Kas elul saab üldse mõtet olla? 06.12.10 09:08Katyce
Kummaline, et üleeile matsin just oma vanaema ja viimased päevad olen tugevalt süüvinud, sellesse teemasse, et mis mõte sellel kõigel on, ja täna kirjutasid sinagi Kaido sellest. olen jõudnud järeldusele jah, et polegi millelgi mingit mõtet, ma ei saagi aru kas see inimene on kadunud, minu jaoks on ta ikka olemas ja see loebki, mis on meie peas. Ning jah kui sinu juttu kokku panna siis ongi tähtis mis see inimene eluajal tegi, et kuidas ta meie mälestustesse jääb, mida meenutama. Ühest küljest see teadmine lohutab, teisest küljest tekib üsna mõttetu tunne...)) Aga siiski annab jah mu hingele rahu mõte armastus ja selle tundmine kogu übritseva suhtes...
Armastusega sisekosmose uurija...

Tsiteeri

Vasta teemale
Kas elul saab üldse mõtet olla? 06.12.10 14:24raivo j. raave
Kaido läheb järjest paremaks.
Tegelt sisemine areng saabki olla vaid püsiva armastuse poole suunatud püüdlus

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 06.12.10 18:26Mia
Ühest küljest ma nõustun, et mis mõte on ometi sel välisel säral peale surma, kui põhimõtteliselt mitte keegi ei jää seda mäletama, vaid mäletatakse, milline oli inimene sisemiselt. Ja kuna inimestele üldjuhul on oluline endast maha jätta see nö "jälg", siis kõige parem võimalus seda jälge jätta on teisi inimesi aidates, tunnustades ja austades-just seda hindavad inimesed. Samas jällegi see on meie elu,me elame seda ainult ühe korra,miks me muretseme sellepärast,mida inimesed meist peale surma arvavad,miks me muretseme jälje jätmise pärast. Miks me ei võiks oma elu täiel rinnal nautida. Nautida seda, mida elul pakkuda on. Kõik need asjad, mis meis hea tunde tekitavad, uhke auto,ilus maja, ilusad riided jne.

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 07.12.10 03:07Ketu
Küünal ja elu. Jäi silma pidev võrdlus sõnadega: kasu, kasutus;tähtus, tähtusetus; mõtekus, mõtetus.
Tekkis mõtteid.
Mõtekuse annaks justkui mingi kasu saamine, mingi väärtus. Ilma selleta on kõik justkui tähtsusetu. Kas kahju võib tuua kasu? Kindlasti...Asi on kahjus ja kasus. See on muutuv püsiväärtus nimega Areng. Kaks vastuolulist medali külge, täiendades teineteist.
Olles osake maailma arengust, panustad ennast muutvasse maailma. Ka ajutine juhtum võib anda emotsioonilaengu ja lainetuse vägagi kaugele. Me oleme seotud ju kõigega, mis toimub. Selle nähtamatus aga loob illusiooni, et ajutine pole sügava väärtusega.
See näide võib ka läbi joosta mõnede piltide pealt, kus jõuluõhtul lapsed sellesamuse küünla kõrval seisavad. Kümneid aastaid hiljem võib olla tekitab just kelleski vajaduse pere läheduse jaoks. Küünal kui hubane valgus paneb möödunud jõuluõhtule veelgi soojuseigatsust juurde. Ja äkki siis sõidabki välismaal olnud töömees oma pere juurde koju. Nad veedavadki imeilusad jõulud koos ja kuu aja pärast naine teatas talle, noh, näiteks rasedusest. Siuke totter näide, kuid siiski tahaksin rõhutada,et tühiseid asju pole! Rohkemal või vähemal määral mõjutavad meie tegusi meie endi tekkinud mõtted millestki ajendatult. Iseasi juhuste kokkulangevus,väärtushinnangud jne jne. Seost aga lõpuks juhtumiteni viivate asjadega on üsna raske märgata. Küünal kui pisike vidin mõjutajana kuskil pildiservas ja kokkvõttes, mida suudab ära teha üks inimene oma eluga, kelle ootele jäädi. Ka üksi olles ei ole me üksi, meie ümber on kõik elus. Usun et teame maailmast veel liialt vähe, et oma mõjuvust siin kaduvväikeseks julgeme tunnistada. Ilma meie ajaloota ei oleks me need, kes oleme praegu. Ja üleüldse kasulik on võimalik olla ka sellest teadlik olemata. Aga jah, ma usun ka, et võiksime anda maailmale enamat. Kasu kui meie loojale ja meie ümbritsevale. Selle asemel, et konkureerida ja teineteist trumbata, hävitada, eputada. Pange hästi tähele, mida te teete. Sellest saab tuleviku määraja. Isegi hääletoon. Vaadelge. Lihtsalt.
Mul on siiralt hea meel lugeda seda blogi. Inspiratsiooni tekitav. Selles on loov heatahtlik jõud, mis suunab mõistma potensiaali võimalikku kasutust positiivsel moel. Olgu kui tahes valus see murdumise hetk, seda ongi vaja. Kõik on nii nagu on, see on muutumine ja areng, mitte ainult näitus ega äri. Miski pani meid väärtustama neid materiaalseid asju ja on ka see muutumas kogemuste pagasi avades. Kuna kõik ei käi nii kähku, siis on kõigil parem ja vool on ühtsem.


Aitäh!

Kaidole täisväärtuslikku elu ja leidude sadu! :)) Muuseas imetlen ka Su tunnetuse väga head väljendamisoskust!
Käin ja luuran siin edaspidigi:)

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 07.12.10 09:16Anu
Kui juba oleme siia sündinud siis järelikult on mõte juba olemas. Elu ja surm, aeg, mis seda kahte tähtsat sündmust lahutab, on see, mis kuulub meile. Kui keegi arvab, et sellel puudub mõte või et kõik on mõttetu, ongi see selle inimese elumõte ja kõik on korras. Keegi leiab elumõtte, olgu või tegemist lihtsate asjadega, on samuti kõik väga hästi.
Parim mida saame enda jaoks teha, on leida see mõte ja kui tuleb aeg kui peame lahkuma, puudub igasugune kahetsus meie sees, elamata elu pärast!
Kaunist jõluaega!

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 10.12.10 02:58Oskar Auervaara
Elu mõte on täpselt see, mille sa talle ise annad!

-Bo Yin Ra-

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 10.12.10 11:57Joel
Selline küsimus tuleb mul pähe sel juhul, kui ma olen masenduses ega oska midagi asjalikku teha hetkel! ELUL ON ALATI MÕTE, SEE AGA ON KÕIGIL ABSOLUUTSELT ERINEV!

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 10.12.10 22:40tavatriibik
Vaadake ümbrust - kass püüab hiirt, kased painduvad nõtkelt sügistuules, lumetraktori sahalt paiskub kivi teeperve,
koer matab konti. Nii palju on niivõrd huvitavat, mis kõik on elu ja nii palju on kogemusi mida me pole tundnud. Uudishimu kihutab mind igast aastast järgmisse, et mõistaksin üldse mis on ELU. Kas aga ka sellel mõte on - selline koloss ei seisaks koos, kui mõtet poleks. Teine asi on kas oskan end ise selles mõtestatult teostada. Ja kui oluline on tunda end vabana, teha meelevaldselt seda mida õigeks pead. Kui tüütu on aga vabadus, kui ei leia end millekski vajalik olema.

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 11.12.10 11:52Õnnelik
Selliste küsimuste peale, a la mis on elumõte või kas raha teeb õnnelikuks, kuidas teenida raha mitte midagi tegemata jne, jne, õnneks olen ise sellest kõigest välja arenenud, tõeline vaimneareng algas peale selliste takistuste ületamist.
ELAGE INIMESED, tehke tööd, märgake teisi enda ümber, kui inimene ei ole sisemiselt õnnelik siis ei tunne ka ta oma õnne ära, kui see nina all vehib, sest kunagi ei ole midagi piisavalt.

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 11.12.10 12:03Anu
Kaunis jõuluaeg on käes, paljudele väga kurb aeg, otsige ülesse inimesed, kellele pakkuda hingesoojust hea sõnaga või teoga. Aidake kedagi, tehke kellegi päev rõõmsaks, sest alati on keegi, kellel läheb meist veel nukramalt.
Ma arvan, et internetis sõnade seadmine, ei aita tõeliselt mitte kedagi. Reaalselt kellegi aitamine aga kindlasti ja äkki keegi leiab ka enda jaoks elumõtte!
Kõigile hingerahu jõuluaega!

Tsiteeri

Kas elul saab üldse mõtet olla? 14.12.10 10:19nii on
Kõigel on mõte, ei ole siin elus mitte midagi juhuslikku, väga elementaarne. Elu elamine, kas pole siis juba mõte olemas(?)

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-11