Taimetoitlus - pro või contra? 22.07.11 17:38Katrin
Söön kõike - ka liha, sest see on m h vajalik lihaste kasvuks, ja rauatablettide, -süstide perspektiiv mõjub õõvastavalt. Ja millegipärast ma ei usu, et meie kliimas jõuaks nö jogurtitops käes puid lõhkuda. Kiirtoidule ütlen küll "ei", aga seda peamiselt sellepärast, et see mulle lihtsalt ei maitse. Kui aga silme ees juba mustaks kisub, söön sedagi. Taimetoitlust seostatakse nii tervise kui vaimsusega - vorstisööjad Taevariiki ei pääse. Nali-naljaks, aga halvakspanevat suhtumist kohtab mõlemas leeris. Olen seda meelt, et igaüks seab oma elureeglid ise, kuigi oluline mõjutaja, vähemalt siin ja praegu, on taimetoitluse eksklusiivsus ehk siis raha. Mida arvad sina? Äkki on jäänud tähelepanuta mõni oluline aspekt, mis kergendaks otsuselangetamist.

Tsiteeri

Vasta teemale
Taimetoitlus - pro või contra? 22.07.11 20:24Katrin
Nüüd siis avastasin, et taimetoitluse-teemat on juba käsitletud siinse foorumi "Enesearengu"-osas. Ja tehtud on seda täiesti ammendavalt. Ehk peakski siis alustama vaimsest arengust ning laskma taimetoitlusel sellele järgneda. Olen lihakoguseid küll tunduvalt vähendanud, kuid olen tüüp, kellel on enamasti just nälg ja mitte lihtsalt isu ning ülekaalukalt rohelist süües on õhuke ja vesine tunne garanteeritud. Kanaliha süües tõusen lauast tühja kõhuga jne. Aga jah, kõik on muutumises - näen end kalasööjana, sohjapiimaga kohv minu tulevikunägemusse hetkel veel ei mahu.

Tsiteeri

Taimetoitlus - pro või contra? 27.07.11 09:59Anneli
Pole mõtet sundida ennast tegema üht või teist. Sund on miskitpidi vägivaldne, ja miks me peaksime olema enda keha suhtes vägivaldsed? Muutes oma elu, hakates tegelema vaimsete harjutustega, veidi mõtteviisi muutes (et kogu Sinu elu on Sinu enda looming, kõik, mis juhtub, on selle parimaks väljenduseks, jne) ei vaja Sinu organism enam liha. Vähemalt minu tuttavad (ja ka ma ise) on niiviisi lihast loobunud.
Tegelikult ei pea paika need väited, et vaja süüa rauda, lihased ei kasva. Ma olen doonor, minu vereanalüüsid on alates taimetoidule üleminekust aina paremaks läinud.
Jõudu oma elu loomisel :)
Anneli

Tsiteeri

Taimetoitlus - pro või contra? 14.11.11 13:34mitokonder
Tere.

Lgp. inimesed. Vereproovidel ja vereproovidel on vahe. Milliseid markereid otsiti jne. Vaevalt, et teilt võeti reumaaatilist verd, uuriti nt. luuainevahetust, parathormooni taset, trük taset jne jne. See, et perearst võtab proovid ja ytleb, et nt hemoglobiin ja leukotsüüdid on korras ei tähenda, et vere näidatajad head on. Üle 90% eurooplastest (kui vaja otsin ka viite, hetkel pub. medi pole käepärast) kes on teinud algust taimetoitlusega on selle ka lõpetanud tervislikel põhustel varem või hiljem.

Taimetoitlus on tavaline fundamentaalne usuhullus nagu kristlus, mormonism, sionism, new age liikumised, saladuste levitajad "jah" inimesed jne.

Soovitan lihtsalt tervislikult ehk teadlikult toituda ning uurida, miks, kuidas midagi süüakse või valmistatakse - kuidas organism seda söödavat talitleb :)

Parimat teile

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-4