Enda kellekski pidamine ja keegi olemine? 13.07.10 00:55Hentz
Mida see siis tegelikult tähendab.Kas Keegi olemine tähendab siis,et ma olen hing mitte mu keha,kui ma ennast kellekski pean näiteks ärimeheks kas see on siis valesti elatud elu,ma ei oska seda sammu teha,kui ma pean ennast kellekski,siis kas see on õige elu,või on elu hoopis midagi muud mida ma pole kunagi kogendki.küsimused tõesti keerlevad peas ja ajavad segatusse.

Tsiteeri

Vasta teemale
Enda kellekski pidamine ja keegi olemine? 13.07.10 16:33hentz
Ma mõtlen nagu,et ma olen ennast kui hinge ära unustanud ja pöördun hoopis millegi muu poole ja kui lõpp sirge tuleb kunagi siis saan teada järsku kes ma tegelikult olin ja peale seda pole mul vajagi otsida midagi väljastpoolt.Suht hirm on isegi valikut teha.

Tsiteeri

Enda kellekski pidamine ja keegi olemine? 12.11.10 09:09Ole iseenda sõber!
Inimene ei ole ainult keha või hing või vaim - inimene on selle kõige summa. Lahterdamine(keha vs hing) ja sildistamine(hea või halb) on meie mõistuse harjumuslik õpitud käitumine. Kõigele antakse hinnang ja lahterdatakse selle põhjal. Kui aga harjumuspärane muster muutub, siis on aju segaduses, kuna on mugavast turvatsoonist väljas. Seda pole tarvis karta, kuigi mõistus võib alarmeerida segadusesolekuga, vaid ole selles hetkes ja ära anna hinnangut sellele, mis on tehtud, kuidas oldud, mis toimub. Lihtsalt ole ja jälgi mida hetkel näed ja kas see on see, mida tahad näha, sest ainult seda saad reaalselt muuta. Jättes kõrvale hirmud ning hinnangud. On ainult praegune hetk, muu on mõistuse illusoorne mäng.

Tsiteeri

Enda kellekski pidamine ja keegi olemine? 24.11.10 23:06Murti
hentz kirjutas: Ma mõtlen nagu,et ma olen ennast kui hinge ära unustanud ja pöördun hoopis millegi muu poole ja kui lõpp sirge tuleb kunagi siis saan teada järsku kes ma tegelikult olin ja peale seda pole mul vajagi otsida midagi väljastpoolt.Suht hirm on isegi valikut teha.


Tegelikult on nii, et kui lõppsirge tuleb, vabaned sa materiaalsusest. Materiaalsus pole mitte ainult raha, auto, reisimine, vaid ka kõik muud füüsikalised omadused, ka seks, kellegi spetsiifilise inimese armastamine, lähedaste eest hoolitsemine, lähedaste omamine (inimesed pidevalt võrdlevad, kui palju lähedasi neil on ja kas nende ümber on teisi inimesi), ning sinu isiklikud saavutused.

Keegi ei tea, mis tuleb peale surma, aga viimane lõik tundub siiski loogiline. Kui oled surnud, ei tea, et oled surnud, sind lihtsalt pole. Seega ei maksa ära unustada, et kui tuleb lõppsirge, oledki sa eikeegi ja oma pea võid liigsetest mõtetest puhtaks pühkida. Leppida sellega, et sa pole siin maailmas mingi spetsiifiline objekt, eraldiseisev entiteet, ning see, kas oled ärimees või mitte, mida sa oma tööga saavutad, ei oma mingit tähtsust. Seega parim teadmine on, et kõik on suhteliselt üks ja see sama, ja armastada võib tegelikult kõike ühtmoodi. Aga täielikku armastust on üsna raske saavutada. Siiski liigsetest mõtetest vabanemiseks soovitan meditatsiooni, mille kohta on paar head õpetust isegi siin lehel. Kui oled seda piisaval hetkel praktiseerinud, jõuad ise selguseni, kes sa oled.

Tsiteeri

Enda kellekski pidamine ja keegi olemine? 25.11.10 11:32Kaie
Käin siin lehel harva, vaatan, et formaat on muutunud, ei saanud küll lugeda neid õelaid kommentaare, miks kommentaarium kinni pandi.
Lugesin seminari teemasid, artiklit sisemisest vabanemisest jne. jne
Siin on selgelt asjadest üle mõtlemine, üle reageerimine, nii võib hulluks minna, mõtle nii, vabane nii, ole nii, ole naa. Kui inimestel on nii palju mõtteid peas, kust see vabanemine siis tuleb.
Vahest on hea, kui inimene ennast kõrvalt vaataks, kui selle selgeks õpid, ajab lõpuks ennast ka naerma. Rohkem huumorimeelt ja selgetmeelt ja eneseareng toimib imeväel.

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-5