Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 03.10.10 18:43Kiku
Üks teema on mind vaevama jäänud ja ei oska kuidagi sellest lahti saada või võtta seisukohta. Olen vaikselt hakkanud muutuma õnnelikumaks, kuid ma teen vahel nn paha inimesele loomulikke tegusid ning see jääb mind piianama, sest öeldakse, et see kõik halb tuleb tagasi mulle endale. Ma tegelikult ei tahaks ju halba teha. Aga kuidagi kukub nii välja. Ja ma arvan, et sellepärast olengi õnnetu, et see halb jõuab tagasi minuni. Tegelen hetkel ka budismiga ja ka seal on headuse teema nii oluline. Juhtum oli siis järgnev (hoiatan ette, et see juhtum paljude jaoks kindlasti naeruväärne aga minu süda nii valutab) et kaks meestuttavat internetist,kindlasti on nad väga toredad inimesed aga ma kuidagi hetkel ei taha eriti meesterahvastega tegeleda. Nemad koguaeg kutsuvad kuhugil ja mina koguaeg viisakalt aga sõbralikult ei. Ühele isegi ütlesin, et mul hetkel periood, kus ei taha välja minna. Nüüd aga muutusin väga ametlikuks, sest ikka ja jälle kutsusid edasi. Eile ka üks kutsus jälle välja kui internetis sõbrannadega chattisin, ütles "Lähme baari" ja mina siis vastasin "Minge muidugi, tublid!" Ja siis ta vist solvus. Täna kirjutasin ja vabandasin, kui solvasin teda. Aga nüüd ma mõtlen, et kui käitun nii halvasti, käitutakse ka minuga halvasti. Miks ma nii tegin. Ma tegin neile haiget aga kuidas ma oleks pidanud antud olukordades tegema, et olla hea inimene?
Pisike asi aga teeb mulle muret:)

Tsiteeri

Vasta teemale
Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 03.10.10 22:09Natalja
Olen ise samas olukorras olnud ja mulle tundub, et sa teed kõike õigesti. Sa ütled otse välja nii nagu on. Hullem oleks ju olnud nende mõlemiga nt välja minna, pakkuda nendele hetke õnne, lootust anda ja varem või hiljem jääks see asi katki.
See ei ole halb, kui sa oled teise inimesega aus (isegi kui see teeb sellele inimesele haiget). Sa ei saa oma elu seada teiste inimeste soovide ja tahtmiste järgi, sa pead siiski lähtuma sellest, mida sa ise sisimas tahad ning vastavalt sellele olema aus ja austav inimestega, kes vbl ei lähe su soovide ja plaanidega kokku.
Sa ei ole halb, kui sa ütled inimesele tõde, isegi kui see tõde teeb talle alguses haiget! Pikemas perspektiivis on ta sulle tänulik, sest sa ei raisanud tema väärtusliku aeg :)

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 12.11.10 08:39Ole iseenda sõber!
Minu arust tuleb alustada sellest, et miks Sa arvad, et enda soovidega arvestamine on halb ja tunned süüd, kui oled endale head teinud? :) Antud loos väljendub see hirmus, et kui teen endale head ja see teistele ei meeldi, siis olen halba teinud, kuna sean end esiplaanile. Tegelikult tegid aga kõik hästi, kuna lähtusid enda vajadustest ja kedagi teist ei saa solvata, kui ta ise ei solvu. Ära karda endale head teha ja oma vajadustega arvestada - tegele ikka sellega, mis endale südamesse rõõmu toob. Kõigi teiste soovide järgi elamine lõppeb enesehävitusega ja -kaotusega.

Teine vihje sellele, et vajad eneseväärtustamisega tegelemist on see, et häbenesid oma mure "tähtsust". Mõistamata, et sellega oled saanud nn jala ukse vahele ühele sisulisemale ja sügavamale probleemile. Väikestest muredest saavadki suured lahendused, kuna need on enamasti mingi sügavama probleemi sümptomid. Probleemile leiad lahenduse sellega, et tegeled asja põhjuse(eneseväärtustamine), mitte tagajärgedega(hirm solvata teisi). Kuigi tihti alustatakse viimase kõrvaldamisest, sest seda on paremini tunda(süütunne). Lihtne tõde on ju see, et sümptomite kõrvaldamine ei toimigi, sest see pole algpõhjus ja alles siis, kui leiad ülesse tuuma, vabaned ka selle erinevatest väljendustest(hirm küsida seda, mida vajad/soovid; ei ela teiste jaoks jne). Jõudu asjade lahendamisel! :)

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 21.11.10 21:58Mai
see ei olnud üldse halb tegu, ja sa ei pea sellepärast süüdi end tundma, mina oleks teinud samamoodi:)
tegid õigesti, nagu teisedki eespool juba ütlesid.

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 22.11.10 09:06Anu
Kiku!

Aus enda vastu olla ei ole halb, vaid loomulik. Sind hindavad sõbrad saavad sellest aru, kui ei, on aeg edasi liikuda. See, et sa tahad oma elu muuta ja näed ka teisi võimalusi sõpradega suhelda, mitte ainult koos üritustel käia, on hea.
Hea sõber annab sulle aega, austab sinu seisukohti ja ajaveetmis viise.
Soovin sulle kindlameelsust ja vähem süütunnet!

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 10.07.12 21:12Lee
Lugesin su postitust ja imestasin- kas tõesti sellised asjad panevad sind tundma ennast halvana? Minu arvates see küll pole nii.

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 11.07.12 00:02Kertu
Ei usu, et peaksid ennast halvana tundma seetõttu, et ei soovi teistele tõe väljaütlemisega haiget teha

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 29.07.12 05:28tore
Noo mis siis antud juhul tagasi tuleb ? Et tahad välja minna ja sulle öeldakse ära ? Kui see on nüüd väga hirmus halb, mille pärast siis väriseda ? Kui oled teistega aus, tuleb arvestada, et teised on sinuga ausad. Ja kui teiste ausus sulle haiget teeb aegajalt , siis tuleta meelde, et ka sinu olid aus ja võimalik et keegi sai haiget. Niimoodi elada, et kedagi ei riivaks, see on võimatu. Sa ei tohiks midagi süüa, ühtegi sammu astuda. hingata ka ei tohi, sest õhus olevatele bakteritele on see väga kannatusterohke :)

Tsiteeri

Kuidas vabaneda sellest, et vahel olen halb? 27.11.12 15:08Birgit
Sinu probleemi vaadates olen mina täitsa egoistlik olend. Ma pole pm aasta väljas käinud ja enne seda pidutsesin nädalaid jutti ja ei saanud aru kus ma olen:D See oli vajalik kogemus ja see aitas mul saada selleks, kes ma juba praeguseks olen. Mina alustasin Elulille raamatuga, kuigi varemalt lugesin Luule Viilmat palju..nüüdseks olen aru saanud, et ei soovi enam enesehävituse ja välistegurite küüsis olla, hoolin endast kümme korda rohkem kui varem. Ja selles polegi midagi halba, mind ei kutsuta enam baari või või muusse sellisesse kohta, ma olen ülendunud selles vallas ja ei näe vajadust. Kõige hullem on lasta ennast allatirida uuesti mingitel välistel teguritel aga ka siis tõused sa uuesti aga millal? Öeldakse ka, et sõpru valitakse enda järgi aga me areneme erinevalt ja ongi normaalne, et see kes sind mõistab jääb aga ei suru midagi peale aga see kes mitte, see oli vaid kallis inimene kes aitas mõista, milline sa enam olla ei soovi ja tulevad uued, terve elu oled ümbtitsetud neist inimestest kellelt on midagi õppida või kes on sinu moodi. Nii, et muretsemiseks pole vajadust!

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-9