Jaga oma kogemusi raamatuga 16.04.10 11:18Kaido Pajumaa
Siia teemasse hakkame koondama inimeste kogemusi raamatute lugemisel. Kuna raamatupoed on erinevaid raamatuid täis, siis oleksid paljud tänulikud, kui oleks lugejate enda tagasidet raamatute kohta.

Kui sisestad uue raamatu, siis tee seda palun nii:

Postituse pealkirjaks pane RAAMATU PEALKIRI

Ning sisusse kirjutades vasta palun vähemalt kolmeme küsimusele:

1. Mis oli raamatu peamine eesmärk ning sõnum?
2. Mis olid peamised õppetunnid, mida sina selle lugemisest said?
3. Kas soovitad raamatut ning miks?
4. Vaba teema

Aitäh kõikidele!

Tsiteeri

Vasta teemale
Armastus, Vabadus ,Üksindus 26.04.10 14:56Merike
1.Osho loengute põhjal kirjutatud, kohati radikaalne, ent intelligentne arutlus armastuse ja vabaduse loomusest.

Tänapäeva maailmas on vabadus meie põhiline vajadus. Kuni me pole õppinud elama vabana, ise ja iseendaga, pole meil võimalik leida õnne ja armastust ka kellegi teisega.
Armastus saab kasvada ainult vabadusest, ühendades sügava armastuse iseenda ja teise vastu. Kas on võimalik olla üksi ja üksinduse käes mitte kannatada? Kus on piirid, kus vastanduvad iha ja armastus? Kas ihast võib saada armastus?...


2. Ta muutis natuke mu arusaamist Armastusest; Tegi palju selgemaks Vabaduse mõistet; Ning pani mind vaatama Üksinust teise pilgu läbi.

3. Soovitan seda raamatut kõigile, kes tahavad teada, kuidas armastada teisi ja iseennast paremini. Kergesti jälgitav, kohati humoorikas, aga samas mitmete väga sügavate sõnumitega raamat.

4. See on üks väheseid teoseid, mida olen korduvalt lugenud. Mulle sümpatiseerivad Osho loogilised ja jälgitavad arutluskäigud ning põhjenused, miks ta just nii või teisiti arvab. Tema loengute põhjal on mitmeid raamatuid kirjutatud, kuid "Armastus, Vabadus, Üksindus" on see, mis köitis esimesena mu tähelepanu, ning see mille juurde ma ikka ja jälle tagasi olen pöördunud.

Tsiteeri

MAAG - John Fowles 22.08.10 20:39Elina
1.Oma teel vabaduse poole võib inimese eneseteostuse ja ühiskonnas eksisteerivate reeglite vahel tekkida suur konflikt, kus tihti kaob arusaam reaalsusest ja inimene muutub kergesti manipuleeritavaks. Ja aru ei saa, kas selline psühholoogiline mäng peategelasega on teiste poolne manipulatsioon või inimese enda ego manipulatsioon?

2.Õppisin vaid seda, et iseendale tuleb aegajalt teadvustada kui kergesti manipuleeritavad inimolendid me tegelikult oleme ja samuti tuletas see raamat mulle meelde, et inimene on iseenda suurim vaenlane kui ta kaotab reaalsuse ja elab vaid illusioonides. Olen ka ise tihti sarnaseid olukordi elus läbi elanud ja hiljem pettunud avastades, et tegemist oli vaid täitumatu illusiooniga – aga kas oli? Vahel tekitas see raamat ka iseenda peas kahtlusi kas reaalsus on illusioon või illusioon vastupidi reaalsus? Mõtisklemist jagub veel pikaks ajaks.

3.Soovitan soojalt, kui soovite erakordset kogemust ja ärritust ning midagi, mis paneks tõsimeeli hinges midagi kripeldama. See raamat ei jäta külmaks mitte kedagi ja igaüks, kes seda loeb leiab sealt sõnumi vaid iseenda jaoks. Sellist ühtset sõnumit ei olegi võimalik edasi anda, sest olen kindel, et igal ühel tekib selle raamatuga omamoodi isiklik läbielamine ja uskuge mind, see ei jäta sugugi külmaks.

4.Tean, et mõne aja möödudes võtan ma selle raamatu uuesti ette. Ja usun, et oma elu jooksul loen seda veel mitmeid kordi. Hetkel lemmikraamat.

Tsiteeri

Jaga oma kogemusi raamatuga 26.08.10 11:25Murueit
Jaan Aru/Talis Bachmann---"Tähelepanu ja teadvus"
Raske raamat ajutegevusest v ä g a teaduslikul ja kõrgel tasemel.Ilma ülikoolihariduseta suht painav lugemine,aga läbi ma ta sain. Ei tea,kas soovitada julgengi...Kui väga tahad n.ö. oma elu ja tulevikku muuta,siis paneb see raamat ülejäänud raamatutes kahtlema ja võib ilmaaegu illusioone purustada,sestap lugegu kõigepealt need,kes väga "tulevases rahas ja rikkuses ja suures armastuses",mida reaalseks muuta annab, kinni ei ole.

Tsiteeri

"Tähelepanu ja teadvus" 26.08.10 11:31Murueit
Jaga oma kogemusi raamatuga---sinna alla läks kogemata kogu raamatujutt.

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-5