Jumal? 06.01.11 21:52G
Ma olen viimaselajal palju mõtisklenud sellest, et kes on Jumal minujaoks. Raske on seisukohta võtta. Kas tema ongi see nö. "universum" ja kõiksus? Võime me öelda, et tema on meile selle kõik hea meie elus andnud?
Või mis teie arvate Jumalast?

Tsiteeri

Vasta teemale
Jumal? 08.01.11 00:01Natalja
Minu jaoks on Jumal minu sisemine mina/Kõrgem Mina/intuitsioon/sisemine hääl, mis on targem kui minu mõistus ja kes juhib mind läbi elu täpselt nii palju ja nii hästi, kui ma oskan teda kuulata.

Tsiteeri

Jumal? 11.01.11 01:12M 39
Mina olen defineerinud Jumala endale selliselt ehk minu arusaam ja tunnetus: JUMAL = universumi, maailma, algusest saati,
siiamaani ja edaspidigi... KÕIGI üksteise järel ilmnevate nähtuste kogusumma! ehk TA ON ABSOLUUTSELT KÕIK! ehk Sina, Mina, Loodus, MAAILM, UNIVERSUM... selle kõige laiemas, üleüldisemas mõistes... Lahe, Ta on MÕNUS :)

Tsiteeri

Jumal? 20.01.11 13:38Liina
Toredalt kirjutasid M39, mina arvan ka Jumalast nii (et on lahe:))

Tsiteeri

Jumal? 10.02.11 19:03max
olen elus palju mõtlend ja seedind seda asja on palju uske kristus buda iga maa eri moodi kus on õige arvan et õige on see mida inimene ise vabast valikust uskuda tahab. ise tegin ka valiku aga enne mõtlesin et miks uskudepärast sõditakse läbi ajaloo tähendab et inimesed teevad vigu elus aga kus usus on tõde et vigu pole ja täjuslikus mis on õige kas pole äkki uskuda oma usku ja noppida igast usust välja tõde mis on õige minujaoks ja seda uskuda sest inimesed teevad vigu sellepärast et ei usalda oma süda vaid lähevad kõigega kaasa .mina otsustsin teha oma valiku uskuda oma usku mis seisneb minu abc panin sõnad ja enda tähendused mis arvan et oleks õige minujaoks armastus-peregond naine mees lapsed rikkus-palju tarbid täiuslikus-praktilisus edu-stabiilsus tugevus-eesmärk usaldus - peregond ausus-ei valeta õigus- austad seadusi suuremeelsus- headuse tegemine harmoonja-kodurahu julgus- endamõtetele kindel tervis- sport kindlustunneperekond vanemad õed vennad tarkus- elukogemused ja raamatud südametunnintus- puhas see on kõige tähtsam see on su hing ju. veel lisaks et mulle tähtis lause heaga võidab rohkem kui halvaga . selline on minu lugu ja ärge siis pahandage kui ei meeldi lihtsalt rääkisin enda mõttemaailmast .kõike kaunist .olen 30 aastane pereisa

Tsiteeri

Jumal? 09.03.11 21:15maater
Kõige muude omaduste hulgas on sellel, keda ma Jumalaks nimetan, ikka väga suurepärane huumorimeel. Millalgi oli müügil raamat" Kõnelused Jumalaga". Selle autor tõi esile sama. Peab olema suur naljaarmastaja, et anda ikka ja jälle andeks kahejalgsete arvukad väited, et: jumal, Sind pole olemas! Mida ise teeksite, kui teie mürsik vaatab Teile otsa ja kuulutab, et Teid pole üldse olemaski! Või et kui oletegi, siis igatahes olete kõike valesti teinud ja ei tea mitte midagi.
Olen ammu saanud aru, et ta aitab kõiki, sõltumata usutunnistusest. Iseasi, kes sellest aru saab.Uskmatu ja uskliku ainus vahe ongi ju, et usklik on sellest aru saanud.
Küsimuseks jääb, miks lubab ta ikka ja jälle nii tohutult kurjust, miks on maapealne elu üldse rajatud kurjuse ideele? Mis muu, kui kurjuse väljendus on siis, et meid ümbritsevas olelusvormis kõik söövad kõiki? Alates väikseimast olendist kõige suuremani. Inimene tapab teisi mõnu ja naudinguga, jätab teistele elusolenditele järjest vähem eluvõimalusi.Ainuke vastus, et oleme inimestena vaid järjekordne eluvormi katsetus ja natsi ebaõnnestunud. Aga ta ei raatsi võtta meilt õigust vabale valikule ka siis, kui teeme sellega kurja.

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-6