SisekosmosTV »

[24. november 2014 | 12448 korda loetud]

Miljonid inimesed üle maailma otsivad iseennast. Nad loevad selleks läbi lugematu hulga raamatuid, osalevad lugematul hulgal kursustel ja mõtlevad lugematu hulga mõtteid. Aga nad ei leia iseennast üles. Miks? Sest sina oled see, kes otsib, mitte see, keda sa otsid. Enese leidmiseks tuleb oma tähelepanule 180 kraadine pööre teha ja tuldud teed tagasi liikuma hakata - üha sügavamale enda sisse eemaldades kõik kihid, mida on eemaldada võimalik. See, mida sa enam eemaldada ei saa, oledki Sina.

[17. november 2014 | 8370 korda loetud]

Tihtipeale tunneme end vastutavana selle eest, mis meie elus toimub - valikute eest, mida oleme teinud, mõtete eest, mida mõtleme, tunnete eest, mida kogeme. Tõde on aga see, et me ei saa mitte millegi eest oma elus vastutust võtta. Kui sellest aru saame, saabub vabadus.

[05. november 2014 | 6204 korda loetud]

Igapäevaelu paneb meid elama peas - mõtlema, analüüsima, hindama jne. Selle kõige käigus jääb aga tahaplaanile süda - sügavam tasand meie sees, kust kaudu tegelikult maailmaga suhtleme. Mis ohud sellega kaasnevad ja kuidas sellest välja tulla?

[27. oktoober 2014 | 7168 korda loetud]

Nii nagu koerad ja kassid sünnivad maailma olemaks koer või kass, sünnib iga inimene siia unikaalse füüsilise ja intellektuaalse pagasiga. Meil kõikidel on oma missioon siin täita. Kahjuks sageli võõrandume oma missioonist juba lapsepõlves, sest meid suunatakse (mõnikord suunab ühiskond vaikimisi) meid praktiliste valikute suunas, jättes meie loomuomased eeldused tahaplaanile. Siiski, sõltumata vanusest saad need sünnipärased eeldused ja loomuomased tugevused taaselustada ning need enda ja kogu maailma hüvanguks tööle panna.

[15. oktoober 2014 | 6739 korda loetud]

Poodidesse jõudis minu raamat "Jalutuskäigud sisekosmoses". Raamat iseenda, armastuse ja elumõtte" otsimisest. Mis raamat see on? Kuidas see sündis? Kas ja kuidas see sind inspireerida võiks? Kõik vastused leiad sellest loost ...

[13. oktoober 2014 | 4780 korda loetud]

Kuigi öeldakse, et naisi diskrimineeritakse, tehakse tegelikult seda hoopis meeste suhtes - emotsionaalselt. Mehed õpivad varases nooruses juba ära, missugused tunded on lubatud ja missugused keelatud. Lubatud on muidugi need, mis meid tugevatena näitavad, keelatud need, mis meid nõrkadena näitavad. Võti tegeliku tugevuse juurde on aga julgus näidata välja oma nõrkust.

[01. oktoober 2014 | 12061 korda loetud]

Tänaseks olen tantristlikku eluvaadet uurinud ja katsetanud ühe aasta. Kuigi tantra on midagi palju enamat, seostatakse tantrat valdavalt ainult seksiga. Tegelikult on tantra aidanud mul tulla mõistusest südamesse, oma tunnetesse ja kogemisse - võtta kontakti iseendaga sügavamal tasemel. Samuti on aidanud see mul läbi minna ebaküpsest mehelikkusest ning hakata maitsma inimsuhteid uuel, värskemal tasandil - teadvustades ja austades iseennast, oma tundeid ja avades end armastuse müsteeriumile.

[29. september 2014 | 6694 korda loetud]

Pime Eestimaa sügis-talv on lähenemas ning õige aeg planeerida külaskäiku päikesesse. Isiklikult planeerin sel aastal Aasias elada detsembri lõpust kuni veebruarini, sind kutsun endale külla aga jaanuarl lõpus Bali saarele.

[23. september 2014 | 6813 korda loetud]

Aeg-ajalt satume elus kõik vaidlustesse, arusaamatustesse ja konfliktidesse. Võib öelda, et igasugune vaidlus on võimuvõitlus - me püüame kellelegi midagi selgeks teha. Kuhu viivad aga tülid ja võimutsemine lähisuhetes? Need viivad kaugenemiseni ja hoolimatuseni, sest võimutsemise käigus võidab alati see, kes vähem hoolib. Suhte tegelik eesmärk on aga ju vastupidine - hoolimine. Järjekordne elu paradoks.

[15. september 2014 | 11147 korda loetud]

Emotsioonid on meie tegutsemise kütuseks. Kui aga emotsioonid negatiivsed on, võivad need kogu meie käitumise sootuks ära halvata. Mida teha ja kuidas toime tulla negatiivsete emotsioonidega? Selles videos leiad ühe võimaliku lahenduse lõhkuvate emotsioonidega toimetulekuks.

[10. september 2014 | 5886 korda loetud]

Kui me tunneme end halvasti, on meil enda säästmiseks kaks võimalust - asjad korda teha või mitte mõelda asjade peale, mida me korda teha ei saa. Sageli aga mõtleme asjad elus palju hullemaks kui need tegelikult on, ehk on meis isegi palju valeootusi elule.

[07. september 2014 | 4861 korda loetud]

Öeldakse, et Jumal lõi inimese oma näo järgi. Kas selleks "näoks" on meie füüsiline keha või midagi muud? Meie jumalikkus väljendub kahes aspektis - võimes luua ja võimes anda.

[01. september 2014 | 6901 korda loetud]

Kas sa päriselt armastad teist inimest või soovid lihtsalt, et ta sinu mängu mängiks? Mõlemat nimetatakse armastuseks, aga esimene neist on loov, kui teine on lõhkuv. Kumba sina praktiseerid?

[25. august 2014 | 5232 korda loetud]

Millal sa viimati kellegagi konflitki või sõnelusse sattusid? Kas tundsid, et sulle tehti liiga või soovisid kellelegi midagi selgeks teha? Need kõik on sinu Ego väljendused, Ego probleemid. Kuidas väljendub meis aga vaimne Ego?

[18. august 2014 | 6088 korda loetud]

Kas sa elad peas või südames? Elades peas kannatame sageli, jõudes südamesse leiame rahu.

[15. august 2014 | 3860 korda loetud]

Oled sa märganud enda ümber rahulolematust ja õnnetuid inimesi? Selles raadiomõtiskluses arutlen selle üle, miks meis on juurdunud kalduvus negativismile ja kuidas seda ületada?

[06. august 2014 | 3779 korda loetud]

Mida teha olukorras, kus sulle olla ei meeldi? Selles raadiomõtiskluses selgitan, missugused on neli "strateegiat", mida saame kasutada juhul, kui soovime oma elus mingit muutust läbi viia.

[14. september 2013 | 7102 korda loetud]

Sel sügisel tuleb taas Eestisse maailmakuulus tantraõpetaja Austraaliast - Andrew Barnes. Kuna osalesin ka Andrew kursuste korraldamisel, räägime selles videos Andrew Barnesist, tantrast, suhetest, seksist ja armastusest

[04. november 2012 | 9327 korda loetud]

Mõned kuud tagasi sattusin sellisele lehele nagu www.ulmefilm.ee. Sellel lehel on 13 eesti keelset dokumentaalfilmi sellest, mis meie maailmas päriselt toimub. Olin siiralt üllatunud uurimistöö põhjalikkuse ning faktuaalsuse tõttu. Jäin vaatama, ja tänaseks olen kõik 13 osa ära vaadanud. Ehmatav. Päriselt.

[12. oktoober 2012 | 5657 korda loetud]

Paljud otsivad Jumalat, kuid ei leia seda. Paljud leiavad Jumala ilma otsimata. Kuidas?

[09. oktoober 2012 | 8059 korda loetud]

Aasta 2012 kohta on räägitud põnevaid lugusid aastasadu, ehk isegi tuhandeid. Nüüd on see käes. Tundub, et Eestis on kõik mõnus ja rahulik, ja isegi tänavune oktoobri päike teeb mõnusalt põsele pai. Mis aga toimub meist kaugemates paikades? Sattusin juhuslikult vaatama mõnda väga põnevat videot, ja tuleb tunnistada, et pani mõtlema küll ...

[08. oktoober 2012 | 5188 korda loetud]

Meid ümbritsevad igal hetkel kümned helid. Kuigi enamus jäävad neist meie jaoks märkamatuks, avaldavad nad sellegipoolest meile kogu aeg mõju.

[27. september 2012 | 8210 korda loetud]

Mis on reaalne ja kus läheb reaalsuse piir? Mis ühele on reaalne, võib teisele olla täiesti ebareaalne. Kuidas nihutada enda jaoks reaalsuse piire?

[22. september 2012 | 8752 korda loetud]

Kohtusin bändide Indigolapsed, Tane Mahuta ja Manki Maind solisti, rännumehe ning paljudele inimestele inspiratsiooniks oleva Tom Valsbergiga, kes andis hiljuti välja põneva raamatu "Kuidas rännata ilma hirmuta". Istusime ja arutasime, kuidas rännata elus ilma hirmuta.

[11. september 2012 | 6129 korda loetud]

Eckhart Tolle on meister. Meister olemises, vaikimises ja vaikuse igapäevaellu toomises. Kuidas tuua vaikust igapäevaellu?

[04. september 2012 | 6571 korda loetud]

Oled kuulnud midagi külgetõmbeseadusest? Sellest, et see, millele keskendud, kipub saama sinu tegelikkuseks. Nii see on. Kuid mitte ainult.

[29. august 2012 | 7375 korda loetud]

Kõikide inimeste elus on takistused. Louise L. Hay toob välja nendest 4 olulisimat: rahulolematus, viha, hirm ja süütunne. Kuidas neid ületada?

[23. aprill 2012 | 5766 korda loetud]

Nick Nolte poolt superhästi mängitud osa filmis "Rahumeelne sõdalane" näitab ette, kuidas üks meelerahus "sõdalane" meie paradoksaalses maailmas parimal viisil hakkama saab. Arutasime selle filmi käigus tekkinud mõtteid ka Jannoga.

[19. aprill 2012 | 6461 korda loetud]

Sattusin vaatama Margus Aru filmi "Vastus", ja jäin täiesti mõttesse ning vaatama. Väga hästi tehtud film iseenda ja oma maailma kaotamisest ning taasleidmisest.

[11. aprill 2012 | 8842 korda loetud]

Kohtusin üle aasta taaskord oma hea Õpetaja Ralfiga ning arutasime teemal, missugused on võimalused igal ühel endal oma vitaalsust ja eluenergiat suurendada?

[14. märts 2012 | 6588 korda loetud]

Enne Bangkokist lahkumist veetsin mõned tunnid Bangkoki pargis oma sõbra ja sealse teejuhi Argoga, kelle vaimne nimi on Abhirama Das. Istusime ja arutlesime teemal, miks inimesed Aasiasse vaimsust otsima lähevad? Tema ise on seal elanud juba 1,5 aastat

[06. märts 2012 | 6028 korda loetud]

Kas eestlane olla on uhke? Peale selle laulu kuulamist oled sa superuhke, et sa eestlane oled :)

[04. märts 2012 | 6877 korda loetud]

Tihti otsime suuri ja vaga suuri muutusi elus. Suured muutused koosnevad aga pisikestest muudatustest. Et elu tahenduslikumaks muuta, on oluline astuda esimene samm. Anna selle sammu kaudu oma elule uus tahendus, muuda see enda Teeks.

[01. märts 2012 | 5990 korda loetud]

Kaisime soprade Tom Valsbergiga Indigolastest ja Alar Ojastuga Tais Koh Phangani saarel maailma "katusel", mõtisklesime elu yle ja kuulasime Tomi kõige viimast laulu.

[26. veebruar 2012 | 5565 korda loetud]

Olen hetkel Tais Koh Phangani saarel, mida nimetatakse ka "paradiisisaareks". Jah, selline nimi on saarele antud taiesti oigustatult. Selles video soovin sulle aga sydametunnistusele "koputada", et sa kysiksid endalt lihtsa kysimuse: "Kas ma elan oma elu viisil, et ma hiljem ei kahetseks?"

[12. veebruar 2012 | 13339 korda loetud]

Kohtusin oma kalli Õpetaja Polinaga, et leida vastust küsimusele "Miks inimesed nii tihti raha pärast mures on ja kuidas raha oma ellu luua?"

[06. veebruar 2012 | 5296 korda loetud]

Vaatasime Jannoga uhiuut filmi "Eve ja tulihobune", mis rääkis ühest hiina perekonnast, kes elab Ameerikas, ja nende väljakutsetest nii kultuuriliselt kui religioosselt uude keskkonda sulanduda

[21. jaanuar 2012 | 7606 korda loetud]

Tervis on meie kuldvara. Kuni tervis on korra, oleme ise võimelised oma õnne eest seisma. Kas ja kuidas end ise tervena hoida ja tervendada?

[18. jaanuar 2012 | 17489 korda loetud]

Kohtusin oma kalli Õpetaja Polinaga, et leida vastust küsimusele "Kas armastus on olemas ning kust seda leida?"

[14. jaanuar 2012 | 5595 korda loetud]

Bruce Liptoni film "Loodus, kasvatus ja armastuse jõud" räägib lastest ja laste kasvatamisest rakubioloogi silmade läbi

[09. jaanuar 2012 | 6939 korda loetud]

Meditatsiooni ümber on väga palju vahtu. Meditatsiooniks nimetatakse väga paljusid erinevaid mõtlusi ja istumisi. Selles filmis arutasime meditatsiooni üle Ekchart Tolle loengu kontekstis.

[02. jaanuar 2012 | 7926 korda loetud]

Waldorfpedagoogika kohta räägitakse nii head kui halba. Kuigi me ei ole antud valdkonna spetsialistid, mõtisklesime siiski filmi "Waldorfi lubadus" üle

[30. detsember 2011 | 5731 korda loetud]

Kuidas õpetada ja kasvatada lapsi? Selles videos arutleme ühe alternatiivse laste kasvatamise viisi üle.

[14. detsember 2011 | 7419 korda loetud]

Kuidas leida rahu? Kuidas vaigistada oma meelt? Kuidas selles hullumeelses maailmas toime tulla? Nendele küsimustele otsivad kaks tavalist meest vastuseid filmis "Hiigelhüpe. Aga mina?"

[08. detsember 2011 | 7020 korda loetud]

Vaatasime Jannoga filmi "Vesi" järge ning mõtisklesime nii veest kui elust tervikuna.

[01. detsember 2011 | 6118 korda loetud]

Kui suur on sinu hing? Kus asub sinu hing? Kus on sinu hinge ruum?

[24. november 2011 | 6812 korda loetud]

Kõik inimesed soovivad edukad olla. Kuidas seda saavutada? Selles filmis rääkis Deepak Chopra oma nägemuse edu saavutamisest vaimsete seaduste kontekstis

[16. november 2011 | 6882 korda loetud]

Elu on kiire ja möödub silmapilguga. Seetõttu on väga oluline enesele teadvustada, mis on sinu jaoks elus tähtis, ja alati vastavalt sellele ka käituda.

[04. november 2011 | 6210 korda loetud]

Küllusest ja külluse loomisest on ilmunud sadu ja tuhandeid raamatuid. Oma filmis "Küllus" jagab inspireeriv õpetaja Neale Donald Walsch oma nägemust külluse loomisest ja edu saavutamisest.

[01. november 2011 | 5268 korda loetud]

Tunnid, päevad, kuud ja aastad mööduvad. Üldjuhul käsitletaksegi kalendriaastat kõige pikema aastana. Kuid kas see on tõsi?

[18. oktoober 2011 | 6218 korda loetud]

Wayne Dyer on tuntud autor ja armastatud õpetaja. Oma filmis "Teadvuse muutus: Eesmärgist tähenduseni" annab ta edasi nii oma inspireeriva loo kui ka palju mõtteid teiste filmi põimitud lugude kaudu.

[07. oktoober 2011 | 6661 korda loetud]

Saladuse filmile on tulnud mitu järge. Opus on nendest üks praktilisemaid ja huvitavamaid ...

[05. oktoober 2011 | 6300 korda loetud]

Vaatasime Jannoga filmi "Valgusenergia keha tervendamine" ja tekkisid sellised mõtted ...

[29. september 2011 | 7395 korda loetud]

Sageli algavad inimeste eneseotsingud külgetõmbeseaduse avastamise ning katsetamise kaudu. Enamusel see ei õnnestu. Mõnedel üksikutel õnnestub ka. Milles on siis viga?

[20. september 2011 | 6873 korda loetud]

Oled sa tundnud, et soovid oma elus "hüppe" teha, aga ei julge ... sa kardad kukkuda. Arutleme Janno Seederiga filmi "Hüpe" üle, mis ütleb: "Hüppa, ja võrk ilmub su ette"

[15. september 2011 | 8479 korda loetud]

Telepaatia, selgeltnägemine ja telekinees - kas see on üldse võimalik?

[10. september 2011 | 6676 korda loetud]

Leidsin ühe video, mille tegin Sisekosmose alguspäevadel - 2009 aasta novembris. Minu isikliku sisekosmose avastamine algas just läbi kvantfüüsika mõistmise ja alateadvusega sõbraks saamise. Need teemad inspireerisid mind ka seda videot tegema, mis võttis esialgse plaanitud 2 tunni asemel hoopis 6 tundi ning ma lõpetasin selle video kell 4 öösel.

[05. september 2011 | 6204 korda loetud]

Eckhart Tolle aitab meil tuvastada enda päris olemust. Kas sina oled selle juba üles leidnud?

[03. september 2011 | 6646 korda loetud]

Sul on uskumused, mis juhivad sinu elu. Kas neid on võimalik muuta ja seeläbi anda ka oma elule uus suund ning tähendus?

[25. august 2011 | 7311 korda loetud]

Tähelepanu! Ole ettevaatlik, mida sa vee joomise või toidu söömise ajal mõtled. Ka dushi all käimise ajal, muide. Sellel võivad olla pöördumatud tagajärjed sinu elule. Nii head kui halvad ...

[22. august 2011 | 6179 korda loetud]

Vaatasime Jannoga filmi "Elavad valgustunud" ja jagame oma mõtteid ka sinuga

[18. august 2011 | 7001 korda loetud]

Mooses sai Elult endalt koodi "Ma olen See, ma olen" (I am That, I am), mida ta ei suutnud alguses mõista, kuid mis viis ta sügava taipamisteni ja mille ta pidi edasi viima oma rahvale. Istusime Jannoga maha ning arutasime, mida tähendab "Ma olen See, ma olen"

[16. august 2011 | 6272 korda loetud]

Meil kõikidel on sisemised varjud, millele me ei julge ja ei taha otsa vaadata. Siiski, et sisemine kasv oleks harmooniline, peame selle varju tuvastama ning sellele ka siis julgesti otsa vaatama

[13. august 2011 | 9897 korda loetud]

Sedona meetod on enesearengu valdkonnas hästi levinud meetod negatiivsetest mõtetest ja emotsioonidest vabanemiseks. Vaatasime Jannoga filmi ära ning mõtisklesime selle üle SisekosmosTV's

[09. august 2011 | 6079 korda loetud]

Vaatasime Jannoga filmi La Bella Be Verte ehk Ilus roheline ja mõtisklesime, kuidas saaks ennast päriselt kiirustavast igapäevaelust lahti ühendada.

[07. august 2011 | 8280 korda loetud]

OSHO on Eestis ja ülemaailmselt tunnustatud autor, kelle "sulest" on ilmunud enam kui 10 raamatut. Arutasime Jannoga OSHO filmi "Miks suhtlemine nii keeruline on?" üle

[02. august 2011 | 8464 korda loetud]

Sel korral arutasime Eesti oma Feng Shui spetsialisti Janno Seederiga Neale Donald Walsch filmi "Terviklik elamine" üle

[29. juuli 2011 | 8642 korda loetud]

Vaatasime hea sõbra Janno Seederiga Eckhart Tolle filmi "Mis on elu mõte?" ning mõtisklesime hiljem siis selle üle ...

[16. mai 2011 | 9023 korda loetud]

Millal saabub sinu elus see aeg, kui sa otsustad õnnelikuks hakata? See ei ole retooriline küsimus. Samuti ei ole see väljakutse esitamine sulle, sest õnne on otsitud läbi aegade, kuid leidnud on vähesed.

[05. aprill 2011 | 23104 korda loetud]

Käisin külas joogaõpetajal Ingvar Villidol ja küsisin ka temalt, kuidas me saaksime leida meelerahu. Välja kukkus äärmiselt põnev ning selgitav video sellest, kuidas tundma õppida oma meelt ja selle kaudu ka rahu leida.

[29. märts 2011 | 8270 korda loetud]

Ma usun, et kõik inimesed sünnivad siia maailma just talle loomuomaste ning unikaalsete oskustega. Kui vanemad aitavad meil lapsena need oskused üles leida ning neid arendada, saame neid ka edukalt tulevikus oma elatise teenimise vahenditena kasutada.

[22. märts 2011 | 18104 korda loetud]

Kuna meditatsiooni kohta on kirjutatud sadu raamatuid ning mediteerimiseks nimetatakse väga paljusid erinevaid tehnikaid, siis otsustasin oma kogemustele tuginedes rääkida "tavaliselt inimeselt tavalisele inimesele", mis asi meditatsioon on ning kuidas see meid igapäevases elus aitab.

[20. märts 2011 | 13290 korda loetud]

Käisin külas ravitsejal ning teadmamehel Ralf Neemlaiul, kes mind 2006 aasta suvel "august" välja aitas. Ralf oli mees, kes mind endaga tegelema pani ning kes aitas mul oma elu tagasi saada.Selles intervjuus räägime sellest, miks inimesed eluaukudesse kukuvad ja kuidas sellest välja saada. Samuti arutame, miks meditatsioon enesearengus nii oluline on ning kuidas meditatsiooni igapäevaelus kasutada.

[15. märts 2011 | 12888 korda loetud]

Käisin taas külas oma heal sõbral ja feng shui eksperdil Janno Seederil ning rääkisime teemal "Kuidas leida igast päevast killuke meelerahu?". Eriti huvitas mind küsimus, kuidas inimene võiks meelerahu leida juhul, kui kõik asjad ei ole nii, nagu tahaks?

[11. jaanuar 2011 | 7143 korda loetud]

Sõitsin täna hommikul Hiinast Hong Kongi Aasia suurimale mänguasjade ja lastetarvete messile. Muljed on väga võimsad ning inimesed on hästi toredad ...

[10. jaanuar 2011 | 9485 korda loetud]

Tervitusi Hiinast. Jõudsin Pekingisse reedel kl 6.00 hommikul ning terve esimese päeva peaaegu magasin, sest eelmine päev jäi vahele. Järgmisel päeval startisin 22h pikkusele rongireisile Guangzhousse ...

[22. mai 2010 | 21677 korda loetud]

Feng Shui on iidne Hiina õpetus elu printsiipidest. Kuigi sageli samastatakse feng shuid vaid sisekujundamise elementidega, on tegelikult feng shui kui õpetus tuulest ja veest alus terviklikule elule - harmoonilisele, tasakaalus ning külluslikule. Külastasin suvisel kevadpäeval oma head sõpra Janno Seederit, kes on feng shuid õppinud, praktiseerinud ja õpetanud viimased kümme aastat, ning küsisin temalt: "Mis feng shui on, ja kuidas see aitab meil oma elu paremaks muuta?". Janno vastused inspireerisid mind väga - loodan, et ka sind. Vaata esimest SisekosmosTV ekspertintervjuud feng shui eksperdi Janno Seederiga. Janno alustas õpinguid ning feng shui printsiipide praktiseerimist juba 10 aastat tagasi, ning on tänaseks tõusnud kõrgelt hinnatud septsialistiks Eestis. Ta on koos oma naise Siretiga külastanud üle Eesti enam kui 1500 kodu, kus on aidanud tasakaalustada energiaid. Samuti on nendelt ilmunud väga edukas raamat "Eesti oma feng shui", mida on müüdud juba enam kui 11 000 eksemplari