SisekosmosTV »

Vesi 2 - Voda 2
[08. detsember 2011 | Kirjutas: Kaido | 7045 korda loetud | kokku kommentaare: 23]

Vaatasime Jannoga filmi "Vesi" järge ning mõtisklesime nii veest kui elust tervikuna.


 

 

 

 

 

"Vee saladused"

Vaata lähemalt Filmiõhtute kalendrit

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lähenevad üritused 

19.12 Jalutuskäik sisekosmoses (Wayne Dyeri filmiseminar)

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
08. detsember 21:24 Tara kirjutas:
Lahedad olete! Eriti meeldib mulle kui põimite oma elukogemust jutu vahele, võiksite lausa eraldi klipi teha kus räägitegi oma eludest ja kogemistest. Arvan et paljud saaksid sellest innustusi.
09. detsember 12:57 Jah kirjutas:
Teadvustamist ei ole olemas ja see näib kummalisel moel isegi rõõm ;)
09. detsember 13:07 Ilus kirjutas:
Ilus muusikapala:
Artjom Savitski - Ainus Soov
http://www.youtube.com/watch?v=arCi1LZYKwE
09. detsember 21:01 Kristi kirjutas:
Palju häid mõtteid sain videost :) Suured tänud! Olete minu jaoks suurepärased ja huvitavad inimesed, keda on alati hea kuulata ja kellelt on, mida õppida, kasvõi oskus jagada teistega seda head, mida ise olete kogenud. Kõike head teile!
09. detsember 22:55 kaljo kirjutas:
Kas keegi oskaks lahtiseletada põhjust,et miks veesoonte peal elutsemine on tervisele kahjulik? Vestlusest ju selgub ja seda usun mina ka,et vett võib pidada elu aluseks?
11. detsember 19:36 J.K. kirjutas:
Aga selleks,et tekib tarve vett "heaks" muutma,peab enne olema mõte,et see on paha.Miks me siis avardame seda mõtet vett parandades!?Vesigi lihtsalt ju ON,kui anname tal olla.
12. detsember 22:21 J.J kirjutas:
Üldjuhul joome kraanivett, kui on kvaliteetne (mul on)ja mööda torusid, kui vesi jõuab lõpuks siis kraanist klaasi on ta üsna räsitud lihtsas keeles öeldes, pole isegi vaja mõelda enne, kuid on võimalik veekvaliteeti tõsta enne joomist, nii arvan mina.
12. detsember 22:25 J.J kirjutas:
lisaks veel, et kui jood allikavett loodusest, siis ehk pole vaja mõelda :)
12. detsember 22:25 J.J kirjutas:
lisaks veel, et kui jood allikavett loodusest, siis ehk pole vaja mõelda :)
12. detsember 23:46 J.K. kirjutas:
Kas siis polegi nii,et kogu minu personaalse (materiaalse) elu tsenaariumi kirjutan mina ise. Ka siin olevad tunded ja uskumised...See on minu uni,kuhu astun täiesti vabatahtlikult,aga nii on siia ka astunud teisi,oma uskumistega.On siis tekkinud ühismeel.Aga see kõik on ju ainult uni,kui ärkad,oled ju üksi iseendaga...Selle kõigega,millest oled teadlikuks tulnud ja millest veel ei ole...!?
13. detsember 11:09 kaljo kirjutas:
Tegelikult oli mu küsimus suunatud "pendlimeestele".Miks soovitatakse veesooni vältida? Mida "kiirgab" voolav vesi?
13. detsember 22:03 Anu kirjutas:
Feng shui on lihtsustatult, hea ende loomine ja teadlikult oma elu kujundamine. Mida teevad kõik inimesed, kas teadlikult või alateadlikult. Tahaks natuke sekkuda. Natuke lihtsameelne on uskuda sisemaailma peegeldustesse sellises kontekstis. Peegeldus on see, kui ma kõnelen aga minu kehakeel räägib midagi muud. Sõnad pole usutavad, tundlik inimene saab sellest aru ja vastuolu on lihtne tekkima. Pigem ma usun, teatud elu märkidesse, juhtumid viivad meid muutustele. Kas teevad meid tugevamaks, teadlikumaks, targemaks jne. Nagu füüsika seadused, et midagi toimuks, on vaja tõuget. Olgu need meeldivad või ebameeldivad, edasi liikumiseks on vaja tõuget või meil tuleb õppida toime tulla erinevates olukordades. Teatud juhtumid juhtuvad, ega pruugi olla seotud kellegiga isiklikult. Need kes algatavad, on kas kasuahned, ükskõiksed, omakasupüüdlikud või kes iganes. Ka looduskatastroofid ei ole kuidagi seotud kellegi sisemaailma peegeldusega, need lihtsalt toimuvad, need ei ole seotud isiklikult kellegiga ja pole kellegi vastu isiklikult. Ma tõesti ei tahaks uskuda,et me peaksime rõhuma pidevalt süütundele, kui keegi tungib meie ellu vägivaldselt, ei ole kindlasti tegu sisemise peegeldusega. See on see, mida üritatakse selgeks teha tavaliselt naistele, keda mees peksab, on naine ise kindlasti süüdi. Mingit õigustust sellel teol ei ole aga naine ise valib, mida sellelt kogemuselt õppida ja mida ettevõtta. Paljudel polegi ilmselt võimalusi valida. Väga äärmuslik näide,liiklushuligaan sõidab süüdimatult surnuks mitmeid inimesi ja täiesti süüdimatult rikub seadust edasi, kas see on inimese sisemaailma peegeldus, kas siis, kes hukkub või lähedaste. Kas Tiibeti inimesed, kellelt võeti vägivaldselt kõik, mis oli neile tähtis, ole nende sisemaailma peegeldus, näiteid maailmast võib tuua tuhandeid. Janno ja Kaido ma tõesti ei usu, et elu on nii lihtsameelselt tõlgendatav. Vesi on loomulikult meie elu alus, ilma veeta ei suudaks ükski elus olend kaua elus püsida.
Pole vaja tekitada pidevalt ebamäärast süütunnet inimestesse, kui inimene elab üle oma võimete või keegi tungib inimese isikuruumi, need on kaks väga erinevat asja. Ma annan endale aru, et ma ei kogu positiivset populaarsut selle kommentaariga aga ehk aitab see kedagi, kes võttis väga üksühele seda videot.
14. detsember 02:10 Teadvustamist ei ole olemas kirjutas:
Üks artikkel:
http://teadvustamisteioleolemas.wordpress.com/ ja infoks ette, et järgmiseks aastaks on plaanis kirjutada raamat, mille alapealkiri on just: Teadvustamist ei ole olemas.
Parimat,
14. detsember 08:30 Imelik kirjutas:
Miks sa nii arg oled ja igal pool ilma nimeta esined? Kas sa ei ole kindel oma "teadvustamist ei ole olemas" teoorias, et seda kõike "rebase" maski tagant kuulutad? Kui julged seda välja hõigata, siis julge teha seda oma nime alt. Või kirjutad raamatu ka, kus autoriks on "Mind ei ole olemas". Küsi äkki oma ema käest, kas sa oled olemas või mitte? Kas ta sünnitas su või mitte? Ja kui ikka kahtled, siis küsi endalt, kas ma loen praegu neid ridu või mitte? Ja kas ma tunnen, kuidas emotsioon minu sees kerkib või mitte? Ja siis küsi endalt, kes seda kõike märkab / teadvustab?
14. detsember 11:51 kaljo kirjutas:
To:J.K.ja Anu!
Sain pihta....tahaks loota,et mitte ainult mõistusega.
Tänud!
14. detsember 17:29 Teadvustamist ei ole olemas kirjutas:
Teadvustamist ei ole olemas - seda ei ole võimalik seletada aga ma võin püüda, otsusta ise kas ma tõesti teen seda.

Defineerin automaatselt sündmuseid oma kogemuses:
Peas toimuvad mõtted, kehas muutuvad tunded ja on üks arusaamatus, mis see kõik (kokku) on. Vaikus. Ma ei oska sellele küsimusele vastata.

Ausalt, ma ei tea üldse millest jutt käib. Ma ei saa aru, mida üldse soovitakse või tahetakse teada. Kuidas saab mõista või defineerida seda, mis toimub.

Mõtted toimuvad iseenesest. Automaatselt. Tunded toimuvad iseenesest. Automaatselt. Defineerimine, kes ma olen ja mida ma praegu teen, toimub iseenesest. Automaatselt. Ma ei saa aru, mida küsitakse. Mõtted, tunded, keha liigub, kõik toimub iseenesest ja automaatselt. Kus on siin protsessis keegi eraldi, keegi, kes otsustab, keegi, kes valib...

Kedagi ei ole siin eraldi, kõik toimub iseenesest ja automaatselt. Ma ei saa öelda, et see on üks sündmus, üks toimumine, sest ma ei saa defineerida seda sündmust. Kuid kindlasti see alles toimub. Seega ei oska selle kohta midagi öelda.

Teadvustamist ei ole olemas - ei tea, mis see on aga kui vaadata, defineerida seda, siis võiks arvata, et ma ei saa ennast defineerida. Ma ei saa praegust hetke defineerida. Ma ei saa toimumist defineerida. Ma ei saa seda teha, sest see alles toimub ja see toimub iseenesest.

Mõtted tekivad, aga keegi ei tõlgi neid, need väljendavad ennast ise. Ma ei tee midagi, et mõtteid defineerida, seletada, see toimub või näib toimuvat iseenesest.

Tunded on kehas, aga keegi ei valmista neid, keegi ei tooda neid. Tunded juhtuvad iseenesest või see sündmus toimub iseenesest. Seda ei saagi tundeks nimetada, sest see sündmus alles toimub. Ei ole kunagi olnud üksikut tunnet. Ei ole kunagi olnud võimalik seda sündmust jagada ja eristada halba ja head tunnet. See on alati olnud üks juhtumine, üks suur toimumine, üks "kingitus".

Ei ole vaja keelata tundmast kurbust, üksindust, pettumust või midagi veel "hullemat". See on seesama üks toimumine, mis ei ole vahepeal katkenud. Vahepeal ei ole tekkinud häid tundeid, kuigi see näib nii. Kui kuidagi seda seletada püüda siis sündmus nimega "tunne" on vahepeal iseenesest muutunud. Ei oska öelda, kuidas, miks või mis tähendus sellel on... kui üldse võiks olla.

Ma ei tõlgi oma mõtteid, ma ei tõlgi oma tundeid, ma ei tõlgi oma käte liigutamist. See voolab, toimub iseenesest. Siin ei ole kunagi olnud kedagi eraldi, kuigi see võis mitmeid aastaid näida teisiti. Ma ei oska su küsimusele vastata, sest ma ei tea, mis praegu toimub. Ma ei oska seda osadeks jagada.

Aitäh!
14. detsember 19:49 kaljo kirjutas:
To:Teadvustamist ei ole olemas.
Krishnamurti on öelnud,et kui meel ehk mõistus kogeb midagi peale vaikuse,siis kõik see mida kogeme,on meie endi ehk ego projektsioon.
Tahaks tõesti Sind mõista,kuid "vaimne" küündimatus ei ulatu sinnamaani.Tekib arusaam,et oledki seisundis,mida meie,vähemalt mina,"meeleheitlikult"tagaajame.Täitsa võimalik,et SA seda ise ei teadvustagi.....Kui see kõik nii on,nagu kirjutad,siis......imelikult tuttav "tunne"tekib......
14. detsember 20:14 Teadvustamist ei ole olemas kirjutas:
Sul on õigus Kaljo. Loomulikult ei teadvusta ma seisundit, milles olen. Seepärast võib ka seda "teadvustamist ei ole olemas" nii tõlgendada. Ma ei teadvusta enese teadvuse seisundit ja ma ei oska öelda, mis siin toimub. Ma ei saa öelda, mis see on, mida see teeb või mis siin täpselt toimub.

Tänan!

Parimat,
14. detsember 21:14 kaljo kirjutas:
To:Teadvustamist ei ole olemas.
Kuid see olemise tunne onju olemas.Kas see pole mitte teadvustamine,mis teadvustab samastumata ebatõelisega ebatõelist?Lihtne puhas olemine teadvustab kaduvat kaduvaks.....Muidugi on see minu jaoks ainult teadmine,kujutlus.Teine asi on olla "teisel pool".....
Imelik,kuhu see Vee teema võib viia.
14. detsember 21:47 Kaido Pajumaa kirjutas:
Egon, lisan "Teadvustamist ei ole olemas" teooriale mõned kommentaarid. Ehk aitavad need sul edasi liikuda. Mul vähemalt aitasid.

1) Darryl Bailey räägib sinu poolt viidatud videos taost, kvantsupist jt sarnastest tähendustest. Ta ütleb, et seda ei ole võimalik kirjeldada, defineerida - see lihtsalt juhtub. Jah, see lihtsalt juhtub, ning see on täiesti okei, sest kirjeldamine ja defineerimine toimub inimese mõistuse tasandil, aga mõistus ei ole piisav vahend kirjeldamaks taod, kvantsuppi jms. Ta korrutab kogu aeg ühte ja sama seal videos, sõltumata, mida naine küsib - ta ütleb, et seda, mis juhtub, ei ole võimalik defineerida. Jah, ei ole, sest defineerimine toimub mõistuse tasandil. Kui aga mõistus vait panna, siis ei saagi midagi defineerida.

2) See, mida aga sina igal pool väidad, on, et teadvustamist ei ole olemas. Kuid sellest ei räägi Darryl midagi - millegi teadvustamine ja millegi mõistuse tasandil defineerimine on kaks täiesti erinevat asja. Defineerimine oma peas on sama nagu selle kirjeldamine oma sõbrale, kuid sa teed seda vaikselt. Ning kõike toimuvat ei ole tõepoolest võimalik defineerida, sest kvantsupis ilmnevad nähtused tõepoolest ei ole kirjeldatavad. Ja siin Darryli teooria ka lõpeb, öeldes: kõik juhtub ja seda ei ole võimalik täpselt kirjeldada.

3) Teadvustamine on aga selle tunnistamine (märkamine), mis toimub, ja mida ei saa defineerida. Kui teadvustamist ei oleks olemas, siis kuidas Darryl ja sina teaksite, et juhtus see, mida ei ole võimalik defineerida? Darryl ütleb, et SEDA ei ole võimalik defineerida, eks? Aga et SEDA defineerida või mitte defineerida, selleks peab SEE olema tema jaoks teadvustatud. Kui SEDA ei oleks olemas (ta ei teadvustaks, et SEE eksisteerib), siis ei saaks ta ka öelda, et SEDA ei saa defineerida. See on umbes sama, et ma näitan sulle kurki, ja sa ütled, et kurgi tegelikku olemust ei ole võimalik defineerida. Aga et sa saaks seda väita, pead sa enne endale teadvustama, mida ma näitasin sulle. Sest just seda Darryl oma video 30 minutis väidab: "Ma ei ütle, et asju ei eksisteeri. Ma ütlen, et asjade olemust ei ole võimalik lahti seletada". Just selle lausega ütleb ta, et jah, ma tean / teadvustan, et asjad on olemas, aga nende tegelikku olemust ei saa kirjeldada.

Egon, ma ei tahaks sulle siin loengut pidada, aga kuna ma näen, kui järjepidevalt sa ühte ja sama juttu Sisekosmoses igale poole kirjutad, siis tekkis tunne, et kirjutan sulle. Kui see Darryli lähenemine sind praegu aitab, siis unusta lihtsalt mu jutt ära. Aga ... mõlemal juhul, a) sulle meeldib mu jutt, või b) sulle ei meeldi mu jutt, sa oled seda juttu teadvustanud, sest vastasel juhul sa ei saaks isegi valikut teha. Kui teadvustamist ei oleks olemas, siis sa ei näeks oma ees arvutit, sa ei tunneks, et sa hingad, sa ei näeks päikesepaistet. Kui sa kõike seda koged, siis enne kogemust toimub selle teadvustamine. Jah, seda ei saa ega pole mõtet püüda täpselt lahti defineerida, kuid sa tead, et see on olemas.
28. detsember 13:56 Teadvustamisteioleolemas kirjutas:
Tere Kaido!

Mul ei ole õrna aimugi, mida ma kirjutan :D
21. jaanuar 23:14 piia kirjutas:
Olen kogenud vee imet,et pannes käed ümber veega täidetud klaasi ja tómban kosmosest energiad sinna sisse móttejóul, mis puhastavad minu organismi ja teise klaas jälle energiad kóik, mis on minu organismile vajalikud. Super hästi kóik toimib, olen teinud seda 1,5 kuud. Óhtuti vahel sóón lisaks ahjus tehtud vói keedetud taimseidtoite. Väga ópetlikud materjalid on teil ja huvitav info.
03. november 21:41 riist kirjutas:
piia,pane käed ümber minu riisda,tõmba sinna energiat kosmosest,see on vajalik sulle,väga õpetlik
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: