SisekosmosTV »

Kas elu on illusioon?
[16. november 2011 | Kirjutas: Kaido | 6904 korda loetud | kokku kommentaare: 14]

Elu on kiire ja möödub silmapilguga. Seetõttu on väga oluline enesele teadvustada, mis on sinu jaoks elus tähtis, ja alati vastavalt sellele ka käituda.

 

 

 

 

 

 

"Illusioon"

Vaata lähemalt Filmiõhtute kalendrit

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lähenevad üritused 

19.11 Mai - Agate Väljataga jt "Mis maailm see on?"

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
17. november 14:06 Anu kirjutas:
Koolitaja peamine "tööriist" on suu, areneb kõne, suhtlemine, kui peamine eneseväljendusviis.
Mulle meeldib viimasel ajal kuulata mitte teemasid, vaid märgata, kuidas inimesed suhtlevad. Erinevatele inimestele meeldib palju rääkida, tohutult palju rääkida. Ka minule meeldis, kunagi seminaril ühe teema käigus kõneldi kuulamise tähtsusest. Ma hakkasin sügavalt selle üle mõtisklema, järjest rohkem hakkasin aru saama, et ma ei kuula üldse. Ma aina suhtlen, kui teine hakkab rääkima, ma ei kuula, vaid mõtlen juba selle üle mida järgmiseks "tarka" öelda. Olen harjutanud kuulamist aastaid, ma ei kujutanud ette, kui raske on tõeliselt kuulamist harjutada. Peale seda, kui avastasin selle, et kui oluline on OLLA ALATI KOHAL, KESKENDUDA ELULE JA ELU ELAMISELE, IGA HETK, suudan ma rahulikumalt kuulata.
Rääkisime hiljuti hea tuttavaga tänapäeva elust ja sellest, kui pinnapealselt ja pealiskaudselt inimesed suhtuvad elusse, oma tegemistesse ja teineteisesse.
Harjumuspärane on küsida kohtumisel,"kuidas läheb?", inimene vastab:" hästi"
Elus on hea vahel inimesi proovile panna, kutsu küsija hetkeks kõrvale, et, on sul aega, ma räägin kuidas mul tõeliselt läheb. Küsija alati leiab selle, et kuule, mul on kiire või hakkab vadistama, kui edukalt tal endal läheb. Tegelikkus on see, et eriti ei huvita kedagi, kuidas kellegil läheb ja keegi ei viitsi isegi kuulata, kuidas sul läheb. Sa lihtsalt ei tahagi rääkima hakata, kui näed juba inimese silmist, et mõtted uitavad juba kümnel muul asjal. Tee proovi, vahest tõesti siiralt kuulata kedagi, alguses näed inimese silmis imestust, kas sa tõesti kuulad mind ja hiljem näed tänutunnet. Tegelikult on see tohutult palju andev suhtlemisel, pealiskaudsus tohutult väsitab. Inimene võib pika jutu ära rääkida, kuid hiljem mõtled, oli siis ka midagi olulist. Ei olnud ja aeg on kulunud ning eluenergiat vähem.
Käisin hiljuti lapsega perearsti juures, küsisin samuti, kas on palju haigeid. Arst vastas, on ikka aga palju on neid, kel häda polegi väga suur aga on vajadus, kes nende mured ja vaevad rahulikult ja tähelepanelikult ära kuulab. Üldine ärakuulamise kriis.
Janno ja Kaido vestlus pani mind mõtlema selliselt, tegelikult pole elul häda midagi, ELU ON VÄGA REAALNE. Illusioonid tekivad sellest, kuidas me ise elu tõlgendame. Kui tegeleme liialt ebaoluliste asjadega, on surivoodil kahetsus kerge tulema. Tähstis on see, kuidas me suudame endaga kohal OLLA, MÄRGATA JA KUULATA. Ei ole vahet, mis töö meil on. Sõjaväelane peab kuulama, psühholoog peab kuulama, arst peab kuulama jne jne Arvame, et pidev suhtlemine on märk sellest, kui targad me oleme, kui edukad me oleme, kui aktiivsed ja vajalikud me oleme. Pigem on see arusaam, illusioon.
Igal hetkel kohal olek, kuulamine viib meid arusaamisele, et sõnad tihti takistavad tõe väljendamist. Endaga kohal olek on jõud, mis kannab meid edasi, keegi tark on öelnud: sõnad on selleks, et varjata sisemist tegelikkust, tihti pole tähtis kuulamisel see, mida inimene ütleb vaid see mida ta ütlemata jätab.
17. november 14:35 Aita kirjutas:
Tegelikult tahavad palju rääkida sellised inimesed,kes ainult kiruvad halba ilma,hukkaläinud noori, kasuahnet valitsust,rumalaid arste jne.-seega süüdistavad kõiki teisi oma hädades.Sellist inimest kohates ei taha teda kuidagi kuulama jääda.Siiralt küsid ja kuulad sellise inimese juttu,kelle elutunnetus ühtib sinu omaga.Hädaldajad otsivad järgmisi kuulajaid,näit.perearstid,kes ei saa oma kabinetist kuhugi põgeneda.
17. november 15:03 Anu kirjutas:
Tahaksin siiski parandada perearsti näidet, et arstidest ei jääks ebapädev mulje. Kuna mul väga pikki aastaid üks perearst on kujunenud head ja asjalikud suhted. See vestlus ei olnud sugugi perearstiga halvustavas toonis vaid arutlev ja leebe ja kaastundlik inimeste suhtes, kes vajavad neutraalset ärakuulamist. Inimene kes vajab abi või julgustavat sõna ei ole kindlasti alati hädaldaja. Kahjuks on elav näide sellest mida soovisin oma kirjutises edasi anda, me ei tahagi kuulata, millist mõtet inimene tahab edasi anda. Me juba tõlgendame, sildistame, paneme paikka, õigustame oma seisukohti ja arvame, et kellegi erinev arvamus on kohe meie vastu rünnak. Kahjuks sellist lokkavat pealiskaudsust ma silmas pidasingi.
17. november 15:46 erapooletu kirjutas:
...tuleb inimestel lasta elada illusioonides, elu tegelikkus on neile liiga valus ja ränk...
17. november 20:05 Margo kirjutas:
Väga põnevad mõttevahetused, kuulan alati huviga ja mõtlen kaasa. Tänud!
Omalt poolt julgen soovitada selliseid filme nagu
"Waking life" (http://www.imdb.com/title/tt0243017/) ja "Athene's theory of everything" (http://www.youtube.com/watch?v=dbh5l0b2-0o).
Esimesest filmist on juppe näha youtube's, teist filmi võite julgelt ka alla tõmmata, autori luba on olemas.
Teisest filmist teine pool keskendub küll tõsisemalt füüsikale, kuid esimene pool peaks huvitav olema kõigile.
Tegemist minu arvates ka kunstiliselt kõrgel tasemel loominguga. Ja sisu on tihe, saab korduvalt vaadata ja avastada.
17. november 21:24 Margo kirjutas:
Lisan veel seda, et "Athene's theory of everything" esimeses pooles toodu seletab üpris hästi (toetudes teaduslikult uuritud aju toimemehhanismidele)kõike seda, mida on üritanud tunnetuslikult kirja panna paljud eneseabi raamatute autorid (ka näiteks Eckhart Tolle), Sisekosmos jt. Kõik haakub suurepäraselt. Neile, kes arvavad end olevat rohkem reaalteaduste inimesed ja tunnevad, et kogu see "hetkes olemise" ja "kes ma tegelikult olen" jutt on jäänud kuidagi õhku rippuma, sobib see video ilmselt suurepäraselt. Lisaks on videos hulgaliselt viiteid autoritele, kellele on toetutud, niiet huvi korral saab teemasse veelgi rohkem süveneda.
18. november 08:42 Lembit kirjutas:
See on nüüd lugu mida tasub mitu korda kuulata.Minul on tõesti vedanud et saan Hiiumaa suures rahus neil teemadel mõtiskleda. Soovitan kõigile päevikut pidada sellest on kasu Ilusat sügise jatku
18. november 11:00 Liina kirjutas:
Aitäh Anu!
19. november 12:43 Päike kirjutas:
väga hea vestlus Kaido ja Janno vahel. Mul tuli meelde ka lugu, kuidas võidakse omistada sulle teatud omadusi, kui tegeled millegi pisut erinevaga. Nüüd juba on joogaga tegelemine tavaline, aga nii mõnigi tuttav on arvanud, et oled teistmoodi, kui tegeled millegi vaimsega, nt ei söö liha, ärkad hommikul koos päiksega, mediteerid, vb olla oled isegi maag, nii nagu kuskilt loetakse või kuuldakse, arvatakse kohe, ahah sa tegeled ka sellega, järelikult oled ka selline, tegelikult on ikka igaüks omamoodi, sedasi üldistada ei saa, kuid arvamused on kerged tekkima.
19. november 14:17 Kristi kirjutas:
Palju häid mõtteid, kuulasin kohe mitu korda :)
19. november 14:49 Kati kirjutas:
Aitäh teile selle mõnusa ja humoorika , loomulikult ka õpetliku vestluse eest!
19. november 17:00 kapp kirjutas:
margole kusimus.kas eesti keele subtiitritega voi eesti keeles seda videot ei ole.voib ka vene keel olla.
voib olla tead nendes keeltes veel mingeid huvitavaid linke.
23. november 18:31 Meelika kirjutas:
NAINE24. TUNDUS TEEMAGA HAAKUVAT, KÕIGILIE LUGEMISEKS.

Kümme asja, mida peaksid suutma öelda enne surma (4)

23.11.2011 16:57

Kommenteeri| Prindi

Portaal marcandangel.com on kirjutanud välja laused ja mõtted, mida iga inimene peaks suutma enne surma südamest öelda. Loe ja otsusta, kas Sa juba suudad«Ma järgisin oma südant ja sisetunnet»

Nagu Steve Jobs ütles: «Meie aeg on piiratud, ära raiska seda kellegi teise elu elamiseks. Ära jää teiste inimeste arvamustest kujunenud dogmade lõksu. Ära lase teiste arvamuste müral summutada su enda sisehäält ja intuitsiooni!»

See on sinu elu ja see elu on lühike. Ära aktsepteeri valesid otsuseid. Ära lase teistel endale puuri ümber panna. Proovi asju, mida tahad proovida. Järgi oma südant ja sisetunnet.

«Ma ütlesin, mida oli vaja öelda.»

Meie kõigi õlul istub nähtamatu valvekoer, mille on pere, sõbrad, kolleegid ja ühiskond viisakaks ja tubliks treeninud. Alati pole aga vaja järgida valvekoera tarku ja arukaid nõuandeid. Ei ole soovitatav hakata suvaliselt kritiseerima ja käituma kui tola, kuid välja tuleb öelda asjad, mis sinu arvates vajavad väljaütlemist! Räägi tõtt. Oma tõtt.

«Ma tegin, mida oli vaja teha.»

Igal hommikul on meil kaks valikut: me kas kõmbime sihitult juba tuntud rada, teadmata, mis juhtuma hakkab ning reageerides sündmustele siis, kui need käes, või astume päevale vastu oma elu ise juhtides ja otsuseid tehes.

Suurim kingitus, mida edukad inimesed endale lubavad, on tegutsemine – reaalsed sammud sinnapoole, kuhu inimene jõuda tahab. Ei, see pole lihtne, kuid lõpus on palju kergem kannatada endale vajalike tegevuste distsipliini all, kui elada kahetsuse ja pettumusega oma unistuste ellu viimata jätmisest.

«Ma muutsin maailma.»

Selleks, et muuta maailma, piisab ka väikestest tegudest. Tegutse nõnda, et need muudaksid maailma. Sest usu – need muudavadki.

Elus saame seda, mida anname. Kui suudame kellegi elu mõjutada positiivsel moel, saame ka oma ellu positiivseid emotsioone. Tee midagi endast suuremat – midagi, mis aitaks kedagi õnnelikuks teha või vähem kannatama panna. Teistele heateo tegemine võib maailma muuta. Võib-olla mitte kogu maailma, aga kindlasti selle inimese maailma.

«Ma tean, mis on tõeline armastus.»

Meie suhted peavad olema valitud targalt. Mõttekam on olla üksi kui halva kaaslasega. Pole mõtet kiirustada, sest kui miski on määratud olema – siis varem või hiljem ka nii läheb. Nagu kõik südamega seotud asjad, on tõelise armastuse leidmine seotud maagilisusega. Pole juhuseid, kõik sünnib põhjusega. Armastus on ilus ja hindamatu. Ole avatud ja valmis ning sulle saab osaks tõeline armastus.

«Ma olen õnnelik ja tänulik.»

Õnnelik olemiseks on vaja väga vähe ning suur osa sellest sõltub meie enda mõtlemisest. Me ise otsustame, kuidas me end ja maailma enda ümber näeme. Vali oma «prillideks» õnn. Suur osa õnnest on tänulikkus asjade eest, mis meil on. Nagu Mick Jagger kord ütles: «Alati ei saa, mida tahad, aga kui proovid, siis võid saada, mida vajad!» Vaata ringi, hinda asju, mis sul praegu on. Paljudel inimestel pole nii vedanud.

«Ma olen enda üle uhke.»

Me oleme iseenda parimad sõbrad ja suurimad kriitikud. Hoolimata teiste arvamusest vaatab päeva lõpus peeglist vastu ikka meie oma nägu. Suhtumine sellesse näosse on pikas perspektiivis väga oluline.

Enese üle uhke olemine on tuntud ka kui tugev enesekindlus. Inimesed, kes on enda üle uhked, on elus kirglikud, tunnevad rahuldust ja on teistele heaks eeskujuks. Uhkus ei tähenda enda kiitmist. See on pigem nagu teadmine, et oled palju väärt. Samuti pole uhkus täiuslikkuse sünonüüm – keegi meist pole täiuslik –, vaid teadmine, et oled väärt olla armastatud.

«Ma olin iseenda parim variant.»

Keegi teine olemise püüdlused nurjuvad tavaliselt üsna ruttu ning need ei anna meile võimalust olla isikud, kes me tegelikult oleme. Tugevus, edu ja rahulolu tulevad enese nahas mugavalt olemisest.
Judy Garland ütles kunagi: «Ole alati pigem iseenda esimene versioon kui kellegi teise teine versioon!» Pole sellist asja, kui kellegi teise jalanõudes elamine. Ainukesed kingad, mida saad omada, on meie enda omad.

«Ma andestasin neile, kes tegid mulle haiget.»

Meile kõigile on elus vähemalt korra keegi haiget teinud – usaldus purunes, südamed piinlesid. Kuigi valu on normaalne, võib juhtuda, et me ei saa sellest üle. Tuletades endale läbielatut üha uuesti meelde, tekitame tegelikult ainult endale probleeme, millest suurim on õnnetu olek.

Samuti võib pikajaline viha purustada suhteid ning põhjustada raskusi töökaaslaste ja perekonnaga suhtlemisel. Võime sattuda viha ja valu ringi, mis suleb elu ilusa ja õnneliku poole uksed. Vimm on täiusliku õnne raiskamine. Andestamine on vangi vabaks laskmine ja avastamine, et see vang oled sa ise.

«Mul ei ole kahetsusi.»

See punkt on kõigi eelnenud üheksa punkti kulminatsioon....

Järgi südant. Ole endaga aus. Vii oma unistused ellu. Ütle, mida vaja öelda. Ole teiste vastu aus. Paku abistavat kätt kannatajale. Armasta neid, kes on armastamist väärt. Hinda asju ja inimesi, kes on su ümber. Tähista oma väikesi võite. Õpi vigadest. Andesta. Lase lahti asjadest, mida sa ei saa muuta.

ToimetasGetter Lukjanov, reporter
25. november 23:35 Jama kirjutas:
Minuga juhtus mõni aeg tagasi niimoodi, et vabanemine, et keegi kunagi saab päris tõe välja öelda, ei juhtu kunagi. Vabanemine, et tõde ei leia ma kursustelt, alateadvust muutes, raamatutest jne... see oli suur kergendus. Kõik need kogutud "teadamised ja teadvustamised" koos teiste vaimsete, spirituaalsete, psühholoogiliste raamatute, alateadvuse kursuse, edu saavutamise materjalid... jne, kõik rebisin puruks. See oli kergus.

Elu ei saa kirja panna.
Seda ei ole võimalik õpetada.
Seda ei saa õppida.

Ei ole defineeritavat, seletatavat, tähenduslikku, õnnetut või õnnelikku elu.

Elu juhtub iseenesest ja ükskõik kui palju püütakse seda kirjeldada, seletada või teadvustada, see kõik on fantaasia. Väga hea on see
intervjuu: http://www.youtube.com/watch?v=S7IAZ_QMipM

Inimesed, kes ise usuvad mingit valgustumist ja räägivad sellest kui mingist imest, on needsamad inimesed oma fantaasiates. Sisemised äratundmised, õndsustunne, ühtsustunne, intuitsioon, ... me kõik kogeme neid aeg-ajalt. See on loomulik, sest me kõik teame, oleme tõde sõltumata selle teadvustamisest ja seletamatusest olemusest.

Mõni otsib seda elu kauem, mõnel juhtub see sündmus spontaanselt. Õpetada elu, õnne, vabadust leidma, olema, ära tundma, uskuma mingisugust teekonda selleni jõudmiseks - see on paljas äri nimega bisnes, mis ei välista ega eelda mittemidagi. Täpselt samamoodi ei tähenda see kirjutis mittemidagi :)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: