Eesmärkide saavutamine »

Kuidas teenida rohkem raha?
[12. aprill 2010 | Kirjutas: Kaido | 17394 korda loetud | kokku kommentaare: 12]

Kui rääkida enesearengust, siis arvatakse tihti, et see peab toimuma oma kõhu arvelt - öeldakse, et isiklik areng (mõnikord samastatud ka vaimsusega) peab olema askeetlik ja raha teenimine ei käi sellega kokku. Aga kuidas siiski kombineerida kaks valdkonda - eneseareng ja raha teenimine?

Mis on eneseareng?
Et mõista nende kahe mõiste koostööd, on hea mõista nende tähendusi. Ehk siis, mis on üldse eneseareng?

Enesearenguks saab nimetada kõike, mida me teeme oma elus teadlikult ja enda mugavustsoonist väljudes.

Inimesed on paljuski oma harjumuste ning uskumuste vangid. Kui me oleme harjunud mingeid tegevusi tegema, siis teeme me seda aastaid ja võib-olla isegi aastakümneid. Mõnikord juhtub nii, et me muudame ennast alles mingi olulise kriisi või šoki tagajärjel.

Kui me aga otsustame hakata tegelema enesearenguga, siis ei ole šokki vaja. Sellisel juhul on vaja ainult ühte teadlikku otsust: "Ma soovin midagi muuta!". Ja siis astuda esimene samm.

Näiteks, kui sa oled harjunud teatud viisil sööma ning selle tagajärjel on aastatega sulle lisandunud sinu jaoks ebasoovitavad 10 kilo, siis enesearenguga hakkad sa tegelema juhul, kui sa otsustad ühel päeval: "Aitab! Isegi, kui see on minu jaoks raske ja ebameeldiv, hakkan ma alates tänasest tegema trenni ning muudan oma menüüd".

Jah, kuigi paberil tundub see lihtne, siis praktikasse viia on seda väga keeruline. Just sellepärast nimetataksegi seda teadlikuks enesearenguks.

Miks me teenime nii palju kui me teenime?
Raha teenimise ümber on väga palju kära. Sellel teemal on kirjutatud sadu, ehk isegi tuhandeid, erinevaid raamatuid, mis kõik õpetavad, kuidas me saaksime rohkem raha teenida ning seeläbi õnnelikuks saaksime. Need raamatud ei ole tegelikult täiesti ühesugused ning kaugeltki mitte ebahuvitavad, vaid hoopiski väga inspireerivad ja motiveerivad. Kuid kõikidel raamatutel on alati üks ja sama viga - need ei too meile tulemusi. Tulemusi toob ainult see, kui me võtame ja rakendama selle raamatutarkuse ka praktikasse. Sellisel juhul kasutame me jällegi teadlikkust ning me oleme astunud enesearengu mänguväljakule.

Raha teenimisest saab rääkida mitmes kontekstis. Isegi spirituaalne kontekst on olemas - me teenime nii palju kui me väärt oleme. Ja teatud mõttes on selles isegi väga sügav tõde.

Siiski, miks sa teenid just nii palju raha, nagu sa hetkel teenid?

Vastuse sellele küsimusele saab anda vastates iseendale kolmele lihtsale küsimusele:

1. Kui palju ma soovin raha teenida?
Kui küsida sajalt inimeselt, kui palju raha nad sooviksid teenida, siis 95% nendest vastaks, et nad sooviksid teenida rohkem. Aga kui palju rohkem? Selle peale ei ole enamik meist mõelnud.

Mis oleks tulemus, kui sa peaksid sõitma autoga Tallinnast Pärnusse, aga autojuhile ei öeldaks, kuhu on minek? Korraldus talle oleks "Sõida!", aga keegi ei ütleks, kuhu sõita. Mis sa arvad, kui suur on tõenäosus, et sa jõuaksid Pärnusse õigel ajal? Või et sa jõuaksid sinna üldse? Jah, väga väike.

Just samad mehhanismid juhivad meid ka elus - me peame täpselt teadma, kuhu minek. Ja kui sa soovid minna suurema sissetuleku poole, siis tea täpselt, kui suur see sissetulek peaks olema. Vastasel juhul sa ei anna korraldust oma sõiduki juhile - alateadvusele.

2. Kui palju ma olen valmis raha teenima?
Meie alateadvus on superinstrument, mis on meie kasutuses 24 tundi ööpäevas. Teadlased on kinnitanud ammu, et meie tulemused peegeldavad täpselt seda, mida me oma alateadvuses hoiame - kui seal on uskumused, et ma olen väärt 5000 krooni kuus, siis seda peegeldavad ka meie tulemused. Kui ma aga suudan oma alateadlikke uskumusi mõjutada ja kinnitada endale, et ma olen väärt 25 000 krooni kuus, on vaid aja küsimus, et ma sinna tasemeni jõuan.

Kuidas?

Meie alateadvus kontrollib meie tegevusi 96-98% ulatuses ning need tegevused on kontrollitud vastavalt sellele, millesse me usume - missugused on meie uskumused. Just meie uskumused panevad piiri meie suutlikkusele rohkem teenida, mitte välised võimalused ja kokkulangevused.

Seega lisaks küsimusele, kui palju sa soovid raha teenida, pead sa ka mõistma seda, kui palju sa oled valmis raha teenima - missugused on sinu alateadlikud uskumused raha kohta?

3. Kui palju ma olen valmis pingutama?
Kui sul poleks enam mitte ühtegi teist võimalust, siis mida sa teeksid, et raha teenida oma perekonnale? Veelgi äärmuslikumalt lähenedes - kui sulle pandaks püstol meelekohale ja öeldaks, et sul on 4 nädalat, et teenida 15 000 krooni. Mis sa arvad, kas sa saaksid sellega hakkama? Muidugi saaksid - sul ei oleks ju teist võimalust.

Aga tavaliselt ei panda meile püstolit otsaette ja meil on võimalus kõrvale viilida pingutusest. Maailm on täis võimalusi midagi teha ning selle eest raha küsida. Inimesed on oma olemuselt äärmiselt kõrge loovusega olendid, mida näitavad kõik need geeniused meie maailmas. Kahjuks aga 99,99% meist ei luba seda geniaalsust üles tulla - me ei luba saada endal geeniuseks.

Esimene samm on alati tulla välja mugavustsoonist. Sageli on võimalusi ja väljakutseid, mida me ei võta vastu, kuna see on ebamugav ning seotud hirmudega. Nüüd on aeg nendest hirmudest vabaneda ja võtta ette samme, et luua teistele väärtust. Ja kui sa suudad luua väärtust, on ka inimesi, kes selle eest raha on nõus maksma. Ning kui sa võtad ette juba selliseid samme, on sinust saanud ettevõtja - tõeliselt vaba hing tõeliselt vabas maailmas. Sinu enda maailmas.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
12. aprill 22:46 Elle kirjutas:
Mulle meeldis see " püstol kuklas- 4 nädalat ja 15 000 krooni" Seda peaks lihtsalt iga inimene endalt küsima. Kas ja kuidas ta seda teeks.
Õige - loo väärtus mille eest sind tasustatakse.
13. aprill 07:52 Gitta kirjutas:
Njaa. Kas selliseid püstoliga vennikesi on võimalik kuskilt palgata? :) Mulle kuluks ka üks ära. Igatahes inspireeriv.
13. aprill 09:11 Ilmar kirjutas:
Eesmärgi saavutamise juures on väga oluline tähtaeg
paika panna , millal ma oma unistuse realiseerin .
Siis kavandada igapäevased tegevused soovitud ees -
märgi saavutamiseks . Kui mul puudub ihaldav usk oma
eesmärgi saavutamiseks , võib juhtuda , et kuupäeva
saabudes jääb eesmärk saavutamata.
Nüüd ei tohi loobuda eesmärgist enesest , vaid tuleb teha
eneseanalüüs . Miks minu eesmärk ei täitunud ? Mida ütleb selle kohta minu nn. väike hääl . Kui olla mingi aeg enda mõtete kõrvalvaataja rollis,ütleb see väike hääleke ehk minu tegelik Mina, milline on minu õige
eesmärk ja kui väga ma seda soovin saavutada .
Minu EDU on kõigest nii pikk , kui pikk on vahemaa minu parema ja vasaku kõrva vahel !
13. aprill 09:32 Kristi kirjutas:
Huvitav, kas keegi kunagi on mõelnud ka, et kui kõik need nn suurepärased eesmärgid on täitunu või täidetud, mis saab edasi...?
Tegelikult ei saa muud, kui tekivad jälle uued soovid, tahtmised ja nõudmised, mida suure hurraaga püüdma hakata. Mul pigem mõte või küsimus, et kuidas jõuda sinnani, et olla rahulik ja õnnelik ilma kogu aeg mingite eesmärkide suunas jooksmata.
Väga võimas oleks see, kui leiaks vastuse küsimusele, kuidas just vabaneda endale kogu aeg eesmärkide püstitamisest, vabaneda nende järele jooksmisest ja leida sisemine rahu koos eneseaktsepteerimisega. Siin polegi tähtsust sellel, kes sa oled, või palju sul on, vaid oluline olla sellisena õnnelik.
See edukultus meie ühiskonnas hakkab juba normaalsuse piire ületama. Lõppude lõpuks sõltub edukus, millise mätta otsast vaadata. Kas näiteks asotsiaal, kes igapäevaselt pudeleid korjates teenib oma kaaslastest 50% rohkem, sest viitsib rohkem pudeleid korjata ja teab paremaid kohti, kust neid saab, on edukas? Vist on ... tema enda ja kaaslaste arvates. Meie, tavainimeste arvates ei saa ju asotsiaal kuidagi mahtuda mõiste edukas alla..... Aga miks mitte?
13. aprill 11:52 Raul kirjutas:
Kristi kommentaar meeldis rohkem kui lugu ise .
Kui elu ise ongi eesmärk siis muutub eesmärk ja tee sinna üheks ning see toob ka rahu . Jutt edust muutub tähtsusetuks - võib-olla ?
Aga kõigil on õigus oma edu mudel koostada ja selle järgi siis elada .
13. aprill 12:58 inge kirjutas:
Mulle ka meeldis Kristi kommentaar. Mulle ei sobi eesmärgi püstitamine kindla aja peale. Elus tuleb igasuguseid toredaid asju ette. Kui seal eesmärgi nii täpselt paika ja ainult selle nimel rühin, olen pime kõige muu suhtes. Parem lasen kulgema. Kõik tuleb siis, kui tulema peab. Jah, muidugi peab oma mõtetes korda looma, aga pidev jooksmine kannad rakkus... pole minu jaoks. Mingid eesmärgid on niikuinii. Näiteks kooli lõpetamine.
13. aprill 16:48 aarne kirjutas:
Tere.
lisaks niipalju,et milleks räägitakse alati raha teenimisest,raha oleks justkui isand,keda peab teenima.Raha on energia,vahend,mida suudame ligi tõmmata.Palju on räägitud sellest,et leia omale töö või äri,mida armastad,mis on sinu kirg,anna endast parim ja raha on kaasnähtus,mis sellele järgneb.Oleme osa loodusest.puul metsas pole eesmärki kasvada,ta lihtsalt kasvab,andes endast parima, niipaju kui aega antud on.
Eesmärk võiks olla avatus kõigele uuele,spontaansus,võtta vastu väljakutsed,mis elu pakub,astuda välja oma mugava kooriku seest,pannes end proovile,tõde on see,et meis on piiramatu jõud.Tõeliselt rikkad just seda naudivadki kui protsessi.
24. mai 23:43 Elts kirjutas:
Keegi tark mees on öelnud, et : mina ei teeni raha vaid raha teenib mind:)
Usun sellesse ja vähima pingutuse seadusse:)
02. august 12:25 MP kirjutas:
Happiness is a journey, not a destination.
24. september 22:16 Mark Valdma kirjutas:
Kui inimene teeb seda, mis talle rõõmu tekitab ning teistele kasu toob...siis ei jää ka raha tulemata...
08. jaanuar 02:05 Tegelane kirjutas:
Äkki oleks selles muinasjutus kõige kasulikum olla see tegelane, kes paneb teisele tegelasele püstoli otsaette ja käsib pappi tuua:))) Ka nii saaks eesmärgid täidetud. Kui eesmärgi kuidas-iganes-täitmine oleks eeldus:)
17. mai 01:10 Mehike kirjutas:
Tervitused!

Pm on mõttejõud on väga mõjuvõimas. Nt õnnelikku või rõõmsat olekut pole olemas, pead lihtsalt genereerima oma mõtetega.. jpms.
Just, muinasjutt, arvutimäng...tundub see maailm...keegi kusagil arenenumas/tes planeedil/titel juhib meid teatud programmiga jne. Nii, et mõtle mida Sa mõtled!
Teenin palju aga kas mu sisemine olemus on korras...kõik võõranduvad üksteisest. Kõik on mööduv ja ebaoluline. Võlts müüb ja poed on täis toiduaine laadseid produkte jpms..kasu..kasum.
Paljurõhutud "ÜHTNE ÜHISKOND" Palju on Sulle täiesti võõraid inimesi "Tere" öelnud ja naeratanud...suht nullilähedane, jahh!?
Kui tahad muuta maailma, alusta iseendast!

Parimat! Martin
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):