Pidev mõtlemine segab 02.12.14 03:20Eff
Tere,
ma olen oma terve elu kogu aeg mõelnud, mõelnud ja aina mõelnud, mis juba ammuseks on viinud liigse ülemõtlemiseni ja lähiajal lausa nii kaugele, et enam ei jaksa. Muud nagu polegi, mul on raske keskenduda muudele tegevustele. Miks? Sest kogu aeg ronib fookus tagasi pähe ja mõtted kerivad vanaviisi - nii tulevik kui ka minevik, pidev analüüsimine, negatiivsuse ülevool.
Eelmisel nädalal võtsin ennast nii palju kokku, et lihtsalt üritasin väga väga keskenduda millelegi muule, et mõttetegevus peatuks. Reedeks olin juba nii kaugele ennast viinud, et suutsin kusjuures enamus päevast olla mõtetest eemal ja elada SIIN ja PRAEGU. Laupäeval läks nõks juba käest ära ja üritasin kogu aeg end tagasi suunata. Pühapäevaks oli juba veel kehvem, ja tegin sama. Täna aga olen tagasi vanas mustris täielikult ja ainult elangi peas. Olen terve päeva üritanud ennast viia olevikku ja keskenduda mingitele asjadele (nt. kella tiksumine, kellegi kuulamine, kõndimine, söömine jne jne..) ning meditatsioonis hingamine ja südame tuksed, aga koheselt olen peas tagasi ja kogu aeg ainult vahetan ja vahetan seda - keskendumine tegevusele, ja juba peas, keskendun tegevusele, ja jälle peas. Ja see pidev vahetamine ka viib kurnamiseni nagu ka mu tavapärane ülemõtlemine. Ma olen üritanud end isegi sundida keskenduda, no ei tule välja. Juba jälle olen peas. Lisaks veel proovinud mitmeid kordi lihtsalt olla südames, samuti ronin pähe. Lisaks veel sellele, kerib peas tihti mingi muusika - ehk siis mingid laulud, mida välja ei saa, kui üritan olevikus elada. Ronin pähe tagasi jne.
Ma ei tea, mida peaks tegema? Kuidas ISE hakkama saada? Ma olen väga palju lugenud juba olevikus elamise teemadel ja mõtetest lahtilaskmise teemadel, teadmisi nagu on, aga rakendus on kehv!? Kas selline võitlus pidevalt peas elamise ja olevikus elamise vahel on normaalne alguses? Võtab üsna palju energiat, kuna "effort" on pidev. Täna olid mõtted 95% mu päeva osast, samal ajal kui reedel oli see protsent umbes 30%. Igatahes, sooviks juba kordki elu nautima hakata ja ELAMA!

Aitäh Kaido, et oled loonud võimaluse abi küsida, ja üleüldse ainult tänusõnad kogu su tööle.

Jään teie nõuandeid ootama,
Eff

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale