Tõeline tervis on sisemine tervis 17.08.10 07:59heli
On looduse tippaeg- lokkav südasuvine rikkus valitseb kõikjal, kuhu silm ja jalg väljaspool linnapiire satub.
Inimesele, kes vähegi kuulatab loodushääli; kes mõistab, et ainuke võimalus mitte sattuda konflikti sisemise ja välise vahel on looduse muutumisega lihtsalt kaasa minna – on samuti aeg avada oma sügavamad ressursid ja õide puhkeda!
Kas pole ilus mõte just siin, meie maal just praegu!?
Soovitan soojalt mitte kaasa minna negatiivsete uudiste, massimeedia või kõhklevate-kurtvate mõtetega, tulgu nad kasvõi oma kõige lähedasematelt inimestelt.
Kuidas siis?
Esimeseks eelduseks peab olema see, et teil pole mitte midagi teha!
Iga uus asi saab tulla ainult siis, kui vana on läinud.
Seda tunnete selgelt (vahel lihtsalt satutegi sellesse olukorda), kui kõik vana, millega harjunud olite – enam ei toimi. Laske sel rahus minna ja järgige oma sisetunnet, mis teid edasi suunab. Te ise ei pruugigi täpset suunda teada, oluline on aga selgelt tunnetada, mis on teie jaoks õige. Kui kaalute läbi erinevad tegevused, eesmärgid, mida püüelda või mis võiks teie ellu tulla, siis piisab tugevast emotsioonist, mis mingi mõttega kaasneb. Pange seda hoolikalt tähele, sest muidu hakkab meel oma käsklusi jagama ja nii võite ikkagi hoopis võõra mõtte enda kaela võtta. Iga pisemgi ebamugavuse tunne mingi mõtte juures näitab, et see ei ole päris õige!
Ma väga palun, et te ei teeks ühestki mõttest mingit kinnisideed. Uskuge – kõik retseptid, kuidas saada edukaks, terveks, rikkaks jne. – on pehmelt väljendades jama!
Siinkohal toon tõlkena ühe müstiku selgituse tervise kohta:
Tõeline tervis on Sisemine Tervis
Praegusel ajal on õpetajaid, kes ütlevad, "mida iganes sa soovid, võid sa saada läbi meditatsiooni.Raha hakkab juurde voolama. Lihtsalt küsi sügavas meditatsioonis ja see juhtub."
See on jutt sinu soovide keeles. Tõelisus on just vastupidises.
Meditatsioon teeb sind nii rõõmsaks, et sa ei soovi üldse muretseda homse pärast.
Meditatsioon teeb sind seespidiselt rikkaks, seda kindlasti .Seespidiselt muutud sa ekstaatiliseks, kuid välispidiselt ei ole garantiid, et sa saad rikkaks, et saad edukaks, et sa saad väga terveks, et ükski haigus sind enam ei taba.See on kõik täielik jama!
Maharshi Raman suri vähki, Ramakrishna Paramahansa suri vähki.Kas tead suurimaid mediteerijaid? J. Krishnamurti kannatas paljude haiguste käes; tal olid püsivad peavalud ligi kakskümmend aastat. Peavalud olid nii tugevad, et vahel tahtis ta oma pead vastu seina taguda.Tead sa paremat mediteerijat? Kas tead suuremat elusat Buddhat? Kui J. Krishnamurti kannatas peavalude käes,kui Raman Maharshi suri vähki, kui Ramakrishna suri vähki,kas sa usud, et meditatsioon annab sulle tervist? Jah, mingis mõttes toob ta sulle rohkem tervist ja terviklikkust, Jah,kuid ainult väga sisemisel tasandil.
Sügaval sisemuses oled sa üks, sügaval sisemuses saab olema sisemine vaimne tervis.
Raman suri vähki, kuid tema silmad olid täis rõõmu. Ta suri naerdes.See on tõeline tervis.Ta keha on sügavas agoonias, kuid tema on ainult vaatleja. See on meditatsioon.

Tsiteeri

Vasta teemale
Tõeline tervis on sisemine tervis 11.05.11 10:30Kätlin
Õnnelik ja rahulolu tuleb ainult seestpoolt väljaspoole, mitte mingit muud moodi. Sinu välismaailm on sisemaailma peegeldus..:)

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-2