SisekosmosTV »

Kuidas taltsutada oma (vaimset) Ego?
[25. august 2014 | Kirjutas: Kaido | 5238 korda loetud | kokku kommentaare: 24]

Millal sa viimati kellegagi konflitki või sõnelusse sattusid? Kas tundsid, et sulle tehti liiga või soovisid kellelegi midagi selgeks teha? Need kõik on sinu Ego väljendused, Ego probleemid. Kuidas väljendub meis aga vaimne Ego?

 

 

 

 

 

 

 

Kuidas taltsutada oma (vaimset) Ego?

***

Meelerahuõhtud:

24. september 2014 Meelerahuõhtu koos Eckhart Tollega (vaata)

29. oktoober 2014 Meelerahuõhtu koos Dr. Wayne Dyeriga (vaata)

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
26. august 20:29 Piret kirjutas:
Kas ego pole mitte vajalik osa ellujäämiseks?
26. august 21:27 Kaido Pajumaa kirjutas:
Piret,

jah, väga hea küsimus! Aga kuidas sulle tundub, kas sa mõnikord eksisteerid ilma egota ? Nt hetk enne magamajäämist (ka magamise ajal), üksinda päikeseloojangut vaadates, mõnusalt sooja teki sees raamatut lugedes jne? Nendel hetkedel oleme Iseendale kõige lähemal, ja üldjuhul väga õnnelikud ;)

Aga see oli vastus läbi huumoriprisma, sest tegelikult me ei vabane egost ju mitte kunagi. Muutuda võib heal juhul sellega samastumise, selle kaudu enda määratlemise tase.
27. august 10:54 Külli kirjutas:
Aus ja julge vastus paljudele olukordadele on: "Ma ei tea!". Ma sünnin maailma kõike kogema ja teadvustama. Kuna meil on erinevad eluülesanded, siis on ka erinevad kogemised siin maailmas. Ei ole õiget ega valet, pole musta ega valget, pole positiivset ega negatiivset, sest need kõik on ju siiski hinnangud. On lihtsalt elu oma kulgemises, kus nii president kui koristaja on vaid kulgemas oma eluteel ja kogemas... Ma ei tea sageli, mis on õige enda jaoks, kus võin ma teada, mis on õige ja vajalik teise inimese jaoks... Saan vaid rääkida enda kogemustest läbi oma egoprisma...
27. august 18:27 inga kirjutas:
Mul tekkis küsimus, kellele see video suunatud on? Kellega sa suhtled? Kes on sinu arvates sealpool või peeglist vaadates siinpool? Kes on see mõttes siinpool?

Kui sa räägiksid tõesti minuga, ei oleks sul mitte kunagi mitte midagi ette heita. Kellega sa suhtled? Kellele sa neid videosid teed? Need ei ole etteheited ega negatiivsed küsimused, vaid väga uudishimulikud ja teadlikud küsimused.
27. august 21:36 vastan kirjutas:
Kuidas taltsutada oma (vaimset) Esinemist?
28. august 09:56 Ano* kirjutas:
Kuidas taltsutada autori (vaimset) esinemisvajadust? Seda tungi näidata, kui teadlik ta nüüd on?
29. august 00:38 kapp kirjutas:
lase sellel kes otsib jatkata otsimist,kuni ta leiab.
sa ei pea tegema midagi muud,pead vaid leppima sellega,mida sa naed.see on ainus mantra,ainus rahu jutlus.nii lihtne see ongi.
raamatust,Ülim õnn
frank j.kinslow
soovitan soojalt.
29. august 09:12 kommenteerija kirjutas:
kapp,
tänan nende liigutavate sõnade eest ;)
29. august 09:27 minaise kirjutas:
Tänan kapp, et sinu elu oleks ka ilus ja PÕNEV :D
29. august 09:55 skeptik kirjutas:
Mina ei kavatsegi oma (vaimset) Ego taltsutada, sest see ei ole erinev armastusest. Kes mõistab mind, see mõistab, mina ennast petma ei hakka.

kapp, sinu soovitus pakub huvi :)
29. august 13:05 I.G.A.V kirjutas:
Päris huvitav on kuulama jääda, kuidas kõigepealt luuakse mingi objekt, seejärel seletatakse ära selle omadused ja suhted ning siis... uskumatu :). Kõike seda võib seletada hoopis teisiti ja selleks võib olla mingi teine hetk jne. Tore, et on võimalik näha erinevatest vaatenurkadest ;)
29. august 16:22 oneness and stillness kirjutas:
Ego, vaimne Ego, negatiivne mõte, ebameeldiv tunne, halb emotsioon, mõte ise - kui ma ühegiga neist vastandun või kasvõi ühte neist vaenlaseks pean, kogen illusiooni. Ma ei ole neist eraldi, ma ei midagi muud... ;)
29. august 20:09 kapp kirjutas:
jah.
31. august 09:04 minaise kirjutas:
Mina olen minu mõtted ja mina ei ole minu mõtted. Kuidas saab see eelnev lause olla tõsi, kuigi selle sisu viitab just kui täiesti erinevatele tõeväärtustele? Mina olen minu ego ja mina ei ole minu ego. Jällegi sama küsimus. Niisuguseid lauseid võib teha ka vaimse ego ja muude teemade kohta.

Alles hilja aegu vastandusin isegi mõtetele, egole ja kõigele negatiivsele. Miks ma enam seda ei tee ja kuidas see on seotud minu sisemise rahuga? See kõik annab ainest kirjutada raamat väga põnevaks. Kujutad sa ette, et sa võid minu või iseenda kohta mõelda kõige jubedama mõtte ja see osutub tõeks? Sama kehtib ka loova armastuse väljendamisel.

Ma ootan isegi põnevusega midagi, mille autor ma peaksin olema ;).
02. september 09:09 ebateadlik kommenteerija kirjutas:
Autor väidab, et on koju jõudnud, kuid endiselt eitab, et ta ei ole tema mõtted, see meenutab mulle järgmist olukorda. "Pööran hetkeks selle olukorra tagurpidi ja vaatan, milline see välja paistab. Oletan, et see päris mina olen see keha siin ja mõtted esindavad teadvelolekut. Nüüd, mingil põhjusel mina, see keha on saanud viga ja veritseb ja mõtted ehk see teadvelolek on sellest teadlik." Mida ma öelda soovin on see, ego ei ole see kellena või millena see paistab. Eitades mantrana järjekindlalt, et mina ei ole minu mõtted tekib olukord, kus keha veritseb ja sellest ollakse teadlik, kuid sellest ei ole midagi, sest mina ei ole ju keha. Vabandan, et tegelikult rääkis siin üks ego ehk see, mis ei ole üldse päris mina.
02. september 17:20 Piret kirjutas:
Jätkan eelnevat oletust: pakun välja, et kui "mina" ei ole keha ega mõtted, siis tegelik mina on armastus.
02. september 20:37 eba... kirjutas:
;)
02. september 21:35 ma olen alati olnud minaise... kirjutas:
~ Kõikidel üksildastel hetkedel olen ma olnud koos sinuga, sa tead mind, ma olen sinu üksinduse tunne.

~ Kõikidel hirmutavatel hetkedel ei ole ma hetkekski sinu juurest lahkunud, sa tead mind, ma olen sinu hirmu tunne.

~ Kõikidel sinu võitlustel iseendaga ma olen seisnud alati sinu lähedal või vastas, sa tead mind, ma olen sinu mõtted ja ego.

~ Ma olen sinu elus erinevate vormidena: inimestena, mõtetena, tunnetena, maitsetena, lõhnadena ja helidena. Ma olen su elus ka vaikuse ja intuitsioonina. Mul on mustmiljon nägu, üks ilusam, teine koledam, osad positiivsed, teised negatiised. Mõned võivad sind ehmatada, mõned üllatada. Ma olen see, kes on teadlik ja ka see, kellest olen teadlik.

Milline iganes ma ka paistan, kui tahad mind päriselt näha, vaata oma südamesse...
04. september 09:17 Andres kirjutas:
See tundub kuidagi kahtlane. Näiteks saadad korda midagi labast (oled ego tasandil) ja siis poed peitu (olemisse). Süüdimatus.
04. september 09:19 Andes kirjutas:
Täpsustan. Vastutustundetu.
09. september 10:54 karastunud ego kirjutas:
Ka ego on see allikas, mitte sellest allikast eraldi. Ka mina olen ego, mitte selle vastand. Ego on vastuoluline, sest selles on nii vähe seda, mis rõõmsaks teeb. Ego on ka see, mis hävitab, kuid mida siis ego tegelikult minus hävitab?

Mõttes on nii vähe mind. Ma ei saa ju olla mõte, sest ma olen 99,99999... % midagi muud. Ma olen teadlikkus, teadvelolek, kuid mitte mõte. Tõesti? Ma ei saa mõttest teadlik olla, kui see mõte ei ole tehtud minust. Võibolla selle mõtte sisu on nii jube, et ma ei saa seda aktsepteerida. See mõte võis tulla ebateadlikust olekust. Ma ei ole enesest lihtsalt teadlik või piisavalt kontaktis ja seepärast jagan nii jubedate sisudega mõtteid.

Kui vähe ma ennast ikka tunnen? Alles uskusin, et olen inimene, nüüd enam mitte. Alles uskusin oma ego, nüüd enam mitte. Olen aus, see kogemus on mulle õpetanud, et ka mina olen ego, ka egol on oma koht, tähendus ja ülesanne ning ka enese unustamine või ebateadlik olek on pärit sellest ühes allikast. Loomulikult on mul nüüd valik, kuidas ma käitun, kuid mul ei ole mõtet peita oma olemust. Ma olen alati minaise omade tõusude ja möönadega, olles kord vankumatu usk iseendasse, teine kord puhas ja teadlik praegune hetk.
26. september 21:32 kapp kirjutas:
tavateadvus on ego,see on see mis meie arvates me oleme.
see mis on tuntut kui vaimne valgustatus on lihtsalt tajunihe,
minult mitte-minule.
kui sul on idee,et on midagi mida sa saad teha,et seda tajunihet algatada,unusta see kohe.see impulss soltub egost ja neab tegija igavesse tegevusse.yks voimalus teada,kas sa koged praegu tavataedvust,on see,kui torgud vastu ideele,et sa ei suuda teha midagi,et eneseteadlikkust esile kutsuda.
jallegi frank j.kinlow ylim onn.
ei tea,olen vist lugenud ja praktiseerinud nendel teemadel 12 aastat,nyyd nagu leidsin selle mida on vaja.
arvan,et mingit asjad peavadki kuskil maal saladuseks jaama,nii et lihtsalt tuleb voib olla antut hetkel teatud asjad rahule jatta.
29. september 20:34 sa tead mu nime kirjutas:
Ego on see, mis ütleb, kes ma peaksin olema ja mida ma peaksin tegema. Ego on see inimene või mõttemina siin, see isik siin, kes ma peaksin olema ja kelle moodi peaksin ka käituma. Kui vaatan ego sisse, näen seal ainult mõtted, pilte ja sõnu, mis on seostunud tunnetega. Armastus ego sees on nende mõtete vaatamine, sõnade kuulamine ja tunnete kogemine andmata neile ainsatki hinnangut.

Kui panen silmad kinni ja lihtsalt kuulan, ei ole siin kedagi ega midagi, ma olen justkui läbipaistev, avatud ja lihtsalt teadlik siin ja praegu. Avades silmad märkan lilli, valgeid roose ja teadvustan, et ma olen see tühjus, mis neid näeb. Imeline. Ma olen see tühjus, mis on ruumiks kõigele ja kõigile. Korraga on kõik vaikne ja rahulik. Pole enam kedagi, kellega tüli norida, pole enam kedagi, kes tüli püüaks tekitada.

Ma ei saaks kuulata, kui ma ei oleks see vaikus. Ma ei saaks näha, kui ma ei oleks see ruum. Ma ei saaks tunnetada, kui ma ei oleks see tühjus. Mõtted, tunded, helid ja asjad on kõik osa minust, sellest puhtast ja teadlikust olevikust, mis on justkui hetkeks vormunud, hetkeks väljendunud, hetkeks olemas siin hetkes just nii nagu see on. ILUS ;)

Imeline
29. september 20:46 kapp kirjutas:
super.see on see.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: