Armastuse võimalikkusest 27.11.10 14:22Kaido Pajumaa
Siin teemas arutame armastuse võimalikkuse üle. Minu mõtteid saad lugeda siit: http://sisekosmos.ee/suhted/armastuse-voimalikkusest/

Tsiteeri

Vasta teemale
Armastuse võimalikkusest 27.11.10 15:48...
See on tavapärane arusaam armastusest, mis ei ole armastusega üldse seotud, vaid jah, see on nauding, millest sõltuvusse jäädakse ning teisi endast sõltuvaks muudetakse. See nauding on mööduv, samamoodi nagu inimeste emotsioonid, tuleb ja läheb. Sellega võiks arvestama. Armastus, kui see pole mehe-naise vaheline tavapärases mõistes, vaid ligimese armastus, armastus kogu ümbritseva suhtes, kui sa kannad endas sellist armastust, oled õigel teel. Ma saan aru, see pole kindlasti see, mida enamik otsib ning teada tahab. Armastus on väga mitmekülgne ja imeline, igaüks saab sellest omamoodi aru ja kõigil on õigus :)

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 16:28mim
Mõtlemapanev artikkel. Kuid ma pole nõus sellega, et me armastame oma armastatud inimest senikaua, kui ta käitub, suhtleb ja mõtleb meile kõige sümpaatsemal viisil. Armastus läheb sügavamale, kui lihtsalt see, et mulle meeldivad teise inimese maneerid...Mulle näiteks meeldivad väga paljud inimesed, meeldib see, kuidas nad käituvad ja suhtlevad, kuid see ei tähenda, et ma neid armastan.
Ja armastus ei tähenda vaid seda, et see inimene paneb mind end hästi tundma. Päris mitmed inimesed, keda ma armastan ja kes mind armastavad, on valmistanud mulle südamevalu, ma elan nende muresid väga sügavalt läbi...kuid halbade läbielamiste tõttu ei loobu ma neist inimestest. Vaid armastan neid veel rohkem, sest ma tean, et me täiustame teineteist, meie elud on rikkamad koos, ma oleme teineteisele toeks ja seda isegi siis, kui parasjagu positiivsed emotsioonid laes pole.

"We come to love not by finding a perfect person, but by learning to see an imperfect person perfectly." (Sam Keen, from To Love and Be Loved)

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 17:36Krista
Armastus on midagi enamat, kui hea tunne inimese vastu, kes käitub nii, nagu me temalt ootame. Armastus on olemas ka siis, kui too inimene teeb meile väga haiget. Armastus jääb kestma ka siis, kui armastatu käitub risti vastupidi meie ootustele. Kui armastad inimest, siis armastad teda sellisena nagu ta on - kõigi tema heade ja halbade joontega... ja armastad ka siis, kui ta teise juurde minema jalutab.
Olen näinud oma lähedaste peal, et on olemas armastus kuni surmani. Sõltumata sellest, kas jäädaksegi surmani kokku, või lahkub teine pool kellegi muu juurde.
Suur kunst on mitte valu tunda, kui pead elama armastatud inimesest lahus, vastuarmastuseta ja sellel teel on Sisekosmos mind küll kõvasti aidanud :)

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 17:58Moonika
Minu arvates on armastuse eri tahkusid väga kenasti kirjeldanud Erich Fromm oma raamatus "Armastuse kunst". Armastus on väga mitmetahuline! Kuid mehe ja naise vahel on armastus ikkagi ennekõike keemia, säde, igatsus - kaks inimest, kes täiustavad teineteist. See on muidugi minu teoreetiline arusaam, praktikas pole kahjuks veel kogenud...

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 19:49
Moonika kirjutas: Minu arvates on armastuse eri tahkusid väga kenasti kirjeldanud Erich Fromm oma raamatus "Armastuse kunst". Armastus on väga mitmetahuline! Kuid mehe ja naise vahel on armastus ikkagi ennekõike keemia, säde, igatsus - kaks inimest, kes täiustavad teineteist. See on muidugi minu teoreetiline arusaam, praktikas pole kahjuks veel kogenud...

Igaüks tõlgib armastust oma oskuste kohaselt.Minu meelest,üsna tihti hülgame just need suhted ja seega need võimalused,mis võiksid meid arendada ARMASTAMA,kui hülgame "karjujate","teravalt ütlejate","vihaste"....inimeste läheduse.Arvan,et igaüks on valmis ARMASTAMA-oma sügaval sees,aga ei oska,ehkki igatseb just seda ARMASTUST.Seega selline "terav" käitumine oleks nagu appi karjumine,selle puudumisele.Aidake mind,olen eksinud! Eks ikka kuulaja on see tõlkija ja kuulaja loob OMAD tunded.Võimalikuks teeme ARMASTUSE igaüks,aga eri ajal,siis kui õpime taltsutama oma ego ja ARMASTAME ise ilma nõudmisi.

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 21:56Lauri
Tere Kaido ja teised!..Minu arusaam asjast on selline! Kõik oleneb misliiki armastusest me räägime ja kas jällegi ka see on armastus või hoopis midagi muud.. ? Armastusi on väga erinevat liiki on õe ja venna vaheline "armastus" on vana inimeste vaheline "armastus" on naise ja mehe vaheline "armastus" jne.. ja siis on veel üks hästi tähtis ja väga oluline armastuseliik mis on TÕELINE TINGIMUSTETA ARMASTUS.. mida ilmselt pole kogenud enamus inimesi kunagi elus. ja mina usun, et teadmatusest! OSHO samuti üsna äärmuslik "valgustunud" mees alustab oma raamatut Armastus, vabadus, üksindus sõnadega, et 99% inimesi pole tegelikult kunagi kedagi tõeliselt armastanud, sest see on paradoksaalne nähtus.. tema väitel ja täna ka minu nägemuses ei nõua tõeline armastus mitte midagi ei ole isikuline. Tihtipeale see mida inimesed peavad tõeliseks armastus on hoopis mingisugune iha, kirg, omandivajadus, seksuaalne vajadus, ego mis iganes, aga mitte tõeline armastus.. kusjuures tema üsna äärmuslik lähenemine ja samas väga tõetruu on see, et armastada kedagi andmata talle vabadust on täiesti välistatud! Kuigi näiliselt oled Sa selle inimesega koos ja armastab, siis tegelikult läbi tema peegelpildi me õpime tundma ennast.. mina arvan, et tõeline armastus ei ole samuti isikuline. Sa võid armastada ja jagada enda armastust, hoolimist kõigi ja kõigega siin universumis ja oled kindlasti palju õnnelikum kui mõnda hinge enda vangiks pidada.. Ja lõpetan enda mõtte ühe kunagise peep vainu mõttega, et mida tähendab abielu, kui mõelda nende sõnade peale ? võiks ju olla, et aita teisel inimesel elada ja kui on ühised huvid ja arenetakse koos ja on saranased väärtused, siis on tõeline elukestev armastus kindlasti võimalik, kui liigutakse erinevates suundades siis ajapikku väärtused ja nägemus elust muutub ja seega ka "armastus" mis ilmselt ikkagi ei olnud tõeline armastus vaid midagi sellest loetelust sealt eespoolt.. Parimatega, Lauri :)

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 22:06Geiti
Me arvame, et see "nauding" ongi armastus, tegelikult petame me vaid sellega iseennast. Tõeline armastus on minu seiuskohalt tingimusteta ja see ei sea mingeid ettekirjutusi selle meie number ühe või selle nö.õige jaoks..
Samas kui me armastame iseennast piisavalt siis suudame me andestada ja leppida inimestega sellistena nagu nad on, me ei oota enam ei maailmalt ega inimestelt et nad käituksid meie ootustele vastavalt või nii nagu meile meeldib, me oleme õnnelikud olenemata sellest kas meie kõrval on keegi või mitte.
Niiet mulle isiklikult tundub, et tegelikult me kõik otsime pigem iseennast, me otsime seda armastust väljastpoolt ennast, samas kui me suudaksime armastada ennast, siis suudaksime armastada ka kogu maailma ilma mingisuguste tingimusteta. Vahest mõtlen et võiks armastada ükskõik keda siit maamuna pealt, kui ma vähegi oma aega ja tähelepanu neile pühendaksin, neid tundma õppiksin..

Kuid siiski jah, siiski on teatud inimesed, kes suudavad meid justkui taevasse viia ja kes oleks justkui tõesti väga õigeid meie jaoks ja muidugi on kaheinimese vaheline armastus kaunis. Samas ma leian, et armastamiseks ei pea ilmtingimata koos elama, see on rohkem nagu ühiskondlik tava, mida me justkui "peame" järgima. Armastada saab ka kaugelt, ilma tingimusteta kui sa oled õppinud armastama iseennast.

See oleks lühidalt ja kokkuvõtlikult minu seisukoht armastusest..

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 22:17Geiti
Ja lisaks veel selle ka , et armastus peab olema vaba ja see pole seda ,kui me püüame järgida ühiskondlikuid ettekirjutusi või ootame, et see teatud inimene(meie väljavalitu) käituks meie ootustele vastavalt. Niimoodi muutub armastus kohustuseks ja lõpuks ollakse lihtsalt harjumusest koos või sellepärast, et mitte üksi olla. Tean inimesi, kes on valmis olema koos inimesega keda ta tegelikult ei armasta ja ei oskagi armastada, kuna ta ei armasta iseennast piisavalt. Järele mõelda siis neäb seda päris palju meie ümber eksole..

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 22:20Sirje
Ei armastata millegi tõttu või millegi eest, vaid kõigist hoolimata. Sellise armastuse lõppemine teeb pööraselt haiget, aga sa ei kahetse midagi.

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 27.11.10 23:53Lauri
Kuigi näiliselt oleme me vahepeal kellegiga koos ja läbi tema kasvame ja areneme ei saa ükski hing kunagi kellegi omaks, igaüks tuleb siia ilma üksi ja lahkub siit ilmast üksi, kuigi vahepealsel rännakul on vaja teisi hingi ja nn "armastust", et ennast armastada ja tundma õppida..

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 28.11.10 09:53Silvi
Minu arvamus on, et niikaua, kui inimene ei oska-ei suuda iseennast tingimusteta armastada,leppida enesega sellisena nagu ta on, ei oska ega suuda ta ka teisi inimesi armastada. Minu hetke arengu järgi suudan ma tingimusteta armastada mingeid elus muutumatuid või väga vähe muutuvaid nähtusid, mis on algselt juba väga toredad oma olemuselt. Niipea, kui tulevad esile negatiivsed nähtused või tunnused, hakkab kõikuma ka minu armastuse tunne inimeste, enda, asjade jne suhtes. Aga ma õpin ennast samm-sammult tunnustama sellisena nagu ma olen, nii heas kui halvas!

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 28.11.10 10:05Tarmo
toredad mõtted armastusest! Kas kiindumine võiks väljendada meie sisemise väikse lapse vajadust saada armastutud? Jagan omaltpoolt mõtteid sellest, miks me oleme sellised:

http://tarmorichard.blogspot.com/2010/11/miks-me-sellised-oleme.html

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 28.11.10 11:05trinc
ma olen nõus ... vastusega. mulle tundub ka, et see, mida sa kirjeldad, on nauding. ja nauding on kahtlemata oluline osa armastusest ja kirest - me oleme ikkagi sotsiaalsed loomad ja saame palju rõõmu koosolemisest ja lähedusest. aga armastus on minu meelest ka midagi sügavamat. sinu mõtete järgi võiks ideaalne seisund olla justkui sõltumatuse saavutamine nendest naudingutest. ma arvan aga, et tugev inimene on vastupidi see, kes suudab lasta lähedale, suudab tunda naudingut ning riskida ka valuga. ja suhted on väga tugeva arendava potentsiaaliga - lähedane suhe on nagu peegel, mis toob sinus välja omadused ja uskumused, mida sa muidu ei märkakski. ja kui see on hea suhe, siis see aitab sind oma arengus kõvasti edasi.

mulle kuidagi meeldivad ka Osho mõtted selles suhtes, et armastus on ja jääb ja see ei pea tingimata eluaeg olema ühe inimese vastu. oluline on lihtsalt see, et sa armastad. siin ja praegu, hetkel. see ei ole klammerdumine, sõltuvus ja sidumine, vaid puhas armastus ja koos arenemine.

mulle isiklikult tundub, et kui inimestel on ühed väärtused ja suunad, siis on hea suhte ja armastuse tõenäosus suurem. samuti võiks olla isiksus mõneti sarnane - kui inimesed tahavad lähedust sarnaselt, siis on neil suurem tõenäosus üksteise vajadusi rahuldada.

naudingud vs õnn veel - seda on käsitlenud palju positiivne psühholoogia. naudingud on sellised mööduvad nähtused, mis ei tekita püsivat rahulolu ega õnne. a la söön kõhu täis ja mõnus on olla, võidan raha ja saan endale asju lubada jne - inimese enesetunne tõuseb küll, kuid seda üsna lühiajaliselt ning ta kohandub ruttu paremate oludega ja liigub tagasi samale rahulolu tasemele. püsivamat rahulolu tekitavad sügavamad asjad, elu mõttekus, suhted, töö...

samas ei tasuks naudinguid alahinnata. aju vajab positiivseid emotsioone, depressiooni puhul ju ongi suurem probleem mitte negatiivsete emotsioonide rohkus vaid positiivsete vähesus.

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 28.11.10 11:45Tiiu
Mis te jahute siin eii tea millest. Armastus on lihtsalt üks sõna. Kuidas me seda kasutame on juba kokkuleppe küsimus. Kui sa tunned miskit tunnet ja nimetad selle enda jaoks armastuseks, siis see ta ongi. Armastus on rahulik, turvaline ja selge, nagu allikas. Tavaliselt tahab inimene kirge ja nimetab armumise armastuseks ja siis nutab, kui see tunne üle läheb. Muidug läheb see tunne üle, nagu valugi, mis aja jooksul tuhmub. Tehke endale selgeks kõigepealt, mida te tahate ja alles siis hakkage rääkima armastusest.
Kus juures meestel ja naistel on see nii erinev ja kokkuleppele ei jõua me kunagi, kuid see ei sega elada teineteise kõrval 100 aastat ja armastada üksteist.
Armastus on kahepoolne koostöö ja sellest peavad mõlemad aktiivselt osa võtma ja mitte mõtlema selle peale mida Mina tahan vaid sellel mis meile mõlemale hea on ja tihti ka sellele mida meilt oodatakse.
Püssi nurka visata ja ära joosta on kõikse lihtsam, kuid kas see on lahendus
Olge üksteise vastu hoolivamad ja võibolla saate oma kuldpulmaööl aru, et see ongi armastus

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 28.11.10 13:06Pirksu
Minu meelest siiani üks parimaid armastuse definitsioone, mida ma olen lugenud, on Uues Testamendis 1 Kor. 13:
4. Armastus on pika meelega,
armastus hellitab,
ta ei ole kade,
armastus ei kelgi ega hoople,
5. ta ei käitu näotult,
ta ei otsi omakasu,
ta ei ärritu.
Ta ei jäta meelde paha,
6. tal ei ole rõõmu ülekohtust,
aga ta rõõmustab tõe üle.
7. Ta lepib kõigega,
ta usub kõike,
ta loodab kõike,
ta talub kõike.
8. Armastus ei hääbu kunagi.

Armumist ja füüsilist tõmmet (kirge) ei ole mõtet segi ajada armastusega. Armumisest alles kasvab välja armastus. See, kas nii on juhtunud või mitte tulebki tavaliselt välja alles siis, kui see nö esimene armumine mööda läheb. Paarisuhetes on enamasti lisaks armastusele ka kirg olemas. Lisaks meeldib mulle veel ütlus, et armastus on nagu lilleke, ta vajab samamoodi hoolt ja kastmist, muidu ta närtsib ja sureb.

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 29.11.10 10:07Viki
Kas sa ei kirjutanud mitte armumisest ehk emotsionaalsest haigusest? Armastuse puhul me aksepteerime oma armastatu muutusi ja arengut ning ka lahkuminek võib toimuda just armastuse pärast (nii on parem talle), mitte selle otsalõppemisest.
Inimene on valmis armastuseks kui ta on valmis üksiolekuks. Kui paljud meist on selleks valmis?

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 29.11.10 12:53Eliisa
Kummaline, et täna hommikul on see jutt siin-- just kui ma ise selle peale eelmine päev mõtlesin ja sellest lugesin. Osho nimelt oma raamatus kirjutas, et armastust ei ole tegelikult olemas. Inimene mõtles selle välja, et seks ei oleks tobe, sest kui võtta see suitsukate nimega armastus ära, siis näeb kõik ülejäänud väga tobe välja. Et inimeste vahel on biokeemia ja see kõik toimub, et paljuneda.
Ma kunagi arvasin, et armastan kedagi, tegelikult olin temast nö sõltuvuses, sest mulle tundus, et ta teeb mind õnnelikuks ja blablabla. Aga kui ma ärkasin ja sain aru, mis tegelikult toimub, siis sain aru, et ma ei tea armastusest midagi ja see mida ma tundsin ei olnud armastus. Ja kas see üldse võimalik on ja mida see endast kujutab jne? Ma ei tea seda. Tean vaid niipalju, et ma suudan kõiki inimesi nö armastada. Kahe inimese vaheline keemia ei ole armastus ja keemiat võib ka tekkida erinevate inimeste vahel. Ma tean, et mu südames on mingi tunne teatud inimeste suhtes- mul on nendega hea, tore, lõbus ja huvitav olla ja enamus mu suhteid on sellised nii meeste kui naistega. Aga kas see ongi armastus? ma ei tea. Igatahes ma ei klammerdu inimeste külge, pole neist sõltuvuses ja ma võin õnnnelikult ja hästi tunda ka täitsa üksinda olles. Inimesed tulevad ja lähevad ja nii ongi.
Inimene on sotsiaalne olend- suhelda on mõnus. Aga armastusest ei tea öööd ega mütsi :)
Päikest

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 29.11.10 17:09Mari
ARMASTUS, teema on alati inspireeriv, kuigi artikkel oli rohkem kirjledus armuvalust.
Mina olen aru saanud ühest, kui ajame taga armastust või otsime armastust või unistame armastusest. Selgitab see seda, et hing vajab minu enda armastust, meie enda ülesanne on õppida ennast armastama. Osho kirjeldas olukorda, inimesed küsivad, miks keegi ei armasta mind aga kunagi me ei küsi, kas ma ise armastame ennast tõeliselt.
Loomulikult on armastusetunne tõeline ja sa tunned selle ära, kui see sind tabab, see on nii tõeline, et eriti palju küsimusi ei tule enam, a la mis on armastus, kas armastus on võimalk, kas ma saan petta jälle jne jne
Ja kui armastatud inimesed koos elama asuvad, on see pikk teekond, koos arenemine, koos jagamine, koos kasvamine, mitte iseennast kaotades. Kuid suur armastus ei pea alati kooseluga lõppema, sest me ei tea kas me üldse oleme selliseks pühendumiseks valmis, kuigi hinges jääb alati tõeline armastus elama.

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 29.11.10 17:17Mari
Veel Mari siin, jaa, TÕELINE ARMASTUS ON OLEMAS JA SEE ON VÄGA VÕIMALIK....kuid, kordan veel, enne tuleb ennast armastada, oma vigu, nõrkusi, tunda valu enda sees, olla endaga kannatlik, anda endale kõigeks aega, andestada endale ja ikka armastada ennast edasi, sest kui saad tunda tõelist armastust siis see ongi kõike seda.
Armastust kõigile ja kaunist jõuluaega!

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 29.11.10 17:17Mari
Veel Mari siin, jaa, TÕELINE ARMASTUS ON OLEMAS JA SEE ON VÄGA VÕIMALIK....kuid, kordan veel, enne tuleb ennast armastada, oma vigu, nõrkusi, tunda valu enda sees, olla endaga kannatlik, anda endale kõigeks aega, andestada endale ja ikka armastada ennast edasi, sest kui saad tunda tõelist armastust siis see ongi kõike seda.
Armastust kõigile ja kaunist jõuluaega!

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 29.11.10 17:29Mari
Jälle Mari, kordasin ennast, sest näpp millegi pärast lõi kaks korda vastu ENTERIT, nii ongi, topelt pole kunagi halb..... tahtsin veel lisada, see sügav tunnete mõll endaga ja ka armastuses, lõppeb väga IMELISELT, see vaev ja valu toob nii imelised tunded, et sellest rääkimine oleks kõige ilusa rikkumine. Meie sõnavaras ei ole selliseid sõnu, mis suudaks seda kõike edasi anda, seda mõistavad inimesed, kes teavad, sellepärast ei oskagi keegi õieti ja kaunilt kellegile seletada, mis on armastus. Armastus on tunne, mitte sõnaseaded!!

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 30.11.10 10:26Karl
Tõeline armastus täpselt enda sarnase inimese vastu, on otsimine armastust enda sees, suutmata ennast ise armastada, loodame, et keegi tuleb ja armastab meid, meie eest.
Sõprusega on sama, me loodame et sõbrad silitavad meie kätt, kui meie EGO haiget saab, kiidavad igat sõna ja liigutust takka ja kui ei silita, on kohe suur pettumus, hala ja tüli. Ma ei usu eriti selliste suhete tõelisusesse ega siirusesse ja meie hingeelu jääb kuhugi kinni suure EGO haardesse ja siis kujutame ette, et kõik on harmooniline... kuni hetkeni, kui keegi astub teisiti või ütleb midagi teisti, oleme alguses tagasi, jälle nn ohvrid.

Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 30.11.10 17:37

Arvan,et Armastust ei ole võimalik kogeda,sest sinna sisse astunu lihtsalt haitub ära.Ja see ära haitunu on Ego.
Ja Ego on meie mõttemeel.
Tsiteeri

Armastuse võimalikkusest 12.12.10 23:28ds
Lauri: "ja siis on veel üks hästi tähtis ja väga oluline armastuseliik mis on TÕELINE TINGIMUSTETA ARMASTUS.. mida ilmselt pole kogenud enamus inimesi kunagi elus. ja mina usun, et teadmatusest!"

Ma väidan vastupidist. Iga ema armastab oma last tingimusteta! ;) Mehe ja naise vahel kipub jh keeruline olema. :)

Ühinen Andersiga, kellega arutasime teises keskonnas seda teemat. :"huvitav lähenemine asjale
ega kõik ju seisnebki naudingut saamises. Saan naudingu hea tunde, kui olen koos inimesega keda armastan, iga liigutus ja pilk või hääletoon on nauding, mille kulminatsioon on seks, mis kõige suurim nauding armastatuga. Ainuke vahe elusa inimese ja elutu asja vahel on see, et elutu asi ei armasta sind vastu ja ei räägi sinuga ja ei tee asju südamest, aga elus inimene, armastatu teeb kõike seda
vastu, samuti nii enda naudingu saamiseks kui ka teadmiseks, et vastassugu seda saab ja armastab südamest
vb kõige tervislikum sõltuvus ongi armastus teise inimese vastu, kus sa tahad saada naudingut läbi andmise, võtmise ja saamise
ja kuna inimene on üks kõige sotsiaalsemaid olevusi maakeral, siis ilma kaaslaseta tunneme me üksikuna, mis teeb meid kurvaks, kuna enamasti iseendale, üksi midagi teha, midagi vastu saamata, mis tekitaks meil seda head tunnet, millest me kõik ju ometi sõltuvuses oleme
, on ikka väga jama

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-25 | 26-38