Elueesmärgi test

Sellel lehel saad sa sooritada testi, mis aitab sul tuvastada, mis on sinu Elu Suur Eesmärk.
Allikas: www.TheOneQuestion.com
Mis sulle sinu elu kõige rohkem huvi pakub? Et sellele küsimusele vastata, siis tuleta endale üldiselt meelde, missuguste teemadega sulle meeldib kõige rohkem tegelda. Näiteks võid ka mõelda, missuguseid raamatuid sulle meeldib lugeda, mis filme vaadata (eriti dokumentaalfilme), missuguseid uudiseid sa suurima huviga loed ning missugustest üritustest meeldib sulle osa võtta?
Mida sa võimaluse korral muudaksid maailmas? See on väga võimas küsimus, mis annab sinu elu mõttele suuna. Mida sa sooviksid maaimas tervikuna muuta ning mida sa teeksid ühiskonnas teisiti, kui see oleks sinu võimuses? Missugused uudised ärritavad sind ning mida sulle ei meeldi vaadata? Mis peaks maailmas toimuma, et see muutuks sinu arvates paremaks paigaks?
Mida sa soovid kindlasti saavutada enne oma surma? Tee nimekiri 30 asjast / sündmusest, mida sa soovid kindlasti kogeda oma elus sõltumata, kui utoopilised need ka hetkel ei tundu.
Millega sa tegeleksid siis, kui sa teaksid 100%, et see sul õnnestub? Kui sa teaksid, et ei ole olemas mingisuguseid piiranguid, kui sa saaksid luua kõik tingimused ise selleks, et kõik läheks just nii, nagu sa soovid, siis mis oleks see valdkond, millega sa tegeleksid?
Millega sa tegeleksid siis, kui selleks ei oleks mingisuguseid rahalisi piiranguid? Sageli ei luba me endale piisavalt südamelähedasi eesmärke seada, kuna me usume, et meil ei ole nende saavutamiseks niikuinii piisavalt raha. Aga mis oleksid need eesmärgid ja tegevused juhul, kui sulle antaks 1 miljard eurot?
Mida sa sooviksid kuulda oma matustel? Kujuta ette, et on sinu matused ning kõik sinu sõbrad, tuttavad ja pereliikmed on kohal. Nad kõik peavad väikese kõne sinust - mida sa sooviksid, et nad ütleksid sinu kohta: missugune inimene sa olid, mida sa püüdsid elus "ära teha" ning mida inimesed sinust võiksid mäletada?
Millega sa hetkel oma aega kõige meelepärasemalt sisustad? Mis on need tegevused ja valdkonnad, millega sa hetkel tegeled siis, kui sul on võimalus nendega tegelda? Mis sind huvitab? Missuguseid projekte sa püüad käivitada? Püüa siinjuures mõelda nii meelelahutuslike asjade peale kui ka tööasjade peale, mis sulle elatise tagaksid.
Missugused on need tegevused, millega tegeledes sa tunned ennast kõige inspireerituvamana? Mis tegevusi sa võid teha tunde järjest ilma, et tunneksid end väsinuna? Tuleta siin meelde just neid tegevusi, mida sa oled võib-olla kunagi teinud vabatahtlikuna või oma vabast ajast. Mis tegevused need on, mis pakuvad sulle tõepoolest palju rõõmu ja mis tuleb sul tõeliselt hästi välja?
Mis on olnud sinu suurimad saavutused ja kordaminekud sinu senises elus? Mille üle sa tunned tõeliselt uhkust? Need võivad olla ka väikesed asjad, ära pööra tähelepanu ainult suurtele saavutustele.
Kui sul oleks võimalus soovida üht asja, mis täidetaks sõltumata, mis see on, siis mis see oleks? Võta vastamiseks natukene ikka aega, et see oleks õige asi, mida sa nüüd soovid.
Kui sul oleks võimalus valida, siis kelle elu sa sooviksid elada? Kes on need inimesed kas sinu praegusel eluajal või keegi minevikus, keda sa tõeliselt hindad ning kelle sarnane sa sooviksid oma elustiili ja saavutuste poolest olla?
Missugused suured ideed sind tõesti erutavad? Ning miks? Mõtle selliste ideede peale, mis muudaksid maailma. Need võivad olla ideed erinevatest eluvaldkondadest nagu meie karjäär, perekonnaelu, üldine sotsiaalne taust või midagi veel muud. Head näited võiksid olla suuna andmiseks nagu emissioonigaaside vaba ühiskond, puhtam põhjavesi, abielulahutuste vähenemine poole võrra, tasuta ülikooliharidus kõikidele soovijatel. Mõtle edasi ning pane kirja enda ideed.
Missuguste inimestega sa sooviksid oma elus läbi käia? Kes oleksid need inimesed, keda sa soovid oma elus näha? Missugune peaks olema nende elustiil, ametid, tervislikud käitumismustrid, nende huvid jpm?
Kas sa oled valmis oma elu eest võtma vastutuse? Vaata oma elus korraks ringi ning küsi endalt, kas sa oled valmis tunnistama, et kõik asjad, mis sinu elus hetkel aset leiavad, on tegelikult sinu käitumise, otsuste ning mõtlemise tagajärg? Või usud sa, et oled sellesse olukorda sattunud, kuna keegi on midagi teinud või tegemata jätnud, või pole sinu elus lihtsalt olnud piisavalt häid juhuseid?