Vormi saada mõtlemist muutes.. 17.09.10 22:21Siiri
Ei tea kas keegi juhtub mu teemat siin foorumis lugema, kuid äkki oskate nõu anda mõtlemise muutmisel.
Nimelt olen juba pikemat aega üritanud kaalust alla saada, kuid jõuan ikka ühte ja samasse punkti tagasi. Õnneks ei ole mul suurt ülekaalu, aga 5- 10 kilost olen alati tahtnud lahti saada. Ja nüüd olen punktis, kus ma enam ei oska midagi õigemini teha. Ehk siis kui kunagi proovisin lolli peaga liigselt näljutavaid dieete, siis nüüdseks olen saanud teadmisi tervislikust toitumisest küllalt.
Ja mis siis rikub ära kaalu langemise..- jälgin süsivesikute puhul tublisti GId ; söön siis, kui on nälg; joon piisavalt vett; söön enda kehakaalule vajalikus koguses rasvu, valke ja süsivesikuid; lihana eelistan kana ja kala, üldse toitudest mittetöödeldud toite; söön palju köögi- ja puuvilju jne.. ASJA RIKUB SEEJURES ÄRA minu tohutu isu magusa ning saia järele. Olen kõige rohkem suutunud vast nädal-kaks magusast eemal olla ning seda vahel isegi väga edukalt. Vahel on tundunud, nagu magusaisu ei olekski enam, et oi nüüd vist olen oma toitumise nii paika saanud, et enam polegi vajadust magusa järele.. kuid siiski saabub mingi õhtu (tavaliselt on just õhtuti hull isu), kus söön end lolliks. Tore oleks kui asi piirduks tõesti vaid ühe õhtuga, kuid siis see kestab 3- 4 päeva, heal juhul kaks päeva, kus ma täiesti kontrollimatult söön.. Ja nii olengi vanas punktis tagasi.
Vahepeal kui üksi elasin läks asi paremini: ma ei ostnud omale koju magusat, ning kui silme all midagi head pole, siis suudan paremini ennast ohjata, kuid nüüd ema juures olles- ema sageli küpsetab ning nii see läheb. Hetkel olen küll suutnud natukenegi tublim olla. Ma olen nüüd kaks päeva endale head paremat lubanud, kuid mitte õgides, noh väiksema tüki, kuid arvan, et kaalu langetamiseks siiski liiga palju.
Kuid õieti ma ei teagi, mis teha, et ennast järjepidevalt viia korralikule toitumisele. Lisasin nüüd endale trenni juurde, mis aitab mõtteid mujale viia. Kuid kuidas siiski mõelda, et ma suudaksin magusale vastu panna? Huvitav kas see on mingi emotsionaalse probleemiga seotud või ei tea..

Tsiteeri

Vasta teemale
Vormi saada mõtlemist muutes.. 20.09.10 09:59
Mul sama lugu. Just magusa suhtes. Olen alla võtnud, siis taas juurde, jne. ring. Ometi olen aru saanud, et kõik ongi MÕTLEMISES kinni. Sest kui ma tahtsin alla võtta, siis ma ka tõeliselt SOOVISIN seda ja õnnestus. Ja kui ma teinekord taas "tahtsin" alla võtta, siis mul väga suurt soovi justkui polnudki, mõtlesin, et ah, võin ju pisut täidlasem kah olla, mis siis. Ja ei püüdnudki nii väga, ehkki "tahtsin":D, sest kes ei tahaks saledam olla! Hetkel on etapp, kui mõtlen, et ikka on vaja, päris tõsiselt, allapoole saada. Ja esimene samm üle pika aja on see, et luban küll magusat, aga vähem ja pärast kuut ei söö, ka mitte magusat. Erandiks on õun.

Tsiteeri

Vormi saada mõtlemist muutes.. 22.09.10 09:29Rita
Isiklikust kogemusest võin öelda, et kui toit teadlikult aluselisemaks muuta, siis magusaisu kaob. Sellest, kuidas happeline keha vajab happelist toitu, ja magus on väga happeline, kirjutab dr. Robert Young oma raamatus "PH-ime"
Magusa asemel näksida ikka pähkleid, seemneid, porgandit ...
Ei ole väga spetsialist, aga katsetan oma keha peal, kuna see juba mõnda aega mõista annab, et toitumises on vaja midagi muuta. Ligi veerand sajandit olen oma kehaga rääkinud ka, ikka ja jälle korrates,et teda armastan, talt andeks palunud, kui talle liiga olen teinud (kasvõi suure söömisega). Ja ega ma haigustest ega ülekaalulisusest midagi tea.
Nüüd, uut moodi toitudes, mõtlen juurde, et kõik, mis ma söön, on minu kehale hea ja tervislik ja siis see niiviisi ongi.
Üks võimalus, mida tasub proovida!
Tsiteeri

Vormi saada mõtlemist muutes.. 15.11.10 19:04Rikka
Üleliigne kehakaal tekib kui sinu sees on tunne, et vajad kellegi või millegi eest kaitset. Näiteks kriitika, solvangute või ka seksuaalsuse eest jne. Kui sa tunned ennast ebakindlalt ja sind piitsutavad mõtted, et: sa ei kõlba kuhugi, oled ikka käpard, selline iseloomutu tüüp oled vmt., siis võtab sinu keha kaitsepositsiooni ja hakkab ennast rasvapolstriga turvama. Kohe kui teadvustad endale, et sellised mõtted ei ole sinu jaoks üldse kasulikud ja kohe kindlasti sinu kohta ei käi. Hea on kui avastad, et need polegi sinu mõtted vaid hoopis kellegi poolt kunagi lausutud sõnad, või põlglik pilk, või mõista andmine (näiteks kadedusest) millele sina oled tähenduse andnud, siis rahuneb maha ka sinu keha ja loobub "turvapadjast".
Tõepoolest PEAB alustama enda ARMASTAMISEST. Ütle endale, nii nagu eespool soovitati, et sa oled imeilus ja naudi öeldut ning sa hakkad märkama kuidas muutuvad sinu isud. Isu muutusega kaasneb ka kaalukaotus. Endale armastuväärsust pakkudes tuleb sellesse ka uskuda. Oma kehale ei saa valetada. Meie keha reageerib igale meie mõttele!Seetõttu- võta oma mõtted enda kontrolli alla :)
N: Kurba inimest vaadates saad sa ju kohe aru, et temas on valdavalt kurvad mõtted. Ehk mõte peegeldub välimuses.

Armastusega,
Rikka

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-4