SisekosmosTV »

Kuidas leida rahu?
[14. detsember 2011 | Kirjutas: Kaido | 7431 korda loetud | kokku kommentaare: 9]

Kuidas leida rahu? Kuidas vaigistada oma meelt? Kuidas selles hullumeelses maailmas toime tulla? Nendele küsimustele otsivad kaks tavalist meest vastuseid filmis "Hiigelhüpe. Aga mina?"

 

 

 


 

"One Giant Leap. What about ME?"

Vaata lähemalt Filmiõhtute kalendrit


 

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
15. detsember 12:40 J.K. kirjutas:
Tänud teile!Olete nii toredad!Meeldetuletuseks,muidugi kõigepealt iseendale,aga miks ka teistele,et teadmistest üksi on vähe,ega korvigi ei tule,kui palli viskamist korvi ei harjuta!
15. detsember 19:30 Katrin kirjutas:
Vaffa :) Adrenaliinilaks kirjas! Häid Jõule!
15. detsember 22:55 Tara kirjutas:
Tänan ja kiidan mõnusa vestluse eest. Sai tuju heaks ja mõned vanad tõed jälle päevakorda.
17. detsember 10:32 Teadvustamist ei ole olemas kirjutas:
Ei ole võimalik teadvustada, et teadvustamist ei ole olemas. Samuti ei ole võimalik teadvustada, et teadvustamine on olemas. See siin ei ole teadvustamise ega defineerimise jutt. Seda juttu ei saa kuidagi seletada.

Ei ole vahet, kas defineerida ära armastus või ego, ennast või ego. Kui siin on või näib juba ego ja mina ning tundub sügav uskumine, et tõepoolest on sellised asjad või vormid olemas, siis näib või tundub see seesama seletamatu.

Maailm paistab ja tundub seletamatu siis kui seda ei püüa ära seletada ja ka siis kui seda püüda ära seletada. Või defineerida. Ikkagi on see seletamatu. Ikkagi on see vormitu. Ikkagi ei ole sellel tähendust.

Kui keegi püüab ära seletada ego, on see sama seletamatu juhtumine kui seda mitte teha, või see näib nii. Mina ei vali, mida ma teen. Keegi teine ei vali, mida tema teeb. See siin on täiesti seletamatu toimumine.

On kummaline või see näib nii, et me defineerime ära, mis on õnn või õnnetus ning püüame vastavalt sellele elada. Või näib, et defineerime ära, mis on hea ja mis on halb (tunne) ja püüame head saavutada ja halvast hoiduda.

See on nonsens. Sest õnne ei saa defineerida. Headust ei saa defineerida. Rõõmu ei saa defineerida. See on täiesti seletamatu sündmus. Defineerides õnne, headuse, rõõmu - näib, et defineerime vormi või vormid, mille järgi elada aga elamisel ei ole vormi. Elul ei ole vormi.

Sündmus, nimega "elu", on täiesti vormitu ja seletamatu. Kõik vormid või seletused ja definitsioonid õnne, headuse, rõõmu, rahu kohta - muutuvad elu jooksul. Sa juba tead seda, et muutuvad ja see muutumine on loomulik ja näib vältimatu. Sa tead, et su mõtted, tunded, su keha, praegune hetk, ... kõik muutub. Seega, ei ole ühelgi asjal (lõplikku) vormi.

Me kõik teame seda. Me kõik juba teame seda, et see on täiesti vormitu juhtumine, toimumine, sündmus, mida ei ole võimalik seletada, selgitada. Me ei saa öelda, mis see on või mida see teeb. See lihtsalt juhtub.

Me ei saa elu kirjeldada, seletada, defineerida, aru saada, mõista, ära tunda, kindlaks teha, oletada, arvata, uskuda - sest sellel ei ole vormi, mis võiks olla "etalon", et kõiki neid asju teha. Me kõik teame seda. Me kõik väljendame seda. Me kõik kogeme seda.

Ei ole võimalik midagi teadvustada, sest ei ole niisugust vormi, seletust, selgitust, tähendust olemas.

Elades pealtnäha õnne ja õnnetuse maailmas ning uskudes seda, elatakse fantaasiamaailmas, mida on võimalik seletada, kirjeldada, aru saada, selgitada, ära tunda, mõista. Kui tegelikult oleksid need "õnn" ja "õnnetus", vaid definitsioonid, mis niikuinii muutuvad. Seega, sa juba tead, et siin ei ole ühtegi vormi, ühtegi seletust, ühtegi fundamentaalset tähendust ;)

Parimat,
17. detsember 16:44 Maret kirjutas:
Viiteid eelkirjutajatele elu ja maailma teadvustamiseks, selgitamiseks, defineerimiseks...

Tasane ja üksildane inimene mõistab mõistetamatut. Ta ei otsi midagi, ta piirdub vähesega ning jääb vabaks kiusatustest.

I Ching (1150 e.m.a.)
17. detsember 17:18 kaljo kirjutas:
to:Teadvustamist ei ole olemas.
Terekest.
Olen lugenud Su kommentaare ja sellega seoses tekkis paar küsimust......Elu on suhted,nii elava,kui "elutuga".Nende "asjade" toimetulemisega,et need "korralikult" laabuksid,on kindlasti vaja meeleseisundit,mis tagaks n.n.normaalsed olukorrad.
Sa oled siin väitnud,et teadvustamist ei ole olemas ja ma arvan,et SA seda ka ise usud.Kas sellise seisundi tunnetamine on Sinus esile kutsunud ka meeleseisundi muutumise?Kas tunned,et Sinus on mingilmääral himud ja hirmud oma intnsiivsuse kaotanud?Kas tajud,et maailm on "lahkemaks" muutunud?Või on see arusaam teadvustamisest ainult intelektuaalsel tasemel?
Ära ainult ütle,et mitte midagi ei ole olemas,midagi ei ole defineerida.Sina oled ju olemas.
Mind tõesti huvitaks see muutus.Vabanda,kui midagi liiasti läks.
19. detsember 17:13 Mare kirjutas:
Teadlikult elamine on ikka paganama keeruline. Mõnda aega on see võimalik, aga enamus ajast ikkagi võimutseb EGO. Kui ikka kool ja kodu sulle lapsena on teinud kõva ajupesu, siis on väga keeruline hakata muul viisil käituma ja mõtlema.Aga kus on öeldud, et elu peab olema lihtne.Siin me ju selleks olemegi, et areneda.
19. detsember 17:39 M kirjutas:
Kas neid filme oleks võimalik ka kusagil internetis mingi tasu eest vaadata? Tänan:)
28. detsember 08:45 Teadvustamisteioleolemas kirjutas:
To Kaljo

Tänan huvi tundmast. Loomulikult tundub mulle, et toimunud on meeleseisundi muutus, kuid ma ei saa öelda, mis see on või kuidas seda võrrelda. Mul on soov panna midagi kirja, e-raamatuks ja kõigile tasuta lugemiseks. Esialgne plaan on järgmise aasta veebruari lõpuks see internetti üles riputada. Kui on huvi siis jälgi blogi: http://teadvustamisteioleolemas.wordpress.com

Parimat,
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: