Töökiusamine 23.11.12 16:28Malle
Öeldakse et elu saadab meie teele sarnaseid õppetunde täpselt nii kaua kuni oleme õppetunni nö. "omandanud".
Töötan väikeses kontoris - kokku umbes kümmekond inimsest, pidevalt on kontoris kaks inimest - mina ja kiusaja. Olen juba rohkem kui aasta otsa pidanud taluma õela kolleegi solvamist, karjumist, mõnitamist jne. See on väga keeruline olnud, olen proovinud väga erinevaid meetodeid, kuid kõik võimalikud katsed suhteid siluda on ebaõnnestunud. Näiteid võin tuua lõputult palju, alates sellest et kui hommikul saabun ei öelda tere vastu, kui lähen lõunale ja sellest informeerin saan vastuseks nähvamise "keda see huvitab", kõndides mööda minu töölauast koputab kiusaja vastu seina kuni alusetute süüdistusteni erineva info mitte edastamise või mingite asjade peitmise kohta. Samuti on tavaline käitumine minu isiku ja tegemiste negatiivne arvustamine(töölauad on üksteisest umbes 5 m kaugusel, vahel on küll sein aga kõik räägitavad jutud on kuulda - salvavaid märkusi öeldakse minu tegemiste kohta teades et ma kuulen neid pealt) jne. Olen informeerinud ka tööandjat, kes isegi mõistab et kiusaja käitumine ei ole sobilik, kuid samas ei suuda juba pool aastat vastu võtta otsust ja kiusajat töölt vabastada. Iga päev sellise surve all töötamine on ikka väga keeruline, olen ka uut töökohta otsimas kuid ei ole veel sobivat leidnud.

Ning isegi kui leian uue töökoha võib sarnane olukord korduda. Olen iga nurga alt ja pealt vaadanud olukorda, lugenud erinevat kirjandust ja üritanud aru saada millist õppetundi elu soovib mulle sellega anda.
Kas keegi oskab öelda millist õppetundi elu kiusamise ohvritele anda tahab?

Tsiteeri

Vasta teemale
Töökiusamine 29.11.12 16:07viljaait
Tegemist vôib olla nii öelda koer-inimesega, kes muidu ei rahune, kui talle oma koht kätte näidatakse. Ta otsib Sinu kaudu piire. Kui Sa näiteks kuuled teda Sind halvustamas, mine je vôta kohe sônast kinni ja palu selgitust. Ära jäta midagi ôhku rippuma. Tee seda rahulikult ja kindlameelselt. Palu ülemust Sind koos kiusajaga vastuvôtule asja selgitama kui ta näiteks tööalaselt valet infot levitab. Nôua selgitust ja kehtesta ennast.
Parimat!

Tsiteeri

Töökiusamine 24.05.14 11:37Zak
Väga väikese õnnestumistõenäosusega meetod. Kiusamise vastu, selle reaalseks lõpetamiseks ei ole võimalik üldjuhul kasutada sageli soovitatavat "olge-rahulik-ja-kindlameelne-vajadusel-kutsuge-politsei/ülemus-appi-tehnikaid" ehk mainstream-mõistlikkust taotlevaid meetodeid. Kiusaja nihestunud maailm ei ole mitte kunagi mõjutatav kiusatava samuti nihestatud ettekujutusega, jõud sellel tasandil on täiesti ebavõrdsed. Kiusaja vastu aitab prakt. ainult 3 meetodit:1)taichi (eest ära libisemise kunst) vaimsel tasemel 2)"külm väljasuretamine" 3)"halastuseta partisanisõda koos hoolikalt kavandatud lõpulöögiga". Kõik need eeldavad ohvri rollist võitleja rolli ümberastumist ja meeletut tööd iseenda suunal. Aga in finally, toimivad, proovi kindlasti ja avasta oma uus vabadus olla tõeline ise.

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-3