Sinu aju. Kuidas toimib ja kuidas efektiivselt kasutada. 18.07.11 11:02Katrin
Autorid Rick Hanson ja Richard Mendius, neoropsühholoog ja neuroloog, lisaks ka veel meditatsiooniõpetajad.

1. Raamat tutvustab neoroloogia, psühholoogia ja meditatsiooni puutepunkte, hõlmab nii teaduslikke kui budistlikke vaatekohti. Iga peatüki lõppu on lisatud harjutus, mida lugeja saab soovi korral teha ja sel viisil testida väidete paikapidavust omal nahal.

2. Isiklikult minus vähendas see raamat skeptitsismi igasuguste vaimsete praktikate suhtes, kinnitas neid arvamusi, mis salaja ja kahtluste näol olid minus juba olemas, ja näitas, et meditatsiooni näol pole tegemist mingi hookus-pookusega. Pigem on see konkreetne võimalus muuta ja tõsta elukvaliteeti.

3. Soovitan seda raamatut kasvõi enda rahustuseks sirvida - see pole mahukas ega raske, jõuab täitsa kotis kaasas kanda ja lugeda kasvõi igavaks kippuvatel bussisõitudel. Aju ehitust ja närvide tööd seletav osa on ehk pisut vaevanõudvam, kui ei oma just meditsiinilist haridust-kogemust vms, kuid samas võib nendest lehekülgedest ka lihtsalt üle hüpata nagu autorid ise ka soovitavad. Või siis end teemast läbi närida (- väike investeering tulevikku).

4. Lugesin seda raamatut mõnda aega tagasi, saadud "laks" pole enam värske, kuid selle maailmavaateline mõju püsib tänaseni :)

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale