Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 06.09.14 16:39HelpMe
Oeh...ei teagi kust alustada.

Mul on selline tunne nagu oleksin vangis ja ei suuda kuidagi sellest välja tulla. Kardan, et mul on juba paar aastat olnud stress muutunud depressiooniks. Vahepeal on isegi paanikahood, kus õhk kaob ära. Ärritun kiiresti. Nutan. Olen rahulolematu.Seksuaalelu on null. Ma ei suuda magada. Ärkan öösiti üles ja selline halb tunne on kuidagi. Aju töötab isegi unes. Hirmud. Kardan tuleviku pärast, pole elu eesmärke, mida täita oskaksin, kardan oma lähedaste pärast ja veel sada asja. Ülemõtleja. Kuna hetkel olen töötu (kuigi oman 2te kõrgaharidust ja olen proovinud ka ettevõtlust), siis ei suuda mõned päevad isegi toast välja minna. Iga samm maksab ja rahaga on mul probleemid. Olen terve päeva pikali. Muidu olen alati trenni teinud ja enda eest hoolitsenud, olen sportlik, aga nüüd ei jaksa kohe midagi teha. Ma ei taha isegi kellegagi rääkida.

Muidugi elukaaslane tekitab minus veel rohkem fustratsiooni. Ta nõuab minult, et oleksin teistsugune, aga ma ei suuda muutuda, kui tema seda ütleb. Isegi kui ma seda sooviks. Tema on minust vanem ja kogenum, aga mina pole veel ennastki leidnud. Ta on isegi maininud, et ehk peaksin mõnda aega üksi elama, et ennast tundma õppida, aga ma ei tea... See tähendaks vanemate koju tagasi minemist, sest mul endal pole sentigi hinge taga ja see on masendav. Ma ei suuda oma elu üle kontrolli saavutada ja see nii väsitab. Ma tunnen ennast nii "kadunud". Ma ei tea, mismoodi ma saavutan oma unistused, kust ma alustan. Ma olen oma mõtete ohver ja ei suuda hakkama saada. Kuidas ma sellest välja tulen???

Tegelikult on mu hingel veel palju, aga mul pole sellest kellegagi rääkida, olen kuidagi tahtlikult üksi, sest tunnen et keegi ei mõista mind.

Suht lambi jutt tuli. Ma isegi ei tea, miks siia kirjutan ja mida ma selle jutuga saavutada üritan...

Tsiteeri

Vasta teemale
Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 09.09.14 18:56kaljo
Nendest sümptomitest,mida kirjeldasid,võib aru saada,et seisund on päris segasevõitu.Seda võiks vabalt tõlgendada depressioonina.Minu soovitus oleks pöörduda perearsti või psühhiaatri poole,nad määravad Sulle kerge rahustava kuuri,mis viib tugevad pinged alla,meel sutsu rahuneb ja siis on võimalik otsida abi kas mõnest heast soovituslikust raamatust või õnnestub kohata mõnda samasuguseid seisundeid läbi elsnud inimest.Põhiline on tõsine vajadus endast selgusele jõuda.
Suhteliselt nõrga toimelistest rahustitest sõltuvusse jääda ei ole vaja karta.
Et mõistus midagi õigesti tabaks,peaks ta mõistma,et rahutul meelel pole võimalik olukorda adekvaatselt mõista.

Hiljem võid jõuda selgusele,et Su saatus pakkus Sulle just seda,mida Sa praegu ei kujutle isegi ette......

See on tagasihoidlik minupoolne soovitus.Need,kes peavad oma tõeliseks olemuseks andmist,võiksid sellises olukorras ka koheselt reageerida......

Tsiteeri

Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 10.09.14 11:51Siim
Temakesel on õigus. Pead esmalt leidma end ja kui pereelus seda teha ei suuda peaks veidi omaette olema. Kui oled välja mõelnud kes olla tahad ja mida täpsemalt elult soovid saad keskenduda nendele asjadele ning kõik negatiivne taandub. Kui mõtled asju mida sa soovid ja ainult neid asju mitte asju mida sa ei soovi siis üsna pea saabki see sinu mõttemalliks ning ka stress ja depressioon ajapikku lõppevad. Esmalt leia end ja tea mis sa tahad ning keskendu sellele.

Tsiteeri

Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 10.09.14 12:01Kaido Pajumaa
Helpme, minu mõtted su teemale leiad siit:http://www.sisekosmos.ee/sisekosmostv/mida-teha-kui-tunned-et-enam-ei-suuda/

Tsiteeri

Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 10.09.14 22:13soovitan
Kirjeldatud sümptomid viitavad küll kliinilisele depressioonile. Soovitan asja tõsiselt võtta ja pöörduda arsti poole, sest pelgalt "positiivse mõtlemisega" depressioonist jagu ei saa. Nagu esimene kommenteerija, siis usun, et kõigepealt on vaja sinu sees toimuv natukenegi kontrolli alla saada ja siis saab hakata olukorda analüüsima ja lahendusi otsima. Julgen soovitada ka holistilist psühhoteraapiat- http://holistika.ee/teraapia/holistiline-teraapia - võib aidata väga hästi taoliste probleemide puhul. Aga rõhutan veel kord, et kui tegu on depressiooniga, siis kindlasti mitte alahinnata seda. Depressiooni puhul annab parima tulemuse ravim koos teraapiaga. Jõudu! Tunneli lõpus on alati päike, isegi kui sa seda praegu ei näe.

Tsiteeri

Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 11.09.14 13:04Ell
Sattusin aasta tagasi samasugusesse talumatult rahulolematuse seisundisse. Hirmud, ootused, pidev mure Mis SAAB! Taipasin, et olen sõltuvuses sellisest muretsemise seisundist olnud juba pikka aega, võib-olla isegi terve oma elu. Minus tuli äratundmine, et nii ei saa enam edasi, tuleb midagi ette võtta. Esimese väikse sammuna hakkasin jälgima oma kassi, kui mure mõtted tulid. Tema õpetas mulle rohkem tunnetama hetkes olemist, rahu, enese armastust. Endale tuleb tänulik olla ka väikeste ületuste, sammude eest. Tol hetkel kassi jälgimine oli minu jaoks suur eneseületus, sest muretsemise seisund oli vana tuttav, kellega aega veeta:) Mina olen alles teekonna alguses.

Sattusin Kaido Pajumaa videote ja kirjutiste juurde, need tõidki uue suuna mõtetesse. Soovitan raamatut: Eckhart Tolle, Siin ja praegu kohaloleku jõud.

Tsiteeri

Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 10.10.14 16:50Kati
HelpMe`le

Sa ei ole sellise tundega üksi. Ka mina olen suures osas sellisesse seisundisse jõudnud. Lisaks olen kolinud Eesti teise otsa, kus ei ole ka mulle lähedasi inimesi. Otsin abi sõbrannade soovitusel holistilisest teraapiast, joogast ja avastasin ka naisarheotüüpide koolituse (suhteparandamiseks väga hea, aga mulle vajalik "oma sisemise aia korrashoiu" oskuseks), kuid kõik need vajavad rahalist ressurssi. Minul õnneks on mu kallis elukaaslane mulle suureks toeks. Mul on veel palju õppida. Ma ei ole veel end jonksu saanud ja mu päevad on erinevad, tujud kõikuvad.
Kaido Pajumaalt ootan koolituspäeva "Meditatsioon kui enesejuhtimise kunst". Usun, et sellest oleks ka suur abi, et edasi liikuda. Mul on 2 last ja armastav mees ning ma ei saa lubada, et "auku kukkudes jään sinna oma sita sees sõtkuma". Sellist väljendit kasutas mu karmisõnaline terapeut :)

HelpMe, ma jagan sulle oma terapeudi soovitusi. Sa pead õppima blokeeringut peale panema sellisele mõttele, millele ei ole lahendust, sest see mõte jääb muidu peas keerlema (mõte klammerdub) ja põhjustab depressiivsust. Sa pead oskama olukorrast välja tulla (võtma vaatleja rolli - aktsepteerid toimunut, aga lähed oma eluga edasi jätad selle sinna paika) või seda muutma või muutma ennast, ...muidu see viib kannatuseni. Oma mõttemaailma üle kontrolli saavutamine ongi raske. Ma usun, et ka sinul võib olla ka nii, et sinu lapsepõlveprobleemid või vanemate kasvatusmustrid on nüüd sinu elu selliselt mõjutanud, et sa ei oska või ei suuda ennast koguda, et sellest välja tulla. Minul oli see üheks põhjuseks. Esita endale küsimus, kas sa tahad elada selliselt nagu su pere on sind õpetanud, kas sa tahad tunda seda, mida sulle on õpetatud, kas soovid elada kellegi teise elu .... või soovid kõike muuta ja olla õnnelik, usaldada ennast. Igal pool teraapiates räägitakse, et muutuse soov peab tulema sinult endalt.

Lisaks võin soovitada sulle neid samu raamatuid lugeda, mida on mulle soovitanud algselt mu sõbrannad, kes on ka oma elu raskematel aegadel otsinud abi alternatiivmeditsiinist.
Raamatud: "Jõud sinu sees" Louise L. Hay, "Vihatants" Harriet Lerner PhD, "Õpi oma elu juhtima" Anatoli Nekrassov, Tuleviku modelleerimine" Vitali Gibert ja terapeudi soovitatud "Siin ja praegu, kohaloleku jõud" v "Uus maailm" Eckhart Tolle. Kui sind huvitab ka jooga kohta rohkem teada, siis soovitati algselt "Harrastame joogat" Holger Oidjärv.


Sa oled juba tubli, et otsid abi! Kui vajad sõpra, kellega rääkida, siis kirjuta katariina02@hot.ee
Päikest!

Tsiteeri

Hirmud, enesega pahuksis olemine, rahulolematus, laiskus jne 13.11.14 16:29R
Ma tean mida Sa tunned. Mind on aidanud väga palju "mõtete kontrollimine". Kui Sul tulevad sellised negatiivsed mõtted pähe siis "aja nad minema", vali lihtsalt uus mõte. See tundub alguses keeruline aga kui sellega järjekindlalt tegeleda siis hakkad aru saama, et Sina ise valid oma mõtteid.Ka hirmud on Sinu valitud mõtted.
Elu eesmärk on elamine ise ... ela siis. Sul on selleks ainult tänane päev, sest eile ja homme ei saa Sa midagi teha. Keegi teine ei saa Sind õnnelikuks teha - ainult Sina ise.
ÕNN saab olla ainult Sinu sees ... õnnel ei ole mingit seost rahaga, eesmärkidega, tööga :)
ÕNN on see kui Sa ärkad hommikul üles ja oled õnnelik, kõik muu ei puutu siin asjasse.
Minu raamatusoovitus oleks Anatoli Nekrassovi "Elavad mõtted" ...
soovin Sulle kõike kõige paremat ...

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-8