SisekosmosTV »

Hüppa, ja võrk ilmub sinu ette
[20. september 2011 | Kirjutas: Kaido | 6883 korda loetud | kokku kommentaare: 12]

Oled sa tundnud, et soovid oma elus "hüppe" teha, aga ei julge ... sa kardad kukkuda. Arutleme Janno Seederiga filmi "Hüpe" üle, mis ütleb: "Hüppa, ja võrk ilmub su ette"

 

 

 

 

 

"Hüpe"

Vaata lähemalt Filmiõhtute kalendrit

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
20. september 23:02 Katrin kirjutas:
Janno ja Kaido - küll te olete toredad inimesed - inspireerivad ja omamoodi eeskujuks :)
21. september 17:10 Anu kirjutas:
"Kui õpilane on valmis, tuleb õpetaja".
Valmisolek ja ettevalmistus, õige ajastus, on otsustav.
Kui otsustad sooritada langevarjuhüppe, on tähtis ettevalmistus ja valmisolek, ilma selleta, kukud surnuks, hüppad aga võrk sind kinni ei püüa.
Võimalused tulevad siis kui oleme nende vastuvõtmiseks valmis.
Iga asi juhtub õigel ajal ja korrapäraselt, see oleneb iseenda tunnetusest, sest kõik "õige", tuleb nii või naa inimese juurde.
Pole vaja joosta trendide ega luua kellegi teise heaks elustiile, mis ei lähe kokku enda loomusega.
Me püüame tihti seda, mis meile ei kuulu ega pole meile jõukohane. Me üritame luua utoopilisi suhteid ja teha asju, milleks pole meile väge ega jõudu antud.
Mulle meeldib ütlus, "arenda oma olemas olevaid võimeid ja tegele puudustega, lõpuks loeb ainult inimese loomus" ehk "harjutamine teeb Meistriks"
Siis tuleb ka julgus ja usaldus ja see ongi kaitseks.
Targad ütlevad:" vaimses arengus oleme alati algus ja me ei saa kunagi valmis", see arusaam alandab tublisti meie ego aga see on värskendav ja edasiviiv.
21. september 20:23 Eve kirjutas:
Tore arutlus:) Alles hiljuti tabas mind mõte, kui kiiresti kõik muutub, võib ka mõelda, et muutun mina, mitte ümbrus, ehkki tundub vastupidi, enda muutust väga ei taju. Isegi tõekspidamised muutuvad, nii enda, kui teiste omad. Meeldis väga Kaido ja Janno vestluses, et kui eduraamatutes soovitatakse tõesti mõelda suurelt ja õpetatakse igasuguseid nippe, kuidas tulemust saavutada siis on vaja aru saada, milleks see suur vajalik on, sellest aga väga räägitud ei olegi. Lugedes erinevaid raamatuid, siis nii nagu Kaido ja Janno arutluseski, et kõigil meil on oma Lugu, on ka igal raamatu autoril oma Lugu, mis teda on aidanud (inglid, meditatsioonid, rännakud jne) ja ka tänases vestluses oli mõte, et loe, kuula aga see ei tähenda et see täpselt nii on, vb olla on see abiks ja annab ideid, et leida oma tee. Aitähh Jannole ja Kaidole! :)
21. september 22:06 Marek kirjutas:
Soovitan lugeda OSHO "KÜPSUS, VASTUTUS OLLA SINA ISE"
21. september 22:51 Eve kirjutas:
Mulle meeldib Osho "Julgus" jälle väga, tal on palju raamatuid ja midagi neis kõigis on ka ühist.
22. september 11:00 Tiiu kirjutas:
Kuskohas neid filme vaadata saab arumaeisaa...
22. september 11:20 TIINA kirjutas:
Oshot on tõesti hea lugeda, aitab elust paremini aru saada. Ka endast, ega nende emotsioonide järele jooksmine midagi head ei kuuluta. Peale lugemist tunduvad asjad palju lihtsamad ja selgemad, see ongi tähtis, et me oma eluga toime tuleksime.
Kõigil ju oma teekond ja areng.
22. september 11:41 Raido kirjutas:
Kasuks tuleb kindlasti eristamisvõime, mis on teadlik hüpe ja mis arulage hüpe. Ühes ootab meid võrk, teises valusad luumurrud.
Paradoks on see, et valusad luumurrud viivadki tihti meid teadlikuseni...kes tõelist valu pole tundnud, ei saa ka tõeliselt elu tundma. Õppimine käib ikka läbi valu.
Osho on ka minu lemmik, eriti huvitav oli lugeda ta eluloo raamatut. Kuidas kulges tema elu , kuidas temast sai Osho.
Ühest küljest oli ta tavaline inimene oma nõrkuste ja tugevustega, teisest küljest väga mitmekülgne ja särav isiksus.
22. september 12:32 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tiiu, neid saab vaadata Janno Seederi filmiõhtutel - vaata filmi all on link
24. september 08:43 K.T. kirjutas:
Mu vanaemal oli palju häid elufilosoofilisi lauseid, kuid üks, mille üle olen alles nüüd tõsisemalt mõtisklma hakanud, kõlas:"Inimene mõtleb, Jumal juhib". Nooremana ma seda lauset kuigi tõsiselt ei võtnud (ilmselt häiris seal see Jumal), kuid praegu ma iga päevaga saan aru selle lause sügavast tähendusest. Jumala aga võib asendada Universumi, Kõiksuse vmt-ga, mis kellegile paremini sobib.

Osho on suurepärane, teda lugedes oled nagu koju jõudnud. Minu otsingud elufilosoofia vallas ongi kuidagi temani jõudes lõppenud. Raamatutes on teatud sarnasus, kuid alati uudsus. Just lõpetasin "Intelligentsuse" ning see mõnus rahu, mida koged neid teoseid lugedes, on siiani sees. Samuti oli ta äärmiselt põnev isiksus lihtsalt oma eluga.

Aga neid Kaido ja Janno arutlusi ma ootan iga kord põnevusega ning kuulan mitu korda.Ja see Janno rääkimine mitu korda soovinupu vajutamisest on mu elu palju aidanud: mõistsin, miks mu suurimad soovid ei saa täituda - vajutan iga natukekese aja tagant uuesti nuppu.
03. oktoober 23:16 Jagaja kirjutas:
Vaatasin ka järgmist,ettenägemis võimest...Aga nüüd tundub,et kõik ikka pole nii.Kui mina,sina,tema....olen see looja,mida mina usun,loon omas tsenaariumis kõik ümber oleva, kõik tunded endale,aga ka teistele,siis olen mina,sina...ka selgeltnägija loonud.Pole teisi,miks me väsitame siis ennast selliste kõrvale kalduvate mõtetega.Teema on ENDA LEIDMINE,oma mõtete leidmine.Miks ELU mõtet otsides räägime veel ajast,selgelt ettenägemine....on aeg,ettekuulutusi...ette -on aeg.Ja samaaegselt mõtlen,miks ma siia kirjutan,seegi on minu kirjutatud tsenaarium.Eks ma ikka kirjutan sedagi endale,et seegi asi ära õppida!Ja jagan seda...
27. oktoober 14:41 N kirjutas:
Väga põnev jutuajamine aga kahjuks jäävad Kaido laused ja mõtted tihti pooleli, kuna Janno lihtsalt segab vahele ja ei lase lõpuni rääkida. Nii väga tahaks kuulata ära ka Kaido mõtteid!!!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: