Eneseareng ja taimetoitlus 09.09.10 12:22Hele
Tere!

Paljud räägivad, et taimetoitlus ei ole mitte lihtsalt eetiline ja planeedist hooliv toitumisviis, vaid vaimses mõttes ka ka igati enesearengule kaasa aitav. Kuidas siis sellega ikkagi on, kas taimetoitlaseks "hakkamine" soodustab kiiremat vaimu arengut ja võimaldab kogeda nt meditatsioone, energiavoogusid jne "sügavamalt" ja saada "selgemaid" sõnumeid "sealt" või läbi enesearengu teatud etappi jõudes tekib lihtsalt ühel hetkel tunne, et ei taha enam niipalju või üleüldse liha süüa ja loomadele sellega kannatusi valmistada?

Kaido, sina panid ka kunagi oma soovitahvlile kirja, et hakkad taimetoitlaseks. Kui kaugele sa sellega jõudnud oled?

Tsiteeri

Vasta teemale
Eneseareng ja taimetoitlus 22.09.10 08:26Kaido Pajumaa
Mina eelistan kergemat toitu ainult seepärast, et see on minu kehale lihtsam. Ma ei tee seda põhimõtte pärast, seepärast söön ka mõõdukalt liha. Mõnikord väga harva isegi punast liha. Seetõttu ma usungi, et siin ei ole kindlat ja õiget seisukohta - igaüks peaks käituma oma sisetunde järgi. Kui tunned, et tahad kergemat, siis lase rohelist, aga ära kindlasti piira ka liha, kui tunned, et on selle järgi vajadus.

Kaido

Tsiteeri

Eneseareng ja taimetoitlus 03.11.10 12:22Marika
Vägisi sundides taimetoitlaseks hakata pole mõtet. Kunagi joogi indiast mainis, et taimetoitlus pigem tuleb vaimse tegevusega kaasa, sa lihtsalt teatud aja pärast avastad , et su keha ei vaja liha, ehk siis liha himu kaob.

Samuti kui süüa ainult taimset toitu võiks võtta eeskuju india taimetoitudest. Seal on kõik tasakaalus, ehk keha saab kõik vajaliku kätte ( taimsed valgud ) kunatoit on kombineeritud.
Samuti siis tatar, nõgesed, amarant ja quinoa on need mis sisaldavad taimset valku mis on täiuslik!

Ise pole suurem liha sööja, söön loomsest valgu allikast pigem juustu ja jogurtit ning hapendatud piima tooteid. Poepiima paraku eriti juua ei taha :P
Samuti ei tarbi ma kohvi pigem roheline tee ( puru või siis matcha ) ja taimeteed.
Teadlikult liha söömise vähendamise otsuse tegin umbes 10 +/- a tagasi ja tegelikult sooviks jõuda selleni, et meie pere ( mina ja kallim ) üldse liha ei sööks. Paraku peale suruda sellist elu ma teisele inimesele ei saa. Õnneks elukaaslane üritab süüa kah ainult kana liha, see natuke aitab.

Kõige raskeim ongi taimetoitluse juures see, et pereliikmed kaasa haarata ja siis värkse köögivilja puuvilja valik ( see keemiahunnik poodides ei ole just meeldiv valik puu ja juurvilja osas )

Tsiteeri

Eneseareng ja taimetoitlus 28.09.11 10:42Virko Kask
Tere!

Vaimsuse ja toitumise vaheline teema on minu jaoks väga oluline, seepärast sooviks ka mõne mõtte siia kirja panna. Indias, kus on vaimsete praktikatega tegeletud pidevalt ja kus umbes 40% elanikkonnast (~500 miljonit inimest) ei söö liha, on kasutusel väljend "mitte lihasööja". Ehk siis mitte "taimetoitlane" nagu meil. Meie "taimetoitlane" seostub paraku kohe rohelise salatilehe ja porgandiga või paremal juhul lahja köögiviljasupiga. Samas kui menüüst ära jätta ainult liha, on võimalik jätkuvalt süüa väga toitvat ja kosutavat toitu. Siin tulevad appi põhiliselt erinevad piimatooted, aga loomulikult ka teadmised.

Teadmised mittelihasöömisest on meil pehmelt õeldes puudulikud. Puuduvad traditsioonid ja vastav kultuur. Tegelikult on lihast loobumine väga võimas vahend enese vaimse arengu hoogustamiseks ja sisemiseks puhastamiseks, selles ei maksa kahelda. Samas on väga õige, et see peab olema iga inimese isiklik valik ja see tuleb siis kui igaüks on oma vaimsel teel jõudnud sellesse punkti. Kindlasti on vale lihasööjaid kritiseerida ja vastupidi. Pigem tuleks jagada vastavaid teadmisi.

Jõudumööda püüame sellega tegeleda, kui kellegil vastava teema vastu huvi on, siis usun, et saame aidata: http://www.hk-catering.ee/" target="_blank" style="text-decoration: underline;">www.hk-catering.ee

Tsiteeri

Eneseareng ja taimetoitlus 28.09.11 10:46Virko
Eelmis postituse link millegipärast ei õnnestunud, proovin veelkord :-)
http://www.hk-catering.ee/" target="_blank" style="text-decoration: underline;">www.hk-catering.ee

Tsiteeri

Eneseareng ja taimetoitlus 14.11.11 13:37mitokonder
Nii mõnigi taimetoitluses kasutatav taimeliik sünteesitakse organismi poolt palju kauemat aega kui nt. punane liha. Ehk see on raskesti seeditav.

Tsiteeri

Eneseareng ja taimetoitlus 04.02.12 11:46mai
Virko kirjutas: Eelmis postituse link millegipärast ei õnnestunud, proovin veelkord :-)
http://www.hk-catering.ee/" target="_blank" style="text-decoration: underline;">www.hk-catering.ee


aitähh lingi eest, kust leidsn väärt infot:)

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-7