SisekosmosTV »

Mida teha, kui tunned, et enam ei suuda?
[10. september 2014 | Kirjutas: Kaido | 5895 korda loetud | kokku kommentaare: 8]

Kui me tunneme end halvasti, on meil enda säästmiseks kaks võimalust - asjad korda teha või mitte mõelda asjade peale, mida me korda teha ei saa. Sageli aga mõtleme asjad elus palju hullemaks kui need tegelikult on, ehk on meis isegi palju valeootusi elule.

 

 

 

Mida teha, kui tunned, et enam ei suuda?

***

Lähenevad põnevad sündmused:

19-21.september 2014 Mandala tantsu kursus "Naise olemus" (vaata)

24. september 2014 Meelerahuõhtu koos Eckhart Tollega (vaata)

29. oktoober 2014 Meelerahuõhtu koos Dr. Wayne Dyeriga (vaata)

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
12. september 16:12 H kirjutas:
Nii hea! :D

Lihtne ja väga veenev.
12. september 20:35 ebateadlik kommenteerija kirjutas:
Autorile.

Väga hea seletus.

Lisaksin juurde natuke. Seda teeb minu eest S. Kiloby järgnevas videos (video kogupikkus on 15:06, kuid konkreetset seletust tuleks vaatama hakata alates 5:30 ja lõpetada 6:21). Samas võib terve video ära vaadata, sest see inimene jagab oma kogemust tuhandete erasessioonide baasilt.

Video ise on siin (ja algab kohe mainitud ajahetkest):
http://www.youtube.com/watch?v=eNwAVOYVMac&feature=youtu.be&t=5m30s

Miks ma seda jagan? Sest mind aitas see väga palju.

Tänan
12. september 21:19 ebateadlik kommenteerija kirjutas:
Autorile.

S. Kiloby muidugi läheneb mõtetele teisel viisil ja kutsub vaatleja mõtte sisse, palub esitada selle sees teadlikke küsimusi ja vaatleja saab päris oma kogemuse kaudu ise veenduda, kas see, mida ta näeb ja kuuleb on temaise. Seejärel kutsub ta vaatleja/kogeja/teadvustaja tunnet või emotsiooni kogema ja palub selle sees teadlikult hinnangutest loobuda ning kogejal oma kogemuse kaudu veenduda, kas see tunne või emotsioon on temaise. Niiviisi praktiseerides katkeb mõtte ja tunde vaheline "see olen mina" seos ja hakkab selgemini eristuma päris mina. Tema meetodit praktiseerides olen julgenud vaadata ego, olen julgenud minna selle sisse ning näha, kuulda ja kogeda seda. Ego ei ole ainult see, millisena see paistab. Oma kogemuses kogesin selle sees palju armastust, mis oli seotud paljude mälestustega. Selles armastuses tundsin ära iseenda isegi kui see hoidis kinni millestki, mida polnud enam vaja, kuid mida oli vaja teadvustada. Seega ego võibki jääda kõigeks selleks, mis ei ole päris mina, kuid egost võib saada ka sisemine õpetaja, kellele võib tänulik olla kui see on päriselt ära nähtud ja kogetud. Kui minus väljendub ego, siis ma enam ei alahinda seda, ei tõrju või ei püüa enda ja tema vahele distantsi tekitada, sest ma tean, et seal tuumas on ikkagi armastus. Minaise. Sellest teadlikuks saades ehk päriselt kogedes olen sõltuvusest ja vastandumisest vaba, olen minaise.
13. september 17:48 sorry kirjutas:
Ei mõista,kuidas saab inimene,kes nimetab ennast ebateadlikuks,kommenteerida teadlikest seisunditest inimese sisemuses?
Või on see lihtsalt minu mitteteadlikkus?
14. september 16:33 kapp kirjutas:
kas seda S. Kiloby juttu saab ka eesti või vene keeles kuulata.
või on tal eesti keeles mõni raamat ilmunud.
14. september 23:06 ebateadlik kommenteerija kirjutas:
kapp, kahjuks hetkel ei tea, kas S.Kiloby videosid saab ka eesti või vene keeles kuulata, sest ma ei ole näinud muud kui inglise keeles.

sorry, nimi või nimetus ole alati asja olemus, sama kehtib ka ego või nende videode vaataja kohta. Minu vastused võivad tekitada segadust, sest ma ei lähene teemale tihti mustvalgelt ega absoluutsest vaatenurgast. Mida see tähendab? Kes näeb, see näeb elu kui ühte teadvustajat, kes teadvustab ennast ja mõtteid, tundeid ning kõiki meeli, vorme ja värve. Mina seevastu olen siiani lähenenud elule suhtelisest vaatenurgast ehk siis aksepteerin ka selle teadvustaja und või mitteteadlik seisundit. Suhtelisest kontekstist lähtuvalt väidan omal moel, et niisugune teadvustamata seisund ei ole "õnnetus", vaid ka sellel on oma koht, tähendus ja eesmärk. Olen julgenud vaadata selle ebateadliku seisundi sisse ja avastada enda kohta midagi uut. Samuti väidan, et mõtted ja tunded, isegi kui need on negatiivsed, ei ole minu vaenlased või vastandid, sest sõltumata minu tahtest või soovist on need vormunud minust endast, teadvelolekust või sellest mittemillestki. Astudes mõtetele ja tunnetele vastu, astuksin vastu iseendale, kuid iseennast ma võita ei saa, sest sisimas ma ei ole asi või energia, mis kakti võib minna või saab muutuda. Mõtteid ignoreerida või mitte vaadata ei ole ka õnnestunud, selle asemel on tekkinud hoopis korduvad sundmõtted. Viimaste "vabatahtlik" vaatamine on mind lõpuks enda vastu ausaks teinud. Kui ma kasutan kommentaarides sõna "autor", siis võib see viidata iseendale, artikli autorile või minu enda mõttele. Tähenduse jagab sellele loomulikult lugeja ja ehk ka see on üks suhtelisuse iseloomustaja. See kõik ei tähenda, et ma autori tööd või vastuseid ei austa, vastupidi, olen siin väga palju õppinud ja teadlikumaks saanud.

Tänan!
15. september 18:32 sorry kirjutas:
Tänan,et püüdsid mulle,kui mitteteadlikule olendile,ebateadlikkust väljendada.Olen tänulik,et panid mind ennast seda värki arutama.
Jõudsin järeldusele,et ainuüksi selline lähenemine,nagu Sa ennast nimetasid,ongi Õige!
Me ei saagi olla teadlikud tegelikkusest,saame olla teadlikud ainult sellest,mis ei ole tõeline.See teadmine toob aga esile teadlikkuse,mida ei olegi võimalik sõnastada.

Kahju ainult,et käesoleva artikli teemast mööda paneme.
Imestan,et foorumis help me´d teinud inimene pole endast märku andnud.Kaido seletas ju väga hästi lahti antud situatsiooni.Kas Ta sai mõningat abi?
01. oktoober 22:36 Aigi kirjutas:
Sellises olukorras on abiks leida tegevusi, mis nõuavad keskendumist, aju tegevuses hoidmist. Ka ristsõnade lahendamine või interneti teel origami õppimine on võimalus. Koristamine ja puude lõhkumine ei kõlba.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: