Eneseareng »

Üks põhjus, miks suitsetamine kasulik on
[02. jaanuar 2013 | Kirjutas: Kaido | 13242 korda loetud | kokku kommentaare: 4]

Üldjuhul, ja täiesti põhjendatult, räägitakse suitsetamise halbadest külgedest. Me teame, kuidas see meie tervisele mõjub, me teame, kuidas see meid ümbritsevate inimeste tervisele mõjub, samuti seda, kuidas suitsuhais meie riided okupeerib, ja pealegi ei ole millestki hea sõltuvuses olla. 

Suitsetajatel on vähem stressi
Siiski on üks põhjus, miks suitsetamine kasulik on. Üks uuring näitas nimelt, et suitsetajatel on väiksem tõenäosus stressi ja depressiooni põdeda kui mitte-suitsetajatel. Ja seda mitte seepärast, et tõrv või nikotiin meile maru kasulikud oleksid, vaid seepärast, et suitsetaja võtab kuni 10x päevas aja maha ning mõtleb oma elu ja tegemiste üle järele. Samal ajal kõik mitte-suitsetajad on edasi oravarattas ja võib juhtuda, et nad ei mõtiskle oma elu ja valikute üle mitte kunagi.

Idamaade targad ütlevad (ka Gunnar Aarma on seda ühes loengus maininud), et inimese jaoks on kõige suurem puhkus hetkel, kui ta ei mõtle mitte millegi peale. Kuigi Rene Descartes väitis, et mõtleme, järelikult oleme olemas, on selles väites ilmselge ebakõla, sest iga inimene ei mõtle mõnikord - ja eksisteerib siiski. Just mõttevabad hetked on need, kui me oma igapäevamuredest ja hädadest leevendust saame. Ideaalne oleks muidugi see, kui kõik probleemid ära lahendada ja kogu maailm oma pilli järgi tantsima panna, ja siis mitte muretseda, kuid kas kellelgi on see nende tuhandete aastate jooksul õnnestunud? Isegi kõige suuremad valitsejad on hädas olnud revolutsionääride ja teisitimõtlejatega, kes kuidagi kohe ei taha nende tahtmist mööda oma elu elada.

Ära hakka suitsetama, vaid luba endale mõttepause
Kui sa hetkel ei suitseta, siis kindlasti ära hakka suitsetama, sest see on sulle ilmselgelt kahjulik. Mida aga soovitada võib, on õppida suitsetajatelt aega maha võtta. Ükskõik kui kiire päev on, suitsetaja leiab iga paari tunni tagant need 5-7 minutit, paneb kõik seisma ja läheb teeb ühe suitsu. See on kahtlemata halb tema füüsilisele tervisele, kuid väga hea tema vaimsele tervisele.

Selleks, et aeg niimoodi maha võtta, ei pea suitsu tegema. Selleks ei pea isegi kohvi jooma, mis võib ka liigse tarbimise puhul meid ärevaks muuta. Miks mitte lihtsalt näiteks üks väike piparmündikomm suhu pista ja kuni selle lõpliku sulamiseni mitte tööd teha? Eriti hea oleks, kui sa tõuseksid ka laua tagant püsti, jalutaksid kuhugi eemale, kus on rahulik olla ning lihtsalt imeksid oma piparmündikommi. Sellisel tegevusel on kõik suitsetamisega kaasnevad head omadused (võtad korraks aja maha, liigutad end natukene ja mõtiskled oma elu üle järele), kuid ei kaasne suitsetamisega kaasnevaid halbu külgi.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
02. jaanuar 16:09 111 kirjutas:
Siin on välja toodud just see põhjus, miks ma sutsetan ja ei suuda sellest loobuda. Püüan sigareti piparmündikommi vastu vahetada :D
02. jaanuar 20:50 222 kirjutas:
Jutt jumala õige. Isegi olen aastate eest kõva suitsumees olnud, kuid nüüdseks on see tervisespordiga asendunud.
03. jaanuar 09:04 Egon kirjutas:
Vahel on huvitav märgata, et mõtteid, kui niisuguseid nähtuseid, ei ole olemas. See, mida me nimetame mõtlemiseks, on olemas, kuid tegelikult on see protsess täiesti seletamatu sündmus.
04. jaanuar 16:49 Anu kirjutas:
Sellisel arutlusel on kindlasti oma mõte, sest igasugune paus endaga on hea, kuigi võiks ju vaielda, et suitsetamine on kahjulik ikkagi tervisele. Kuigi igal sõltuvusel on ka mõõdukuse piirid, kui inimene naudib sigarit, miks mitte.
Mõõdukas sõltuvus, teadlik valik milles me sõltuda tahame ja mis meile on oluline, nii, et see meie unerahu ei rikuks.
Sõltuda võib ka teiste arvamustest, me ei julge olla need, kes me tõeliselt oleme. Ei julge teha asju, mida tegelikult väga tahaks teha. See tõttu jääme kinni vanasse ja oleme õnnetud ja rahulolematud või ei julge alustadagi.
Kardame vigu teha, kardame ebaõnnestuda, kuna sõltume nii väga teiste arvamustest. Kuigi, kuidas siis inimene lõpuks selgeks saab, mis on talle kõige olulisem?
Selline sõltuvus isegi on tervisele rohkem kahjulikum, pidev hirm ja ärevus.
Nii, et sõltuvusi on sadu, mis meie tervist ja vaimsust rikuvad.
Jutt tõttas muidugi raamidest välja aga loodan, et sellega palju tüli ei tekitanud.

HEAD UUT AASTAT KÕIGILE!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):