Eesmärkide saavutamine »

Eduteadvuse kursuse lõpp
[07. juuni 2012 | Kirjutas: Kaido | 9184 korda loetud | kokku kommentaare: 26]

Igal asjal on meie elus algus ja lõpp. Eduteadvus tähistab minu jaoks ühe põneva ajastu algust, ning nüüd ka ühe põneva ajastu lõppu.

"Kuidas luua Eduteadvust?"
Sisekosmose blogi sai alguse Saladuseblogist aadressil www.suurimsaladus.ee, milles ma käsitlesin mitme aasta vältel (2008 - 2010) sellist põnevat nähtust nagu "külgetõmbeseadus". Ma komistasin sellise seaduse otsa juba tegelikult 2007. aastal, kui sattusin nägema filmi "Saladus", kuid aktiivsemalt hakkasin seda uurima ning testima alles aasta hiljem. Just oma avastustest ja mõtetest selle ülikireva loomise seaduse kontekstis hakkasin kirjutama Saladuseblogi.

Pragmaatilise ja analüütilise meesterahvana ei olnud mulle aga Saladusest küllalt. Mul oli kogu aeg üks küsimus huulil: "Kuidas see ikka võimalik on?". Tegeledes selle küsimusega, sattusin ma lähemalt uurima meie maailma kvanttasandil, mis kogu pildi minu jaoks loogilisel ja arusaadaval viisil lahti seletas. "See on päriselt ka võimalik", tunnistasin ma lõpuks oma mõistuse võitu. Nende ja paljude teiste avastuste baasil kirjutasin ma kokku 220 lehekülge materjali, millele lisasin selgitavad videod, ja panin need kokku internetikursuseks "Kuidas luua Eduteadvust?".

Ma ütlen ilma liialdamata, et 4 aastat tagasi oli "Eduteadvus" kogu minu elu. Mind köitis see, kuidas meie maailm töötab, ja missugune on meie mõtlemise ja tunnetamise roll oma elu kujundamisel, nii tugevasti, et ma võin suurustamata öelda, et ma testisin külgetõmbeseadust nii öösel ning päeval. Ma lihtsalt tahtsin aru saada, kas see kõik päriselt ka töötab või mitte.

Tänaseks võin öelda, et tegelikult töötab küll. Jah, mitte päris niimoodi, nagu tavaliselt seda tõlgendatakse (mõtle positiivselt ja kõik laheneb), kuid just see, kes me oleme oma kõige sügavamal tasandil, "kujundab" maailma, milles me elame. Olen valmis täna selle väite kaitseks isegi mürki võtma.

Eduteadvus - kus psühholoogia kohtub kvantfüüsikaga
Kõige lihtsam on eduteadvust mõista psühholoogia ning kvantfüüsika kohtumispaigana. See, missugused on meie valdavad mõttemustrid ja juba lapsepõlvest külge poogitud uskumused, peegeldavad meile meie maailma. Teisiti ei oleks see ju võimalikki - me ju tajume oma maailma läbi enda aju ja mõistuse. Ning see, mida me valdavalt oma ajus hoiame, kujundabki selle, kuidas me oma maailma tajume.

See aga ei ole veel kõik. Kui mängu võtta ka viimase 100 aasta kvantfüüsika avastused, võime mõista, kuidas meie alateadlikud mustrid ajus täiesti müstilisel kombel elementaarosakeste tasandil meid ümbritsevat maailma mõjutavad. Loomulikult ei saa see mõju olla vahetu (kuid just see on see, mida külgetõmbeseaduse all tavaliselt mõeldakse), kuid perspektiivis kipub meie elu muutuma just selliseks, nagu me kõige sügavamal tasandil usume seda olevat: kui usume, et elu on halb, läheb see üha halvemaks; kui usume, et elu on hea, muutub see ka üha paremaks. Kõige suurem nipp ongi "elu" ära petta, ehk leida lahendus sellele, kuidas juba ajal, mil kõik tundub veel halvasti olevat, end ümber programmeerida sellele, mida me tegelikult kogeda soovime. See on meistritükk, mis mulle (ja kindlasti ka paljudele teistele) kõige rohkem väljakutseid esitanud on.

Õnneks sain ma sellega hakkama. Ilma liialdamata võin ma öelda, et minu elu ei ole mitte kunagi paremas seisus olnud kui praegu: minu elus on intiimne lähedus, millest ma kunagi isegi mõelda ei osanud; minu elus on kaks õnnelikku last, kes mul iga päev silma särama panevad, ja minu elus on mõnus ja mind hästi äraelatav äri, millest ma ka kunagi vaid unistasin. See on kõik, mida ma hetkel vajan, et õnnelik olla. Ja see on eduteadvus praktikas. Vähemalt minu jaoks.

Eduteadvuse lõpp
Siiski, nagu ma alguses mainisin, on igal asjal algus ja lõpp. Kuigi Eduteadvuse e-kursus on pungil lihtsas ja arusaadavas keeles selgitusi sellest, kuidas see kõik võimalik on, ja kuidas seda kõike praktikasse rakendada, otsustasin ma selle kursuse kinni panna.

Tänase päeva seisuga on Eduteadvuse kursusega liitunud 596 inimest, mis ületab tegelikult mitmekordselt minu esialgsed prognoosid. Suur aitäh kõikidele, kes mind usaldasid ja selle kursuse soetasid. Kuna olen kursusele ka palju positiivset vastukaja saanud, siis usun, et ma ei petnud nende inimeste usaldust ja nad on oma investeeringuga rahul. Et nende rahulolu säiliks, jääb loomulikult nendel kursusele ligipääs igavesti avatuks. Uusi kasutajaid ma enam aga alates 15.juunist juurde ei võta.

Põhjus selleks on lihtsalt minu enda ja minu vaadete muutumises. Me kasvame ajas ning sellega seoses muutuvad ka väärtushinnangud. Eduteadvuse kursus on valdavalt üles ehitatud majanduslike läbimurrete teostamiseks. Jah, kursuse esimene, teoreetiline osa, selgitab üksikasjalikult lahti, kuidas see kõik ikka võimalik on, kuid teine, praktiline osa, on puhtalt keskendunud sellele, kuidas oma eesmärke teoks teha ja elus rohkem raha teenida. Täna tunnen ma, et see ei ole meie elus kõige olulisem. On olulisemaid asju ... nagu lapsed, armastus ... lahkuse ning sallivuse arendamine ... ja palju muud, mis meid paremaks inimeseks muudab.

Lõpumüük 10 euroga
Kuna ma tean, et tegelikult on see kursus väga hea, siis otsustasin ma selle küll Sisekosmose avalikust müügist juba täna maha võtta, aga võimaldan soovijatel sellega veel mõne aja jooksul liituda 10 euro eest (kui ma kursuse 2009. aastal avasin, oli selle hind muide ekvivalendina 64 eurot). Seega, kui sul tekkis selle kõige vastu huvi, siis selle lingi kaudu saad kursusega liituda (vaata siia). Aga samas võid kogu selle jutu ka ära unustada, sest selle artikliga lõppeb Eduteadvus - sinu jaoks lihtsalt sõna, minu jaoks osake minu isiklikust ajaloost.

Uuendus 01.08.2012a: Kuna antud kursuse kohta on jätkuvalt palju küsitud ning huvi on suur, siis otsustasin selle kursuse taasaktiveerida (hind on 10 eurot). Vaata kursuse kohta siin: vaata siia

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
07. juuni 20:13 LibaRebane kirjutas:
Hei, Kaido,,,
Olen ka kõik paremad eneseabi raamatud läbi lugenud ja väga,,,väga kaua harrastanud üht idamaist vöitluskunsti,,,aga just praegu viskasin sõna otseses mõttes mõõga nurka ja avastasin selle, mida ma kogu aeg otsinud olen ja alles nüüd leidsin-falun dafa. Paari harjutuskorra järel on mul üks tervisehäire täielikult taandunud ja üldse,,,kogu ideoloogia on niivörd minu jaoks,,,ei ole see "edu" üldse selline nagu enne ette kujutasin,,,vaid hoopis teistsugune - kooskõlas maailmakõiksusega.
Õnn on elus olla,,,
07. juuni 21:15 Tex kirjutas:
Väga kurb oli seda artiklit lugeda.

Olen juba mõnda aega olnud selle lehe lugeja ja kui kinni jooksen, siis on hea siia tulla. Samuti olen juba varasemalt soetanud endale Edu teadvuse kursuse aga mis raha eest, seda ei mäleta ja tead, see ei ole oluline, sest ostsin selle kui vajasin mõistmist, maailma mõistmist, iseenda mõistmist. Mind on see palju aidanud. Kuigi ma nüüd mõnda aega ei ole sinna sisse loginud, siis täna selle artikli peale logisin ja vaatasin, et kui aega leian, siis loen ja kuulan uuesti neid materjale.

Olen minagi pikalt iseendaga ummikus olnud, kuid nüüd olen rahul ja näen asju teisiti. Suure muutuse tõi minu jaoks uus töö, millega olen väga rahul ja mis on minu arusaamu muutunud endast ja elust.

Praeguse töö sain aga nii, et intervjuul käies olin mina ise, ei teeselnud kedagi paremat, vaid olin kes ma olin. Algselt ei näinud mulle see töökoht väga perspektiivikas aga seal oli ametialaseid kohustusi, mille olin haridusega omandanud. Mulle isegi tundus, et lähen karjääriredelil tagasi. Tööintervjuul olin küll mina ise aga samas enne seda ikka pabistasin, et huvitav, kuidas mul läheb.

Saan öelda, et kui inimene on oma tööga rahul ja ta tunneb, et saab ennast realiseerida, teda aktsepteeritakse, töö pakub väljakutseid ja tasu on rahuldust pakkuv, siis see ongi peamine. Nüüd saan aru, kui oluline oli enda võimetele sobiv töö leida. See avas minu silmad ja näen elu teisiti.

Kuid nagu inimloomusele omane, soovin ma juba edasi areneda ja veelgi tasuvamat ja perspektiivikamat töökohta saada ca 2-3 aasta pärast.

Ütleksin, et ka palk, raha, on inimeste elus väga tähtsal kohal. Kui seda ei ole piisavalt, siis selle puudust tuntakse häirivalt. Kuid kui inimeste sissetulek katab nende põhivajadused, siis alles saab öelda, et rohkem raha ei ole prioriteet, vaid teised väärtused.

Lõppu tahaksin lisada selle, et ma tänan Sind Kaido ja minul ning kindlasti paljudel teistel oleks hea meel kuis sa vahel sisekosmosesse ikka artikleid edasi kirjutaks. Sul on head mõtted, mis inspireerivad, turgutavad ja lohutavad ning oskad seda kõike kirja panna lihtsas, arusaadavas keeles.

Edu :) ja ilusat suve!
07. juuni 21:43 Agne kirjutas:
Mul on hea meel Kaido. Tõesti. Tundub, et praegune hetk nõuab meilt südames olemist ja südames elamist rohkem, kui kunagi varem. Tegin ka hiljuti suure pöörde, üleöö ja ootamatult, sest süda vajas nii.
07. juuni 22:20 Soovija kirjutas:
Kaido, aitäh jagamast nii seda kui ka paljusid teisi mõttekäike ja postitusi. Edu ka edaspidiselt!
08. juuni 09:40 Kaire kirjutas:
Tere Kaido.
Tõesti on kurb lugeda ja alguses tekkis shok, et "mis mõttes lõpetad? mis nüüd siis saab?" :) Mulle on e-kursus olnud kui päästerõngas momendil kuna olen keerulisel risteel oma eluga ja kursus tõesti aitab mind, vähemalt ma ise usun. Kuigi olen alles algstaadiumis praktikatega aga tahan jätkata seda teed. Sinu artiklid on jõudu andnud, sa oled väga paljusid inimesi aidanud, atäh sulle ,sa oled suure töö ära teinud.
Aga loomulikult saab iga asi otsa, ammendatud ja on vaja edasi liikuda uute suurte tegude juurde ja ma soovin sulle edu ja päikest kuhu iganes su tee viib.
Aitäh sulle Kaido :)
08. juuni 10:05 L kirjutas:
Mul on rõõm kuulda ja lugeda, et sa oled sinnamaani jõudnud oma elus.
08. juuni 10:18 Kristiina kirjutas:
Tere Kaido!
Tänan! Edu ja teadvus liigutavad meid endaks :)
08. juuni 10:38 Virve kirjutas:
Aitäh Kaido heade õpetuste eest,neid on meil kõigil vaja,olenematta vanusest.Soovin Sulle siiralt edu uutes ettevõtmistes ja ka isiklikus elus.
08. juuni 10:44 Mari kirjutas:
Tore! Tere tulemast klubisse:)
08. juuni 10:53 Raivo Raave kirjutas:
Hea Kaido
Oled õigel teel.
Hoolimise väge Sulle
08. juuni 12:16 Atir kirjutas:
Kirjutan Sulle esimest korda ja seda selleks,et tänada.Sinu abiga olen mitmeid kordi endale meelde tuletanud,et ma pole üksinda selles muutuvas ja kaunis maailmas.
Aitäh ja rõõmu! Naerata!
Atir
08. juuni 13:59 HELJO kirjutas:
Juba mõnda aega meili avades oli sinu õppetükk mind ootamas ja see oli nii soe tunne.Lugesin seda aeglaselt,et süveneda sisusse.Paljus on see muutnud mind rahulikumaks,et kõik mis toimub on millegi lõpp või uue algus ja nii seda tulebki võtta -see on kui seaduspärasus.
Kahju,et lõpetad!...kuid see on sinu elus uue etapi algus.Soovin sulle usku endasse,armastust ja hoolivust.
Kui tunned,et midagi tahad meile veel öelda,siis oleme valmis sind kuulama.Aitäh sulle!
08. juuni 17:31 Lisan kommentaari kirjutas:
Seda on rõõm lugeda, et tegelikult on suurimad väärtused: suhe lähedastega, lapsed ja loominguline ja või praktiline töö. Suhe lähedasega on mõjuvaim vaimne praktika ja palju tõhusam kui ükski teooria. Ma ei tea, mida teised seda artiklit lugedes tunnevad, kuid mina tunnen, et just intiimne lähedus ja armastus on palju sinus äratanud. Ma ei võta mürki, kuid arvan, et selle lähedase armastuse "kaotamine" oma elus pani sind ka seda edu otsima ja sisse poole vaatama, et leida vastuseid hinge kriipivatele küsimustele. Kuidas ma seda tean? Omast kogemusest. See ei tähenda seda, et sinu elus nii juhtus, aga mingi sisemine äratundmine või sisetunne... Rõõm oleks lugeda kunagi hoopis sinu autobiograafilist raamatut, ehk seda, millist elu elasid inimesena seda edu, armastust ja või ennast otsides. Ehk seda on kirjutada lihtsam siis, kui piisavalt vett on merre voolanud ja kui sa tunned, te nüüd on hetk küps.

Aitäh!
08. juuni 20:46 Eesti Tolle Fänn kirjutas:
Inimsuhted võivad olla põrgu.
Aga need võivad olla ka võimsaks vaimseks praktikaks.
08. juuni 21:19 Maire kirjutas:
Aitähh senise olemasolu eest!!Ikka ja jälle sain kiigata sinu listi ja alati oli seal olemas täpselt see, mida just vajasin!Edu sulle ja loodan, et jõuan ka kohe sellesse imelisse olemisse!
08. juuni 22:19 Janek kirjutas:
Kaido,

Sinust ja Sinu tegemistest on olnud mulle nii palju abi, et mõõta on seda väga raske, võimatu.
Ega see ei lõppegi nüüd. Seda ei saagi enam pidama. Nüüd tuleb aina hoogu või ulatust juurde, nagu aatomituumade lõhustumine.
Suur tänu Sulle! Nii suur, et mõõta on seda väga raske, võimatu. Igatahes on see tänu suurem kui Sa arvad.

Joovastavat elu ja armastust!
09. juuni 08:10 Triin kirjutas:
Tänan ka Kaidot! Kuna minu esimesed huvitavad lugemised algasidki portaalist "Suurimsaladus", seetõttu oli kahju, kui portaal lõpetas. Samas Kaido õnneks päris ära ei kadunud ja jätkas Sisekosmosega. Liitusin juba ammu Eduteadvusega ja olen sealt enda jaoks nii mõndagi kasulikku ja abistavat leidnud ning on hea sinna igal ajal uuesti sisse kiigata, kui soovin.
Meeldib just Kaido siirus tema artiklites. Tänases loos meeldis eriti, et olulised on head suhted, eneseteostus, tähtsam,kui miski muu. Samuti nõus, et elame muutuvas maailmas, kõik muutub ajas meie ümber, meie ise, meie teadmised. Elu on põnev ja huvitav! Aitähh Kaido, et oled olemas!
09. juuni 19:39 Angela Kalev kirjutas:
Suur tänu sulle Kaido jagamast seda kõike.Palju päevi käisin Sinu lehel iga päev ja väärtuslikku ja õpetlikku enda jaoks leidsin alati.Kummaline kyll ,aga vaimsuse kasvades muutuvad ka väärtushinnangud tõesti.Tänan,tänan,tänan,et olemas on selline koht ,nagu sisekosmos.Edu ,õnne ,sallivust ja kasvamist soovin sydamest edaspidiseks.Kaunist suve ka juba ykskord:)
10. juuni 13:54 Kaie Otepäält kirjutas:
...Las su Süda olla su Kompass,
sinu Meel su Mapp,
sinu Hing su Teejuht,
....ja sa ei eksi kunagi Teelt....

Aitäh et oled!
Nägudeni,
11. juuni 08:48 Egon kirjutas:
Tsau!

Tunnistan ausalt, mind see kursus ei aidanud. Mitte kuidagi ei viinud selle kursuse püstitatud edule lähemale, kuigi ma kogu hingest püüdsin. Samas ma ei tunne, et oleksin raha kaotanud. Vastupidi. See oli hea kogemus iseendale, et niisugune edu saavutamise viis ei ole minu jaoks. Ma olen tänulik Kaidole kui heale õpetajale, sest märkasin tänu sinu õpetustele seda, mida väga tahtsin, kuid mis ei ole minu jaoks sugugi nii oluline. Ma ei saa valida olukorda, kuid kohal olles olengi selle juba valinud ja see on see rõõm, mida tegelikult otsisin. Ei ole sõnu kirjeldamaks seda hingelist tänu, mis minus valdab.

Aitäh!
11. juuni 10:41 Anu kirjutas:
Minu siirad tänud ja lugupidamine ,Kaido.Oled hea õpetaja.
Siin Sulle üks kaunis mõte Viidingult.

Oo, ma tahtsin pikalt panna
kirja oma lause...
Armas taevas, palun anna
hingamisepause,
pausikuristiku põhja,
vaikusele pikkust,
vaikimiseruumi tühja,
hinge tänulikkust.
— Juhan Viiding
12. juuni 16:58 Hana kirjutas:
Suur,suur tänu.Oleme teel avanemisele.Igasugune muutus on paremuse poole.Ei ole niisugust asja nagu muutus halvemuse poole. D.Walsch.
14. juuni 07:45 Tolle fänn kirjutas:
Eckhart Tolle ütleb: "Sinu sisemiseks sihiks on ärgata. Nii lihtne see ongi. Sa jagad seda sihti kõigi teiste inimestega siin planeedil – sest see on inimkonna siht. Sinu sisemine siht moodustab olulise osa terviku – universumi ja selles tärkava intellekti – sihist. Sinu väline siht võib aja jooksul muutuda. Inimeste välised sihid on väga erinevad. Sisemise sihi leidmine ja sellega kooskõlas elamine loob aluse välise sihi teostumisele. See on tõelise edu eeldus.
06. juuli 05:09 liia kirjutas:
Kaido esimesi artikkleid lugesin u. 7a. tagasi..ja nüüd kus, olen valmis muutusteks oma elus,..siis loen, et Kaido lõpetab. Siit ka küsimus...? kas yhtemoodimõtlejatel on ka kusaiil oma klubi? ... olen Eestist eemal- Hispaanias ja tunnen puududst eestlastest ning yhtemoodi mõtlejatest,,et elu muutmiseks, tuleb muuta oma mõtteid... igasugune positiivne info on teretulnud apsliia@gmail.com
06. juuli 07:53 Kaido Pajumaa kirjutas:
Liia, eduteadvuse lõpp ei tähenda, et meie mõtted ja olemus meie elu enam ei mõjutaks. Ma kasutan kõiki neid printsiipe, mida Eduteadvuse kursus sisaldab, igapäevaelus. Ainult et teise rakursi alt.
02. november 21:02 E kirjutas:
Eduteadvus baseerub suuremalt osalt uskumusele, et minu teod ja otsused juhivad minu edukat elu. Kas ikka juhivad? http://sisekosmos.ee/eesmarkide-saavutamine/miks-ma-kulgetombeseadusest-lahti-utlesin/
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: