Ter(viklikku)se Neli Sammast 13.04.10 12:04Peeter
Maailma Tervishoiuorganisatsioon määratleb tervist kui „kehalise, hingelise (psüühilise) ja vaimse heaolu seisundit – mitte kui ainult haiguste puudumist”.

Kehalise tervise vallas on täna uusimaks meetodiks PH-toitumine, mis on avastanud, et „kõik haigused on tingitud organismi ülihappelisusest”. Tundub lihtne ja geniaalne! Ja tulemused väidetamisi hämmastavad! Teiseks – kaasaja võimsad toidulisandid, mis rahuldavad meie vajaduse antioksüdantide, vitmiinide, mineraalainete ja mikroelementide, küllastumata rasvhapete jms järele. Kolmandaks – ioniseeritud-struktureeritud (leelisene) vesi. Neljandaks – Hiina jt traditsioonide tervendavad saadused. Viiendaks – kaitse olmeelektroonika lõhkuva elektromagnetvälja vastu. Kuuendaks – karastamise ABC jms.

Hingelise (psüühilise) tervise vallas on üheks peaeesmärgiks psüühika tõusu-mõõnalisuse ületamine ja üha kõrgem tasakaalustunud vitaalsus, mis omakorda sünnitab rikkalikku loovust, oivalist tervist, pikka eluiga („igavest noorust”) ja üha uusi ja sügavamaid vaimseid taipamisi. Siin om märksõnaks „eneseväestamine” ja tõhusaimateks vahenditeks Tervendav (ja Armastuse) Tao, kundalini-jooga, tai chi, chi kun, Energeetiline Jooga, Brandon Bays`i „Rännak” jt.

Vaimse tervise vallas on selgunud, et inimene saab oma teadliku meelega oma alateadvust ümber programmeerida – mis tahes tema enda poolt valitud „programmiks”. Kusjuures see on võimalik vaid mõne vähese nädalaga. Siin näikse praegu ilmategevat Mastermind. Teiseks märksõnaks - spirituaalsed filmid (nt Lektooriumis) koos süüvivate aruteludega (mis mõnikord ületavad oma intensiivsuselt isegi filme endid).

Sotsiaalse tervise vallas on inimesed võimelised ja altid koopereeruma sõpruskondadeks (täna: Südamesõprade Klubi, Sõbrapank, Uue Tervise Klubi, mahetoiduringid jms), kogukondadeks, luues uusi võrgustikke, mis ajapikku muutuvad ka majanduslikult iseseisvaks, turvaliseks. See on see, kustkaudu sotsiaalne avangard täna edasi liigub ja avastab. Märksõnadeks Elukestev Areng ja Kooskasvamine. Väga tervendav on selles vallas dünaamiline, nn Uus Lähisuhe, kus kooskasvamises põkkuvad juba partnerite rikkad sisemaailmad.

Tsiteeri

Vasta teemale
Ter(viklikku)se Neli Sammast 13.04.10 12:32Mart
Jah, olen ka ise PH toitumist natukene uurinud, aga sellest kinni pidamine vist ei olegi nii lihtne meie oludes. Peeter, millest soovitaksid alustada, et selle poole liikuda?

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 13.04.10 13:16Piret
Ma käisin kunagi ühel seminaril, kus räägiti sellest toitumisest. Sealt paistis küll, et ega väga palju jäägi alles toidulauale, kui ainult PH taset jälgida :)

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 13.04.10 16:15
Kõik on väga lihtne ja kasu on mäesuurune. Tuleb jälgida toiduainete koossöömist, näiteks kartulit ja liha ei tohi koos süüa, aga juurviljadega vokitud kartul on suurepärane jne... Süüa võib aga kõike. Samuti pool tundi enne söömist ja tund peale söömist ei ole soovitav juua. Enne söömist väike vein on aga lubatud. Magustoitu võib süüa alles paari tunni möödudes. Algul nõuab kõik hoolikat tahtmist, hiljem kujuneb niisugune söömine eluviisiks, maitseelamused muutuvad. Mina olen kõikidest kõhuvaevustest lahti saanud ja nüüd võin süüa niipalju puuvilju, marju, aedvilju toorelt, kui süda lustib. Toores oli enne välistatud.
Ka mõte on tähtis. Kui ikka igal hommikul naeratada või laulda enale peeglisse positiivseid sõnumeid päevaks, möödub päev suurepäraselt!
Kõike kaunist!
Tiiu

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 13.04.10 23:06Liivi
kirjutas: Kõik on väga lihtne ja kasu on mäesuurune. Tuleb jälgida toiduainete koossöömist, näiteks kartulit ja liha ei tohi koos süüa, aga juurviljadega vokitud kartul on suurepärane jne... Süüa võib aga kõike. Samuti pool tundi enne söömist ja tund peale söömist ei ole soovitav juua. Enne söömist väike vein on aga lubatud. Magustoitu võib süüa alles paari tunni möödudes. Algul nõuab kõik hoolikat tahtmist, hiljem kujuneb niisugune söömine eluviisiks, maitseelamused muutuvad. Mina olen kõikidest kõhuvaevustest lahti saanud ja nüüd võin süüa niipalju puuvilju, marju, aedvilju toorelt, kui süda lustib. Toores oli enne välistatud.
Ka mõte on tähtis. Kui ikka igal hommikul naeratada või laulda enale peeglisse positiivseid sõnumeid päevaks, möödub päev suurepäraselt!
Kõike kaunist!
Tiiu


Tiiule,kust sa selle koossöömise jaoks teavet saad?

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 13.04.10 23:36Peeter
Mart kirjutas: Jah, olen ka ise PH toitumist natukene uurinud, aga sellest kinni pidamine vist ei olegi nii lihtne meie oludes. Peeter, millest soovitaksid alustada, et selle poole liikuda?


Lisaks Tiiule, et alustada võiks toorsalatitest muu harjumuspärase toidu juurde - mis võiks siis olla tehtud eeskätt tärklisevaestest aedviljadest (tärklis kipub andma happelist jääki - nt kartul, küps banaan jms). Siin on põnev eksperimenteerida eri maitsetega - nii "soolaste" kui "magusatega" (Uue Tervise Klubis vähemalt, kui olen teind, on ikka ja jälle retsepte küsitud)

Magusaid puuvilju-marju rangemalt võttes liialt ei soovitada (v.a. ehk hooajal - ja siis soovitavalt eraldi toidukorrana), kuna suur suhkrusisaldus tekitab käärimist (mis tugevalt happeline) ja pärmseente jms vohamist. Sama neist tehtud mahladega.

Teraviljaga võiks ettevaatlikum olla, v.a. hirss, speltanisu ja tatar (hele, rõstimata).

Tasapisi võiks harjuda sojatoodete jt kaunviljadega, pähklite-seemnete, avokaado,veega, millesse pigistatud veidi sidrunit või laimit (toidukordade vahel - annab tugevalt leelisest reaktsiooni).

Väga elu- ja toitainerikkad on idandid (sojauba, nisu, mungauba, kikerhernes jt), kasutada just toiduõlisid (ise: raps, lina, võiks ola ka päevalill - siis katab oomega-3, -6 ja -9 ilutsi ära)

21. skp õpime Klubis valmistama Varaaida mahevõist kiid (sulatatud võid)- mis "säilib külmkapis 100 aastat - nagu mulle täna öeldi ja millega võib praadida kõike.

Pärmileiva võiks asendada juuretiseleivaga ja seejärel juuretiseta leivaga (saiaga).

Ma alles ise otsin enda jaoks õigeid vahekordi toitumises, avastades üha uut. Vbl peaks üleminekuks võtma "rohejooki"...
Samas kombineerin seda kõike huvi pärast võimsate toidulisanditega (mis annavad siis rikkalikult NO-d), ergutades kõiki kehafunktsioone ja kõrvaldades mõnelgi hämmastava kiirusega ka kroonilisi haigusi).

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 14.04.10 12:05tiiu
Vastus Liivile:
Mina käisin Tallinnas ROLE-s - dr. Levini toitumisfirmas, kus vereproovi alusel m''rati toidud, mida peaksin v'ltima v]i m]]dukalt tarbima / neid ei olnud palju nt. ''dikas ,roosuhkur...,nende asemel kasutan mett, puuviljasuhkrut, laimi/ ja sidrunimahla.... Anti t'psed tabelid toiduainete kooss;;mise kohta. Aasta jooksul konsulteerisin sealpoolse arstiga, sain palju huvitavaid toiduretsepte ja toitumisspetsialisti konsultatsioone. S;;n praktiliselt k]ike, kuid j'lgin kooss;;mist. V'iksed erandid muidugi ei ole kurjast nt peol olles.
P'ikest ja Valgust
Tiiu

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 15.04.10 00:30Peeter
Täna oli Klubis põnev esitlus toitumisest Hiina Meditsiini järgi. Selgus, et arvestada tuleks ka "soojade" ja "külmade" toitude (seda ka seoses aastaaegade vaheldumisega), samuti erinevate maitsete (hapu, mõru, terav, magus, soolane) tasakaaluga toidus. Tundub, et pH-toit sellega ei arvesta.

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 01.06.10 13:45Maria
Ph-toitumine on lihtsalt super! Täielikult tervendav. Jõudsin sinnani lihtsalt ühel hetkel, tundsin, et vajan ja tahan. Ma ei saa iial suruda mingeid otsuseid, siis ei õnnestu.

Meil ei olegi vaja tegelikult süüa muud, kui puhast ja loomulikku toitu. Leian, et kui soovid olla tervik ja kasvada iga tasandil, siis tuleb ka toitumist muuta.
Muidu on nii, et a la oled kõva vaimne praktik, aga füüsisesse ei jõua see iial, kuna iga päev sööd paska sisse.

Ah jaa, teen küll Ph-toitumist, ent ei tarbi dr. Young'i Supergreensi asju. Lisaks võtan küll Superfoods'e ja kõikvõimalikke rohelisi maitsetaimi ja vilju. Ei mingeid sünteetilisi vitamiine või toidulisandeid.

Vägev on veel ka see, et kehasõbralik toitumine mõjub meelele, mõtlemisele, hingele ja vaimule, lisaks kehale siis:). Ehk et kõik inimese levelid hakkavad üksteist toetama.

Ja selle kaudu võib kogeda imesid:)!!

Tsiteeri

Ter(viklikku)se Neli Sammast 01.06.10 23:06Alice
Milline siis on nn. puhas ja tervislik toit? Eestimaine? Oma aias ja põllul kasvav?

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-10