinge, st. tegelikult hoopis hing hakkas valutama. Olen naine, kes kire ja kiindumuse olemasolu korral ongi kohe kogu eluks armunud ja armastab, kui muidugi mees seda võimaldab ja minu kõrvale jääb. Ma ei hakka vist kunagi aru saama, kuidas mehed on võimelised armuma, armastama ja siis kooselust lihtsalt välja astuma kellegi huvitavama nimel, kuidas nad üldse teisi märkavad kui keegi juba kõrval, kes neid armastab ja neile ka vabadust võimaldab. Minu puhul, kui juba armun, siis igaveseks, ja see ei muutu ka kümne aastaga, minu armumisest ei saa kunagi kõigest kooseksisteerimist, aga mehe omast võib saada, olen kogenud. Kuna tean, et minu tunded on muutumatud, siis võingi kohe armumise tekkides selle igaveseks armastuseks lugeda, aga ma ei tunne siiani ära mehi, kelle armumine võib lihtsalt üle minna ja kaduda. Anna mulle palun nõu, oskad seda arvatavasti, kuna sinu armumine läheb üle, et kuidas ära tunda meest, kes on oma tunnetes algul väga kindel ja pärast muutub. Ma ei tahaks enam rohkem haiget saada.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: